Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 8 דקות, FROGIE כתב:

תודה על התגובה.

המדרגות קבועות (3,5 אחוזים) אבל הסכום משתנה כל ינואר. מסתמא זה תלוי במשהו (מדד הבניה/מחירים/מחיר ממוצע של דירה וכו...)

למה עדיף למכור קודם? אין חשש של עליית מחירים מהירה מחמת המצב?

כי במקרה הגרוע תמכור, תעבור לדירה בשכירות לשנה ואז תקנה. מצד שני אם תתקע עם שתי דירות ייתכן שתאלץ למכור הרבה יותר בזול ממה  שתרצה כי תהיה חייב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדרגות המס קבועות באחוזים, אך הרף משתנה כל תחילת שנה (15/01) בהתאם למדד. (לא יודע בדיוק איזה מהם).

שנה קודמת הייתה קפיצה של כמאה אלף ש”ח, ברף ההתחלתי. הקלה של כ 3,500 ש”ח, בפועל.

עריכה אחרונה על ידי - XM -

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, sperial כתב:

הגמ״חים האלה אינם בנקים ולא היו מפוקחים כמו מוסדות פיננסיים אחרים. הם היוו מוקד בעייתי מאוד בעת חקיקת החוקים למניעת הלבנת הון. בינתיים נחקק חוק האמור להסדיר את פעילות הגמ״חים, אבל משום מה אני לא כל כך מאמין שהוא נאכף.

נכון. ועדיין.

אין לאף אחד במדינה אינטרנס לחסל (או שיחוסלו בעצמם) את הגמ"חים.

זה מאפשר לציבור החרדי להתקיים איך שהוא בכבוד.

גם אני בעד שיאכפו את הלבנת ההון.

ברור שזה קיים בצורה כזאת או אחרת בגמ"חים

האמת שלאדם פשוט זה לא מסתדר שאפשר לתת הלוואה בלי ריבית. או יותר נכון זה ריבית שלילית כי המדד אוכל את הערך של הכסף.

אבל כן. זה קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, om2 כתב:

אני לא חבר בגמ"ח וגם כנראה מעולם לא אהיה חבר.

אבל אני מאוד מקווה שהם לא יקרסו,

א. אני לא אשמח לראות אנשים מישראל קורסים כלכלית בשום צורה

ב. בסופו של דבר. על קריסת הגמ"חים כולנו נשלם. בדיוק כמו ששילמנו שהבנק למסחר קרס. 

למה שנשלם על קריסת גמחים?.

אלה לא גופים פרטיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, FROGIE כתב:

למה עדיף למכור קודם? אין חשש של עליית מחירים מהירה מחמת המצב?

נכון להיום אין כמעט עסקאות נדלן. מכירה לוקחת זמן רב ומי שרוצה למכור נאלץ להוריד מחיר. המקום האחרון שאתה רוצה להיות בו, זה להיאלץ למכור תחת לחץ, כי התחייבת לעסקת קנייה או כי אתה הולך לשלם מס רכישה.

כנראה שמתישהו זה ישתנה. אבל אין לדעת אם בעוד חודשיים או שנתיים או יותר.

• אהבתי 5

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.ynet.co.il/economy/article/hyhvrps86

ציטוט

האוצר: שפל במכירת דירות באוקטובר - במיוחד בדירות יד שנייה ללא ממ"ד

לפי הכלכלן הראשי באוצר, כצפוי בחודש בו פרצה המלחמה נמכרו רק כ-2,300 דירות - היקף העסקאות הקטן ביותר מאז הסגר הראשון בקורונה, והרמה הנמוכה ביותר שנרשמה באוקטובר מאז שנות ה-2000. ההתאוששות במכירות בסוף אוקטובר נרשמה דווקא באזור רחובות, הכולל את ראשל"צ המטווחת

נתנו את הסיבה לירידות שדי ידועה לכולם, חוץ מהמלחמה. רכישות דירות עם ממ"ד בלבד.

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.12.2023 בשעה 21:41, FROGIE כתב:

עומד למכור וקנות דירה בזמן הקרוב. שאלות לי: לפי נקבע מס רכישה כל שנה? [כלומר האם כל שנה המדרגות עולות=פחות מס] יש צפי ברור לעלייה או ירידה במחירי הנדלן בקרוב או שניתן לשוטים?

הסכום הכספי של המדרגות מתעדכן פעם בשנה לפי עליית מדד המחירים לצרכן. מדד דצמבר יתפרסם ב-15 לינואר ולמחרת כבר תהיינה מדרגות חדשות כך שככל שאתה רוכש דירה (ומישהו רוכש ממך) עדיף לעשות את העסקה מה-16 לינואר כי זה חובך קצת כסף. בכל מקרה בשביל זה יש לך עו״ד בעסקה אז תיוועץ בו לגבי הפרטים ...

שאלה עבור ידידה שמחפשת לרכוש דירה קטנה במרכז (הרצליה בצפון עד נניח חולון / בת ים בדרום ומבחינת מזרח נניח עד בקעת אונו). היא רוצה לרכוש דירה מקבלן שרק התחיל כך שתקבל את הדירה ותשלם את היתרה רק בעוד שנתיים או שלוש. כמובן שלאור השיא בדירות חדשות מקבלנים שלא נמכרו (יש מעל 62,000 כרגע), היא היתה שמחה לנצל זאת לטובתה ... האם יש מישהו שעוקב ויודע על משהו כזה (אידאלית תמ״א 38 להריסה שהקבלן חייב להתחיל לבנות כבר וטרם מכר) אשמח אם ישתף כאן. תודה!

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
לפני 26 דקות, farkash7 כתב:

קונה?

יש דקה לרוץ למרחב מוגן, לא רע סה"כ

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, יובל .מ. כתב:

מישהו מכיר את העניין עם משרתי מילואים פעילים וההגרלה הקרובה של מחיר למשתכן? אין על זה יותר מידע בכתבות הרגילות.

10% מכלל הדירות בהגרלה ( = 700 דירות ברחבי הארץ), יוקצו למשרתי מילואים.

עריכה אחרונה על ידי - XM -

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, - XM - כתב:

10% מכלל הדירות בהגרלה ( = 700 דירות ברחבי הארץ), יוקצו למשרתי מילואים.

יותר טוב מכלום.

לפני 4 שעות, farkash7 כתב:

מהיכרותי עם מדינת ישראל- בתור מילואימניק פעיל תקבל קדימות לדירות בטבריה.
קונה?

שמע אם יש פוטנציאל להשכרה לנופשים, יכול להיות יותר משתלם מדירה בתל אביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לדעתכם עונתיות במכירת דירות? ממבט על כמה גרפים לא רואה משהו מובהק. 

אשתי סופסוף קנתה דירה חדשה, ועכשיו צריך למכור את הישנה. אני תוהה אם יש טעם לנסות כבר למכור, או להמתין מספר חודשים שהשוכרים יצאו ואז לעשות קצת טאץ' אפ ולמכור ריקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשים מודעה לא עולה כסף נכון?
מה אכפת לך לנסות למכור דירה שמתפנה בעוד כמה חודשים? 
האנשים היחידים שזה אולי יפריע להם אלו השוכרים, ואם בא לך להתחשב זה כבר עניין אחר.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...