Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכבאית מכה שנית! שיפוץ ובניית קרוואן על משאית מרצדס

sinkto

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, חולגי כתב:

התבלבלת כי ההקפות הן היום בערב ומחר בבוקר (שניות, למי שעושה כמובן...).

הוא התכוון להקפות שעשו היום בבוקר. ההקפות של הושענא רבא עם הלולב והאתרוג. הוא צודק.

דרך אגב, הקפות שניות זה ההקפות במוצאי שמחת תורה עם המוזיקה וכל הרעש. ההקפות היום בערב ומחר בבוקר ובצהריים, לא נקראות הקפות שניות.

כמובן שהשנה יש מגבלות בגלל הקורונה אבל זה נושא אחר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 210
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שלום לכולם,

תודה על התגובות והעידוד! איך אומרים? די! תמשיכו!😄

בנוגע לחלפים.. קודם כל, המושג חלפים הינו רחב מאד.. אם בטיפול רגיל עסקינן, הרי שלפני מספר חודשים הייתי צריך פילטר שמן.

התקשרתי לחנות החלפים שאיתה אני עובד בסכנין ותוך כמה ימים היו לי עשרה פילטרים ביד. למה עשרה? כי היום יש, ובזול, מחר מי יודע?

בקיצור, לא בעיה, מסתבר שהפילטרים על המשאית הזאת נמצאים בשימוש עד היום במשאיות חדישות הרבה יותר.

חלקי מנוע - אפשר, ועשיתי זאת בעבר, להזמין ממוסך מורשה של מרצדס. אני עובד עם מוסך מילר של כולמוביל בחיפה, הרכב גם נמצא במאגר הנתונים שלהם

ורוב החלקים נמצאים על המחשב.

כזכור, יש לי עוד משאית כזו שאמנם עברה תאונה וירדה מהכביש, אבל חלקים יש בה לרוב והיא משמשת כתורמת איברים נאמנה.

אפשר גם להזמין באינטרנט, אני לא מומחה בזה..

כבר כתבתי פה שגיליתי חלקים חדשים ממש בגרושים בחנויות חלפים בברזיל, הבעיה היא שאין לי דרך נוחה לבצע משלוחים משם..

בנוגע לאתרוגים:)

רציתי לקרוא למשאית לימונדה, ובהתאם נבחר צבע צהוב לימוני (RAL 1003) ששימח את כל רואיו.

ואז קניתי בחנות אחרת צבע נוסף בעל עמידות גבוהה יותר (טמגלס PE לעומת טמגלס רגיל שאיתו השתמשתי בהתחלה).

הצבע החדש גוון בחנות עצמה שכן זו חנות המפעל (לעומת הפחית הראשונה שהוזמנה מחנות רגילה והגיעה כבר מגוונת),

אחרי שהשכבה הראשונה שצבעתי התייבשה, משהו לא נראה לי טוב,  היה קשה לאמר מה כי לא היה למה להשוות אבל זה הרגיש לי לא טוב בעין..

הלכתי לחנות, ושם הסבירו לי (כמובן..) שהכל בסדר ושיש הבדל מזערי בגוון בין סוגי צבע שונים. נו טוב..

את פנים הרכב התחלתי לצבוע באותו הצבע, אבל אז הוא נגמר וחזרתי להשתמש במה שנשאר מהצבע הראשון, ועכשיו, בקו התפר, רואים הבדל ברור.

הצבע הראשון היה אכן לימוני, והצבע הנוכחי הוא יותר חרדלי. זה בסדר, אני לא הולך לקרוא למשאית "חרדלית" זה נשמע כמו ציר על מפה צהלי"ת..

ועכשיו נעשה סדר עם ההקפות..

בשבעת ימי חג הסוכות אומרים "הושענות" שבמהלכן ציבור המתפללים סובב את בימת בית הכנסת עם ארבעת המינים (למעט בשבת שבה לא נוטלים את ארבעת המינים - מוקצה!)

היום השביעי של החג, הלוא הוא הושענא רבה ובו מקיפים שבע הקפות בעת אמירת ההושענות.

מחר, כבר לא סוכות, ואנחנו חוגגים חג חדש - שמיני עצרת או שמחת תורה, ובו (שוב) אנחנו מקיפים, אבל הפעם לא עם ארבעת המינים, אלא עם ספרי התורה בשירים וריקודים,

(או כמו שגרייניק ואלתרמן נהגו לאמר "בתופים ובמחולות"). פעמיים אנו עושים זאת, בערב החג, ובבוקר.

מאחר, ועם ישראל אוהב לצאת לעיבורה של עיר ולשמוח (או להפגין😛) במקומות רבים חוגגים גם במוצאי החג, והפעם עם מוזיקה כי החג כבר יצא, לחגיגה הזו קוראים הקפות שניות.

עד כאן בנוגע למשאיות, אתרוגים והקפות.

שבת שלום וחג שמח!

אריה

• אהבתי 7
  • מעניין 2

:2gunfire:..When you have to shoot shoot, don't talk. That is of course, if you have a gun

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין על שרשורי המשאיות האלו - לומדים גם מכונאות של מרצדסים גדולות, גם על טיולים בעולם, וגם על הקפות.

תודה על כל הידע אריה, המשך להעשיר אותנו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

כיף של שרשור וכיף לראות עבודה יפה שנעשית מתוך אהבה. 

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריה תמשיך לעניין אותנו כהרגלך .

אני נכנס לשירשור הזה לפעמים פעמיים ושלוש ביום על מנת לבדוק מה התחדש .

בנוסף כל הזמן ( שאני מצוטט כאן ) אני רואה תמונות ממלחמת לבנון הראשונה - 1982 , שם הייתי נהג של משאית ספארי - אחותה הגדולה של הכבאית הזאת .

אני זוכר - מגיעים לתובלה מרג' עיון הרס''ר נותן לכל אחד מסמר 10 מכופף - מה זה שואלים , זה המפתח למשאית 🙂 עונה הבחור , תוקעים בסוויץ' ולוחצים על הכפתור .

אורות מדליקים עם ראש המסמר - משכיבים ומסובבים את הכתר מסביב לסוויץ' .

חיילי מילואים שבקושי נוסעים על רכב פרטי מנסים להעביר הילוכים במשאית ( כמה חצץ 😬 נשמע שם ) .

נוסעים בכבישים הצרים והמפותלים - פתאום מגיעה ממול משאית כזאת לבנונית ללא נהג ( לא רואים אך ילדים נוהגים בה ) מבלי להתרגש מסובבים את ההגה ושולחים את המשאית לתהום ( אחרת רוב הסיכויים שהיא תתפוצץ עליך ) .

ואני בכלל חייל בחיל האוויר וממש לא מכיר מלחמה , אך לשם הגעתי מכיוון שאני מחזיק רישיון נהיגה למשאית כבדה .

אילן

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שבוע טוב וחודש טוב!

אני מעלה פוסטים בקצב איטי יותר מפני שהעבודה מתמשכת עכשיו ימים ארוכים על אותו פרוייקט ואני לא רואה טעם לכתוב

יום יום. נניח - היום הדבקתי בידוד גם ליד בדוושות אחרי שאתמול סיימתי להדביק בצד של הנוסע..

אבל הנה, חלף שבוע, (הראשון מזה יותר מחודש עם מזג אויר נפלא:), וכל הקבינה מצופה בידוד ומדיפה ארומה

קצת ביזארית של צמר כבשים ודבק מגע, כאילו נכנסת לדיר של כבשים מסניפות..

השתמשתי בשני עוביים שונים של הלבד - 10 ממ על הרצפה וקיר האש, משם מגיע רוב הרעש והחום, ו6 ממ על הדופן האחורית

ובצידי הקבינה, (מעל הגלגלים בעיקר).

היום כבר ציפיתי חלק נכבד מהדופן האחורית בסקאי שחור שמיועד מסתבר למושבים של אופנועים.

אי אפשר לראות את זה בתמונות אבל זה סקאי עם שכבת ספוג דקה ובדוגמה של קרבון פייבר, משהו יפה.

אנשים שעוקבים אחרי הפרוייקט כתבו לי שלבד כבשים רטוב, מעלה ניחוח לזמן ארוך, וגם עלול להישאר לח זמן רב ולגרום לחלודה ולכן לא מומלץ להשתמש בו על רצפת הרכב.

אני מקוה שאני לא עושה טעות כי אני כן משתמש בו אבל ציפיתי אותו גם מצידו התחתון בסקאי (רגיל, בלי הספוג), ואצפה אותו גם מלמעלה ועל הציפוי אניח שטיח גומי. אני מקווה שזה יחסום את הרטיבות מלהגיע, ובכל אופן לא הדבקתי את הבידוד לרצפה והוא מונח שם רק בגלל משקלו כך שתמיד אפשר יהיה להוציא אותו אם ירטב.

אעלה פה כמה תמונות וגם קישור לסרטון על תהליך העבודה.

מקווה שתהנו!

שלומות

אריה

שמישהו יסביר לי למה התמונות מתהפכות ואיך מתקנים את זה?!

20201015_102209.thumb.jpg.2f3c2bf109326d253115e2ab2224ead9.jpg

20201008_125057.thumb.jpg.57958712681c2f9181037a182b88e9aa.jpg

20201018_171720.thumb.jpg.6f7cb18f3a40cd6b817984faf3b97232.jpg

• אהבתי 4
  • מעניין 4
  • רעיון טוב! 1

:2gunfire:..When you have to shoot shoot, don't talk. That is of course, if you have a gun

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתכלס עוד לא נסעתי אז אי אפשר לדעת.

הנעה אחת הראתה שעדיין יש רעש אבל גם זה היה לפני ששמתי את כל חומר הבידוד.

עד שלא יורכבו המושבים והבידוד של הדלתות לא ניתן יהיה לדעת כמה זה הועיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשטחים יש לא מעט כאלו.

ככל הנראה גם משום שאין יבוא של משאיות משומשות לרשות. רק חדשות (כמו אצלנו).

ראיתי אתמול ליד רנתיס אחת ירוקה דעעש יפה יפה, כמו בהודו.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריה 

בזמנו קנית מנתבג 4 על 4 מודל 71

מה איתה? אתה נעזר גם בה?

כיף לראות עדכונים

בהצלחה

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, Fazer כתב:

נראה לי ש S Class זה לא יהיה 🤣

לא, גם לא 600 פולמן, אבל מצד שני, זה גם כבר לא יהיה ריאו...

ולגבי ההיא מאל-על היא מחכה בסבלנות לתורה. יש לי תוכניות אחרות לגביה אבל ימים יגידו..

ואם אני כבר פה, אז העלתי סרטון חדש ליוטיוב, אנסה לצרף קישור.

(הטלפון שלי לא כל כך ידידותי..)

הנה, הצלחנו:)

המשך יום נפלא!

אריה

עריכה אחרונה על ידי sinkto
הוספת קישורים לאינטרנט
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.10.2020 בשעה 22:51, borsood כתב:

nic_cage_moar.gif

שבוע טוב!

רק לידיעה, הייתי צריך לחפש MOAR בגוגל כדי להבין מה זה😂

אז הנה. השבוע גמרתי לצפות את כל פנים הכבאית למעט את הרצפה - פשוט נגמר לי החומר..

לא רק לי, אני קניתי את הגליל האחרון שהיה לסיטונאי הבדים כך שכרגע אני צריך להחליט אם לחכות שיגיע עוד חומר, או לצפות עם משהו אחר..

לפחות גמרתי את העבודהה עם הבידוד, גם פנים הדלתות בודד ,עבודה שחששתי ממנה אך התגלתה כקלה יחסית

כי השתמשתי בחומר אחר שהגיע עם דבק דו צדדי - חיים קלים:)

אגב חומרים - אני מחפש יריעה של גומי כדי לייצר ממנה שטיח לרצפת הקבינה, אם מישהו יודע איפה ניתן להשיג דבר כזה, אשמח לשיתוף..

את השבוע הבא אני מייעד לפינישים - החזרת החלקים שפורקו לפני הצביעה, הוספת (אם אצליח) כומיות למסגרות החלונות, וזהו, האוטו יהיה מוכן לצאת לסדנא לבניית הארגז של הקרוואן!!

עד אז, כמה תמונות (שאני מקווה לשלא יעלו הפוכות..), וסרטון אחד.

כמו תמיד מקווה שתהנו

אריה

20201022_152139.thumb.jpg.f6ffce74c61501b098a99ede30e7e088.jpg20201022_152221.thumb.jpg.5d9290aa9842f60b4dda8d460bdbd70e.jpg20201022_152309.thumb.jpg.a16be29b16bfd4c2c5a3e943922f3c47.jpg20201022_152459.thumb.jpg.2e843c5ce9a6e7e8282005d3483958a0.jpg

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

כיף להתעדכן.

יריעות גומי שונות וגם חומרי בידוד, אפשר למצוא בוירטהיים חיפה https://www.wirtheim.com/

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...