Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכבאית מכה שנית! שיפוץ ובניית קרוואן על משאית מרצדס

sinkto
שימו לב! השרשור הזה בן 194 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איזה יופי ואיזה כיף (חיכיתי לשרשור הנוסף הזה כבר הרבה זמן ולראות את כל 7 העמודים במכה זה תענוג),
אני גם יותר אוהב את הארגזים הקטנים (לא המפלצות הגדולות) שנותנים מרחב יותר לתמרון שטח,

שתי שאלות קצרות (אם אפשר)

מה לגבי פתרון השרותים תלך על אפשרות לחיבור למים ושרותים רגיים או סוג של כימי?

ובגלל שרק היום עברתי על השרשור הזה - איפה מוצאים את המכרזים של הכבאיות (ומכוניות של לוחמי האש) הישנות?

תצליח ותהנה - ההנאה שלך היא גם שלנו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 210
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מדהימה. אני במקומך מצלם אותה בשדה חמניות.

אגב, רק היום הבנתי מדוע לוחיות הרישוי אצלנו צהובות....

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריה 

המשאית נראית מעולה

מה השלב הבא? דיגום וריהוט הארגז? 

וזהו? דרומה?  😉

בהצלחה!!

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 3.5.2021 בשעה 21:29, sinkto כתב:

אני מניח שהעדכונים הבאים יהיו פחות "עדכונים מוטורים" ויותר בסגנון של ריהוט\חשמל\אינסטלציה אבל אני אשתדל לא לשעמם יותר מידי:)

אין דאגה, בטוח שיהיה מעניין.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
בתאריך 5.9.2020 בשעה 22:56, sinkto כתב:

שלום לכולם

קוראים לי אריה הרמן וחלק מכם אולי זוכר אותי מהשרשור הישן בו כתבתי את סיפור המסע שלי עם משפחתי בכבאית ישנה מתאילנד ועד טורקיה.

מי שמכיר את הסיפור יודע גם שהרכב הזה חוסל בתאונה על כביש החוף לפני כמעט שש שנים.

הרכב חוסל אבל אני לא, וגם לא הרעיון והשאיפה למסעות נוספים..

מאז נקנו עוד שתי כבאיות וכבר כמה שנים שאני עסוק (כשיש זמן) בנסיון לייצר רכב  מסעות חזק, עמיד, בעל עבירות גבוהה, וגם אחד כזה שאפשר לגור בו.

ישנם לא מעט רכבי מגורים – motorhome בלעז. אני בונה overland camper, כשההבדל מבחינתי הוא שרוב הקרוואנים הם בתים שיכולים להתנייד, מה שאני בונה הוא רכב שאפשר לגור בו.

ברוך ה', תקופת הקורונה הוציאה אותי לחופש ארוך מאד, (פעם, כשעבדתי, הייתי מדריך תיירים😉) ויש לי זמן פנוי בשפע אז התלבשתי על אחת המשאיות והתחלתי תעבוד. במשך ימים ארוכים פירקתי את הארגז, שפשפתי שלדה וצבעתי שכבות רבות של צבע. העבודה טרם נשלמה אבל אפשר להתחיל לראות תוצאות אז פתחתי שרשור.

אני חייב לציין שלאחרונה ממש נחשפתי לאתר החדש של מועדון החמש והתחלתי את השרשור שם, אבל הממשק כל כך לא נוח, וגם הפורום לא נראה פעיל אז שבתי לכאן..

המשאית שבתמונות נרכשה לפני כשנתיים.

נהלתי מאבק לא קצר מול משרד הרישוי עד שבהתערבותו של שר התחבורה דאז – בצלאל סמוטריץ אושר לי באופ עקרוני שינוי מבנה

והפיכת הרכב לקרוואן. אפרופו – כל הכבוד לסמוטריץ! הבן אדם לא מכיר אותי ולא חייב לי כלום, אבל שבועיים אחרי שנשלח אליו המייל

מתקשר אלי מהנדס הרכב שטיפל בנושא ומודיע לי שחל שינוי בעמדת משרד הרישוי, ובמקביל, אני מקבל ממיל ממשרד השר

שמודיע לי שבקשתי נבחנה משפטית ונמצאה אפשרית. מדהים.

אם כן ניגש לתהליך השיפוץ

אני אמנם נהנה מאד לעשות הכל בעצמי ואהב את האתגרשל הזזת והנפת חלקים כבדים, אבל המנוף היה כבר יותר מידי..

ניתקתי אותו לבד, אבל הזמנתי משאית עם מנוף שהרימה אותו מהשלדה והניחה אותו על הקרקע.

עם הארגז כבר הסתדרתי לבד ואפשר לראות את זה בסרטון.

בצביעה השתמשתי בצבע אפוקסי שנראה אולי פחות טוב, אבל אמור להיות עם עמידות גבוהה מאד לקרינת UV, וחומרים מאכלים למיניהם,

ומאחר והמשאית לא מיועדת לתצוגה אלא לנסיעה, וגם בשטחים ותאים קשים, הלכתי על הצבע הזה.

באשר לגוון, אין שום קשר לביתר ירושלים, תנועת כך או קשר למועצות אזוריות.. פשוט חיפשתי צבע בהיר אבל עם נוכחות, ולא לבן או"ם..

בתמונות אפשר לראות את הכבאית במצבה המקורי, בזמן ההכנה לצבע, צבועה בשכבת יסוד, וצבע סופי לפני הרכבת כל החלקים.

כל זה בהנחה שאכן אצליח להעלות את התמונות..

מצרף גם לינקים לכמה סרטונים מהיוטיוב - יש לי ערוץ (אריה הרמן) עם לא מעט סרטונים וכאן אצרף כמה מהאחרונים

1) פירוק הארגז

2)הכנת השאסי לצביעה

3) צבע!

וואלה, נראה שאני מצליח! להעלות את הכל כוונתי..

עכשיו אנסה לשלוח. מקווה שזה יעבוד ומקווה שאתם תהנו

שבוע טוב

אריה

IMG-20181019-WA0019.jpg

DSC_1409.JPG

DSC_3391.JPG

DSC_4374.JPG

71a2132f-11b9-4c98-8081-e2b1c93e5899.jpg

2316a183-f08f-4e97-af92-78c606700e06.jpg

e04ae4c3-062c-4013-b16b-8eacea012aff.jpg

f735365a-5aca-4cd7-a404-998d0d1b181a.jpg

ישש!!!

זה עבד!

אוקיי חברים, להתראות לפורום החדש, ושלום לזה המוכר:)

אמשיך לעדכן פה

שלום אריה , מה היתה בעצם הבעיה מול משרד הרישוי ? ענין של רכב מיושן ?  אני מתעניין גם לרכוש משאית אספנות ולהפוך לקארוון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף את עצמי לעוקבים הנלהבים.

נחשפתי אתמול באחת למסע הקודם, לכבאית שנת 71 ולפרויקט הנוכחי, בלעתי הכל בקוצר נשימה 🙂

הפרויקט שלך מעורר השראה, מוציא מהקופסא ופותח צוהר לעולם שמעבר למרוץ בית-עבודה!

תודה על השיתופים העקביים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 194 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...