Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכבאית מכה שנית! שיפוץ ובניית קרוואן על משאית מרצדס

sinkto
 שיתוף

פוסטים מומלצים

• תגובות 160
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 12 שעות, ירחמיאל כתב:

תשמע, בקצב הזה עוד תבנה מנשא אופנוע מאחור, ותצמיד שם איזה BSA עתיק, או משהו בסגנון... 😃

האמת, יש מחסן אחורי גדול עם מקום לאופנוע קטן.. או אולי אופניים, אבל את זה נלמד תוך כדי תנועה - מה נכנס, מה צריך, מה אפשר להעמיס, וכו'

:2gunfire:..When you have to shoot shoot, don't talk. That is of course, if you have a gun

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, אליעזר כתב:

מה קורה במשאית מבחינה טכנית, הוחלף משהו, תוקן/שופץ משהו?

הרבה זמן לא ראינו תמונות עדכניות ממכסה המנוע 🙂

טוב, מאז שהמשאית עברה טסט (לפני כחצי שנה) היא לא זזה מהמקום כך שגם מכסה המנוע לא נפתח..

כעקרון אין הרבה מה לעשות חוץ מ..

יש לי נזילה מהסרן (החי) הקדמי. בשני מקומות..

באמצע הסרן בערך, במקום החיבור לדיפרנציאל, חיבור שנעשה בחימום עז ובלחץ, שום אטם. בעצת מוסך מרצדס אטמתי שם עם אפוקסי אבל זה לא בדיוק עזר.

אני גם מזהה שמן שמצטבר על הצד הפנימי של הג'נטים ואני חושד שזו נזילה מהנבות עצמן, שלהן מן הסתם יש איזשהו אטם.

אני עדיין לא נוגע בזה משתי סיבות

א) זה לא דחוף לי כרגע ואני מעדיף להשקיע זמן ומרץ בהשלמת הקרוואן עצמו כדי לעשות שינוי מבנה ולגמור עם הסאגה הזו.

ב) אני במהלך מול כלמוביל בנסיון לקבל חסות ואם זה יקרה אני אשאיר להם להתעסק עם זה..

אפרופו חסויות, שנפ עוזרים לי מאד עם המצברים, אבל יש עוד לא מעט דברים לעשות בקרוואן - מערכת סולארית, מזרונים, צמיגים, ואני אשמח לעוד ספונסרים,

אז אם מישהו פה רוצה להרים את הכפפה, או לעזור בקשר מול חברה שתהיה מעוניינת לקחת חסות תמורת פרסום, דברו איתי.

וכולכם יודעים שלמשאית הזו יש נראות גבוהה והיא תמשוך ה ר ב ה תשומת לב כשהיא תנוע בדרכים!

חנוכה שמח!

• אהבתי 1
  • מעניין 2

:2gunfire:..When you have to shoot shoot, don't talk. That is of course, if you have a gun

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

העבודה מתקדמת, לאט אבל מתקדמת.

בשבוע שעבר התחלתי סוף סוף לעבוד פיזית על מערכת החשמל.

מה זה פיזית אתם שואלים? זה אומר שעד אז הייתי נכנס לקרוואן ומתכנן, פה יהיה מתג תאורה, כאן ירוצו תעלות החשמל, את הממיר נמקם פה, וכו', אבל עד שאני לא מחזיק את גוף התאורה בידיים וקודח את החור הראשון שום דבר לא סגור.

ברגע שאני מתחיל, התמונה מתבהרת ואני יודע (בערך..) איך להמשיך.

היום נסעתי לסוכנות שנפ בצפון (באיזור התעשיה של חיפה והקריות) והבאתי ארבעה מצברי ג'ל פריקה עמוקה בני 100 אמפר ו12 וולט כל אחד.

חברת שנפ נותנת חסות לפרוייקט ועזרה לי מאד עם המצברים גם במשאית הקודמת וגם בנוכחית.

למשאית עצמה אני משתמש בזוג מצברי 12 וולט בני 125 אמפר כל אחד (שמחוברים במקביל - מערכת 12 וולט) מתוצרת שנפ עצמה שעשו עבודה טובה ולא הכזיבו במסע הקודם, גם לא ב4000 מטר גובה ו0 מעלות בטיבט, ולקרוואן, במצברי פריקה עמוקה מתוצרת TROJAN האמריקאית.

במשאית  הקודמת כל המצברים היו מצברי עופרת/חומצה רגילים, ועכשיו כולם מצברי ג'ל, נראה איך החדשים יתפקדו.

פרט מעניין, במשאית הקודמת, מצברי הקרוואן ישבו בתוך ארגז עץ בתוך הקרוואן עצמו.

לפני שהכנסתי אותם תפרתי להם רצועות נשיאה, השתמשתי ברצועות קשירה שתפרתי עם חוט דייג.

הרצועות שרדו אך חוט הדייג נמס, כנראה בגלל אדי החומצה שפלטו המצברים.

משך החום והשנים הם גם התעוותו אך למזלי לא נזלו.

השלב הבא האו רכישת פנלים סולארים ובקר טעינה למערכת, לפנליםנמצא מקור, אבל עדיין לא הוחלט על בקר טעינה, אם מישהו פה מתמצא בנושא, אשמח ליצור קשר..

ערב טוב, וחודש טוב!

אריה

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, sinkto כתב:

במשאית הקודמת, מצברי הקרוואן ישבו בתוך ארגז עץ בתוך הקרוואן עצמו

איך מצברי הקרוואן עומדים לשבת במשאית הזאת?

לפני 13 שעות, sinkto כתב:

חברת שנפ נותנת חסות לפרוייקט

מותר להסתקרן מה אתה מתחייב להם בעד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הפעם הם יושבים בארגז עץ בתוך הקרוואן.

הפעם הארגז מצופה פורמייקה והרווחים בין המצברים גדולים יותר למניעת התחממות.

להסתקרן תמיד מותר, אבל זה לא מבטיח שתקבל תשובה😂

כעיקרון אני אשים מדבקות שלהם על הרכב, והם גם קבלו קרדיטים בסדרה שעשינו, וגם עכשיו, אשתדל להזכיר אותם כשתהיינה הזדמנויות.

חלק לא קטן מהחברות שתרמו לנו ציוד פשוט נדלקו על הרעיון, מצא חן בעיניהם להשתתף בפרוייקט כזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sinkto כתב:

חלק לא קטן מהחברות שתרמו לנו ציוד פשוט נדלקו על הרעיון, מצא חן בעיניהם להשתתף בפרוייקט כזה

יש לך צורך למסע בכסא רכב לתינוק או טיולון? :-)

• מצחיק 3

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם מציע רעיון פשוט ליישום . אם מצברים פולטים/רגישים לחום אפשר ליצור להם מערכת קירור אויר פשוטה .2/3 מאווררים של מחשב למשל. לא נראה לי צרכן כבד של חשמל ומצד שני יעיל 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב!

העבודה מתקדמת, לא מהר אבל כל יום קורה עוד משהו.

המצברים כבר יושבים במקום וגם רוב תעלות. החשמל, והיום כבר חוברו כמה שקעים וגם משאבת המים (שלוקחת 12 וולט ישירות מהמצברים).

העבודה פשוטה מבחינה עקרונית, אבל מסובכת לביצוע כי אני משתדל כמה שיותר להסתיר את תעלות החשמל אז הן עוברות בתוך הארונות וכיוצא בזה, מה שאומר שאני צריך להתפתל מתחת לשולחן פה, ולתוך הארון שם כדי לקדוח חורים ולהעביר כבלים.

מה שבטוח, אני יוצא מהארון כמה פעמים בכל יום🤣 

ערב טוב😊

אריה

20211208_102513.jpg

• אהבתי 6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של שרשור מעורר השראה.
לגבי מסע לאפריקה, יש בחור דרום אפריקאי שעשה את הדרך ההפוכה, מדרא"פ לישראל ומכאן עם מעבורת לאירופה וסיבוב שלם ביבשת כולל אנגליה, ואת הכל עם אלפא רומיאו משנת 1964.
בארץ הוא גם נפגש עם מועדון אלפא רומיאו וטייל עימם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.12.2021 בשעה 18:08, Ofer כתב:

יופי של שרשור מעורר השראה.
לגבי מסע לאפריקה, יש בחור דרום אפריקאי שעשה את הדרך ההפוכה, מדרא"פ לישראל ומכאן עם מעבורת לאירופה וסיבוב שלם ביבשת כולל אנגליה, ואת הכל עם אלפא רומיאו משנת 1964.
בארץ הוא גם נפגש עם מועדון אלפא רומיאו וטייל עימם.

תודה! וכן, זוכר את הסיפור, בחור אמיץ..

אני בינתיים מתקדם עם מערכת החשמל.

לרוב, אני בחור מסודר (בשטח העבודה שלי, לא בבית..) ודואג להחזיר כלים למקום בסוף היום ולא זרוקים בחוץ, אבל מאחר ואני עובד בתוך הרכב עצמו אני מוצא את עצמי בימים האחרונים עובד עד החושך ואז פשוט סוגר את הדלת ומשאיר את הכל בפנים..

אתם יכולים לתאר לעצמכם איך זה נראה, ואם לא, אני מייד מעלה תמונות מהטלפון😀

בכל מקרה, כל השקעים וגופי התאורה ממוקמים ומחווטים עד ארון החשמל אבל לא מחוברים, אני עדיין לא שם.

מריחים את הסוף כזה😉

הנה התמונות, עדיין לא עברו למחשב ..

20211213_142119.jpg

20211213_142134.jpg

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

חבר'ה אתם לא מבינים, העבודה מתקדמת ואני מתחיל (חמסה חמסה) להריח ת'סוף!

אתמול הסתיימה ההרכבה של מערכת החשמל והיא עובדת - כרגע עדיין על חשמל מהרשת ולא מהמצברים אבל מחר בעזרת ה' יירכשו פנלים סולארים ולכשיותקנו ויחוברו אלו, אחבר למערכת גם את המצברים.

גם ידית כניסה לקרוואן הורכבה היום, ומאחר ואני מתנגד לשימוש בברגי פח\ברגים קודחים, הוספתי פלאח אלומיניום שאליו מוסמרה הידית, ואז כל המתקן מוסמכת בניטים אל דופן הקרוואן.

מקווה שהתמונות יבהירו את הניסוח המסורבל משהו..

צרה - נתגלתה נזילה מאחד החלונות..

כנראה האיטום בין מסגרת החלון לדופן הארגז לא נעשה כיאות ועכשיו צריך שכבת איטום נוספת.

בחנות חומרי הבניין המליצו על P50, חבר אמר עדיף סופר7, אחד אחר אמר רק לא סופר7, בקיצור, אני בהתלבטות.. בכל אופן מחכה לשמש שתייבש לפני שאני אוטם.

הנה קצת תמונות

20211222_150517.jpg

20211222_150644.jpg

20211223_141146.jpg

20211222_151028.jpg

20211223_114217.jpg

20211223_114224.jpg

20211223_144938.jpg

• אהבתי 7
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• תוכן חדש...