Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוטרים הדריכו נהגת שאיבדה בלמים בכביש 6

Ron Poh
שימו לב! השרשור הזה בן 3776 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאלו שאומרים שאי אפשר לשפוט, זה היה נכון אם היה מדובר במצב חרום רגעי.

במקרה הזה עוברות דקות ארוכות שבהם לאדם הממוצע יש מספיק זמן להגיב כמו שצריך.

אבל במקרה שלה אפילו אחרי כל הזמן הזה לא רק שהיא לא ידעה מה לעשות ואולי גם רק הלכה והחמירה את המצב, אלא גם כשאמרו לה בדיוק מה לעשות היא לא יכלה לעשות את זה מרוב שהייתה בפאניקה.

לאנשים כאלה אני אומר שהכביש הוא אחד המקומות המסוכנים ואדם לא ממוצע כמוהה שמעבר ללא מוכן למצבי חירום אלא גם לא יודעת לנהוג במצבי לחץ מתמשכים זו סכנת חיים לנהוג, הרי נהיגה היא דבר שגרתי שדורש מוכנות וערנות כל הזמן בלי יוצא מן הכלל.

2017 Citroen C3 Shine

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 257
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אוקיי, אז האם:

"מה עושים במקרה שהבלמים מפסיקים לתפקד?" -> "ממשיכים ללחוץ על דוושת התאוצה." ???

התשובה היתה "מעבירים לניוטרל", אבל איך זאת היתה קצת בעיה. בכל מקרה אז זה כבר הסברתי לה טוב אחרי התאונה בנשר.

סורי, אל תעלב אבל מוסר ההשכל הוא שגם לאמא שלך יש בעיה שהיא צריכה לפתור...

אני לא נעלב רוני, אם הייתי נעלב לא הייתי כותב את זה מלכתחילה. וכן, אתה צודק - אבל יש אבל.

המטרה של ההודעה היתה להמחיש ממקור ראשון שיש הרבה נהגים מבוגרים שבכלל לא יודעים לתפעל את הרכב, אז מה יקרה במקרה חירום? בעיה!

ומהו ה"אבל": האבל הוא ש"דגמתי" כמה אנשים מבוגרים וכמה סטודנטים, אף אחד לא יודע איך מפשירים אדים, רובם לא יודעים מה עושים כשהגז תקוע ובכלל מה עושה כל כפתור ומה זה הסמל שמצויר עליו.

מוסר ההשכל הוא ש"אור ירוק" יכולה לעשות הסבה מקצועית, ובמקום לבלבל את המוח על זה שהמהירות הורגת, שיתחילו להרים את הכפפה ולעשות קורסי רענון יישומים לנהגים למשל. אולי שיסתפקו בהעלאת המודעות ע"י פרסומות. אבל שמישהו יעשה משהו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט, כעיקרון ,הגה לא יכול להינעל כשמכבים מנוע במצב D.

מכיוון שלא ניתן במצב D לסובב את המפתח עד סוף המהלך שמפעיל את פין הנעילה.

לא יודע מה איתך, לי יצא להתקל בכמה אנשים (עם רכבים שונים) שעמדו בחניה על D, כיבו מנוע הוציאו מפתחות נעלו את האוטו והלכו.

אחרי זה לא הבינו למה לא מניע, אבל לכבות ולהוציא מפתחות הצליחו גם הצליחו.

אני לא יודע אם עשו עריכה להקלטה, אבל מהרגע שהם מאטים אותה ועד לרגע שהיא נעצרת, עוברות כמה שניות בודדות מאוד.

אז לפי מה שאני מבין מזה, היא לא הייתה במהירות גבוה.

ועוד דבר קטן. למה לעצור אותה בעליה? אין בלמים ואתה רוצה לעצור אותה בעליה, ומה ימנע מהרכב להתגלגל אחורה?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלי הכי מפריע זה שלא שמענו שום מילה מהמשטרה ( המקרה קרה כבר ביום שלישי האחרון) על מה באמת הייתה הבעיה ברכב. האם אכן היה כשל בבלמים ואם כן מדוע? דוושת התאוצה הייתה תקועה ואם כן מדוע? אכן לא היה ניתן להעביר למצב ניוטרל ואם כן מדוע? מה דגם הרכב בכלל? וכו'. או שסתם מדובר בנהגת שאין לה מושג בנהיגה אבל יש לה מושג טוב מאוד כניראה באיך מתפעלים את הסלוללרי שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאי אפשר לשפוט את הבחורה במצב של אובדן שליטה.

אבל אני לא מבין לעזאזל למה לא להשתמש בבלם היד? לא הרמה דרסטית שלו, אלא פמפום עדין עם קצת רגש כמובן לאחר העברת הילוך לניוטרל.

קרה לי ולחבר בחיפושית שנת 73 כאשר נתקע הגז במהירות של 100 קמ"ש, אני ניסיתי לשחרר את הגז (יש חלל ריק בין הנוסע לנהג) כאשר לא הצלחנו העברנו לניטורל, ופמפום עדין עם הבלם יד בכדי לא לאבד שליטה.

עם רכב שנת 73 מסוגל, אני מאמין שגם רכב משנתון מתקדם הרבה יותר יכול.

פשוט חוסר ידע במקרה הזה של נהגת חסרת מזל.

בנוסף תקנו אותי אם אני טועה, האם כיבוי מנוע בזמן תנועה במיוחד במהירות שכזו, לא יכול לגרום להתלקחות המנוע?

אין צורך בחתימה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השימוש בבלם יד במהירות מסוכן מאוד, כי הבלם לא בולם בצורה שווה את הגלגלים, באוטו אחד יכול להיות שלא יקרה כלום ובאוטו אחר הרכב יעשה חומוס מהצמיגים וצלחות על הכביש.

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ייתכן וכאשר הרכב בנסיעה לא ניתן להעביר מ- D ל- N בחלק מהרכבים, אולי כמו זה ?

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנהלות מצויינת של המתנדבים ובייחוד זו של ירון. יישר כח!

לחלוטין!

סוף סוף מתנדבים שעושים משהו חיובי.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני יודע אי אפשר לכבות את האוטו במצב D !! איך זה הגיוני?!?:roll:

אתמול כיביתי בטעות בהילוך D :|

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3776 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...