Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוטרים הדריכו נהגת שאיבדה בלמים בכביש 6

Ron Poh
שימו לב! השרשור הזה בן 3797 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

daveM - אני חושב שאתה צודק,אני יתן דוגמא: יש לנו תחנת דלק שהמחיר שם הכי זול וקבוע יש שם תור,אז כשאני מגיע ורואה תור אני לא משאיר את הרכב על D אלא מעבר לניוטרל ומושך כמה קליקים של האנד ברקס לעומת זאת הרכבים שעומדים מולים אני רואה אותם כל שניה כשהם מתקדמים שהם מעבירים מD לP(איך רואים את זה?! לפני הכניסה לP יש את הR) ואז האורות הרוורס נדלקות לשניה וככה הם כל שניה D ואז P.

אבל מי שלמד על גיר ידני ונהג תקופה יתנהג בכביש יותר טוב מנהג שנוהג כל חייו על אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 257
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ועדיין שחיקת הגיר בהעברה לD לN כל כמה דקות עדיין פחותה מלהישאר על D ורגל לחוצה על הבלם

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מקרה של אדם מפגר שנקלע למצב שבו הפיגור מתחיל לגבות את שלו. אני מסכים עם אלו שטוענים שהיה צריך לקחת לה את רישיון הנהיגה או לפחות להעביר אותה סוג של ריענון איך לתפעל את הרכב.

לדעתי, אין פה שום צורך בידע מכני או להיות חובב רכב או כל דבר אחר. היגיון פשוט זה המרכיב העיקרי שצריך להיות אצל כל אדם. במקרה שאתה משייט ורואה שהבלמים לא עובדים, מה כבר יכול להאט את הרכב? להוריד את הרגל מהגז/ניוטרל וכו' וכו'. אין פה הרבה שיקול דעת שצריך להפעיל.

אגב, רק אותי משגעים האנשים שמתנהגים ככה במצבי לחץ? שוטר מנחה אותה והיא במקום לפעול, צועקת "אני מפחדת, אני מפחדת". אני נראה לי הייתי מנתק לה בפנים במצב כזה :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אתה אומר לתת לה להמשיך ככה ולאבולוציה לעשות את שלה.. :lol:

בנימה רצינית, שוב, אני לא יודע כמה זה נכון לשלול לה את הרשיון, כי יחד איתה תצטרך לשלול את הרשיון לעוד 70% מנהגי מדינת שהיו מגיבים בדיוק כמוה (ולדעתי אני עוד אופטימי עם המספר הזה).

יותר נכון לדעתי יהיה שבנוסף לכל ההילולה לשוטר, שאני לרגע לא ממעיט מערכו ועשה עבודה מצוינת, אבל כן להוסיף עוד המלצות של מה לעשות במקרה כזה, בטלוויזיה לראיין בנוסף לשוטר מדריך נהיגה ותיק שיסביר לא להילחץ ומה לעשות במקרה כזה מספיק לתת לו 5 דקות זמן מסך וזה כבר ייתן יותר תועלת מאשר שעכשיו כל מי שראה את הכתבה בחדשות חושב שהפתרון הוא לחכות לשוטר שיבוא להתנגש בי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שנמתין לתוצאות החקירה אפשר לרשום השערות מכאן ועד אילת.

השערה אחת שיכולה לקרות הינה,הרכב היה במצב של קרוזקונטרול ונעול על מהירות של 130,כנראה שהנהגת לא מכירה דרך נוספת לביטול המערכת ,אלה על ידי לחיצה על בלמים.

כאשר הבלמים כנראה היו גמורים ומערכת בקרת שיוט לא התנתקה (בעקבות תקלה בדוושה) ושמרה על מהירות של 130 הנהגת נכנסה ללחץ ושכחה שיש כפתור בידית/הגה לביטול המערכת.

נקודה מעניינת, גם אני נזכרתי במתג ביטול בקרת השיוט רק אחרי שכתבת עליו. בכנות, בזמן חירום אני לא יודע אם הייתי נזכר שאפשר לנתק את הבקרת שיוט בפשטות ע"י הזזת מתג קטן.

(עם המתג הזה התעסקתי אולי פעם או פעמים אחרי קניית הרכב רק כדי לראות איך הוא מתפקד ומאז לא נגעתי בו.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק ברוב הרכבים אין צורך ללחוץ על הכפתור, אבל בהחלט יש כאלה שכן, ולכן אם יש ספק אין ספק, לא יזיק אם היא הייתה לוחצת על הכפתור.

לא מכיר אף רכב שבו צריך ללחוץ על הכפתור בשביל לעבור מ-D ל-N. אם אתה חושב שיש, תביא דוגמא קונקרטית.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

12345

מרק10 כתב:

1. חלק מהמגיבים כתבו שיש ללחוץ על הכפתור בידית ההילוכים בכדי להעביר את הידית למצב N ברכב אוטומטי. ברוב הרכבים האוטומטים וגם עם טיפטרוניק שאני מכיר לא צריך ללחוץ על שום כפתור בכדי להוציא את הידית ממצב D ל-N או להיפך.

אתה צודק ברוב הרכבים אין צורך ללחוץ על הכפתור, אבל בהחלט יש כאלה שכן, ולכן אם יש ספק אין ספק, לא יזיק אם היא הייתה לוחצת על הכפתור.

12345

אני יודע שאני צודק ואני לא מכיר רכב שיוצר בעשור האחרון שכן צריך ללחוץ על הכפתור.

אשמח לקבל דוגמאות.

האמת שלי אישית ממש לא משנה העניין של הלחיצה רק רציתי להראות שגם לא במצבי לחץ אנשים לא יודעים דברים חשובים בנושא תפעול הרכב אבל כן יודעים לטקבק ללא טעם וריח.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אתה אומר לתת לה להמשיך ככה ולאבולוציה לעשות את שלה.. :lol:

בנימה רצינית, שוב, אני לא יודע כמה זה נכון לשלול לה את הרשיון, כי יחד איתה תצטרך לשלול את הרשיון לעוד 70% מנהגי מדינת שהיו מגיבים בדיוק כמוה (ולדעתי אני עוד אופטימי עם המספר הזה).

אז צריך לשלול את הרישיון ל70 אחוז מהנהגים בארץ. זה שכולם נוהגים חרא לא אומר שלא צריך לשלול להם את הרישיון. להיפך, המספר הגדול של הנהגים האלו צריך רק להדאיג את הציבור ואת הממשלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בכלל בשברולט ויואנט בקרת שיוט?

היא יכלה לעשות הרבה דברים:

1. לבדוק שהדוושת גז לא תקועה למטה ולשחרר אותה.
  2. לבלום עם בלם היד בהדרגה.
  3. להעביר לניוטרל, לרברס או לפרקינג.
  4. לכבות את המנוע, על ידי סיבוב המפתח ל ACC , ההגה לא ננעל במצב כזה, מה היה הפחד הגדול שלה בלכבות את המנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון לא טוב היה לכבות את המנוע, אחרי פעמיים שלוחצים ומשחררים אין כבר תגבור בלמים ... והכוח ברגל של בחורה שרועדת מפחד ולא מצליחה לדבר לא כל כך היה יעיל במהירות כזאת. אני מבין שיצא גיבור אבל בתכלס יכל להרוג אותה בלי סיבה עם הרעיון הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, אפילו פה בפורום יש מישהו שחושב משום מה שכיבוי מנוע במהירות גבוהה יגרום להתלקחות המנוע...:shock:

אני בכל נהיגה משתגע מחוסר הידע\טימטום\חוסר התחשבות של חלק מהנהגים והנהגות, אבל מה שלי זה דברים ברורים ומובנים-בשבילם זה סינית. מה עושים עם זה? הייתי שולח לפחות חצי מנהגי ישראל להשתלמות בתפעול הרכב+נהיגה מתקדמת בסיסית, אבל אני לא ישראל כץ, אז..סאומו.

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חצי מהנהגים? הייתי שולח את כולם.

היית בנהיגה מונעת? מה מלמדים שם? מכניסים אותך לכיתה, מברברים על מרחקי/זמני בלימה וחארטות כאלו ואחרות שלא יעזרו לך בשיט במצב חירום, נותנים לך לעשות חישובים מתמטים של כמה מרחק אתה עובר במהירות X ומסבכים את כל מי שיושב שם לרמת שיעמום טוטאלית.

אנשים בארץ מעוניינים להגיע מנק' A לנק' B, בלימד נהיגה מלמדים אותך איך לעבור טסט, איך לעצור בעצור, איך לאותת ואיך לתת זכות קדימה, סה טו. אה סליחה, שכחתי גם שמלמדים אותך לא להכנס באין כניסה.

את התאוריה רוב האנשים עוברים במזל נטו, כשאני עברתי תאוריה לא ידעתי 95% מהדברים שאני יודע היום והיום אני גם לא זוכר מה היה בתאוריה.

את התאוריה נותנים לך ללמוד לבד ואתה רק משנן מה זה אלטרנטור ומה זה רדיאטור (עד כמה שאני זוכר), ששניהם לא עוזרים לך במצבי חירום ואתה שוכח 3 דקות אחרי שעברת תאוריה.

אף אחד לא מלמד מה זה ABS, איך צריך להתנהג איתו, מה זה החלקה, מה זה היגוי יתר, תת היגוי, הדבר הבסיסי של כיוון מראות, לבדוק לחץ אוויר (מצאתי פעם ברכב של ההורים של אשתי 7 PSI ב2 גלגלים!!!) מה לעשות במצבים כאלו ואחרים, והנה התוצאה, נהגי ישראל.

אני כבר פאקינג שנתיים מנסה לשכנע בני משפחה איך לכוון מראות, וכל פעם שאני מעלה את נושא הנהיגה אני מרגיש את שהם חושבים "עוד פעם זה? תעזוב אותנו כבר".

הכל מתחיל מחינוך, ובארץ אין חינוך, יש אינטרסים וכסף.

השיא היה כשנסעתי עם מישהי מהלימודים לפני 8 שנים והזזתי את הסוכך שמש הצידה, היא הייתה בהלם שהסוכך מתנתק וזז הצידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3797 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...