Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוטרים הדריכו נהגת שאיבדה בלמים בכביש 6

Ron Poh
שימו לב! השרשור הזה בן 3816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם ישללו את הרישיון לכל מי שלא מצליח לתפקד בצורה הגיונית תחת לחץ, או לא יודע איך לבלום ע"י הורדת הילוכים או כל דבר דומה, כנראה שישארו בארץ בערך 5-6 אנשים עם רישיון נהיגה.

לא צריך להגזים ולהסיק מהמקרה הזה על אוכלוסיית העולם או על כל דבר אחר. התמודדות עם מקרים קיצוניים בכביש זה ממש לא ה-מדד האבסולוטי לאינטלגנציה או לשום דבר אחר, מעבר אולי לאינסטינקטים טובים וניסיון במקרים קיצוניים אחרים.

כן צריך לתהות למה הרכב התקול נמצא מלכתחילה על הכביש, ועפ"י מה שכתבו השבוע, אכן בודקים את זה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 257
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפחות יש אתר שנותן כתבה קצת שונה מ"רק שוטרים יכולים להציל אותכם" ומסבירה קצת לנהגים איך לקחת את החיים שלהם בידיים

http://www.mako.co.il/cars-cars-news/safety/Article-fa9b6a060c2c241006.htm?sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=857461317

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הגיע הקטע של הצינורות החתוכים? אם זה היה המקרה, היא לא הייתה יכולה לבלום מהרגע הראשון שהניעה את הרכב.

בנוסף, מדהים אותי שהיא מספיקה להתקשר לבעלה, לדבר ארוכות עם המשטרה ולנסוע 70 ק"מ בלי בלמים, במקום פשוט לנסות את בלם היד או ללחוץ על הכפתור ולהעביר לניוטרל. במקומה הייתי מתבייש להתראיין בציבור...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור מה שהיה לנו פה זה נהגת שברגע אחד

1) "התקלקלו לה הבלמים"

2) "נתקעה דוושת הגז"

3) "נתקע מוט ההילוכים על D"

ושוטר שבמקום להתעקש איתה בשיחה על פעולות פשוטות כמו

1) להוריד רגל מהגז

2) להעביר לניוטרל

3) להוריד הילוכים

בחר כמעט אוטומטית באפשרות של סצנה הולוודית..

אז תסלחו לי אבל - מי יותר טיפש ממי?

במבחן התוצאה כל הכבוד לשוטרים.

ברור שעדיף היה אם הסתומה הזו היתה יודעת לנהוג (מה זה ניוטרל נניח) אבל במצב הנתון של היסטריה מוחלטת השוטרים הצליחו למנוע אסון.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומה הייתי מתבייש להתראיין בציבור...

למה, לא שמעת את הראיון? אלוהים הציל את אימא.

אין שום צ׳אנס שהיא חושבת שהיא עשתה משהו לא בסדר, כי לא נראה שאף אחד מגורמי אכיפת החוק או התקשורת מואיל בטובו להתייחס לפן הזה של המקרה.

במקום כתבה לקונית על אלוהים הציל את אימא, הייתי מארגן לה דחוף הדרכת נהיגה מתקדמת, מצולמת, שבסופה היא תבין לבד וגם תגיד מול המצלמות כמה חסרת אחריות היא הייתה כלפי הילדים שלה. יאללה רוני, זרוק ל״אוטו״ את הכפפה, אני אתן לך לקחת את הקרדיט :wink:.

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ישללו את הרישיון לכל מי שלא מצליח לתפקד בצורה הגיונית תחת לחץ, או לא יודע איך לבלום ע"י הורדת הילוכים או כל דבר דומה, כנראה שישארו בארץ בערך 5-6 אנשים עם רישיון נהיגה.

לא צריך להגזים ולהסיק מהמקרה הזה על אוכלוסיית העולם או על כל דבר אחר. התמודדות עם מקרים קיצוניים בכביש זה ממש לא ה-מדד האבסולוטי לאינטלגנציה או לשום דבר אחר, מעבר אולי לאינסטינקטים טובים וניסיון במקרים קיצוניים אחרים.

כן צריך לתהות למה הרכב התקול נמצא מלכתחילה על הכביש, ועפ"י מה שכתבו השבוע, אכן בודקים את זה.

ידידי, לנסוע 70 ק"מ ללא בלמים זה לא קשור להיכולת להתמודד עם מצבי לחץ, זה קשור למשהו לא תקין בך כבן אדם. להתנהג בטיפשות ואז לחכות למישהו שיציל אותך ולהיות בהיסטריה(כשיכלת כבר מזמן לפתור את הבעיה), כן קשור לרמת האינטליגנציה. זו היא דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הגיע הקטע של הצינורות החתוכים? אם זה היה המקרה, היא לא הייתה יכולה לבלום מהרגע הראשון שהניעה את הרכב.

בנוסף, מדהים אותי שהיא מספיקה להתקשר לבעלה, לדבר ארוכות עם המשטרה ולנסוע 70 ק"מ בלי בלמים, במקום פשוט לנסות את בלם היד או ללחוץ על הכפתור ולהעביר לניוטרל. במקומה הייתי מתבייש להתראיין בציבור...

כנראה שהם היו כ"כ סדוקים בגלל יובש, שהיא חשבה שמישהו חתך לה אותם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטיח שנתקע בדוושה והשאיר אותה לחוצה + בלמים שמלכתחילה לא היו במיטבם והלכו ודעכו + נהגת תחת לחץ שגם ביום רגיל לא נהגת מבריקה.

במבחן התוצאה השוטר פעל נכון. מצד שני, כיבוי מנוע מעלה סבירות שינעל ההגה ויוסיף עוד קצת עניין לסיפור. היה פה הרבה מזל.

טוב שההגה לא יעבוד לה, ככה היא לא תצליח לעקוף עוד פעם השוטר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת כל הכבוד לשוטרים האלה. הדריכו אותה יפה והיו סבלניים מאוד. מגיעה להם המון הערכה... :mm_yeah:

למרות שהיה קצת מצחיק כשהשוטר אמר לה "נראה לך שהייתי נותן שיקרה לך משהו במשמרת שלי" אני חייב להודות. היה נשמע כאילו הוא באיזה סרט הוליוודי, אבל נסלח לו. :-P

בקשר לנהגת אני לא חושב שאפשר ממש להאשים אותה שהיא יצאה קצת "נעל". מדובר במקרה חריג, לא אופטימלי ומלחיץ. יש 2 סיבות למה אי אפשר להאשים אותה. האחד הוא שברגע כזה מלחיץ אפשר להיכנס לבלאק אאוט. אני אישית תרגלתי איך לבלום רכב שלא עוצר עוד כשהסיפור של משפחת אטיאס היה טרי. כרגע אני יודע איך לעשות את זה שלב אחרי שלב, אבל אם חס ושלום אני אתקל במקרה כזה (ואני מאוד מקווה שלא), נשאר לי רק לקוות שהלחץ לא יבוא לרעתי.

הסיבה השנייה היא, שהיא לא הייתה מוכנה מראש למקרה כזה והאשמה לא עליה. האשמה היא המדינה, ששולחת אנשים ל-28 שיעורי נהיגה מינימום שבאף אחד מהם לא מתרגלים מקרים כאלה ואז שולחת את אותו התלמיד לטסט שכולל נסיעה עירונית של רבע שעה גג. עוד יותר עצוב זה שאור ירוק וכל החרטטנים האלה שם חושבים שמה שימנע תאונות בעתיד זה לאכוף את מהירות הנסיעה ולהגדיל את תקופת המלווה לחצי שנה במקום להפוך לחובה ללמד את התלמידים את המצבים הכי קיצוניים שיכולים להיות כמו החלקה פתאומית, בלמים שלא עובדים, גז תקוע והתחמקות ממכשול (כמובן במשטחים סטריליים). מה יהיה שונה מנהג שעבר 3 חודשי מלווה לנהג שעבר חצי שנה מלווה למעט תסכול גדול יותר אצל אלה שצריכים מפקח חצי שנה? שום דבר. אף אחד מהם לא יידע להסתדר במקרה חריג שכזה. הנהגת נלחצה כאן ובצדק. מי הכין אותה שדבר כזה יכול לקרות פתאום?! ואם כבר הוא קורה, מי לימד אותה להיחלץ לבד ממקרה כזה? במקום לבלבל את השכל על מהירות נסיעה ולהגיד כל פעם מחדש שנהג שנוהג מהר הוא השטן שיתחילו ללמד אנשים נהיגה אמתית כמו שצריך. ממתי נהיגה מתקדמת וידע איך לפעול ולתפעל במצבים לא אופטימליים זה מותרות? לא מבין למה לא הופכים את זה לחובה (בתוך תקופת השיעורים שגם ככה משלמים עליהם 100 שקל ל-45 שלא עושים שם הרבה באמת) או לפחות מסבסדים דברים כאלה. למה צריך לשלם כ"כ הרבה כסף לקורס כזה שלדעתי הוא חובה. חצי שנה מלווה לנהג חדש לא יעזור בשיט לתאונות בעתיד. זה יעזור רק להכניס כסף למדינה (אם המלווה הוא חצי שנה, ככה יש יותר סיכוי לתפוס נהג חדש שהתפלח לו בלי מלווה ולדפוק לו קנס). פשוט דביליים במדינה הזאת בכל הקשור לבטיחות בדרכים. ואז עוד מתפלאים שיש לנו כ"כ הרבה תאונות בארץ. פשוט עצוב ומתסכל שמה שחשוב להם באמת זה לא ללמד את הנהגים אלא להרוויח עליהם כסף.

מזל שהמקרה הזה נגמר בשלום. הלוואי והתודעה תגבר ויתחילו ללמד מצבים קיצוניים את כל הנהגים. למרות שלא נראה לי שזה יקרה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לנהגת אני לא חושב שאפשר ממש להאשים אותה שהיא יצאה קצת "נעל". מדובר במקרה חריג, לא אופטימלי ומלחיץ. יש 2 סיבות למה אי אפשר להאשים אותה. האחד הוא שברגע כזה מלחיץ אפשר להיכנס לבלאק אאוט. אני אישית תרגלתי איך לבלום רכב שלא עוצר עוד כשהסיפור של משפחת אטיאס היה טרי. כרגע אני יודע איך לעשות את זה שלב אחרי שלב, אבל אם חס ושלום אני אתקל במקרה כזה (ואני מאוד מקווה שלא), נשאר לי רק לקוות שהלחץ לא יבוא לרעתי.

הסיבה השנייה היא, שהיא לא הייתה מוכנה מראש למקרה כזה והאשמה לא עליה. האשמה היא המדינה, ששולחת אנשים ל-28 שיעורי נהיגה מינימום שבאף אחד מהם לא מתרגלים מקרים כאלה ואז שולחת את אותו התלמיד לטסט שכולל נסיעה עירונית של רבע שעה גג.

נפלת בכל המלכודות האפשריות.

אומנם ההגדרה של רגע בעברית היא "זמן בלתי מוגדר" אבל לנסוע 70 ק"מ במישור ולא להצליח לעצור את הרכב כי פתאום כל המערכות כשלו, נו באמת.

האשמה לא עליה ? היא לא צריכה לוודא שהרכב שלה תקין ?

היא האשמה היחידה במצב אליו הגיעה.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, היא הייתה חייבת לבדוק אם הרכב שלה תקין ונכון שהיא האשמה היחידה למצב שהיא הגיע אליו. עם זה אני מוכן להסכים.

אני יותר חושב שזאת לא אשמתה שהיא לא הצליחה לבלום בגלל הפאניקה שהיא נכנסה אליה, אף אחד לא לימד אותה איך להיחלץ ממצב שכזה, בחיים היא לא תורגלה להתמודד עם רכב שהוא במצב לא שגרתי. אם אתה חושב שהצורה שבה היא פעלה תהיה שונה מהצורה שבה עוד הרבה אנשים בארץ, שהם לא חובבי נהיגה במיוחד יפעלו, לדעתי אתה טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי לקיחת אחריות אישית?

כל נהג יכול להאשים את המדינה בזה שהוא עושה תאונה כי לא לימדו אותו להתחמק ממכשול. החיוב לשפר את עצמך חל עליך.

אם תבדוק תראה שזה מוטיב שחוזר על עצמו במדינה, תמיד מוצאים על מי להפיל את האחריות במקום להגיד אני אשם, טעיתי.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרגע לרגע הסיפור הזה הולך ונהיה הזוי יותר ויותר.

גם דיסקית בלם יצאה מהמקום? (נניח, יש עדיין עוד 3 דיסקיות על 3 גלגלים אחרים, או לפחות דיסקית ושני תופים)

גם בלם יד הפסיק לעבוד? (למה? נקרע כבל?)

גם הבורר נתקע ב-D? (בורר נתקע ב-D? באמת? ממה? מפירורי ביסלי?)

וגם הרכב הצליח איכשהו להאיץ ולהשאר בהאצה קבועה של 130-140 קמ"ש?

הרי בדייהולט הזאת יש גם ככה תיבה 4 הילוכים, בלי גז (ובלי ברקסים) גם בירידה עם רוח גבית היא לא תגיע ל-130 קמ"ש בהילוך הרביעי, אבל איכשהו היא הצליחה להישאר במהירות הזאת כולל במחלף ענבה (431) החדש שם לא חסר נהגים (שהם עגלות) שנוסעים על רכבים חדשים יותר שלא מצליחים לשמור על 110 קמ"ש חוקיים אלא יורדים ל-90 קמ"ש לצורך העלייה.

מזל שעדיין לא עלתה טענה שבאורח פלא התחבר לו איזה טורבו למנוע.

אני דווקא בדעה שהמתנדב (ולא נעים לו להגיד את זה עכשיו) הבין שמדבר עם פ*סטמה מדרגה ראשונה ועשה מה שעשה על מנת למנוע תאונה קשה ועל כך מגיע לו כל הכבוד, אני בספק אם הוא חיפש מחזה תיאטרלי, אני בטוח שהוא רצה לחזור הביתה בשלום.

בעיניי יש כאן מידה לא קטנה של הרואיות אצל המתנדבים, ומידה לא פחותה של טמטום בצד הנהגת.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...