Jump to content

stio

 • פרסום הודעות

  6,501
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי stio

 1. היום ניגשתי כהרגלי למוסך רון בתל אביב לטיפול תקופתי, אע"פ שהגעתי לקראת ארוחת הצהרים תוך 10 דקות רכבי היה כבר על הליפט והחל הטיפול. במוסך הרכיבו מסנן שמן מקורי (מיוצר בצ'כיה) ומילאו שמן מנוע של קסטרול - אע"פ החלקים האיכותיים המחיר היה מצוין. ראוי לציין לשבח גם את היחס של רון, של אופיר ושאר העובדים שנותנים להסתובב ליד הרכב (בשונה מהמוסכים המורשים שצועקים על הלקוח לגשת לחדר ההמתנה). כל הכבוד. דבר נוסף בו נתקלתי לראשונה הוא מכשיר מיוחד שמתחבר לפתח מילוי השמן שמאפשר לשפוך את השמן מהג'ריקן אל מנוע הרכב מבלי שיטפטפו אפילו טיפות לצדדים - השימוש במכשיר זה (מצ"ב) מצביע על מקצועיות גרמנית שאפילו לא נתקלתי בה במוסכי צ'מפיון המורשים. כל הכבוד! שווה את הנסיעה מהצפון.
 2. stio

  זקני carsforum חיים?

  היי לכולם ובמיוחד למספר השואלים עלי, הפסקתי לכתוב כי עייפתי מהדיונים של למי יש יותר טוב ולמי יש יותר גדול - למכוניות הגרמניות או לאיטלקיות. כמו כן, אין לי כוחות להשתתף בדיונים של עקיצות ו/או השפלות. על כל פנים, נרשמתי לפורום בגיל 17 עוד כשאפילו לא היה לי רכב וביום רביעי הקרוב אהיה בן 32. כמו כן, בעוד חודשיים אסיים תואר שני. אכן התחדשתי במאי 2017 בסיאט איביזה אוטומטית (DSG7) חדשה מצ'מפיון, איתה נסעתי מאז 19K ק"מ ובחודש הבא אסע איתה לאילת (דווקא אחלה רכב בניגוד לסיפורי האימה שהיו כאן פעם על המנוע והגיר: מנוע וגיר מצוינים ואמינים בינתיים ורכב הרבה יותר נוח מהפאביה ומהפולו ביחד). קיבלתי איתה מצלמה אחורית, חיישני רוורס, ניווט על המסך המקורי (Waze) שמאוד היה חסר לי בפולו בהיעדר המירור-לינק וגם כל מיני קשקושים אחרים. האמת היא שבניגוד להשערות תחביב הרכב עדיין בוער בי - אני משתתף אחת לכמה זמן במפגשי מכוניות אספנות (את האיביזה אני מחנה כמובן רחוק), אני פעיל בפורמים בחו"ל, כמו כן בקבוצת פייסבוק פופולרית (מקבילה לפורום הטכני כאן), מעלה סרטונים ממצלמת ה-DVR לקבוצה אחרת ייעודית בפייסבוק, משתתף במפגשים וטיולים של מועדון סיאט וכן בקבוצת הפייסבוק של המועדון שמונה כמה אלפי חברים (לא אכתוב את שמות הקבוצות ולא אתן כאן קישורים מכיוון שאני מניח שזה נוגד את כללי הפורום). תודה לשואלים ולמתעניינים ואאחל לכם ולפורום המון הצלחה בהמשך הדרך. לסיום ומכיוון ששאלתם - אצרף כאן כמה תמונות של הרכב החדש אחרי שטיפה ותמונה נוספת מאחד המפגשים. מקווה שאצליח להעלות את התמונות, מסתבר ששכחתי כבר איך להשתמש בממשק הזה והיו לי כמה בעיות עם הטקסט. להתראות! ברשותכם אחזור לתרדמת.
 3. stio

  מה נסגר עם דלק מוטורס ופורד.

  למען האמת קטונתי מלהחליט האם הנציג שקרן או לאו, אבל כששאלתי על הרכב הזה ענה בבטחון מלא את הדברים - יתכן שפשוט לא מעורה. אין לי מושג. בכל אופן - אתה יודע האם היצרן הפסיק את יצור הרכב הזה? (את הדגם הישן). אני מנסה לברר מדוע אין מלאי בארץ.
 4. הייתי בלובינסקי בתאריך 23.3 - מחיר הרכב (C3) כפי שהם מציעים ע"י הצעת מחיר מודפסת מטעם אחד הנציגים עומד על 101,175 ש"ח ללא אגרת רישוי. שני נציגים עמם דיברתי (אחד של סיטרואן והשני של פיג'ו) אמרו שבאופן "חד פעמי" במקום הנחה של 5,000 ש"ח הם יתנו לי הנחה של 7,000 ש"ח ו-5 שנות אחריות במקום 3 (זה היה ביום חמישי 23.3 וההצעה תקפה ל- 24 שעות). ביום שישי בצהרים (24.3) אחד מהם מצלצל אלי ואמר שההצעה עדיין תקפה אע"פ שעברו ה- 24 ש'. השיחה היתה במשך 15 דקות. כעבור מספר דקות אני מקבל עוד טלפון עם שכנועים נוספים. כעבור כמה דקות נוספות המנהל של הנציג הקודם התקשר (טלפון שלישי תוך דקות) וניסה לשכנע. ביקש 2,000 ש"ח דרך הטלפון אחרת הוא מבטל לי את ההנחה. סירבתי. ב- 30.3 צלצל שוב וניסה לשכנע אע"פ שבשיחה הקודמת אמרתי לו במפורש שאם אהיה מעוניין אצור איתם קשר בעצמי. היום (07.04) צלצל שוב והפעם כבר לא עניתי וחסמתי את המספר הזה. לא יודע מה קורה שם.
 5. stio

  מה נסגר עם דלק מוטורס ופורד.

  הייתי באולם של דלק מוטורס ממש לא מזמן ושוחחתי שם עם מספר נציגים - הגעתי ע"מ להתעניין על המאזדה 2 ועל הפורד פיאסטה, דהיינו סופר מיני. עם כניסתי לאולם הבחנתי שהיבואן מנסה יותר לדחוף לכאורה יותר לכיוון רכבי מאזדה מאשר פורד מסיבה בלתי ידועה, אולם אני מסייג הואיל ומדובר בהרגשה ותו לא. היו מספר רכבי מאזדה 2 בתצוגה כרמות האבזור המוצעות ע"י היבואנית, אבל כששאלתי את אחד הנציגים בקשר לפיאסטה נעניתי בשלילה חד משמעית בכך שאין רכבים במלאי ולא יהיו בקרוב אלא רק בשנת 2018 וגם זה בסימן שאלה. כשניסיתי לרחרח טען הנציג שהיצרן בחו"ל לא עומד בביקוש ולכן לפי שעה המכוניות הללו ישארו באירופה. עם זאת, לא נאמר לי שיש מלאי של פיאסטות בארץ אלא שאין (שאלתי במפורש) וכמו כן היא לא היתה בתצוגה. אני חושש שאם הנציג מעורה ואכן היצרן לא עומד בביקוש - במקרה דנן זו לא בעיה של דלק מוטורס.
 6. stio

  מה קורה עם הצרפתיות בפורום?

  יודע מצוין ואני לומד על התחום כולו (לרבות הכתיבה) לתואר שני, אל דאגה. עם זאת, אני לא מושלם. מה שכן, אני פרשתי מהדיון כמו רבים אחרים - אם חלקכם רוצים להמשיך להגיב לגופו של איש במקום לגופו של עניין זו זכותכם (פורום פתוח וכו'), אולם זה לא מתאים לי ואני פורש. עם זאת, מכבד באופן מלא כמובן את המנהלים אם יבחרו להמשיך להשאיר את הדיון הזה על כנו. אין לי עניין לעשות בלאגן. מאחל לכולכם שבת שלום.
 7. stio

  מה קורה עם הצרפתיות בפורום?

  נהג לילה, מעבר להודעה שלך שמכילה כולה לכאורה רפש ושטויות עם דברים שלא ראויים להתייחסות רק אכתוב שאיני מקבל שקל אחד על הכתיבה שם. שקל! אני קורא לכל המשתמשים שעובדים בסוכנויות רכב או שקשורים בצורה זו או אחרת לסוכנויות רכב ספציפיות שיכתבו את הנתון הזה בחתימה לפני שהם ממליצים על רכב ספציפי. תודה.
 8. stio

  מה קורה עם הצרפתיות בפורום?

  לגבי הטענות על סוכני מכירות שכותבים בפורום: דעתי בעינה עומדת, לא אתנצל - יש לי שמות משתמש וכמה כאלה, אם זה מעניין מנהל כלשהו הוא מוזמן לכתוב לי בפרטי. לגבי הסוכן - אמרתי לו (גם) שכרגע שאני לא מעוניין, נעשה כבר כזה: לאיזה אתר אני יכול להעלות קבצי אודיו? אחפש ואעלה את השיחות. יותר טוב מזה? לגבי הכתיבה שלי באתר ההוא - איני שואף להתחרות באתר הזה ולא אעשה זאת, נקודה. בסה"כ חיפשתי מקום לכתוב בו כי אני אוהב לכתוב (לא בהכרח יודע, אבל אוהב). לגבי הפולו לעומת האיביזה: אל תשכח שכשאני נכנסתי איתם למאבק הזה האיביזה לא הייתה משווקת, ומכל מקום איני מתחרט אע"פ שהאיביזה אכן קניה טובה יותר היום.
 9. stio

  מה קורה עם הצרפתיות בפורום?

  מה יש לי לומר? זה מאוד פשוט: שבסוכנות פיג'ו וסיטרואן לדוגמא (לא אציין מיקום מדויק כי בכל זאת זה מקום עבודה של אנשים) דיברתי עם נציגים שהודו לכאורה שקוראים בפורום וכותבים בו ואני מצפה במקרים כאלה לגילוי נאות. אגב, הנציגים הללו משגעים אותי בטלפון כל הזמן עם מגוון הצעות לרכישת סיטרואן C3 אע"פ שאני אומר להם שוב ושוב שאחשוב על זה (השיחות מוקלטות), והיום כשטלפנו שוב פשוט חסמתי את מס' הטלפון מהם הם מטלפנים. חלאס.
 10. stio

  מה קורה עם הצרפתיות בפורום?

  קודם כל אתם לא עונים לי על השאלה בנוגע לגירים - חבל. דבר שני, אני בפורום הזה 13 שנה ומעולם לא היה פה שפל כזה של משתמשים שכותבים כאן ללא גילוי נאות: עובדים בסוכנויות רכב וממליצים על התוצרת שהם משווקים - ואני לא מכוון לאדם ספציפי כאן בשרשור אלא לסוכני המכירות שראיתי בסבב אולמות התצוגה בחודש האחרון - הרוב המוחלט מכיר וכותב בפורום ללא גילוי נאות שכזה. במקרים אחרים אני מזהה כאן חברים של סוכני מכירות שיוצאים להגנת המותג. כבר הבנתי לא מהיום ולא מלפני שנה שדיון עם חלק מחובבי איטלקיות וצרפתיות שווה ערך לדבר לקיר ולכן לא אטרח - אין טעם. פות"ש: אני כותב גם לך - אין טעם חביבי. כל שרשור של "למי יש יותר גדול" (איטלקיות, צרפתיות, גרמניות וכו') יתפתח למהומה ולעשרות תגובות. לכם, הגולשים הפסיביים אני כותב באופן חד משמעי: הפעילו שיקול דעת לאחר שאתם קוראים הודעות ולא ללכת לרכוש כמו רובוט, זה הכל. אין לי את הפריבילגיה לחנך איש וזה גם לא מתחביביי, אולם בסה"כ הפעילו שיקול דעת. כך או כך, עם ישראל ימשיך לרכוש בהמוניו מכוניות קוריאניות ויפניות שהן מכוניות מצוינות גם אם בפורום זה לא ממש מוצא חן ופוגע בציפור נפשו של מישהו - כולל צ'מפיון שמעיפה איביזות עם DSG7 כמו לחמניות חמות.
 11. stio

  מה קורה עם הצרפתיות בפורום?

  רגע, יש לי שאלה (ואני שואל ברצינות למען הסר ספק): למה אנשים לא רוכשים בהמוניהם צרפתיות עם גירי אייסין אלא מתעקשים על גרמניות עם גירי DSG7 שבפורום מצטיירים כשטן בהתגלמותו? יכול להיות שהתקלות שאתם כותבים עליהן חדשות לבקרים הן לא רחבות היקף כמו שאתם מנסים לתאר, רחמנא ליצלן?
 12. stio

  מה קורה עם הצרפתיות בפורום?

  אין דבר כזה חברים, האיטלקיות והצרפתיות הן עילוי - כל השאר חרא: כך מסתמן לפחות לפי הפורום, אבל לא לפי טבלת המכירות - נו, שטויות, אולי באמת כל עם ישראל מטומטם ורק בפורום חכמים. יכול להיות, קטונתי.
 13. תודה יבגני, אני חייב לציין שגם אני מאוד אוהב לקרוא את ההודעות שלך שמכילות כולן לכאורה העלבות, השפלות וטינופים כמיטב המסורת. מהפייסבוק חסמתי אותך כבר לפני מספר חודשים, אז אתה כותב כאן - טוב, הרי כללי הפורום לכאורה לא ממש מעניינים אותך ואין לי מה לעשות נגד זה. בינתיים - אמשיך לכתוב והיי! גם אתה, הא? שלא תתקלקל לי. חג שמח!
 14. אני חייב לציין שזה השרשור הכי מצחיק שפתחתי בזמן האחרון - אתם יכולים להמשיך, כולל המצוטט לעיל. באשר לשני הדו"חות - אעדכן בשרשור הזה בהמשך (בהנחה שלא ינעל עד אז).
 15. stio

  מה קורה עם הצרפתיות בפורום?

  העולם התחרפן סופית - אל תטרח, גם אני ניסיתי פעם לנהל דיונים על נושאים דומים וזה שווה ערך כמו לדבר לקיר. בשורה התחתונה - טבלת המכירות לא משקרת.
 16. התחדש - כמיטב המסורת הגרמנית מדובר ברכב איכותי, נוח ומאובזר. לגבי החישוקים - ללקוח פרטי נותנים לבחור מבין כמה דוגמאות? אגב, הגולף נמכרת ב- 112K ש"ח 0 ק"מ במוטודיל - עסקה מצוינת לטעמי.
 17. לי נתנו לבחור בין שמן של "פז" לבין שמן של "קסטרול" - בחרתי בקסטרול + מסנן שמן מקורי. לגבי עלויות - לא שילמתי על הטיפול.
 18. 1. כמה שנות אחריות יש לרכב הזה? 2. מהי רשימת האבזור? היה ניתן לנמק יותר ולא לסיים עם המילה "ועוד". פרט לכך, אני דווקא מחבב את מנוע ה- 1.6 נטול הטורבו ואת התיבה הפלנטרית - פחות דברים שיתקלקלו.
 19. אז מדובר בהימור - ניגשתם לדיון בלי הוכחות, כלומר מילה שלכם מול מילה של השוטר. אני בסה"כ מבקש מהם שיתרגמו את הדו"ח מכיוון שהמקור נמצא אצלם וגם שיציינו את מרחק המדידה - כבר היה תקדים של ביטול דו"ח לא ברור. אם ישלחו תרגום והכל יהיה תקין אבקש ממנה לשלם גם אם היא תטען שנהגה על 90. לגבי הקישור (מקווה שיעבוד, אחרת אני יכול להעלות צילום מסך): https://www.facebook.com/photo.php?fbid=589526484589091&set=gm.10154501375383214&type=3&theater
 20. יבגני, עזוב את הניסוחים, השפה הגבוהה ושאר השטויות: יש פה דו"ח של 114 במקום 90 בלי מרחק מדידה - האם הגיוני? תענה לי בבקשה. רוב הדו"ח לא מובן ולא קריא, אין לי מושג מה היה שם. האם מגיע לאזרח לקבל דו"ח קריא? האם כשמשטרת ישראל מאשימה את האזרח במשהו כתב האישום צריך להיות ברור או בג'יבריש? שאלה לי: למה ניגשת להישפט ולא שילמתם את הדו"ח אם לא האמנת לו? כי הכתב לא ברור? אם היתה מקבלת דו"ח על נסיעה בשמאלי הייתי אומר לה לשלם, אבל הדו"ח הוא על מהירות. אגב, מישהו צילם את הרכב שלך ומפיץ את התמונות שלו באינטרנט כי המספר יפה.
 21. לא, כתבתי שסימנתי לנהג לעבור לימני ולא ששלחתי מבט מאיים. אתה מוזמן לקרוא שוב. רומן, על פניו גם גיסך ידע שעבר עבירה על טלפון, לא? אתה כתבת. לעניין העבירה - לא הייתי ברכב והמצלמה לא מודדת מהירות, אין לי מושג (הדו"ח הוא על מהירות של 114 במקום 90). אני מעוניין לדעת בדיוק מה כתוב כדי שאוכל לדעת בדיוק מה קרה שם לגבי המהירות. כעת היא מתעקשת שלא נסעה מהר וזה לא הגיוני - אם לא אקבל תרגום של הדו"ח אגש לביהמ"ש וגם אני אסתדר עם התביעה אם יהיה צורך. פרט לכך זה עניין של עקרון: לא אשלם דו"ח לא קריא. אין על כך שום עוררין - דו"ח לא קריא מהווה כתב אישום לא מובן שזה כשלעצמו זלזול באזרח. אש אני אמשוך בכל מקרה. אכן נהיה בבית המשפט במידה ולא תקבל תרגום - מה היה שם תדעו לאחר המשפט.
 22. ואני מקווה שתקבל דו"ח כזה לא מובן ותשלם אותו מבלי לדעת מה כתוב - כנראה רק ככה תבין איך זה מרגיש שמאשימים אותך בדברים לא ברורים. כתבתי שוב והתעלמת: מרחק המדידה לא ברור. אגב, אני בקשר עם שוטרים וגם קיבלו ממני את מס' הדו"ח - אל דאגה. הם קוראים. שיתרגמו או נפגש בבית המשפט.
 23. אני אמיתי אבי, וכן טעיתי בעבר - רק שהטעויות שלי לא השליכו על אנשים וחשוב מכך לא על אנשים בני 72. למערכת נסרק הדו"ח המקורי? שישלחו אותו או שיתרגמו אותו בלי קשר - אתה תשלם דו"ח לא מובן ואחותי לא. מה הבעיה? שכל אחד יעשה כרצונו. בעניין הצביעות לא הבנת מה כתוב: התכוונתי שאני לא נוסע שם 90 ולכן איני יכול להמליץ לה לעשות זאת. אם אתה נוסע שם 90 אין עם זה בעיה, רק בימני בבקשה כדי שאוכל לעקוף (גם היא).
 24. ישה, מה הפירוש של "כ" לפני המספר? בערך. קרוב המשפחה בן 72. Night Driver - במידה ויתרגמו את הדו"ח נשלם אותו, טענתי היא שאין סיבה להוציא דו"ח לא מובן, מגיע לנו לדעת מה כתוב בו. מה שכן, למה מרחק המדידה לא כתוב? אני מעוניין לדעת מהו מרחק המדידה.
 25. וברצינות הפעם: לגבי הדו"ח של אחותי: צפינו בסרטון ה- DVR ומתברר שהיא נסעה בשמאלי - הוסברה לה חומרת העבירה ומכיוון שזה לא הרכב שלה אמרתי לה שאני לא מתכוון לתת לה את הרכב אם היא ממשיכה לנסוע בשמאלי בצורה כזאת. בואו נאמר שהיא לא תיסע יותר בשמאלי. לגבי המהירות - איני יכול להיות צבוע ולומר לה לנסוע על 90 בכביש כזה, אמרתי לה שתיסע להבא עם Waze ושתפעיל שיקול דעת ובד בבד אני מתכוון לשלוח מכתב למשטרה ולבקש את תרגום הדו"ח (שימו לב: את תרגום הדו"ח ולא לבטלו). במידה ויצליחו לתרגמו היא תשלם אותו, במידה ולא אבקש להישפט - כך או כך, במקרה דנן אני רוצה לדעת מה כתוב. לגבי הדו"ח של קרוב משפחתי: אני מתכוון להעלות אותו לפייסבוק כדי שכולם ידעו לבדוק טוב טוב את לוחיות הרישוי שלהם לפני שהם משלמים דוחות מצלמה, ובכל מקרה ברור שהוא יבוטל (אשלח מכתב גם כן). כך או כך - לחלוטין לא לעניין לטעות בשתי ספרות שונות של לוחית הרישוי וגם בדגם הרכב, קל וחומר כשמדובר על אדם בן 72.
×
×
 • Create New...