Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקון דלת פנים

michaelbe6

פוסטים מומלצים

קשה מאוד להתאים גוון, זה מה שמעצבן בדלתות לא לבנות...

במקומך הייתי פשוט מדביק מעל החורים מדבקות כאלה מפדחות מהתקופה שהן היו בנות שש. חד קרן, אנא עארף. תזכורת לנצח 😆

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב

תודה על העצות... בכל מקרה , עד שאמצא את המוטיבציה לנסות לתקן את זה, אני מקווה שהנזק בדלת יזכיר להם כל פעם מחדש למה לא כדאי להם לנסות שוב לעשות שטויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך על טפט, היה מקובל בשנות ה00 המוקדמות סוף ה90.

• אהבתי 1

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי לך פוסטר אידאלי להדבקה על הדלת. תתחדש.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Night Driver כתב:

מה שיזכיר להן זה לא הנזק לדלת אלא הנזק שגרמת להן כשראית את החור.

לזה הבדיוק התכוונתי... 🤣

הם יראו את החור בדלת... יזכרו בעארס שנכנס להם הביתה לפתע פתאום.. ואז ירגעו.

ולכל מי שמדמיין שהן קיבלו מכות רצח... אז לא... רק צעקות .

עריכה אחרונה על ידי michaelbe6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

#רק_אומר שיש לך שתיים שיכולות לעזור לך לתקן בבוא העת..

זה שיעור חשוב לחיים וגם זמן איכות עם אבא..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרוב תרצה להוריד לגמרי את הדלת:

• מצחיק 3

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.4.2024 בשעה 09:42, ברווז כתב:

לא יודע, לא מכיר. 

לא מומלץ. החיתוך עשוי לפגוע בציפוי של הדלת מסביב לחור, במיוחד אם החותך לא מיומן. 

וגם אם הוא כן מיומן, תעויוט קורוט... ככה אמרו לי, ככה שמעתי.

כן ניתן אולי לחתוך עם תיל דק, אבל הוא לא יהיה קו 0 - ואני לא יודע איך הקצף תופס צבע. 

לא מומלץ במיוחד. קשה למצוא את השבבים למי שלא מתעסק בנגרות, לא ממש ניתן ללטש לקבלת קו אפס בגלל הציפוי של הדלת, הכמות שאתה צריך כדי לסתום כזה חור היא די גדולה. 

פות"ש, מה אני כנראה הייתי עושה (דיסקליימר: התמונה לא 200% ברורה, והביצוע על אחריותך...):

הייתי מנסה להסיר את הפורניר השבור בעדינות ע"י חיתוך, כך שיישאר כמה שיותר ממנו שלם וזמין להדבקה מחדש מאוחר יותר. 

מודד את הפתח. 

מוצא\קונה\מזמין חתיכות קרש דק יחסית, שיכול להיכנס לתוך החור ולמלא את רובו כדי שיהיה משטח קשיח שניתן להדביק לחלק הפנימי של הדלת. כמו שעושים תיקוני גבס למשל. 

מדביק את הקרשים הנ"ל, ולאחר ייבוש הדבק מדביק עליהם את שאריות הפורניר.

את הרווחים שיישארו ניתן לסתום עם פילר עץ בצבע דומה. 

אם בא לך לעבוד קשה- לשייף את הפורניר מכל שטח הדלת ולעבור עם לכה\צבע\פיניש החביב עליך. אני לא יודע איך לכה תתפוס על הפורניר, בכנות, מעולם לא ניסיתי. 

קח בחשבון כמה דברים:

אני מנוסה ב-DIY ויכול לפענח "עיזים" שעשויות לקפוץ בדרך. 

יש לי את כל הכלים והחומרים שאני אצטרך בשביל הפתרון הנ"ל זמינים לשימוש (אתה תצטרך קליבות, דבק נגרים, מלטשת אורביטלית ואני לא ממש יודע מה עוד מראש).

וטיפ לסיום. 

אל תנסה לעשות את זה כשהדלת עומדת. תוריד אותה ותעבוד עליה כשהיא שוכבת על משהו. הרבה יותר נוח ויעיל. 

בהצלחה. 

כול הסיפור הזה בשביל לתקן חור בדלת פשוטה...לא מדובר כאן על חור בפח של מרצדס חדשה שירדה אתמול מפס הייצור.

להשאיר את השברים כמו שהם ולמלא בדבק אפוקסי ולסיום עם שפכטל לעץ בצבע דומה ובזה

סוגרים את הפינה. 

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Michazzz כתב:

בקרוב תרצה להוריד לגמרי את הדלת:

הן כבר בגיל שחלק מההורים הורידו דלתות... 16.5 ו14.5... 

ואצלי הדלתות לא ירדו, אני יודע איך העולם עובד, אין לי באמת שליטה על זה חוץ מלדבר ולהסביר עד כמה שאני יכול .

גם אני הייתי מתבגר ... 😄

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תיקנתי חור דומה בדלתות יותר מפעם אחת עם טפט, למזלי  יצרן הדלתות השתמש בדוגמה פופולארית והצלחתי להתאים במדוייק את התיקון ככה שגם הרס"ר שהעברתי חתימות איתו על החדרים לא שם לב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, michaelbe6 כתב:

הן כבר בגיל שחלק מההורים הורידו דלתות... 16.5 ו14.5... 

ואצלי הדלתות לא ירדו, אני יודע איך העולם עובד, אין לי באמת שליטה על זה חוץ מלדבר ולהסביר עד כמה שאני יכול .

גם אני הייתי מתבגר ... 😄

גם אצלי דלתות לא ירדו (והן כבר בנות 22 ו 18). מלמדים אותן ממה להיזהר ואיך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, מרק10 כתב:

כול הסיפור הזה בשביל לתקן חור בדלת פשוטה...

מרק, שים לב שכתבתי שככה אני הייתי עושה. 

יש אנשים שיסתפקו בלשים פוסטר. 

יש שירצו לשים טפט.

יש שירצו לצבוע. 

יש שיחליטו להחליף דלת\ות בבית. 

יש שירצו לתקן לבד ובזול. 

יש שירצו לתקן לבד ובלי להתחשב בעלות כל כך. 

יש שירצו לתקן כך שלא יראו כלום.

ויש שירצו לתקן וזהו. 

גם כשאני יוצר דברים להנאתי ב"סדנה" הקטנה שלי, יש דברים שאני לא מוכן להשלים איתם בפרוייקטים (שגורמים ליצירת חלק או במקרי קיצון, כל הפרוייקט מחדש). 

ויש דברים שאני אומר עליהם GOOD ENOUGH - דבר שלקח לי שנים ללמוד שהוא לגיטימי. 

זה לא "כו-לה דלת"; זה איך המתקן בוחר להתייחס לתיקון, בין אם זו דלת פנים פשוטה, דשבורד של טויוטה, מכסה מנוע של רולסרויס או גרדובה איטלקית משולבת עם שיש מהמאה ה-17.

אני חושב שאתה מבין למה אני מתכוון, כשאתה עושה משהו אני בטוח שאתה מנסה לגרום לו להיראות נאה ואיכותי- בוחר קופסת זיווד מתאימה, חוטים מסודרים בצורה טובה, מפסק שנראה טוב ויזואלית וכדומה.

ויש אנשים שיחשבו לעצמם, כל הסיפור הזה בשביל להסתיר כמה חוטים- מה רע בפשוט להלחים אותם ביחד, בלי קופסא ובלי כלום, ולגמור עם זה.

נ.ב.

למלא בדבק אפוקסי זו לא ממש אופצייה בחלק גדול מהדלתות, רובן לא עשויות עץ מלא (לראייה, השבר הספציפי) אלא מבנה כלשהו שמעליו יש פורניר. יש חללים גדולים בין חלקי המבנה הפנימי, ולמלא עם אפוקסי זה יקר למדי, זמן יבוש ארוך מאד ולא ממש תואם לדרישה- וזה עוד במקרה הטוב, שאין חורים במבנה הפנימי והדבק לא ינזול לו להנאתו לחללים אחרים נמוכים יותר, מה שרק יעלה את העלות.

• אהבתי 2

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...