Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה ריו 1.2 ידנית - סיכום קצר

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 2884 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נראה לי אפילו באקו מיקרה יש. לפי דעתי זה אבזור חובה היום והרבה יותר חשוב מ-USB. עדיף לצרוב דיסקים ולא להתעסק עם דיבוריות נטענות.

האקו מיקרה מאובזרת באופן חריג. היא מגיעה עם חימום מושבים, זה אפילו במרצדס A קלאס אין :shock:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 122
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כולי תקווה שלא יגיעו (הקרקושים) ,אבל בהחלט יתכן שההגדרה הנכונה היא יותר הקטע של קילומטראז' (שהוא גבוה יותר אצלי) ,ופחות על זמן .

תופעה חדשה שהחלה אצלי בזמן האחרון : פיקודי שליטה מההגה לא עובדים (על מערכת הקול) ,לסירוגין.

ותודה על הקישור ,יתכן שננסה לעשות את הטיפול הבא במוסך הנ"ל.

בברכה

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולי תקווה שלא יגיעו (הקרקושים) ,אבל בהחלט יתכן שההגדרה הנכונה היא יותר הקטע של קילומטראז' (שהוא גבוה יותר אצלי) ,ופחות על זמן .

תופעה חדשה שהחלה אצלי בזמן האחרון : פיקודי שליטה מההגה לא עובדים (על מערכת הקול) ,לסירוגין.

ותודה על הקישור ,יתכן שננסה לעשות את הטיפול הבא במוסך הנ"ל.

בברכה

מוטי

בכיף.

אגב גיליתי שהם דיי זולים בהשוואה למוסכים מורשים אחרים, ויש עליהם ביקורות מצויינות גם מצד חברי פורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכיף.

אגב גיליתי שהם דיי זולים בהשוואה למוסכים מורשים אחרים, ויש עליהם ביקורות מצויינות גם מצד חברי פורום.

תזהר איך שאתה מדבר. לי זה עדיין נראה אסטרונומי... 630 שקל לטיפול קטן + נוזל בלמים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלילה לא אמרתי שזה זול, שים לב למילה יחסית, הכול יחסי בחיים, ביחס לסקודה שיש לנו בבית המחיר זול מאוד, שמה כול טיפול מגיע ל800 שקלים בקלות.

אגב, וזו השוואה למוסכים אחרים של קיה, שבהם המחירים גבוהים יותר, היה גם בפורום פרסום אחד או 2 לגבי העלויות, בינתיים הם על הצד הזול של המחירים.

אגב, למה 630 ש"ח? טיפול קטן עולה 439 כולל מע"מ, בלינק שצירפתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי,

בקיאה ספורטאז' 2009 אין קרקושון אחד קטן.

בקיאה סיד 2011 אין קרקושון אחד קטן.

למה שאלה יבואו לבקר דווקא בריו 2013?

לגבי מחירי טיפולים - כאמור במוסך קיאה רכטמן ביפו עם שתי המכוניות הרשומות לא ראיתי שום עלויות חריגות.

סלחו לי אם אני לא רואה הבדל גדול ביןן טיפול של 439 שקלים לטיפול של 600 שקלים כאשר הם מגיעים כל 15,000 ק"מ. זה זניח, ולא יגרום לי לוותר על המוסך אותו אני מכיר.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי,

בקיה פורטה 2010 הרעש שנגרם כתוצאה מחיכוך כיסא הנהג בפלסטיקה של הבלם יד עושה לי חשק להפעיל את כיסא המפלט ולעוף מהאוטו.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב,

עוד "באג" ששכחתי לציין אבל מפריע לי ברכב זה המתזים (השפריצרים) של החלון הקדמי.

בעוד שבמכוניות נורמליות יש שניים/ארבעה/שישה 'שפריצים' ממוקדים, בריו יש רסס רחב מכל אחד מהמתזים.

יוצא מכך שיש חסימה רגעית של שדה הראיה מאחר והרסס הוא ממש מול עיני הנהג.

קריטי? לא.

מציק? כן.

משנה את התמונה כללית? לא.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי,

אין לי משהו אישי נגד ה"ריו" ואולי רף הציפיות שלי היה גבוה מידי לרכב חדש מהניילון ,מאחר והגעתי מרכב בן 21 שנים (לגאסי) שלא היה לי בו ,קרקוש אחד .גם כיסא הנהג חורק לי באופן מעצבן (ואני לא כבד משקל / גדול מימדים).

ואולי בכלל זה בגלל המיתלים הנוקשים שלא התרגלתי אליהם לאחר 60000 ק"מ.

לגבי מחירי טיפולים - כאמור במוסך קיאה רכטמן ביפו עם שתי המכוניות הרשומות לא ראיתי שום עלויות חריגות.

סלחו לי אם אני לא רואה הבדל גדול ביןן טיפול של 439 שקלים לטיפול של 600 שקלים כאשר הם מגיעים כל 15,000 ק"מ. זה זניח, ולא יגרום לי לוותר על המוסך אותו אני מכיר.

כנראה שהתרגלתי למחירים נמוכים עם שמנים איכותיים ברכבי הקודם.

כשכותבים לי בחשבונית 1.1 ש"ע על החלפת שמן ופירוק גלגלים (בדיקת בלמים) תמורת 600 ש"ח ,זה קצת מקומם.

בברכה

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה החפוזה והאכזרית יחסית!!

אתחיל מהסוף, נראה לי שחוץ ממוטי שמשתמש ברכב לצורכי עבודה וצובר ק"מ בקצב מטורף לי יש את הריו הכי ותיקה בפורום.

הרכב עוד מעט בן שנתיים ויש לו כ 25 א' ק"מ.

בצד החיוב אציין:

1- צריכה דלק מדהימה של 16.5 ק"מ/ל בנסיעה שרובה בדרך כרמיאל צפת - אי אפשר לבקש יותר מזה!!

2- למרות קמצוץ הסמ"קים והמשקל הגבוהה, הרכב זריז בהחלט ואין לו רגשי נחיתות. (המנוע התחיל לתת את מרכולתו אחרי 8 א' בערך).

3- האיבזור מצויין.. יש דברים חסרים, אך יש דברים שאין לאחרים. תיקו.

4- התנהגות הרכב בטוחה מאוד. אני אומר את זה מניסיון של שנתיים בכבישים הכי מעפנים בישראל.. שום דבר לא יזיז אותה מהדרך :) גם לא כתמי סולר מסריחים בטירוף שצצו לי בסיבוב החד אחרי אמירים/שפר.. בקרת היציבות השאירה אותה נטועה במסלול בשקט ובלי דרמה למרות מהירות כניסה מהירה..

בצד השלילה:

1- שדה הראיה באמת מוגבל, אך בגלל הגובה שלי וצוואר הג'ירפה שלי אני מתמודד עם זה די בקלות.

2- נוחות הנסיעה בינונית. כנראה שהצמיגים הירוקים התחילו להתייבש והתופעה מתחילה להציק.

3- רגישות מסויימת של המנוע לתנאי מזג האוויר - בימים שרביים תגובת הדוושה עד חצי מהלכה רפויה ולא חדה - ורק רמיסה של הדוושה תגרום למנוע להבין שמדובר בהאצה :x כנראה שצריך עידכון תוכנה או לימוד מצערת. ייבדק בטיפול הקרוב.

סיכום:

לא יכולתי לבקש יותר מזה ב 80 א' ש"ח. הרכב בסדר גמור, הטיפול הראשון היה בסדר גמור (450 ש"ח במוסך אילן נחימוב בחיפה), ואיכות הבניה מצויינת. הרכב מרגיש צעיר ממש כמו בהתחלה, ומרגישים שהמחיר הזול לא מתבטא באיכות ירודה.

הרכב מומלץ בחום!!

שבוע טוב.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה, זה בסה"כ מחזק את דעתי לגבי המנועים בפיקנטו.

1L פשוט חלש/קטן עליה, 1.25L ידני זה כנראה הפיקנטו האולטימטיבית.

(תפוחים ותפוזים כן? אבל עובדה שאותו 1.25L ידני שיושב אצלך בריו יותר חסכוני מרוב הפיקנטו 1L ידני, לכן על מרכב יותר קל של הפיקנטו, המנוע הזה אמור להיות עוד יותר חסכוני)

למרות שברמה האישית תג המחיר (82K לפני אגרות) נראה קצת גבוהה ביחס לפאביה/איביזה, ובטח ביחס לקליאו שהושקה לא מזמן ואוכלת בסעיף האבזור את רוב הרכבים עד 100K.

(יהיה ממש מעניין לקרוא את הסקירה של פרנקוס על המנוע החלש בהיצע, בבוא היום...)

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום שבת בבוקר עזרתי לחבר הפורום דניאל ליישם פלסטלינה ואוטם צבע על הקליאו 0.9 החדשה שלו.

בתחום האבזור והמראה היא אכן מתעלה על מרבית הרכבים בקטגוריה.

למרות שגם אני וגם הוא ציינו שהריו פשוט מרווחת יותר, גדולה יותר ומתאימה למי שצריך לשנע מעט יותר מטען/אנשים/ילדים

אישית יכול להיות שאם הייתי צריך לרכוש היום רכב הייתי שוקל את הקליאו בטוח, כשאני רכשתי הייתה רק את הקליאו מהצורה הישנה ולא התחברתי אליה בכלל.

אגב - מה שרשמת לגבי הפיקנטו זה בדיוק מה שאני אמרתי, אם אצלי המנוע 1.25 מוציא צריכה כזו, למה לא לקחת פיקנטו ולשים לה תיבה ידנית עם המנוע הגדול וזהו, להרוויח מכול הכיוונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כיוון ששוק הידניות בארץ עדיין קטן יחסית. בכל זאת הרוב מעדיפים אוטומטי. עכשיו כשקיה היא חברה גדולה בארץ - הם מעדיפים כמות מאשר לרצות לקוחות. וזה בסדר. אני מניח כשיהיה יותר ביקוש, או כשיבואנים אחרים יראו שהקליאו מצליחה - ישקלו גם הם לייבוא גרסאות ידניות מאובזרות וחזקות .

בנוסף אני רוצה להודות כמובן ל M.L שנתן מזמנו ביום שבת והפך את הקליאו היפה - למדהימה! תמונות בקרוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2884 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...