Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה ריו 1.2 ידנית - סיכום קצר

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 2869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש גם בידני, זה נקרא פיקנטו "ספורט" 3דלתות

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
  • תגובות 122
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בוקר טוב,

הבוקר האוטו חגג את הק"מ ה 30,000 וזה אחלה סיבה לעשות סיכום קצר. מאוד קצר, כי אין מה לומר.

ז'תומרת שהאוטו עכשיו מלוכלך וצריך לשטוף אותו. זה בערך הדבר השלילי היחיד שיש לי לומר עליו. כל היתר כבר נאמר כאן קודם לכן.

בתחילת השבוע היתה לי פגישת עבודה בחיפה. יצאתי מהמשרד בדרום ת"א ואיפסתי את מחשב הרכב שבודק צריכת דלק. יציאה ממש מדרום ת"א (הרצל פינת לילינבלום) דרך הפקקים של הרכבת הקלה, איילון, כביש החוף, דרך פרויד, כרמל - וחזרה. צריכת הדלק לאורך כל המתווה הזה על פני כמעט 200 ק"מ היתה 4.2 ליטר ל 100 ק"מ. כולל הפקקים, כולל העליות, כולל הירידות, כולל חיפושי חניה (חיפאים אתם חיים בגן עדן תחבורתי! חניות פנויות בכל מקום איזה כיף.)

לאחרונה היתה לי הזדמנות לשדרג משמעותית את הלנדקרוזר 2003 בלנדקרוזר 2008 במצב ממש חדש שכבר היה בבעלותי. המשמעות היתה שאני צריך למכור את הריו, ולנסוע ביומיום בלנדקרוזר. לא הייתי מסוגל לכך. זו התשובה כששואלים אותי מה אני מוצא בגמד הכחול - הוצאות תחזוקה אפסיות, הוצאות דלק מצחיקות, מרווח מספיק, מעוצב לטעמי, שומר לי על רישיון הנהיגה...

keep on the good work Rio!

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה רושם שמדובר ברכישה טובה מאוד כרכב משפחתי משומש בתקציב בינוני.

שנת 2012 נסחרת בלוחות בסביבות 45~ אש"ח.

מחיר מצויין בעבור התמורה שמקבלים בהתחשב בסיכום ארוך הטווח שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלאון 1.2TSI שיש לי עם קרוז על 100 מצליחה להשיג נתון צריכה כמעט דומה (20+ קמ"ל). במספרים כאלה אני מוכן להקריב 2 קמ"ל לטובת תאוצה סבירה ומומנט ראוי, אבל זה אני.

זאת, כמובן, בהנחה שאין "הפתעות" כמקובל בעדות VAG (כבר מדגדגת את ה-30K ק"מ מלמטה, ללא שום תקלה).

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלאון היא מכונית מצויינת אבל אינה מתחרה בריו והריו לא מתחרה בה.

בלי קשר תמיד כיף לראות לקוח שמרוצה מהבחירה שלו לאורך זמן, כשתרצה למכור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד,

האם היית קונה בכספך רכב עם TSI ו DSG?

אני לא הייתי רוכש בכסף שלי שום דבר שיש בו את השילוב הזה, וגם לא רק אחד מהמרכיבים.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל זמן שהרכב באחריות? אינני פוסל על הסף. עכ"פ, לפחות את הסיכון של DSG אפשר לבטל אם בוחרים בתיבה ידנית (לאו דווקא בלאון אלא בכל קשת הדגמים שמותקן בהם מנוע 1.2TSI).

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, ההשוואה שלי היא נטו מבחינת צריכת דלק. הנקודה שלי היא שתמורת הפרש שלדעתי הוא זניח יחסית בצריכת הדלק ניתן לרכוש רכב עם מנוע חזק וגמיש יותר, שכבונוס מציע גם אבזור ומידות נדיבים יותר.

אני מתעלם מהיבטים כמו מחיר ראשוני, פשטות מכאנית או אמינות, על אף שלפחות בסעיף האחרון לא חוויתי על בשרי בעיות כלשהן.

בשורה התחתונה: נתון צריכת הדלק שיואב ציטט הוא מרשים לכל הדעות, אבל הוא ממש אינו ייחודי רק לקיה ריו. האם רק בזכותו להעדיף קיה ריו 1.2 על פני חלופה אחרת? לפחות מבחינתי, התשובה שלילית.

עריכה אחרונה על ידי אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, צריכת הדלק של הריו לכשעצמה היא בוודאי לא הסיבה היחידה להעדיף אותו על פני כל רכב אחר.

שלב בזה הוצאות אחזקה נמוכות מאוד, תבל בהרבה אחריות מפגוש עד פגוש ל 3 שנים (וכבר עברנו את האחריות של התוצרת שאתה משווה אליה) הוסף כמה כפות של 7 שנים למנוע ולגיר (וכאן שוב תזכיר לי כמה אחריות אני מקבל בהשוואה שלך...) ומחיר רכישה נמוך מההשוואה שלך בכמה עשרות אלפי שקלים, אז מה בכלל יש כאן להשוות?

תשווה לפאביה / איביזה עם גיר ידני ומנוע 1.2 TSI - אין לי מושג כמה הן עולות. ברור לי שהן יהיו חזקות משמעותית, אבל כאמור בשום נקודת זמן לא חיפשתי אוטו חזק. חיפשתי אוטו בסיסי, פשוט, במחיר טוב, אמין עם הוצאות תחזוקה נמוכות.

היום אני לא יודע אם היתי בוחר שוב בריו. לפני שנתיים וחצי לא היו לה שום מתחרים בגודל הזה ובמחיר הזה. היום יש לך 208 ידנית ב 67 אלף שקל וזה כבר מפתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג היום באיביזה 1.2 TSI עם גיר DSG כרכב חברה כבר 4-5 חודשים.

יש לי ריו שנה וחצי,

הריו יותר נוחה מהאיביזה 2014(לא ניסיתי במתיחת פנים עוד..אבל גם הריו 2014),

הריו מרגישה לי הרבה! יותר מרווחת בישיבה עם מושב משוך יחסית אחורה(ככה אני נוהג) אי אפשר לשבת מאחורה..בריו אפשר.

הגיר ב42-3 אלף קילומטר באיביזה כבר מתחיל לרעוד ומפנק אותי לעיתים במכת "בוקר טוב" ביציאה מהמקום ברעידות בין הילוך שני לשלישי ומכות לעיתים בין ראשון לשני (כנראה מצמדים צריכים החלפה בקרוב) ונכון שזה רכב חברה שכנראה לפני עבר חיים לא קלים.

אז נכון שהאיביזה רכב יותר זריז וכלכלית ייתכן שהיא כנראה תשתלם לי יותר(ליסינג בתפקיד יחסית נייד).

אבל אני מתחיל לחשוב על לחזור לרכב הפרטי שלי ולוותר על ה"כיף" ברכב שדואגים לי להכל בו ולחזור לרכב פרטי עם החזרי נסיעות(שלא רעים עקב התפקיד).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריו באמת הרבה יותר מרווחת מאחור עם מושב נוח יותר.

אבל עם לוקחים גיר ידני,לאיביזה כאמור יש יתרון של מנוע,לטעמי (אחרי מתיחת פנים) יש לה יתרון בנוחות,ואם איני טועה דשבורד רך יש רק בגירסה האוטומטית של הריו לא?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במתיחת פנים של האיביזה השנה,שינו את הדשבורד ואת האיכות שלו.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...