Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה ריו 1.2 ידנית - סיכום קצר

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 2869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עברו 3800 ק"מ.

אין הרבה מה לחדש. כמובן שלא נרשמו תקלות כלשהן.

אתמול בוצעה נסיעה לצפון - כביש 6, צומת יגור, עוקף קריות, נהריה, מעלות - והבוקר חזרה דרך מנהרות הכרמל.

הצריכה המשולבת של הנסיעה היתה 5 ק"מ לליטר.

המיכל היה פחות מחצי כשהתחלתי את הנסיעה, ותדלקתי שוב במרכז, היה קרוב מאוד לריק, אבל הנורה לא נדלקה.

בעליות מנהריה לכיוון מעלות בשביל להוציא ממנו קצב סביר (באיזור ה 100) היה צריך להוריד הילוכים ולאמץ אותו. ויתרתי. עדיין האוטו הרגיש אנמי.

בחזרה, על כביש החוף, איפסתי את מחשב צריכת הדלק. קיסריה - גלילות על 90 קמ"ש קבוע - צריכה לפי מחשב 3.9 ליטר ל 100 ק"מ.

השימוש במיכל הדלק היה מעט יותר מחצי עירוני מוחלט וחצי הנסיעה אתמול. בחישוב לפי ליטרים בתדלוק הגענו ל 1:17.

זה לא ייעשה יותר טוב מזה. זה מה שיש וצריך להתרגל...

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 122
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כשעלית את העליה הארוכה למעלות,באיזה הילוך ומהירות היית בה?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלתי בחמישי כמובן, בסביבות 100 קמ"ש.

מהר מאוד הורדתי לרביעי וניסתי לרכב על גלי המומנט. אז נזכרתי שאני עם 1.25 ליטר ואין גלי מומנט. גם לא זרזיף...בקיצור - רביעי ושלישי כשרציתי להאיץ.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצריכה המשולבת של הנסיעה היתה 5 ק"מ לליטר.

לא הבנתי - קנית סופה בנזין או קיה ריו ידנית? :shock:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודות לשלילה:

הסתרה ע"י קורות הרכב. בנסיעת המבחן לא הרגשתי את זה, אבל אחרי ש'צביקה פיק' (אלירן) העיר את תשומת ליבי, בהחלט שמתי לב, וזה מפריע. הקורות רחבות ובהחלט מסתירות. כולן.

חסר הילוך שישי. באמת. מגיעים לשיוט של 100 קמ"ש וממש מחפשים הילוך בכדי להוריד את הסל"ד לכיוון ה 2000 ו...אין.

מתגי החלונות - חסכו בקיאה על מנת למכור את הרכב בזול, אבל ראבק, מתגים אוטומטיים לכל החלונות כמו בסיד 2011 - זה אין? (רק החלון של הנהג עולה/יורד בנגיעה). זה אולי קטנוני, לי זה חסר.

זה מנוע 1200 ללא טורבו - אתה מצפה לנסוע בשיוט על 2000סל"ד? אני יודע שאתה רגיל לדיזל גמיש וחזק שנוסע מעולה על סל"ד נמוך, אבל מנועים קטנים פשוט לא סוחבים. אני מניח שאתה מחפש את ההילוך השישי בגלל הרעש. זה מה יש: מנועים האלה עובדים על סל"ד כדי בכל זאת להזיז איך שהוא את הרכב. גם מנוע של מזדה 2 שהוא 1.5 עובד על סל"ד גבוה ומתעורר לחיים רק אחרי 4000סל"ד - לפני זה אין מנוע.

לגבי חלונות אוטומטיים - גם במזדה 2 שהיא יקרה יותר חלון אוטומטי רק לנהג.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי - קנית סופה בנזין או קיה ריו ידנית? :shock:

אויש נו...אתה ממש רגיש...

כמובן שמדובר על 5 ליטר ל 100 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אויש נו...אתה ממש רגיש...

כמובן שמדובר על 5 ליטר ל 100 ק"מ.

דווקא TZVIKA-PICK לא כל כך טעה...

כנראה שהוא מנסה לרמוז לך לבדוק צריכת דלק בתחנה, לפי התשלום בפועל, ולא לפי מחשב הדרך, שהוא בדרך כלל אופטימי מדי,

וגם "קצת" מנותק מהמציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי,

כפי שרשמתי, לפי תדלוק 34 ליטר ל 584 ק"מ. זה 1:17.2 .

כעת, אם למעלה מחצי מצריכת הדלק היתה עירונית טהורה, נניח, בערך, 19 ליטר עירוני ו 15 ליטר בין עירוני,

ה 15 ליטר הבין עירוני הוא על מרחק של כ 300 ק"מ, כלומר רק הוא מייצג כ 1:20.

נשארה היתרה שהיא כ 284 ק"מ על כ- 19 ליטר שהם 14.95 ק"מ לליטר.

והממוצע דווקא מסתדר בקירוב איפשהו בסביבות 17.5 ק"מ לליטר משולב.

דווקא לי הנתונים מסתדרים עם המחשב בסטייה קטנה מאוד. (להזכירך מה שרשמתי 5 ליטר ל 100 ק"מ בנסיעה בינעירונית במהירות גבוהה (כביש 6) ונסיעה מאוד חסכונית בחזרה (קיסריה - גלילות ב 90 קמ"ש, וצריכה של כ 3.9 ליטר ל 100 ק"מ לפי המחשב).

אבל עזוב. למה להתווכח. האוטו שותה דלק כמו מטורף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריאו באמת רכב נהדר, אבל בקשר לצריכת הדלק שלה משהו שם לא מסתדר לי כל כך. לפי מה שאני קורא כאן, היא כמו הפיקאנטו,

עם מנוע 1000, ואפילו הרבה יותר חסכונית ממנה.

מנגד יש הרבה בעלי פיקאנטו שמאיימים בתביעה יצוגית בגין צריכת דלק מוגזמת, לכאורה צריכת דלק הרבה יותר גבוהה מהריו.{שבשרשור}

איך זה ייתכן? זה הרי רכב קטן יותר, קל יותר ועם מנוע זעיר. מדובר במלכת רכבי המיני בישראל.

אז כל נהגי הפיקאנטו רומסים את דוושה הימינית עד הסוף, ואילו נהגי הריו מלטפים אותה בעדינות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1L מרגיש קצת קטן על הפיקנטו, אז אנשים דוחפים את הדוושה לרצפה בכל הזדמנות - ומכאן מגיעה צריכת דלק הזויה.

ברוב המבחנים שהשוו 1L ידנית ל1.25L אוטומטית הגיעו לצריכת דלק דומה עד זהה במשולב, וההיגיון אומר שאם לוקחים את אותו 1.25L ומחליפים את התיבה האוטומטית בידנית - צריכת הדלק תהיה טובה יותר (כי ידני תמיד יותר חסכוני מאוטומטי פלנטרי).

לצערי אין לי מספרים מאחר שאף מגזין עוד לא פרסם מבחן השוואתי בין פיקנטו 1L וה1.25L הידנית החדשה, אבל אני בטוח שהפיקנטו "ספורט" יותר חסכונית מ1L כל עוד לא נוהגים כמו סבתא בפנסיה.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוס,

הטענות על הפיקנטו הן בהתייחס לאוטומטי.

כאן מדובר על גיר ידני, ונהיגה מתונה. גם אם נסעתי בכביש 6 על 120, ואני לא אומר שכן, ההאצה לשם היתה במתינות.

למען הסר ספק, התוצאה של 3.9 ליטר ל 100 ק"מ היא בהחלט עמוק בתוך התחום של "נהיגת סבתא".

לפני 15 שנים או קצת יותר, כשהיה לי 306 עם מנוע 1.8 ידני, וסיטרואן וולקן ידנית - ללא ספק הריו לא היה מתאים לצרכים שלי.

היום, כשהזדקנתי בערך ב 20 שנים...הוא מתאים. אני לא מחפש ממנו להיות וולקן. גם אם הייתי מחפש הוא לא היה. זה בסה"כ רכב סופר מיני מאובזר לא רע, מעוצב בהחלט לטעמי, עם גיר ידני ומנוע צנום ותו לא.

את הריגושים אני מוצא בשטח עם טויוטה פראדו. מהריו אני מצפה להיות חסכוני, נעים, ו...זהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יואב,

אני חושב שאתה טועה בזה שאתה חושב שצריכת הדלק לא תשתפר. אתה עוד ב 3800 ק"מ ומתחיל להסיק מסקנות..

חכה ותראה..

לפני חצי שעה תדלקתי וחיכתה לי הפתעה: 1:17.1 :shock:

הייתי בשוק מהתוצאה.. הק"מ עומד על כ 28 א', ו 80% מהנסיעה היתה מכרמיאל עד צפת (דרך מירון) והשאר עירוני לאללה..

בלי טורבו ובלי כלום.

אגב, לא רק שצריכת הדלק השתפרה, גם המנוע מגיש יותר בריא.

בהצלחה!

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

אוטוטו חולפת לה שנה של בילוי משותף עם הריו.

הרכב נסע 13,000 ק"מ, והיום נכנס למוסך לטיפול.

החלפת שמן מנוע, פילטר שמן ואיזה בורג/דיסקית ריקון.

סה"כ העלות הסתכמה בכ 420 שקלים, עמוק בתוך שביעות הרצון של "מינימום הוצאות". (כולל כמה הנחות עקב ריבוי קיאות שאני מביא למוסך)

לגבי האוטו -

הוא בדיוק כמו שהיה בהתחלה. צריכת הדלק לא השתפרה אלא דווקא הורעה. אני מייחס את זה לכך שאני התרגלתי אליו, קצת פחות מרחם עליו, ולוחץ / מושך קצת יותר.

עדיין, האוטו הגיע ל 4000 סל"ד בדיוק פעמיים, וכשאני מסגל סגנון נהיגה שאפשר להגדיר אותו "סבתא בקומה" צריכת הדלק מחוץ לעיר היא הרבה מעל 1:20 .

האוטו שימושי מאוד, והפך אצלנו לרכב העיקרי לנסיעות משפחתיות. (אישה + שלושה ילדים ).

בתא המטען כבר הכנסתי פעם עגלת בוגבו + שתי מזוודות + תיקים. מובן שלצורך כך הוצאתי את המדף האחורי.

שביעות רצון גדולה מאוד.

אוטו בסיסי, פשוט, אמין, וזול לתחזוקה שוטפת. שימשיך כך.

עריכה אחרונה על ידי discoTD5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...