Jump to content

crazyj

 • הודעות

  371
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של crazyj

נהג צעיר

נהג צעיר (3/14)

1

מוניטין

 1. שלום, יש לי ספורטאג' 2016 מנוע 2000 ובדרך כלל מבצע טיפולים במוסך מורשה משרד התחבורה, לא מוסך של קיה. שמעתי על מקרים שהיבואן לפעמים מחליט להחליף את סוג השמן. איזה שמן צריך להשתמש? ואם המוסך ישתמש בשמן הקבוע ולא בשמן "החדש" יש מצב שזה יהרוס את המנוע? אם השמן לא תואם זה עושה נזק? אשמח (במידה ויש למישהו) לקישור של היבואן לגבי פירוט כל טיפול מהם החלקים שצריכים להחליף/לבדוק. תודה רבה מראש לכל העונים.
 2. לא חושב שקיבלת דו"ח על חניה בניגוד לתמרור, אולי קיבלת דו"ח על הפרעה בכניסה/יציאה מחניה/חניון פרטי, במידה וההנמכה מובילה לחניה/חניון, אם כן הוא לא אמור להיות חוקי, ההנמכה של המדרכה לבד לא מספיקה להפיק דו"ח (לפחות כך בתל אביב) החניון/החניה פעילים? חונים שם רכבים או שהוא עדיין סגור ולא פעיל?
 3. קומפי, ע"פ חוקי העזר העירוניים, לפחות בת"א, לגבי חניה במקום אסור כגון אדום לבן/תמרור האוסר חניה אם זה בצד המדרכה אז סכום הדו"ח הוא 250 שח, אם חונים 2 גלגלים על המדרכה - לא משנה אם חוסמים את המדרכה לגמריי או לא הסכום הוא 500 שח.
 4. כשרכב חונה בכניסה/יציאה מחניה פרטית וחוסם את הכניסה/יציאה או אפילו מהווה הפרעה בכניסה/ביציאה מהחניה ולחניה, הוא מקבל דוח וגם גוררים אותו. אם מדובר בת"א זה מבוצע גם בששי שבת, גם בערב/בוקר וגם כשגשום כשניתן, ורק כשמתלוננים על כך.
 5. לפי התמונות רואים בבירור שהגלגלים האחוריים של הרכב וכל החלק האחורי (אחרי הגלגלים) חונים על מדרכה ציבורית, החניה/חצר פרטית היא קצרה מידי לחניה בניצב, אם היה חונה במקביל לקיר הבניין לא היה מקבל דוח, לכן לא משנה שרוב הרכב חונה בחניה פרטית - ברגע שחלק מהרכב ואפילו חלק קטן מהרכב בולט למדרכה הציבורית, מקבלים דו"ח של חניה על המדרכה. יותר מזה, אפילו אם הגלגלים היו בשטח הפרטי ורק הטומבון האחורי היה בולט - גם יכל היה לקבל דוח חניה על מדרכה. הוא יכול להגיש ערעור או להשפט, אבל הדוח עצמו תקין.
 6. גם אני כמוך, שומר על הרכב כמה שאפשר. בארץ אין כבוד לאף אחד (מרביצים למורים/שוטרים/פקחים), דוקרים על מקומות חניה או סתם כי בא להם, ומרשים לעצמם לפגוע ברכוש אחרים כאילו שזה נורמלי לחלוטין, זה מעצבן ומכעיס ברמות, הבאסה שזה רק יחמיר יותר עם הזמן.
 7. פו"ש, כשנכנסת לצומת לפני הפניה ימינה, היה אור אדום לרכב האדום או שהם כבר התחילו בנסיעה? אם מודבר בנתיב אחד ששניכם אמורים להתמזג בו אז ברגע שיש לרכב האדום אור ירוק היית אמור להמתין ולתת לו זכות קדימה, כמובן שאם נכנסת לצומת כשהיה להם אור אדום, אז אין שום הפרעה. (אומר את דעתי לפי הבנתי ולא דיעה מקצועית, אשמח לתיקון מהמומחים)
 8. פות"ש, חבל שלא דיברת איתי לפני כמה שנים, היתה לי ריו ידנית שמורה ברמות... בכל מקרה, היה לי את הרכב במשך כמה שנים ולא נתקלתי בתופעה הזאת של המים, כשהיה צריך הוספתי מים עד הקו ולא היו מקרים שהמים נשפכו החוצה. לגבי נקיון המנוע, במוסך מורשה נוהגים לשפוך שמן ולנגב וזה נותן מראה כאילו חדש, אני באופן אישי התעקשתי שלא יעשו את זה, אז זה הגיוני שאם הרכב אחרי טיפול עשו לו "טיפול" כזה למנוע. תעשה בדיקה ותהנה.
 9. ישה, אתה מגיב בצורה אוטומטית וחבל, תסתכל שוב בהודעה שלי ותראה שרשמתי - כשהחניה אסורה ואפילו ציינתי בסוגריים לדוגמא אדום לבן ו/או תמרור שאוסר חניה, מה לא היה ברור בהודעה שלי?
 10. בתל אביב, אם חנית במקום שבו אסורה החניה (אדום לבן/תמרור) 2 גלגלים על המדרכה או 3/4 גלגלים אז העבירה והסכום זהה - 500 שח, לא קשור אם יש מעבר על המדרכה או לא.
 11. כלום, אין מה לעשות. חונה רחוק כמה שאפשר מרכבים. מה שכן, הוספתי וו גרירה לפחות שתהיה הגנה מאחור.
 12. גם אני חשבתי כמוך כשהתקנתי מדרגות צד בספורטאז, רציתי להגן מפני שריטות, אבל זה לא מגן.
 13. סליחה, מתקן את ההודעה שלי - הסעיף שקיבלת הוא חניה על המדרכה והוא בסך 500 ש"ח, כשרשמו "חנה 4 גלגלים על המדרכה" זאת רק הערה והתיקון שלי להודעה הוא שזה לא רלוונטי, רשמתי בטעות שזה רלוונטי. מה שחשוב שסעיף העבירה (חניה על המדרכה) נכון ותקין, ההערות לא קריטיות. סליחה על הטעות.
 14. הדוח שקיבלת הוא חניה על המדרכה, לפי התמונות הדוח נראה תקין - זה שרשום "חנה 4 גלגלים על המדרכה" זאת רק הערה ולא קשורה לסעיף העבירה,ולכן זה רלוונטי. לפי התמונות אפשר לראות שחסמת כמעט לחלוטין, אם לא לגמריי את המדרכה שגם ככה היא צרה, ועוד הגדלת לעשות וחנית על מעבר חציה שרק מחזק את הדוח, ברגע שחונים על מדרכה ועל מעבר חציה הדוח שמקבלים הוא חניה על המדרכה, ולא מעבר חציה (500 שח ולא 250 שח) מציע לך לשלם את הדוח וללמוד להבא, במשפט כשהשופט יראה את זה - יש מצב שיתן לך כפל קנס או יותר, וזה בנוסף לימים שעליך להגיע למשפט. להבא שים לב במקומות שאתה חונה, והתירוץ "מצוקת חניה" לא מתיר לך לחנות איפה שרוצים (מדרכה/מעבר חציה). סע בזהירות.
×
×
 • תוכן חדש...