Jump to content

m.l

 • הודעות

  3,202
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי m.l

 1. גם לי יש את ההתקן של מגווירס, בחיים לא הייתי עושה איתו רכב שלם. אתה תגמור את הידיים, את המברגה שתשתמש בה, גם ייקח נצח וגם התוצאה לא תיהיה מי יודע מה כמו מכונה. זה יותר לתיקון קטן פה ושם, פנסים וכאלה. רכב שלם עם זה או ידני זה הרפתקה מפוקפקת.
 2. גאנטים, סאן רוף, מושבי עור אלקנטרה, מערכת שמע משודרגת, הנעה ללא מפתח, ולוח שעונים משודרג עם מסך LDC, ופיצול מזגן לנוסעים מאחור מגיע בגרסאת הטיטניום
 3. אני עם מונדאו 2009, מנוע 2.3, אצלי זה רמת גימור טיטניום. קודם כול זה גיר אוטומטי 6 הילוכים, לא 5. צריכת דלק בעיר (נטו בעיר בלבד) 1-6/7 צריכת דלק מחוץ לעיר 1-12/13 משולב 1-9/10 המזגן אכן לא מזהיר, סביר. לוקח מעט זמן לקרר בצורה נורמלית, לא הייתי פוסל רכב על זה, אישית לאחר כמה דקות נסיעה קר מספיק שאישתי תגיד לי שקר לה. בכללי רכב מעולה, מאוד מבסוט ממנו, חזק (יחסית), יציב מאוד על הכביש, מאובזר טוב מאוד בטיטניום, גם בטרנד X מאובזר טוב, תא מטען גדול (במיוחד בדגם 5 דלתות). יש שרשרת טיימינג אז זה נותן לך שקט מהצד הזה. המינוסים - צריכת דלק, גודל מבחינת חניות, צמיגים יקרים יחסית (לפחות בחתך שיש אצלי).
 4. מאיפה אתה בארץ? אני מרחובות, אם אתה מהאזור אני יכול להחנות אותו אצלי, ללא תמורה כמובן, אין לי בעיה להניע לך אותו כל כמה ימים. אני גר ברחוב שקט, ללא מוצא, עם מגרש אספלט גדול לחניה. אגב - כל עירייה וחוקי העזר שלה, זאת ועוד שיש עיריות שלא אוכפות את חוקי העזר בנושא הזה. לדוגמא ברחובות: אם הרכב נראה נורמלי, לא מלוכלך ברמה חריגה או עם גלגלים מפונצרים, כל עוד יש טסט וביטוח תעמוד גם שנה ברחוב. אבל אם הרכב ייראה כמו מפגע, תוך 72 שעות תקבל דרישה להזיזו, עם ביטוח או בלי ביטוח, גם אם זה רכב 2016. שכן שלי קיבל התראה לפינוי סיאט איביזה 2016 כי עמדה ברחוב עם 2 צמיגים מפונצרים כשבוע, כל הטענות בעולם על טסט וביטוח לא עזרו לו, אמרו לו להזיז את הרכב או לתקן.
 5. צודק המגיב מעליי, כשאמרתי מונדאו התכוונתי אישית לדגם מנוע 2.3. הטורבו לפחות מבחינתי לא בא בחשבון, המוסכניק שלי צרח עליי כשנכנסתי עם מונדאו כדי שיבדוק לפני הרכישה. רק כשהסברתי שזה לא טורבו-רובוטי אמר "בסדר". סיפור אמיתי, הרגשתי לא נעים מהמוכר. Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 6. מחזק, יש סיכוי סביר ביותר שתשנה את דעתך. בדקתי כמה מאליבו, בשניה שעליתי על המונדאו הבנתי את ההבדלים. יש הבדל בכוח, זה אין ספק. השאלה אם זה משמעותי לך עד כדי כך, זה כבר רק אתה מחליט. Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 7. לא יודע להגיד לך כי אין לי. אבל שמעתי, גם פה בפורום, סיפורי זוועה על הגיר רובוטי והמנוע טורבו הזה. Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 8. חיפשתי רכב בתקציב מאוד נמוך, כרכב שני בבית, שיסע מעט ק"מ, לכן שיקול צריכת דלק היה מאוד בתחתית. כל המאליבו 3.5 שהלכתי לראות שעמדו בתקציב שלי היו שחוטות, או ק"מ מאוד גבוהה, או במצב לא מזהיר בכללי, חלק דרשו השקעה כספית מעל המחיר שלהן כדי להביא אותן למצב ראוי. ואז נתקלתי במודעה של המונדאו הספציפית שקניתי, דגם טיטניום, יד 2, 140 אלף ק"מ, שנת 2009. הלכתי לראות, מצאתי רכב שמור ביותר, מטופל היטב, ונשאר עודף מ14 אלף. השיקול המכריע היה תא מטען, הדגם הזה הוא 5 דלתות התא מטען ענק. המנוע 2.3, גיר 6 הילוכים,נוסע יפה מאוד, והצריכת דלק יותר טובה ממה שהפחידו אותי. 1-7 בערך נטו אך ורק בעיר, 1-13 מחוץ לעיר. השיקול העיקרי שהכריע למונדאו הספציפית שלי היה המצב שלה, המחיר, ותא המטען. על הדרך הדגם טיטניום מאובזר מאוד יפה וזה רק הוסיף. Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 9. לפני שקניתי את המונדאו שלי, חיפשתי ובדקתי כמה מאליבו 3.5. ה3.5 מגיע בין השנים 2008 עד 2010. יש כמה רמות גימור, הLT מומלצת יותר. גיר 4 הילוכים מיושן, אבל עושה את העבודה ואמין. רכב עם הרבה כוח ומומנט. מה שפסל אותו אצלי בסוף היה התא מטען, הפתח הטענה כל כך צר ולא יעיל, לא יכולתי להתפשר על זה, בעיקר עם ילדים. הקאמרי מגיעה עם גיר 5 הילוכים אם אני לא טועה, אבל אל תצפה לשינוי בצריכת דלק כלל, שניהם יצרכו אותה צריכת דלק בהפרשים עלובים אם בכלל.
 10. אין ספק שהצדק איתך, אני מודה ומתוודה, קניתי את הרכב כדי "להיות בראש שקט", שאישתי לא תתקשר ותגיד "נתקעתי עם הרכב", והוצאתי על הרכישה שלו סכום לא קטן בכלל. בסוף התקלה הכי יקרה אי פעם בכלי רכב שהיה לי הייתה עם הסוזוקי הזאת, במזל התעקשתי והתעקשתי ולא שילמתי עליה כלום. מהצד השני יש לי פורד מונדאו 2009, מנוע 2.3, ועם כל המוניטין הגרוע שלה, היא הייתה עולה פחות לאחזקה מאשר הסוזוקי (אם הייתי צריך לשלם על החלפת הגיר) במקום עוד תגובה, בקשר למה שהגיבו מתחתיי, שכחתי לציין - אכן הרכב היה מאושפז שבוע שלם במוסך להחלפה ובדיקות עד שנמסר אליי חזרה.
 11. זאת הייתה תשובתם, לא הצלחתי להוציא מהם תשובה יותר מפורשת. בגלל זה הדגשתי בפניו להתעקש על בדיקה חוזרת, אפילו במוסך מורשה אחר. אצלי התעקשו שאין בעיה לאחר 2 בדיקות, המנהל שירות הארצי אפילו דיבר איתי בטלפון והתעקש שאין. עד שהכרחתי אותם לבדוק שוב, ביצעו 3 בדיקות ברצף, במשך יום שלם עם חיבור למחשב של הרכב. לאחר יומיים התקשרו להגיד שהכל אושר ואכן צדקתי והצליחו לאתר את התקלה. הצעד הבא שלי אגב במידה ולא היו מאתרים, זה לנסוע למוסך המרכזי הראשי בפתח תקווה, כי מה שעושים במוסכים המורשים זה "להקליט" את הגיר בנסיעה על פי נוהל בדיקה ולשלוח את המידע למוסך המרכזי.
 12. ראו תשובת שירות הלקוחות של סוזוקי, מתאריך 21.10.2018 בנוסף ראו כתבה קטנה בנושא. עשיתי מחקר שלם בנושא לאחר שרכשתי את הרכב וגיליתי שיש בעיה. מר לוי הנכבד, יצרן הרכב האריך את האחריות במקרה של תקלה מסויימת בתיבות ההילוכים הרציפות בדגם הקרוסאובר למשך 10 שנים. במידה ותתרחש בעתיד תקלה כלשהי בתיבת ההילוכים ברכב שברשותך אנו ממליצים כי תגיע לאחד ממרכזי השרות המורשים של החברה לבדיקה האם היא כלולה במסגרת האחריות המורחבת. אנו מאחלים לך המשך נסיעה בטוחה ומהנה. בברכה,
 13. חד משמעית, אל תוותר!! ברשותי גם סוזוקי קרוסאובר 2014, הלכתי 3 פעמים למוסך והתעקשתי, פניתי גם לשירות לקוחות הארצי של סוזוקי, ואם היה צורך הייתי מגיע גם ליצרן. הגיר הזה מהיסוד מגיע עם תקלה בסדרת יצור מסויימת, שנראה שהרכב שלך חלק ממנה. גם אצלי היו התקלות האלה, גמגומים בהאטה ובהאצה בהילוכים מסויימים. בסופו של דבר החליפו לי לגיר חדש, מדגם אחר של גיר רציף לדברי המוסכניק, שהתחילו להתקין מ2015/16 לאחר שהבינו שהדגם הקודם גרוע. אל תוותר, אם צריך לך למוסך אחר של סוזוקי, אני התעקשתי ובסוף קיבלתי החלפה מלאה על חשבון החברה. עריכה: אכן המחיר אבסורדי, אמרו לי 21 אלף שקלים לפני מע"מ.
 14. זאת הבעיה, אני לא מצליח להבין איפה המותחן, מבין קצת במכונאות, אבל הרכב הזה קצת חדש לי מבחינת תחזוקה.
 15. בוקר טוב אלופי המכונאות. הרכב הוא פורד מונדאו, 2009, מנוע 2300. הרצועת אביזרים בהנעה כשהמנוע קר, שורקת למשך כמה דקות וכשהמנוע מתחמם מפסיקה. הלכתי למוסך, החליפו רצועה, הרעש עדיין ממשיך בהנעה קרה. חזרתי למוסך, אמרו שהרצועה מתוחה למקסימום, בעיקרון התנערו ואמרו ש"זה מה יש". הרעש אבל מציק לי, ויותר גרוע, לאישתי כשהיא לוקחת את הרכב. האם יש מותחן אוטומטי ברכב שייתכן והוא מרעיש? ניסיתי למצוא מידע על מותחן אוטומטי/הידראולי או כל דבר בשילוב כזה, לא מוצא. אשמח לעזרה והצעות לפתרון הבעיה.
 16. היי חברים. מישהו מהכנופייה עוד עובד ונמצא באזור רחובות? נעזרתי בעבר, אשמח להיעזר שנית לתיקון קטן.
 17. יש לי את הרכב שנה ומשהו, מספר רשמים: 1. הרכב זריז יחסית, יש צורך לדעת שהגיר מרעיש כשלוחצים, זאת פעולת הרכב. 2. בעליות יש חובה לתפעל את ההילוכים בצורה ידנית, אחרי זה זה פשוט סיוט לנהוג, יש צורך לסחוט את הדוושה ולהעמיס את הרכב, לא יודע איך להגדיר את זה יותר טוב מ-"הרכב לא יודע לעלות עליות קשות במצב אוטומט" (בעליות קשות הכוונה העליות מים המלח/אילת) 3. צריכת הדלק סבירה, ממוצא 1-12/13 משולב, מיכל דלק בתוך העיר לגמרי יניב 1-10, אפשר גם פחות, תלוי איך נוהגים. 4. תא מטען סביר, לא מספק אותי, אבל כרגע זה מה יש. 5. אצלי הוחלף גיר באחריות לגיר חדש לגמרי ב98 אלף קילומטר, הגיר שונה מהקודם והתגובות מעט שונות, ייתכן זה כי הוא חדש, לא יודע להגיד. במוסך אמרו שזה דגם אחר של הגיר הרציף, לא מה שהיה קודם.
 18. תודה לכולם על התגובות. יש למישהו קישור באיביי/וכדומה לגומיה לסאנרוף? היא לא נוזלת, אבל נראית לי יבשה/תחילת התפוררות. שוב, אין נזילה, אבל מעדיף להחליף לפני החורף כדי לא להיות מופתע בחורף ולשלם בעל כורחי מחיר גבוהה. או לחילופין מישהו בארץ שמחליף במחיר הגיוני, ראיתי באיביי גומיות שעולות עשרות שקלים בודדות. נ.ב הניקוזים נוקו על ידי הבעלים הקודם בחורף האחרון
 19. יש לפעמים מוסכים שקונים רכבים כאלה בכמה "גרושים", ומשתמשים בהם כרכב חלופי ללקוחות. הייתי מנסה לשאול, למוסך לתקן רכב כזה למצב טוב יעלה כמה שקלים ויכול לשמש אותם. תנסו, אין מה להפסיד.
 20. תודה תודה, עד כה אומנם ימים בודדים, אבל בהחלט נהנה ממנו, ולהפתעתי גם אישתי. כמו שרשמתי, הפחידו אותי מהמזגן ולא רק פה בפורום, נוכחתי שהוא מקרר מעולה. אין ספק שבסוזוקי קרוס של האישה הוא מקרר קצת יותר מהר, אבל בהחלט מקרר היטב. ייתכן וזה התיקון שהבעלים הקודם עשה, אין לי דרך לדעת.
 21. לא אגיב כלום מעבר לכך שחיפשתי בחודש וחצי האחרונים רכב, הציעו לי קרוז 2012 במחיר של פחות מ10 אלף, עם שליש מהק"מ שלך, ובשיחת טלפון עם המוסכניק שלי קיבלתי צרחות וניתוק בפנים רק בשניה שאמרתי את המילה "קרוז".
 22. אני חושב שה2.3 וגיר אוטומט רגיל יש רק בדגם לפני המתיחת פנים. לאחר המתיחת פנים זה טורבו וגיר רובוטי, למיטב הבנתי התחזוקה בדגם טורבו הרובוטי גבוהה מאוד, המוסכניק שלי אסר עליי לחשוב על זה בכלל.
 23. האמת שלא רציתי לרשום את זה, כי אמרו לי שהרכב עגלה עגלה עגלה, חשבתי אולי האינדקציה שלי מוטעית. אבל בלחיצה בריאה הוא באמת נותן תאוצה מאוד יפה.
 24. לפי המחשב, (וגם קצת התלהבות מהכוח של הרכב) , 1-6/7. בעל הרכב הקודם אומר שבעיר היה יוצא לו 1-8/9 אז אני לא רחוק משם.
 25. שלום לכולם, מעדכן. רכשתי את הרכב יום שישי, הספקתי בשבת כבר לנסוע איתו לבאר שבע (מרחובות) וחזרה. כמה רשמים אומנם רק מיומיים אבל בכל זאת למי שיחפש בעתיד אולי: 1. צריכת דלק מחוץ לעיר בסדר גמור - 1 ל12 ממוצע עם בקרת שיוט על 120 קמ"ש ממוצע. 2. תא מטען מעולה, (5 דלתות) אפשר להכניס בפנים המון ועוד נשאר מקום - מינוס, הדלת יורדת בזוית דיי חדה, דברים גבוהים מהווים קצת בעיה. 3. הדבר ממנו יגורתי - המזגן - אז ככה, לקח לו קצת יותר זמן ממה שאני רגיל לקרר, זה כן. יחד עם זאת, לאחר כרבע שעה אישתי כבר סגרה פתח מזגן והעלתה אצלה את הטמפרטורה, בעל הרכב הקודם אמר לי שהחליף איזה שסתום במערכת המיזוג, ועוד איזה תיקון. לא יודע להגיד מה בדיוק אבל זה עבד, המזגן מוציא קור בצורה מעולה. שוב - לוקח לו כ10 דקות לקרר את החלל ולהגיע לטמפרטורה נורמלית, בזה אין ספק, אבל קירר מצוין כל הדרך לאחר מכן. 4. אבזור - אין מה לפרט, מערכת סטריאו מעולה כסטוק, גג, מושבי עור אלקנטרה, מזגן אחורה ועוד כל מיני שאני לא זוכר עכשיו. 5. הרכב יושב טוב על הכביש, אך גדול ורחב, למי שגר באזורים צפופים זה דיל ברייקר רציני. 6. צריכת דלק בתוך העיר גבוהה מאוד לפי המחשב דרך.
×
×
 • תוכן חדש...