Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 26 דקות, SlowRide כתב:

איך בנט נהנה או מרוויח משהו מכל זה, לא ברור לי.

בדיוק שאלה ששאלתי חבר. מה הרווח שלו מכול זה?

"למכירה וילה מראש ממשלה לשעבר, עם ביצורים - 60 מיליון שקל"?

לפני 27 דקות, יבגניפ כתב:

נא. בחיים לא הייתי מצביע לבנט או לפיד. בחיים. הסיבה היחידה שבגללה עוד הייתי בסדר עם ביבז כראש ממשלה לפני כמה שנים היתה שהאלטרנטיבה היתה לפיד. 

די נו, איתן בטוח שאתה מעריץ של לפיד.

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4629

• SlowRide

4440

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

לפני שעה, SlowRide כתב:

איך בנט נהנה או מרוויח משהו מכל זה, לא ברור לי.

גילה הטילה וטו שלא עוברים לירושלים והוא כמו ילד טוב סידר את הנושא.
אף אחד לא יודע האם לא היה שיפוץ והגדלת אחוזי הבנייה גם במתחם של הבית עצמו.
יתכן וכן ויתכן שלא. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, SlowRide כתב:

נחשבים ועוד איך, רק שזה מחליש עוד יותר את העמדה שלך. אם רק מי שנרצח בעזה הם 162 ב5 שנים, נראה שעוד נרצחו לא מעט מתוך כל ה1084 מפיגועים שיצאו מעזה. 

לא זה לא, כי זה היה חושף שהנרצחים פשוט עברו מקום רצח.

1084 זה בכלל ישראל, אתה באמת חושב שלמשל הפיגוע במסעדת סבארו היה בגלל מחבל שיצא מעזה?

היא מוכיחה שיותר מסוכן להיות מתנחל מאשר "סתם" תושב.

כן

כלומר, לצבא יותר קשה לשמור על תושבי ההתנחלויות מאשר על תושבי הערים.

לא

אם אתה אומר, בוא נקים התנחלויות כפיתיון לטרוריסטים כדי שיהיה יותר קל להכיל ולהתמודד עם הנזקים, לדעתי זה גועל נפש וחרא של גישה. 
בגלל שהגבלתי את עצמי קודם ל-3 ציטוטים ולא עמדתי בהגבלה, אני מעניש את עצמי ל-2 ציטוטים מעכשיו.

ממש לא

לפני 21 שעות, יבגניפ כתב:

מגיעים אליך דיווחים על מה שקורה בדיונים פנימיים במערכת הבטחון? יש לך חברים שמאלנים בצמרת שמדליפים לך כי שמאלנים לא יודעים לשמור סוד?

הגיעו לכולנו דיווחים כאלה.

לפעמים עטופים ב"מקור בכיר בתוך מערכת הבטחון אמר".

אגב הייתי בעצמי במספיק דיונים שבהם נאמר משהו אחד בדיון פנימי, ובדיון שכלל מפקד מספיק בכיר, כולם שינו את העור בהתאם לרוח המפקד.

לפני 21 שעות, יבגניפ כתב:

אני לא יודע מה חושבים במערכת הבטחון בדיונים פנימיים. וגם יודע יותר טוב מלסמוך על ״אחד שיודע״ באינטרנט, אפילו אם זה אתה. 

אל תסמוך עליי, תנסה פעם להיות שותף בדיונים כאלה במערכת כזו.

זה כמעט בילט אין.

לפני 3 שעות, korola כתב:

פה הרי הכל יפורק בקרוב.  

לא יפורק, קפוץ פעם לביקור אני אראה לך איפה כל הביצורים סביב הבית של גנץ.

הכל עומד במקומו, רק לא מאויש.

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

חלק מהפרטאציה הישראלית.

מקום המגורים של רוה"מ\נשיא הוא חלק מסמלי השלטון וצריך להיות קבוע. אף אחד לא מעלה על דעתו שרו"מ אנגליה לא יגור בדאונינג 10 או שנשיא ארה"ב לא יגור בבית הלבן.

היה כזה, משפחת נתניהו התפנתה משם (באיחור לא אופנתי).

השיפוצים ברעננה התקדמו, השיפוצים בבלפור לא התחילו עדיין - אולי יתחילו עד סוף הכהונה של בנט...

היום מטעם משרד רוה"מ טוענים שהבית בבלפור לא ראוי למגורים, אבל כששרה גרה שם זה היה ראוי למגורים?

לפני 3 שעות, יובל .מ. כתב:

מקרים כאלה יכולים לגרום לי להצביע לביבי בבחירות הבאות.
ראבק, לשכת רה"מ אומרת יש אישור של מנדלבליט, הפרקליטות אומרת אין חוות דעת.
אם זה היה קורה אצל ביבי התקשורת הייתה מתפוצצת ויאיר לפיד היה שם ווסט צהוב ורץ ברחובות.
תוסיפו את זה לכל הביזיון שהולך בימים האחרונים בבית משפט עם שיטות חקירה של סיציליה מגובות באיומים של דובר הפרקליטות אביעד גליקמן ותבינו למה יש לביבי תמיכה כל כך גדולה.
בלי קשר שהגענו למצב נורא שכל המדינה מחכה לראות מה מועצה של מחבלים תחליט.

זה אינטרס ברור של ביבי שיהיו דברים כאלה. זה מנוע צמיחה משמעותי אצלו.

אל תיפול בזה. להצביע לביבי זה להצביע למי שיעשה מה שנוח לו, נוכל פוליטי משופשף היטב, בנט למד ממנו היטב.

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

יש לי השגות לגבי הגדרה של נתניהו כשמאל.

ופה בא לידי ביטוי מה שטענתי, לגבי הבלעדיות שנטלת לעצמך על הגדרת ימנים\שמאלנים.

אה מגניב, אז זה טווח החוסר הסכמה שלנו? אם ביבי הוא שמאל או לא?

אני לא טוען שביבי בהכרח שמאל, אלא שהוא לא ימין, הוא בהחלט יכול להיות איש מרכז.

ואם כבר חוסר הסכמה, אתה חושב שביבי הוא ימין? ואם כן איך זה בא לידי ביטוי במעשים שלו?

לפני שעתיים, David32 כתב:

אבל הנה, התקשורת מתפוצצת בנושא...

אחרי ששבועיים קראו לעיתונאית שחשפה את זה "איילה אסלה"?

אחרי שגם באותו ערוץ שבו היא משדרת עיתונאים אחרים אמרו שאין לזה בשר? שזה מומצא?

בסוף זה התפוצץ כי אי אפשר היה להסתיר יותר.

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

למה, מה יכול להיות יותר מדויק ומוכיח מ"יבגני = שמאל. אם יבגני חושב שמישהו הוא בסדר, אזי מישהו הוא שמאל. מ.ש.ל"? 

יותר נכון יבגני מגדיר עצמו כשמאל, בוחר במפלגת שמאל, ולדבריו "בסה"כ מרוצה מהתפקוד של ביבי", ואז גם יודע להצביע בדיוק ממה הוא מרוצה (בסה"כ הוא לא יוצא להרפתקאות של סיפוח ומלחמות).

לעומת זאת אתגר - תמצא ימני, שמגדיר עצמו כימני, בוחר במפלגה ימנית (נניח הציונות הדתית בבחירות האחרונות), ומרוצה מהתפקוד של ביבי וגם יודע להצביע למה.

לפני שעה, SlowRide כתב:

הרי זה לא שהוא קיבל צ'ק פתוח מהאוצר לשיפוצים בבית והוא מביא עכשיו שייש מאיטליה, ברזים מזהב ורהיטים משנהב על חשבוננו, זה הכל יוצא על הביצורים האלה והוא גר שם עם המשפחה שלו באתר בניה. אם השכנים סובלים, מי שגר בבית סובל פי כמה. לא מספיק זה שהפכו לו את הבית הפרטי לאלקטרז, תכף הולכים לפרק הכל ושוב לחיות באתר בניה. אני לא שמאי אבל אני בספק אם משהו מכל זה משביח איכשהו את הנכס שלו. 

מאיפה אתה יודע מה הוא הזמין ומה לא?

התחלנו מזה שאמרו שרק הכניסו לו ציוד למרתף כחדר עבודה, אחרי זה גילינו שגם הכניסה שופצה, ריצוף הוחלף בבטון מוחלק, שיפצו חלקים בחניה, חלקים מהדק וכו'.

ולא יפרקו שום דבר, אם הבוטקה הנייד בכניסה לרחוב שגנץ גר עדיין נמצא באותו מקום (רק לא מאויש), אז למה נראה לך שמישהו הולך לפרק את הבטון המוחלק ולהחזיר מרצפות?

לפני שעה, SlowRide כתב:

הטימטום פה זה שמלחתכילה המעון הרשמי לא ראוי למגורים. למה?

אבל הוא כן היה ראוי למגורים לפני שנה כשנתניהוז גרו שם.

ולמה בשנה האחרונה לא סיימו שיפוצים (שאמורים לקחת כחודשיים-שלושה!) בבלפור? כי לא התחילו אותם.

לפני שעה, יבגניפ כתב:

כל פוליטיקאי או כל אדם שמבצע עבירה אמור להענש.

מפה ועד "תיק יצחקי" הדרך ארוכה, ומפותלת.

אנחנו לא נמצאים איפה שהציטוט שלך, אלא בתיק יצחקי.

אחרי רפול ז"ל, אביגדור קהלני וגל הירש, הגשת כתב אישום זה לא רף מספק, ממש לא.

לפני שעה, ניקו פ. כתב:

זו סיבה טיפשית להצביע לביבי, שכן מעון רה"ב הוציא הרבה יותר מ-50 מיליון ש"ח כאשר ביבי היה ראש ממשלה.

אם יש לך סיבות אחרות להצביע לביבי, תפדאל.

השיפוץ המיותר הזה ברעננה, פחות סיבה חכמה. לדעתי. 

זה לא במקום, אלא בנוסף.

לפני שעה, ניקו פ. כתב:

השערה סבירה אך שגויה.

לא, כאמור הייתי ביותר מדיון אחד כזה.

כולל מישהו שהיה בצבא ואז עבר לפוליטיקה ונמצא עכשיו בכנסת.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא זה לא, כי זה היה חושף שהנרצחים פשוט עברו מקום רצח.

אבל המספר המינימלי הוא 162 נרצחים בעזה כתוצאה מטרור עזתי. לא יכול להיות פחות, רק יותר. זה לעומת 140 בפי 2 זמן.

זה לא מראה שיצאו פחות רציחות מעזה?

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ולא יפרקו שום דבר, אם הבוטקה הנייד בכניסה לרחוב שגנץ גר עדיין נמצא באותו מקום (רק לא מאויש), אז למה נראה לך שמישהו הולך לפרק את הבטון המוחלק ולהחזיר מרצפות?

אתה אומר שישאירו לו ככה את הבית עם כל הגועל נפש הזה של מחסומים שיוצאים מהרצפה, גדרות של כלא ועמדות שמירה? 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, SlowRide כתב:

אבל המספר המינימלי הוא 162 נרצחים בעזה כתוצאה מטרור עזתי. לא יכול להיות פחות, רק יותר. זה לעומת 140 בפי 2 זמן.

זה לא מראה שיצאו פחות רציחות מעזה?

נניח שקיבלנו את ה-162, אבל בצד השני זה לא 140 אלא 140 + X

לפני 21 דקות, SlowRide כתב:

אתה אומר שישאירו לו ככה את הבית עם כל הגועל נפש הזה של מחסומים שיוצאים מהרצפה, גדרות של כלא ועמדות שמירה? 

כן כן וכן. אם לגנץ לא פירקו למה שלבנט יפרקו?

בעצם אולי את הגדרות בנט יביא מישהו מטעמו שיפרק כי זה מכוער.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למה +x? מודדים פיגועים שיצאו מעזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

X זה כמות ההרוגים מפיגועים מחוץ לרצועה (אבל שנגרמו ממחבלים מהרצועה), לפני ההתנתקות

בתאריך 10.5.2022 בשעה 12:08, m3x7r3m3 כתב:

המציאות יצרה לנו הפרדה של פרמטר אחד - לפני ואחרי ההתנתקות, היא יצרה בעצמה הפרדה של פרמטר נוסף - בתוך ומחוץ לרצועה.

זה יוצר לנו 4 מצבים:

1. לפני ההתנקות בתוך הרצועה - 162 הרוגים לפי הנתונים שלה.

2. לפני ההתנקות מחוץ לרצועה - X - היא לא טרחה להביא את המספר הזה.

3. אחרי ההתנקות בתוך הרצועה (לטענתה היא כן לקחה מבצעים צבאיים) ומחוץ לרצועה יחד - 140 הרוגים לפי הנתונים שלה.

ה-X קרו בלי קשר להתנתקות - ויצאו מהרצועה, והרגו אנשים מחוץ לרצועה.

ולכן ההתנתקות לא גרמה לפחות כאלה.

ולכן יש להוסיף את הכמות הזו, גם לצד השני של המשוואה, או לחילופין להפחית את הכמות הזו מה-162 בצד הראשון של המשוואה.

אחרת אתה לא באמת יודע מה ההשפעה של ההתנתקות על פיגועים שיצאו מרצועת עזה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

אל תסמוך עליי, תנסה פעם להיות שותף בדיונים כאלה במערכת כזו.

אל תדאג, אני לא סומך עליך. ואין בעיה, אני אבקש מאביב כוכבי שיזמן אותי פעם הבאה שיש דיון (הוא עדיין המרטכל נכון?)

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

יותר נכון יבגני מגדיר עצמו כשמאל, בוחר במפלגת שמאל, ולדבריו "בסה"כ מרוצה מהתפקוד של ביבי", ואז גם יודע להצביע בדיוק ממה הוא מרוצה (בסה"כ הוא לא יוצא להרפתקאות של סיפוח ומלחמות).

ימין זה סיפוח ומלחמות? . 

שמע, החשיבה שלך כל כך עקומה שאפשר לבנות ממנה מסלול לפורמולה 1 במקום מונאקו, בחיי.

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

לעומת זאת אתגר - תמצא ימני, שמגדיר עצמו כימני, בוחר במפלגה ימנית (נניח הציונות הדתית בבחירות האחרונות), ומרוצה מהתפקוד של ביבי וגם יודע להצביע למה.

כן, זה בדיוק מה שפינדר הצביע עליו כבר קודם.

רוב מצביעי הליכוד שאני מכיר, חוץ מכמה שהסתננו כדי להטריל עם מירי רגב, הם אנשי ימין. הם מגדירים את עצמם ככאלו ומצביעים לליכוד בגלל זה. בשבילך הם כמובן לא. מאידך אני שמאלן אבל אני לא מרוצה מהתפקוד של מיכאלי, וגם לא הייתי מרוצה משיט שאמר עמיר פרץ, וגם לא מהרבה דברים שאמרו אנשי מרצ בשנים האחרונות. אבל אנחנו חוזרים להתחלה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

אל תדאג, אני לא סומך עליך. ואין בעיה, אני אבקש מאביב כוכבי שיזמן אותי פעם הבאה שיש דיון (הוא עדיין המרטכל נכון?)

זה אמנם הכי בולט בדיונים שעוברים מהדרג הצבאי למדיני, אבל לא רק.

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

ימין זה סיפוח ומלחמות? . 

שמע, החשיבה שלך כל כך עקומה שאפשר לבנות ממנה מסלול לפורמולה 1 במקום מונאקו, בחיי.

זה מה שאני זוכר שאתה אמרת על ביבי.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

רוב מצביעי הליכוד שאני מכיר, חוץ מכמה שהסתננו כדי להטריל עם מירי רגב, הם אנשי ימין. הם מגדירים את עצמם ככאלו ומצביעים לליכוד בגלל זה. בשבילך הם כמובן לא. מאידך אני שמאלן אבל אני לא מרוצה מהתפקוד של מיכאלי, וגם לא הייתי מרוצה משיט שאמר עמיר פרץ, וגם לא מהרבה דברים שאמרו אנשי מרצ בשנים האחרונות. אבל אנחנו חוזרים להתחלה.

זו לא השאלה שלי, האם הם מרוצים מהתפקוד של ביבי ויודעים להסביר למה?

סביר שלא תהיה מרוצה מהתפקוד של מיכאלי - לא הצבעת לה נכון?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

זה אמנם הכי בולט בדיונים שעוברים מהדרג הצבאי למדיני, אבל לא רק.

כמובן

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

זו לא השאלה שלי, האם הם מרוצים מהתפקוד של ביבי ויודעים להסביר למה?

בשאלה שלך היו 3-4 סעיפים. עניתי עליהם. וכן אני מכיר מצביעי ליכוד שמרוצים מהתפקוד של ביבי ויודעים להסביר למה הם מצביעים לו.

מצד שני אני גם מכיר מצביעי ימין שבכל מערכת בחירות או כמעט כל אחת זזים ימינה, מופתעים שמי שבחרו הוא לא בדיוק הימין הקשוח שציפו לו, וממשיכים עוד ימינה כל עוד יש לאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצם זה שהממשלה הזו לא נפלה זה לא פחות מנס גלוי.

פשוט בלתי נתפס כמה ראשי המפלגות ושאר החברים מוכנים להקריב רק לא לחבור לביבי.

בעיניי זה הישג מטורף של החבוב.

• רעיון טוב! 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

X זה כמות ההרוגים מפיגועים מחוץ לרצועה (אבל שנגרמו ממחבלים מהרצועה), לפני ההתנתקות

ה-X קרו בלי קשר להתנתקות - ויצאו מהרצועה, והרגו אנשים מחוץ לרצועה.

ולכן ההתנתקות לא גרמה לפחות כאלה.

ולכן יש להוסיף את הכמות הזו, גם לצד השני של המשוואה, או לחילופין להפחית את הכמות הזו מה-162 בצד הראשון של המשוואה.

אחרת אתה לא באמת יודע מה ההשפעה של ההתנתקות על פיגועים שיצאו מרצועת עזה.

לא הבנת מה הם טוענים. 

ב-5 שנים לפני ההתנתקות טרוריסטים מעזה רצחו בעזה 162 איש, בנוסף על 922 שנרצחו בכל הארץ שכנראה חלק מהם גם מטרור שיצא מעזה לישראל.

10 שנים אחרי ההתנתקות מעזה, נרצחו 140 איש בכל ישראל בגלל טרוריסטים שיצאו מעזה. הרי בתוך עזה כבר אין ישובים ישראליים שאפשר לרצוח יהודים בהם.

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

לא

כן, אחרת היו נהרגים פחות.

למה 1 מכל 5 מתנחלים נרצח מטרור, כשכמות המתנחלים היא 800k איש מתוך 9 מליון אזרחים? כי הם חיים במקומות מסוכנים ויותר קשה להגן עליהם. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, יבגניפ כתב:

בשאלה שלך היו 3-4 סעיפים. עניתי עליהם. וכן אני מכיר מצביעי ליכוד שמרוצים מהתפקוד של ביבי ויודעים להסביר למה הם מצביעים לו.

זו לא השאלה, אני אחזור רגע, זה if מקונן אוקיי?

1. האם הם מגדירים עצמם כימניים?

2. האם הם מצביעים לליכוד?

3. האם הם מרוצים מביבי?

4. האם הם יודעים להסביר ממה הם מרוצים?

לא אכפת לי שהם יודעים להסביר למה הם מצביעים לו, אכפת לי אם הם יודעים להסביר למה הם מרוצים, כלומר איזה פעולות ביבי עשה שהם תופסים כטובות.

לפני 15 שעות, יבגניפ כתב:

מצד שני אני גם מכיר מצביעי ימין שבכל מערכת בחירות או כמעט כל אחת זזים ימינה, מופתעים שמי שבחרו הוא לא בדיוק הימין הקשוח שציפו לו, וממשיכים עוד ימינה כל עוד יש לאן.

זה דיי מובנה בשיטה שבה אתה בוחר ימין, ומקבל מרכז במקרה הטוב.

עכשיו עם הזיגזג של ימינה - בנט איבד את רוב המנדטים שלו לציונות הדתית.

אם בחרת מפלגת ימין וקיבלת מרכז או שמאל, זה מתבקש שבפעם הבאה אתה תבחר עוד יותר ימין.

זה - זה תמצית השיטה הדמוקרטית.

לפני 15 שעות, Gosser1860 כתב:

עצם זה שהממשלה הזו לא נפלה זה לא פחות מנס גלוי.

פשוט בלתי נתפס כמה ראשי המפלגות ושאר החברים מוכנים להקריב רק לא לחבור לביבי.

בעיניי זה הישג מטורף של החבוב.

לגמרי, זה רק אומר כמה ביבי השניא את עצמו על כל ראשי המפלגות מסביב.

החל מליברמן, דרך בנט, סער, ואפילו לפיד.

כל אלה ישבו איתו בממשלה לפחות פעם אחת, היחיד שאולי מוכן לשבת איתו היום זה בנט, וגם זה בסימן שאלה.

לפני 14 שעות, SlowRide כתב:

לא הבנת מה הם טוענים. 

ב-5 שנים לפני ההתנתקות טרוריסטים מעזה רצחו בעזה 162 איש, בנוסף על 922 שנרצחו בכל הארץ שכנראה חלק מהם גם מטרור שיצא מעזה לישראל.

10 שנים אחרי ההתנתקות מעזה, נרצחו 140 איש בכל ישראל בגלל טרוריסטים שיצאו מעזה. הרי בתוך עזה כבר אין ישובים ישראליים שאפשר לרצוח יהודים בהם.

הבנתי מה הם טוענים, זו עדיין טעות גם הסברתי למה.

וכמובן ש-5 שנים לפני ההתנתקות כולל באופן "מפתיע" את כל האינתיפאדה השנייה.

ובגלל שאין בתוך עזה כבר ישובים ישראלים שאפשר לרצוח יהודים בהם, השאלה הנכונה היא האם בגלל ההתנתקות - המירו את זה ברצח יהודים ביישובים ישראליים שלא נמצאים ברצועת עזה.

כן, אחרת היו נהרגים פחות.

לא.

למה 1 מכל 5 מתנחלים נרצח מטרור, כשכמות המתנחלים היא 800k איש מתוך 9 מליון אזרחים? כי הם חיים במקומות מסוכנים ויותר קשה להגן עליהם. 

יש כאן שתי טענות, אחת נכונה, אחת לא.

1. הם חיים במקומות מסוכנים יותר - מסכים איתך לחלוטין.

2. יותר קשה להגן עליהם - ממש לא.

נניח בשלילה שיותר קשה להגן עליהם, נבחן את הפיגועים האחרונים שקרו ונחלק אותם לפי הקו הירוק.

יש לנו 3 תוצאות:

1. פיגועים בערים בתוך הקו הירוק - באר שבע, חדרה, בני ברק, תל אביב, אלעד - בכולם נהרגו אזרחים. משמע כוחות הביטחון לא הצליחו להגן עליהם.

2. פיגועים בעיר העתיקה בירושלים - בגדול הם מראש כוונו נגד מג"בניקים, אז הם לא רלוונטיים לשאלה שלנו.

3. פיגועים ביישובים מחוץ לקו הירוק - אריאל, תקוע - באף אחד מהם לא נפגע אזרח, קל וחומר נהרג.

אז כן, בסה"כ הכללי מתנחלים נפגעים יותר, אבל זה כי הרבה יותר פיגועים מכוונים נגדם. מתנחלים גם נפגעים מחוץ ליישובים.

ולכן ה-1/5 הזה הוא לא נתון נכון להעביר את הטענה שיותר קשה להגן על התנחלויות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זו לא השאלה, אני אחזור רגע, זה if מקונן אוקיי?

זה לא השאלה, אמר ליאור, אחרי שכתבתי שזו שאלה עם 4 סעיפים ופירט את ארבעתם. העיקר לכתוב משהו?

וכן, התשובה היא כן. הם יודעים.

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אם בחרת מפלגת ימין וקיבלת מרכז או שמאל, זה מתבקש שבפעם הבאה אתה תבחר עוד יותר ימין.

יש גם אפשרות אחרת, אתה יודע. היא עולה כאן לפעמים. פעם ביום בממוצע. 

לפני 15 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ובגלל שאין בתוך עזה כבר ישובים ישראלים שאפשר לרצוח יהודים בהם, השאלה הנכונה היא האם בגלל ההתנתקות - המירו את זה ברצח יהודים ביישובים ישראליים שלא נמצאים ברצועת עזה.

(יסלח לי האל שבשמיים ומשתתפי פורום מכובדים שאני עונה על זה, אבל אני לא יכול להתאפק)

בדיוק על זה ענה סלואורייד כבר 5-6 פעמים או יותר. אתה מנסה להמציא משתנה נעלם שלא קיים כדי להוכיח נקודה שאין לך איך להוכיח, והכל רגיל עם מעטפת של ״לוגיקה״.

המחבלים מעזה ניסו להרוג *יהודים ישראלים* גם לפני עשרים שנה וגם היום. לפני 20 שנה זה התחלק לשניים - יהודים ישראלים שחיו בעזה ויהודים ישראלים שחיו בשטחי מדינת ישראל. היום זה לא מתחלק. מכאן, הסיבה היחידה להתעסק בשאלה העקומה שלך - כשהמספרים קיימים וססלואורייד הציג אותם - היא רק אם אתה חושב שיש שוני בערך חייהם של מתנחלים או חיילים שהיו בעזה אל מול מי שנמצא בתחומי ישראל. מכיוון שאתה לא - הצניחה האבסולוטית במספר היהודים שנהרגו מטרור של עזתים בעשור שאחרי ההתנתקות אמורה להספיק לך. אבל כמובן שהיא לא.  

אתה כמובן יכול לשאול שאלות מסביב - האם המוטיבציה לפיגועים ירדה אחרי ההתנתקות? האם זה הפך ליותר קשה כי אין ישראלים בשטח ויותר קשה להגיע לעזה עם גבול יותר קשיח ממה שהיה ב-2002? האם משהו השתנה ביכולות הסיכול של כוחות הבטחון? אולי עוד דברים שאני לא חושב עליהם. אבל אז בכל מקרה תאלץ לקבל מספרים אובייקטיבים כעובדה ולצאת איתם לדרך. אבל זה קשה מדי אה?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה - זה תמצית השיטה הדמוקרטית.

קונספט מעניין כתירוץ ללמה הולכים לקיצוניות. לא נראה לי שזה ככה, אבל אם זה ההיגיון שלך - סבבצ'יק

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...