Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

בתאריך 13.5.2022 בשעה 16:55, SlowRide כתב:

עצם ההשוואה בין מה למה?

1. כל ארגוני הטרור יש להם כמובן אותה מטרה. אבל ההשוואה היא לא בין טרוריסטים בעזה לטרוריסטים ביוש אלא מנסים להראות את ההבדל בנרצחים לפני ואחרי פינוי ההתנחלויות בעזה. 

2. אני חושב שזה שהם מצליחים משמעותית פחות לרצוח יהודים בזכות מערכת הביטחון שמצליחה לסכל את רוב הפיגועים שהם מתכננים זה דווקא כן משהו שצריך להתגאות בו.

אבל שטיל נופל כאן ובמזל לא הורג כאן עשרות או מאות אנשים אי אפשר להתייחס לזה כאל פיגוע שסוכל. גם המנהרות הראשונות התגלו כאן די במזל.

אי אפשר לקחת את המזל כתוכנית עבודה או כהוכחה להתנתקות טובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4562

• SlowRide

4310

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ולכן אם בתקופה שבה ההתנחלויות ברצועת עזה היו קיימות, הייתה עלייה בכמות הנרצחים, ואז ירידה, ורק לאחר מכן פונו ההתנחלויות => פינוי ההתנחלויות לא גרם לירידה.

הסכמתי עם זה. הדיון התפתח, זה קורה לפעמים גם אם לא איתך. וטענתי שהוספת התנחלויות לא גרמה לירידה ופינויין לא גרם לעליה. אתה יכול לכתוב עוד מאה פעם "לא זה לא מוכיח". אבל מתישהו כנראה תצטרך להיות מסוגל לספק הסבר אלטרנטיבי במה הן כן מועילות, חוץ מציטוטים של אבות הציונות, חשובים ככל שלא יהיו.

ואתה יודע מה? אתה יכול לשחק אותה גם משפטן כמו שאתה אוהב ולהגיד שאין הוכחה שהן תורמות. *בשבילי* זה מספיק טוב כדי לא להיות בעדיהן מהסיבות האחרות שכבר פורטו פה או במיליון ואחד מקומות אחרים. אם בשבילך לא זו כבר בעיה שלך.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, יבגניפ כתב:

הסכמתי עם זה. הדיון התפתח, זה קורה לפעמים גם אם לא איתך. וטענתי שהוספת התנחלויות לא גרמה לירידה ופינויין לא גרם לעליה. אתה יכול לכתוב עוד מאה פעם "לא זה לא מוכיח". אבל מתישהו כנראה תצטרך להיות מסוגל לספק הסבר אלטרנטיבי במה הן כן מועילות, חוץ מציטוטים של אבות הציונות, חשובים ככל שלא יהיו.

התבלבלת, לא ניסיתי להוכיח שההתנחלויות מועילות מבחינה ביטחונית.

אמרתי שיש לי הערכה כזו שזה קורה, וזרקתי על הדרך כל מיני סיבות למה נראה לי שזה קורה. אבל זה לא הוכחה.

חוץ מזה יש הן מועילות בשדות אחרים, למשל מחירי הדיור, רוצה לחשוב מה היה קורה למחסור בדירות כשפתאום יש לך עוד איזה 150 או 200 אלף בתי אב שצריכים לחפש דירה בתוך הקו הירוק?

ולטעמי הן מועילות כי הן מממשות את השלטון הישראלי בשטח C לפי הסכם אוסלו.

מקום שבו אתה תיאורטית שולט, אבל מעשית לא, הופך לאקס-טריטוריה. זה בא לידי ביטוי יופי בפזורה הבדואית או במשולש, או במזרח ירושלים או בהרבה יישובים / שכונות ערביות.

לפני 10 דקות, יבגניפ כתב:

ואתה יודע מה? אתה יכול לשחק אותה גם משפטן כמו שאתה אוהב ולהגיד שאין הוכחה שהן תורמות. *בשבילי* זה מספיק טוב כדי לא להיות בעדיהן מהסיבות האחרות שכבר פורטו פה או במיליון ואחד מקומות אחרים. אם בשבילך לא זו כבר בעיה שלך.

אין הוכחה שהן תורמות, יש רק את התפיסה המדינית/צבאית שהביאה לנו בסופו של דבר את המדינה, ע"ע המחרשה וחומה ומגדל.

אתה יכול להיות נגדם מכל סיבה שבא לך, זה לא הופך את זה להוכחה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.5.2022 בשעה 14:53, m3x7r3m3 כתב:

לא, כאמור הייתי ביותר מדיון אחד כזה.

כולל מישהו שהיה בצבא ואז עבר לפוליטיקה ונמצא עכשיו בכנסת.

NOPE. 

היית בכמה דיונים? 5? 60?

אני אומר לך בפירוש שיש גם דיונים, רבים במספר, בהם יש מחלוקת בין הדרג הצבאי לדרג המדיני ומראש עולות הצעות שגם סבירותן שתתקבלנה ע"י הדרג המדיני נמוכה. קיומן של הצעות אלו כשלעצמן מספיק כדי להוכיח שטענתך על כך שבדיונים מנסים לכוון לדעת הראש אינה נכונה. זה עשוי לקרות לעתים, אבל זה ממש לא הכרח. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכל זאת, לא מעלים לדיון דברים שמחוץ לגבולות הגזרה של אותו מפקד, למרות שעלו בדיונים נמוכים יותר.

זה שעולות כמה אופציות זה לא ההוכחה - אלא האופציות שנמחקות בדרך לדרג המדיני זה ההוכחה ההפוכה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מסבך דברים. אני דיברתי על הצגה לדרג המדיני.

מציגים לדרג המדיני גם אופציות שידוע שהסבירות שיקבלן נמוכה. 

מציגים לדרג המדיני שזו המלצת מערכת הביטחון גם בעת התנגדותו. ריצה יקבל, לא ירצה לא יקבל. 

אני מדבר על הדרגים הגבוהים ביותר (הוואגיו של מקבלי ההחלטות).

דוגמה מהראש: ירו טילים על ירושלים. דרג בטחוני בפירוש סבר שצריך להגיב גם במחיר של מספר ימי/שבועות לחימה בעזה. דרג מדיני התנגד בפירוש. התווכחו קצת, הצביעו שוב על החולשה שניתפס בה. דרג מדיני (חושב שזה היה ביבי אז, לקראת הסוף, אפריל 21) לבסוף החליט על רגיעה לאור מסר מפויס מחמאס. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציגים לדרג המדיני גם אופציות עם סבירות נמוכה לביצוע, אבל לא מציגים בכלל אופציות שיודעים שנמצאים מחוץ לג"ג הפוליטי של הקבינט.

גם אם הם עלו ודוברו בדיונים נמוכים יותר.

זה כמובן לא מוגבל לקבינט הנוכחי, ודוגמאות לכך יש גם מקבינטים וממשלות קודמות.

אבל לסיכומו של עניין - זהות המשתתפים בקבינט הבטחוני משפיעה על האלטרנטיבות שיוצגו == התאמה לרוח המפקד (במקרה הזה שר הבטחון / ראש הממשלה)

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, m3x7r3m3 כתב:

חוץ מזה יש הן מועילות בשדות אחרים, למשל מחירי הדיור, רוצה לחשוב מה היה קורה למחסור בדירות כשפתאום יש לך עוד איזה 150 או 200 אלף בתי אב שצריכים לחפש דירה בתוך הקו הירוק?

רוצה לחשוב מה היה קורה אם לא היו מקימים ישובי חומה ומגדל בחור תחת, עם דרישות לכבישים ותשתיות? לא צריך לחשוב האמת. אתה מוזמן לקרוא מה חושבים על זה ארכיטקטים ומתכנני ערים. אם כי אני כבר יודע מה ראש לאן זה ילך. משהו על זה שהם לא מבינים בלוגיקה, אם א' אז ב' ולאק אוף אווידנס לכולם. 

לפני 33 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אין הוכחה שהן תורמות,

מעולה. יותר מזה אני לא יכול לבקש ממך.

לפני 33 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה לא הופך את זה להוכחה.

בשבילך. בשבילך שום דבר אף פעם הוא לא הוכחה למשהו שאתה לא מסכים איתו מראש. לאנשים ממוצעים לפעמים common sense גם מספיק. אם אתה לא יכול להוכיח שמשהו מועיל, ואתה רואה שהמחסור בו לא מזיק - יש סיכוי טוב שהוא לא מועיל ומיותר. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפ בזמן שאתה מדבר וטוחן מים על התנחלויות, סטודנטים עם דגלי ישראל עוברים אמבוש באוניברסיטת תל אביב על ידי מחבלים ומנועי כניסה באוניברסיטת בן גוריון כי דגל ישראל "יכול לגרום להתססה" לפי ההנהלה שם.
המקומות האלה לפחות שלנו או שגם על זה אתה מוכן לוותר בשביל להרגיע לעצמך את המצפון?
#שינוי

עריכה:
ואני אחסוך לכם: ליכוד זה שמאל, ביבי זה חרא, לא הצבעתי לו, הצבעתי לצבוע שיושב בראשות הממשלה והבטיח לי ימין ונתן לי שמאל אחושילינג עם מחבלים בועדת חוץ וביטחון.
עריכה 2: יומיים אחרי שנהרג לוחם ימ"מ מההתיישבות והבן אדם שלו צועק נגד הנוכל, מפורסם שמו של סא"ל שנהרג לפני 4 שנים ומישהו מתחיל לתדלק את המחאה של הדרוזים נגד חוק הלאום.
יש בוגדים בממשלה הזאת, לא פחות.

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

רוצה לחשוב מה היה קורה אם לא היו מקימים ישובי חומה ומגדל בחור תחת, עם דרישות לכבישים ותשתיות? לא צריך לחשוב האמת. אתה מוזמן לקרוא מה חושבים על זה ארכיטקטים ומתכנני ערים. אם כי אני כבר יודע מה ראש לאן זה ילך. משהו על זה שהם לא מבינים בלוגיקה, אם א' אז ב' ולאק אוף אווידנס לכולם. 

היו לנו אחלה כבישים ותשתיות במטרופולין בגבולות רחובות-הרצליה.

לפני 18 דקות, יבגניפ כתב:

מעולה. יותר מזה אני לא יכול לבקש ממך.

מראש לא אני זה שטען שיש הוכחות לזה...

אני כן טוען שההערכות לפי התייחסות למציאות אומרות אחרת.

לפני 18 דקות, יבגניפ כתב:

בשבילך. בשבילך שום דבר אף פעם הוא לא הוכחה למשהו שאתה לא מסכים איתו מראש. לאנשים ממוצעים לפעמים common sense גם מספיק. אם אתה לא יכול להוכיח שמשהו מועיל, ואתה רואה שהמחסור בו לא מזיק - יש סיכוי טוב שהוא לא מועיל ומיותר. 

לא, בשבילי מה שהוא לא הוכחה - הוא לא הוכחה.

זה קטע מגניב כזה שבו מילה משמשת למשמעות שלה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, יובל .מ. כתב:

סטודנטים עם דגלי ישראל עוברים אמבוש באוניברסיטת תל אביב

אתה מתכוון לזה ש"אם תרצו" הגיעו להפגין בעצרת שהם לא הוזמנו אליה ובמהומות שהתפתחו נעצרו רק פעילי שמאל?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@פינדר תשבע שאתה מאשים את "אם תרצו" ולא את המחבלים שקשה להם לראות את דגל ישראל.
סטודנט לא יכול להיכנס עם דגל המדינה לאוניברסיטה וזה נראה לך הגיוני?
שנראה לך את הסרטון שלהם מורידים את הדגלים ליד חומות העיר העתיקה ביום שישי?  איזה מחאה הייתה מולם?
תפסיקו לחפש בשבילם תירוצים, כל פעם יש להם שקר אחר לתקוף יהודים ואתם אוכלים את זה כמו מלבי.

פעם יום נכבה, פעם אדמה, פעם שנה למהומות שהם התחילו, כל פעם תירוץ אחר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

א. כמובן שהיו לה את הפלוסים שלה, היא לא הייתה הצלחה כיוון שזה לא החזיק מעמד.

זה מלמד אותנו 2 דברים:

1. אם אתה מחפש למנוע התעצמות של ארגוני טרור - אתה חייב להיות בשטח ובשליטה, Boots on the ground, מעצרים, הפקת מודיעין, כל הזמן, קבוע.

2. אם אין לך יישובים אזרחיים שם - החזקה צבאית בלבד לא מחזיקה מעמד לאורך זמן, במקרה הזה 20 שנה, במקרה אחר אולי 30 אולי 5, אולי 3 שנים.

ב. אפשר את כדור הבדולח שבו ראית מה היה קורה אם היינו יוצאים מלבנון ב-85? או לכל המוקדם בספטמבר 82?

התנחלויות / יישובים אזרחיים - זה בדיוק סיבה להישאר.

חוץ מזה שחיזבאללה הוקם ביוני 82...

אז אתה טוען שאם היינו יוצאים לכל המוקדם בספטמבר 82, זה היה מונע את הקמת חיזבאללה 3 חודשים קודם? או שזה היה מפרק אותו?

בלי קשר חיזבאללה הוא ארגון בן של אמל, שהוקם בכלל ב-1975.

באמת? אי אפשר למנוע התעצמות בלי התנחלויות וחיילים על הקרקע? מה עושים כבר כמה שנים טובות בהפצצות בסוריה?
לך תקים התנחלויות באיראן, אולי זה ימנע מהם גרעין.
ברור אין שום דרך אחרת למנוע מהאוייב להתעצם חוץ מלהקים מאחזים קיקיוניים שישמשו מחסנים לוגיסטיים לכוחות צה"ל. כבר שמענו את הדוקטרינה המעלפת שלך על איך אי אפשר לנצח מלחמה בלי קווי אספקה על בסיס התנחלויות.

לגבי כדור בדולח אין לי כדור בדולח, אבל יש לי את תמונת העתיד. חיילי צה"ל בזמנו התקבלו במחיאות כפיים וחגיגות כשהעיפו משם את הפלסטינאים, כולל בכפרים השיעים הכי הארדקור מה קרה מאז כולנו יודעים, מה יכל לקרות אם היו יוצאים משם ולא מנסים לשחק בבובות אפשר רק לשער, אבל להגיד שזה היה גרוע מהמצב עכשיו? איך בדיוק?

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אם כשסינוואר מחליט סוגרים את נתב"ג או נמל אשדוד, זה בעיה אסטרטגית.

אז מי זה שכותב שטויות?

זו לא בעיה אסטרטגית זו בעיה של החלטה. אתה יכול לכבוש את רצועת עזה, ולהסיר את האיום הזה ובמחיר נזק לא גבוה למדינת ישראל מבחינת נזק (הדיון על חיי אדם הוא דיון אחר).
עשית מבצעים מורכבים בהרבה, הפצצת כור גרעיני בעיראק שהיה איום אסטרטגי.
למה לא עושים את זה בעזה? כנראה שמקבלי ההחלטות לא רואים בזה איום אסטרטגי כמו שאתה מנסה לפמפמם ולכן גם לא רוצים לשלם את המחיר בחיי אדם או את האחריות בטיפול בכל האנשים שיש שם אחרי שתכבוש אותם שוב. 
אם האיום היה אסטרטגי היו עושים משהו כי המצב בעזה מורכב, אבל הכוח שלהם עדיין מוגבל מאוד, כלומר פוטנציאל הנזק שלהם למדינת ישראל הוא נמוך, נמוך מאוד (בניגוד לחיזבאללה למשל).

אני אחזיר אותך לתחילת שנות ה2000, יו"ש הייתה איום אסטרטגי?
תחושת הביטחון במדינה הייתה 0. אנשים מתו בכל יום, אוטובוסים ומסעדות התפוצצו.
מבחינת תחושת בטחון המצב היה פה הרבה יותר גרוע מעכשיו עם עזה וחיזבאללה על הגבולות ובלי רצועת בטחון.
כמובן שהם לא היו איום אסטרטגי אז, היה צריך החלטה לצאת למבצע ומישהו קיבל אותה כי במשוואה שלו זה לא יכל להימשך.
אותו דבר יכול לקרות בעזה מחר בבוקר.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, יובל .מ. כתב:

תשבע שאתה מאשים את "אם תרצו" ולא את המחבלים שקשה להם לראות את דגל ישראל.

בא נתחיל מזה שתסביר איך זה קשור למילה "אמבוש" שהשתמשת בה.

בלי להיכנס לויכוח מי צודק או לא, הם באו לעורר מהומה ואכן עוררו מהומה.

כל הניסוח הקורבני שלך על אמבוש וכו' מיותר ומגוחך.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, פינדר כתב:

בא נתחיל מזה שתסביר איך זה קשור למילה "אמבוש" שהשתמשת בה.

בלי להיכנס לויכוח מי צודק או לא, הם באו לעורר מהומה ואכן עוררו מהומה.

כל הניסוח הקורבני שלך על אמבוש וכו' מיותר ומגוחך.

מדינה צריכה להגן על עצמה, גם בדמוקרטיה.

קריאות לרצח יהודים, מרד, הקמת מדינה פלסטינית בכל שטחי מדינת ישראל (ולא, זה לא רק באיוש או קוי 67), ומדינת ישראל סותמת את הפה.

קריאות איטבח אל יהוד ובדם נפדה את אל אקצה נשמעות בכל מגרש כדורגל עם קבוצה ערבית ואף אחד לא מעיז לדבר, אוהדי ביטר שרים מוחמד מת ויונית לוי רצה לפתוח אולפן שקוף בסכנין (וחרא על ביטר בלי קשר).

אתה נתפס למילה אמבוש, זה מה שהשמאל עושה כל פעם, נתפס לקטנות ולא לעיקר.

רוצה ניסוח אחר? סבבה, פעילי אם תרצו הפגינו נגד הפגנה של מחבלים שקוראת לפגיעה בביטחון המדינה והותקפו על ידי פורעים.

עכשיו זה טוב לך? עכשיו תסכים להתייחס לעיקר או שתמשיך לחפש תירוצים בשביל מי שרוצה לרצוח אותך?

אתם כל פעם חוזרים לניסוח המטומטם הזה של "גישת קורבן" או לא יודע מה, כנראה תבינו את זה רק כשמישהו קרוב אליכם יותקף. ואז נראה אתכם גיבורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...