Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כאמור, לא הבנת את המשפט למרות שהסברתי אותו כבר לפני כמה דפים.

אם אז. אם שמאלנים אז. אין איך עוד להבין אותו.

על מה אתה מדבר? כדי להוכיח שלהתנחלויות אין ערך ביטחוני, אתה חייב להראות שבלעדיהן המצב הבטחוני היה טוב יותר.

אתה שוב ממציא מה אחרים חייבים כדי שדברים יתיישבו לך. ואתה גם מפשל בלוגיקה, שוב. לא אמרתי שבלעדיהן המצב היה יותר טוב. הוא פשוט לא היה גרוע יותר. עדיין היו פיגועים. עדיין היה צורך בגדר. עדיין צריך שהצבא או יהיה בערים הערביות או יתבסס על שיתוף פעולה עם הרשות. 

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מוצלח מאוד. אתן לקוראים לשפוט מה יותר ומה פחות סביר.

באיזה סרט אתה חי  שבו מישהו קורא את הגיבובים שלך חוץ ממני וסלואורייד בערך? 

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ומה זה מעניין שהאג'נדה הבטחונית היא לא היחידה שגרמה להקמת ההתנחלויות?

אתה עדיין תקוע בנקודה שאתה לא מצליח להפריד בין אג'נדה לתוצאות. למרות שכבר כמה אנשים הסבירו לך את זה (אה שיט טעיתי. גם פינדר קורא אותך ואולי מינימזר). אתה יכול לטעון בהצלחה כלשהי שמאחורי ההתנחלויות עמד גם הממסד הבטחוני בישראל. זה לא אומר שהן תורמות לביטחון. זה אומר שככה חשבו בממסד הבטחוני. ובתור מי שמבקר אותו כאן, אתה עשוי להבין, מתישהו, אם ירצה ה', כמה הלוהיקה שלך לא קוהרנטית, כשאתה משתמש באותם הגופים או אותם האנשים פעם כסמכות ופעם כלא. או במילים אחרות, םשוטות יותר, שיהיה לך נעים וקל, זה ששמעון פרס, נניח, חשב שהתנחלויות זה טוב לבטחון לא אומר שזה טוב לבטחון. בדיוק כמו שזה לא אומר שזה נכון לגבי אוסלו. או ההתנתקות. או וואטאבר. 

אחרי שעברנו את המכשול הזה, אותך כמובן זה לא מעניין. כי שוב הלוגיקה שלך, המילון שלך, הדרך להוכיח דברים היא שלך ואתה אלוהים. אבל במציאות שבה חיים האחרים, כל מה שקרה עם  ההתנחלויות הוא בדיוק מה שכתבתי כבר לפני עשרה עמודים: ברית לא קדושה בין פנטים דתיים ימניים לבין המדינה, לפעמים בעידוד שלה ולפעמים תוך עצימת עיניים. אהובך ז"ל פרס יכול ליפול תחת "עידוד" או "עצימת עיניים" - מה שבא לך. 

שמחתי לעזור שוב.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4675

• SlowRide

4490

• פינדר

3540

• m3x7r3m3

2926

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

גם פינדר קורא אותך

יותר בכיוון של דוגם.

הסימולציות שלי (הקומפילציות של הVLSI) לא מספיק ארוכות בשביל לקרוא את הכל.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כן, חד משמעית כן.

אוקיי, אז אתה אומר שהעם הוא הבעיה. אבל אז אתה אומר ש

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה לא רצון העם, כי אם זה היה רצון העם - העם לא היה מתלונן, ובנט לא היה בסכנה לא לעבור את אחוז החסימה

אז השיטה לא בסדר כי היא לא מבטאת את רצון העם או שהעם לא בסדר כי הוא מצביע לא נכון?

לפני 13 דקות, m3x7r3m3 כתב:

פי מה אתה בוחר למי להצביע? בטח לא לפי ההבטחות והמצע כי הרי אין שום קשר בין מה שהנציג יעשה איתן

אני מקווה שהוא יעשה מה שהוא הבטיח, אין לי שליטה עליו ואחריות על מה שהוא יעשה בפועל. אבל כבר הוכחת שאתה לא מסוגל לתפוס את ההבדל, כמו שאתה לא תופס מה ההבדל בין חור בגדר לסגירת השב"כ או הפרובוקטיביות של ישיבה בפאב בת"א לעומת בנגביר בהר הבית. אין טעם להמשיך בדיון הזה, כי לדעתי אתה מבין את ההבדלים ופשוט מחליט להתעלם כי זה מנוגד לדעה שכבר גיבשת.

לפני 24 דקות, יבגניפ כתב:

אני קורא רק משפט אחד רנדומלי מתוך כל פסקה.

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, יבגניפ כתב:

אם אז. אם שמאלנים אז. אין איך עוד להבין אותו.

אני אעזור לך עוד פעם:

בתאריך 3.5.2022 בשעה 10:18, m3x7r3m3 כתב:

לעניין בן גביר - מ.ש.ל, שמאלן בצבא עם גישה למידע סודי יותר מסוכן פוטנציאלית מימני בצבא עם גישה למידע סודי 😂

זה לא אומר שכל שמאלני חושף מידע סודי, אלא שאצל השמאל זה קורה באחוזים גבוהים יותר.

לפני 54 דקות, יבגניפ כתב:

אתה שוב ממציא מה אחרים חייבים כדי שדברים יתיישבו לך. ואתה גם מפשל בלוגיקה, שוב. לא אמרתי שבלעדיהן המצב היה יותר טוב. הוא פשוט לא היה גרוע יותר. עדיין היו פיגועים. עדיין היה צורך בגדר. עדיין צריך שהצבא או יהיה בערים הערביות או יתבסס על שיתוף פעולה עם הרשות. 

אם בלי ההתנחלויות המצב הבטחוני היה זהה - למה הן מפריעות לך?

אם למשהו יש 0 תועלת ביטחונית לטענתך, אבל יש להם תועלות באיזורים אחרים, מה זה מפריע לך? זה אומר שהתועלת הכללית היא מעל ל-0.

סתם לדוגמה, אם לא היו התנחלויות - כל האנשים שגרים שם היו צריכים לגור בדירות בקו הירוק, מחירי דיור גבוהים יותר וכו'.

לפני 57 דקות, יבגניפ כתב:

תראה, אני יודע בוודאות שיש עוד לפחות 2-3 שקוראים אותם...

אז אולי לא אני שחי בסרט?

לפני 58 דקות, יבגניפ כתב:

אתה עדיין תקוע בנקודה שאתה לא מצליח להפריד בין אג'נדה לתוצאות. למרות שכבר כמה אנשים הסבירו לך את זה (אה שיט טעיתי. גם פינדר קורא אותך ואולי מינימזר). אתה יכול לטעון בהצלחה כלשהי שמאחורי ההתנחלויות עמד גם הממסד הבטחוני בישראל. זה לא אומר שהן תורמות לביטחון. זה אומר שככה חשבו בממסד הבטחוני. ובתור מי שמבקר אותו כאן, אתה עשוי להבין, מתישהו, אם ירצה ה', כמה הלוהיקה שלך לא קוהרנטית, כשאתה משתמש באותם הגופים או אותם האנשים פעם כסמכות ופעם כלא. או במילים אחרות, םשוטות יותר, שיהיה לך נעים וקל, זה ששמעון פרס, נניח, חשב שהתנחלויות זה טוב לבטחון לא אומר שזה טוב לבטחון. בדיוק כמו שזה לא אומר שזה נכון לגבי אוסלו. או ההתנתקות. או וואטאבר. 

אז זהו - שאי אפשר לבחון את התוצאות.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

אחרי שעברנו את המכשול הזה, אותך כמובן זה לא מעניין. כי שוב הלוגיקה שלך, המילון שלך, הדרך להוכיח דברים היא שלך ואתה אלוהים. אבל במציאות שבה חיים האחרים, כל מה שקרה עם  ההתנחלויות הוא בדיוק מה שכתבתי כבר לפני עשרה עמודים: ברית לא קדושה בין פנטים דתיים ימניים לבין המדינה, לפעמים בעידוד שלה ולפעמים תוך עצימת עיניים. אהובך ז"ל פרס יכול ליפול תחת "עידוד" או "עצימת עיניים" - מה שבא לך. 

ושוב, אין לזה שום קשר לטענה המקורית שלך.

לפני 37 דקות, SlowRide כתב:

אוקיי, אז אתה אומר שהעם הוא הבעיה. אבל אז אתה אומר ש

לא, אני אומר שהבעיה היא שהעם בוחר במי שמרמה אותו, ואז מתלונן שרימו אותו, ואז בוחר שוב באותו אחד שרימה אותו, ואז מתלונן שוב.

לפני 38 דקות, SlowRide כתב:

אז השיטה לא בסדר כי היא לא מבטאת את רצון העם או שהעם לא בסדר כי הוא מצביע לא נכון?

זה לא קשור לשיטה, ולא לזה שהעם "לא בסדר", אלא שהעם לא מנצל את הכלים שברשותו כדי להבטיח שנבחריו יבצעו את מה שהם הבטיחו, ואז מתלונן שהנבחרים שלו לא מבצעים את מה שהם הבטיחו.

מכיר את הסיפור על הדתי ההוא שאלוהים שלח לו סירה ומסוק והוא סירב לעלות ואז מת?

לפני 41 דקות, SlowRide כתב:

אני מקווה שהוא יעשה מה שהוא הבטיח, אין לי שליטה עליו ואחריות על מה שהוא יעשה בפועל. אבל כבר הוכחת שאתה לא מסוגל לתפוס את ההבדל, כמו שאתה לא תופס מה ההבדל בין חור בגדר לסגירת השב"כ או הפרובוקטיביות של ישיבה בפאב בת"א לעומת בנגביר בהר הבית. אין טעם להמשיך בדיון הזה, כי לדעתי אתה מבין את ההבדלים ופשוט מחליט להתעלם כי זה מנוגד לדעה שכבר גיבשת.

אז יש משמעות למה שהוא הבטיח?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אומר שכל שמאלני חושף מידע סודי, אלא שאצל השמאל זה קורה באחוזים גבוהים יותר.

כן זה מאוד עוזרלי שאתה מצטט משפט *אחר*. תודה. 

אם בלי ההתנחלויות המצב הבטחוני היה זהה - למה הן מפריעות לך?

כי בניגוד לדעתך המלומדת, אני חושב שהן גם מייצרות נזק אמיתי, משמרות את הסכסוך לנצח ללא שום תלות בסיכוי הקלוש שהערבים ירצו להגיע להסדר, מקדמות מדינה דו לאומית מהים עד ליהדרן ומשניאות אותי על העולם האנטישמי גם ככה עוד יותר. כי הן דורשות תקציבים, אבטחה של הצבא, השקעה בתשתיות. כי הן זכו במשך שנים ליחס מהימין כאילו הן תמצית הציונות.

אז אולי לא אני שחי בסרט?

ואו קהל מעריצים שלם בנית לך. לצד השני שניים מאלו שחשבתי שקוראים בוחרים משפט אקראי :)

ושוב, אין לזה שום קשר לטענה המקורית שלך.

הטענה המקורית שלי היא שהן לא תורמות לבטחון. אתה כתבת אחר כך שהן יכולות להיות קלף מיקוח. ומשם הדיון התגלגל ואני הסברתי למה לדעתי הן מה שכבר כתבתי 30 פעם שהן. כולל את הציטוט האחרון שלי פה שהבאת

תאלץ מתישהו להתרגל לשיטת ויכוח שבא אתה לא מחפש באגים בדעות של אחרים.

אז זהו - שאי אפשר לבחון את התוצאות.

למה לא? למה אפשר להגיש אוסלו היה כישלון ואי אפשר להגיד שההתנחלויות לא תורמות לבטחון? למה אתה מתעקש להמציא גבולות גזרה לכל דבר שנגזרים מאיזה Pure logic שאתה מנהל עם עצמך? 

אתה חושב שהן כן? אשריך. זכותך לחשוב שהן חיוניות לקווי אספקה או וואטאבר. אני חושב שהן לא. הן לא הצליחו למנוע לא אינטיפדות ולא שום דבר אחר. הן, מסתבר, גם דורשות הפרדה פיזית מהערבים וכו' וכו' וכו'. זהו. עד כדי כך פשוט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 23 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה לא קשור לשיטה, ולא לזה שהעם "לא בסדר", אלא שהעם לא מנצל את הכלים שברשותו כדי להבטיח שנבחריו יבצעו את מה שהם הבטיחו, ואז מתלונן שהנבחרים שלו לא מבצעים את מה שהם הבטיחו.

העם לא מנצל נכון את השיטה כי הוא מצביע שוב ושוב לאותם אנשים או שהשיטה מנצלת את העם בכך שהיא מאפשרת לאותם אנשים שלא מקיימים את רצון העם להיבחר שוב ושוב?

אז יש משמעות למה שהוא הבטיח?

המשמעות היא בעיקר לקבל כמה שיותר קולות. אם ימלא משהו מההבטחות שלו, זה בונוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

כן זה מאוד עוזרלי שאתה מצטט משפט *אחר*. תודה. 

שהמשמעות שלו זהה.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

כי בניגוד לדעתך המלומדת, אני חושב שהן גם מייצרות נזק אמיתי, משמרות את הסכסוך לנצח ללא שום תלות בסיכוי הקלוש שהערבים ירצו להגיע להסדר, מקדמות מדינה דו לאומית מהים עד ליהדרן ומשניאות אותי על העולם האנטישמי גם ככה עוד יותר. כי הן דורשות תקציבים, אבטחה של הצבא, השקעה בתשתיות. כי הן זכו במשך שנים ליחס מהימין כאילו הן תמצית הציונות.

אפשר לדבר על כל השאר, אבל אבטחה של הצבא, זה קשור לטענה שהעלית קודם.

אם התרומה הביטחונית של התנחלויות היא 0, והן דורשות אבטחה של הצבא, מבחינה ביטחונית זה אומר שהתועלת הביטחונית שלהם שלילית לא?

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

ואו קהל מעריצים שלם בנית לך. לצד השני שניים מאלו שחשבתי שקוראים בוחרים משפט אקראי :)

זה לא באמת מעניין אותי כן?

אתה זוכר שהיו שנים שבהם רק אנחנו כתבנו פה...

לפני 5 דקות, יבגניפ כתב:

הטענה המקורית שלי היא שהן לא תורמות לבטחון. אתה כתבת אחר כך שהן יכולות להיות קלף מיקוח. ומשם הדיון התגלגל ואני הסברתי למה לדעתי הן מה שכבר כתבתי 30 פעם שהן. כולל את הציטוט האחרון שלי פה שהבאת

תאלץ מתישהו להתרגל לשיטת ויכוח שבא אתה לא מחפש באגים בדעות של אחרים.

לפחות סופסוף ירדנו מרמת הוכחה לרמת טענה.

אכן טענת שהן לא תורמות לביטחון, אני טענתי שישנם סימנים שהן כן תורמות לביטחון.

בלי קשר אמרתי שהן קלף מיקוח וזה טיפשי לוותר על קלף מיקוח בחינם.

לפני 11 דקות, יבגניפ כתב:

למה לא? למה אפשר להגיש אוסלו היה כישלון ואי אפשר להגיד שההתנחלויות לא תורמות לבטחון?

כי לאוסלו היו מטרות, הוא נכשל לעמוד בהן, ולכן הוא כישלון.

כדי לבחון אם ההתנחלויות תורמות לביטחון או לא, אפשר לנסות להשוות את המצב לפני ואחרי הקמת ההתנחלויות - אבל השוני גדול מדי (אחרי מלחמת ששת הימים המצב הביטחוני היה טוב בהרבה מאשר לפני, וזה קשור למלחמת ששת הימים הרבה יותר מאשר להתנחלויות).

אתה מוזמן להציע דרך להוכיח שההתנחלויות לא תורמות לביטחון.

או פשוט לרדת מרמת ההוכחה לרמת הטענה, ואז אתה חופשי לטעון מה שבא לך.

לפני 13 דקות, יבגניפ כתב:

אתה חושב שהן כן? אשריך. זכותך לחשוב שהן חיוניות לקווי אספקה או וואטאבר. אני חושב שהן לא. הן לא הצליחו למנוע לא אינטיפדות ולא שום דבר אחר. הן, מסתבר, גם דורשות הפרדה פיזית מהערבים וכו' וכו' וכו'. זהו. עד כדי כך פשוט. 

גם אוסלו לא הצליח למנוע אינתיפדות...

ההבדל הוא שאחת המטרות של אוסלו זה למנוע אינתיפדות (אש"פ יטפל בפלשתינים בלי בג"צ ובלי בצלם וכו'), ושל ההתנחלויות לא...

לפני 8 דקות, SlowRide כתב:

העם לא מנצל נכון את השיטה כי הוא מצביע שוב ושוב לאותם אנשים או שהשיטה מנצלת את העם בכך שהיא מאפשרת לאותם אנשים שלא מקיימים את רצון העם להיבחר שוב ושוב?

הא בהא תליא

לפני 9 דקות, SlowRide כתב:

המשמעות היא בעיקר לקבל כמה שיותר קולות. אם ימלא משהו מההבטחות שלו, זה בונוס.

ולכן אני שוב שואל - מה המשמעות של הצבעה לבל"ד או לעוצמה יהודית או לכל מפלגה אחרת?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה יכול לבחור מי יהיה זה שידפוק אותך, אין לזה משמעות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

שהמשמעות שלו זהה.

לא. לא היא לא. משפט שמתיל ב"אם שמאלני אז איקס" לא שקול ל"זה לא אומר שכל שמאלני הוא איקס". הראשון מייחס משהו לכל השמאלנים. השני לא. 

טעית. קורה גם לך. אני יודע שאתה לא רגיל לזה. אבל אולי זה יעזור לך להבא לא לחפש באגים אצל אחרים :)

אם התרומה הביטחונית של התנחלויות היא 0, והן דורשות אבטחה של הצבא, מבחינה ביטחונית זה אומר שהתועלת הביטחונית שלהם שלילית לא?

אפשר להסתכל על זה גם ככה. כן.

כי לאוסלו היו מטרות, הוא נכשל לעמוד בהן, ולכן הוא כישלון.

גם להתנחלויות. כולל קלף מיקוח. וגם זה לא קרה. כולל תרומה מכרעת להגעתו של המשיח. וגם זה לא קרה (בינתיים. אולי עוד יקרה). כולל תרומה לבטחון. שאתה לא מצליח להסביר מה היא, חוץ מאזכור של קווי אספקה, ו"שמעון פרס"

אתה מוזמן להציע דרך להוכיח שההתנחלויות לא תורמות לביטחון.

הצעתי יותר מאחת. הסיבות האמיתיות להקמתן בפועל (כלומר לא שמעון פרס) הן רק עוד משהו נחמד בדרך שמראה למה בפועל זו גם לא באמת היתה המטרה שלהן (למרות שמעון פרס).

ההבדל הוא שאחת המטרות של אוסלו זה למנוע אינתיפדות (אש"פ יטפל בפלשתינים בלי בג"צ ובלי בצלם וכו'), ושל ההתנחלויות לא...

אינתיפדה היא מקרה פרטי של פגיעה בבטחון, שהתנחלויות לא הצליחו למנוע. הן גם לא הצליחו למנוע ירי רקטות על ישראל. אז במה הן תרמו לבטחון שלנו? אתה יכול בבקשה לצאת מהאבסטרקציה? 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, SlowRide כתב:

אתה יכול לבחור מי יהיה זה שידפוק אותך, אין לזה משמעות?

לא מבחינת ההליך הדמוקרטי.

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

לא. לא היא לא. משפט שמתיל ב"אם שמאלני אז איקס" לא שקול ל"זה לא אומר שכל שמאלני הוא איקס". הראשון מייחס משהו לכל השמאלנים. השני לא. 

זה לא מייחס משהו לכל השמאלנים, כי מדובר על סיכויים / סיכונים. משמע לא 100%.

קורלציה וכו'.

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

טעית. קורה גם לך. אני יודע שאתה לא רגיל לזה. אבל אולי זה יעזור לך להבא לא לחפש באגים אצל אחרים :)

זו לא טעות, זה עדיין נכון.

הסיכון לצבא מדליפת מידע סודי משמאלני גבוה מדליפת מידע סודי מימני.

לפני 9 דקות, יבגניפ כתב:

אפשר להסתכל על זה גם ככה. כן.

אז אתה כן אומר את זה:

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

לא אמרתי שבלעדיהן המצב היה יותר טוב. הוא פשוט לא היה גרוע יותר.

מבחינה ביטחונית בלבד הכוונה.

לפני 11 דקות, יבגניפ כתב:

גם להתנחלויות. כולל קלף מיקוח. וגם זה לא קרה. כולל תרומה מכרעת להגעתו של המשיח. וגם זה לא קרה (בינתיים. אולי עוד יקרה). כולל תרומה לבטחון. שאתה לא מצליח להסביר מה היא, חוץ מאזכור של קווי אספקה, ו"שמעון פרס"

בינתיים הן מחזיקות כקלף מיקוח.

תרומה להגעתו של המשיח - אני לא נכנס לזה בכלל.

תרומה לביטחון - פחות משנים הגורמים עצמם, אבל זה כנראה עובד, בהשלכה מרצועת עזה ליו"ש. הדוגמה הקלאסית של ההתנתקות והתרומה המדהימה שלה לביטחון של כלל המדינה.

ובמקרה של ההתנתקות זה היה מעבר חד מאוד, מירי של "פחי אשפה מעופפים" (כפי שהגדיר אחד ממערכת הביטחון) לשדרות, מדי פעם ולאשקלון אף פעם בערך, למצב של ירי לאשקלון מדי פעם, וירי קבוע לשדרות.

לפני 15 דקות, יבגניפ כתב:

הצעתי יותר מאחת. הסיבות האמיתיות להקמתן בפועל (כלומר לא שמעון פרס) הן רק עוד משהו נחמד בדרך שמראה למה בפועל זו גם לא באמת היתה המטרה שלהן (למרות שמעון פרס).

מוכן לחזור על ההצעה שלך להוכיח?

ולא, הצורך בגדר לא מוכיחה את זה.

לפני 16 דקות, יבגניפ כתב:

אינתיפדה היא מקרה פרטי של פגיעה בבטחון, שהתנחלויות לא הצליחו למנוע. הן גם לא הצליחו למנוע ירי רקטות על ישראל. אז במה הן תרמו לבטחון שלנו? אתה יכול בבקשה לצאת מהאבסטרקציה? 

אז זהו, שהן כן הצליחו להפחית משמעותית מאוד את ירי הרקטות.

לפני ההתנתקות כמה ירו על אשקלון? כמה על אשדוד? ועל תל אביב?

אחרי ההתנתקות כמה?

אז לפחות ההתנחלויות ברצועת עזה הפחיתו באופן קיצוני את ירי הרקטות לישראל.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא מבחינת ההליך הדמוקרטי.

אז מה זה אומר על השיטה?

לפני 8 דקות, m3x7r3m3 כתב:

רקטות זה לא האיום היחיד שלהם, אתה יודע. היו גם מלא פיגועים ברצועה לפני ההתנתקות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

נתניהו יודע רק לדבר ימין, אני עדיין מחכה שנים לשמוע איזה מעשים ימניים בדיוק הוא עשה.

אחד התחביבים שלי, כשאני כבר קורא את המלל שלך, הוא לזהות את הכשלים הלוגיים שלך. לזכותך יאמר שאתה מגוון.

פה אתה משתמש ב No true Scotsman.

נתניהו? הא הוא לא ימין אמיתי.

https://he.wikipedia.org/wiki/שום_סקוטי_אמיתי

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, SlowRide כתב:

אז מה זה אומר על השיטה?

שכל עוד אתה משתמש רק בחצי מהשיטה, היא לא שווה כלום, ואתה מעשית יכול לבחור מרצ או ימינה, ולקבל בדיוק את אותו דבר.

לפני 10 דקות, SlowRide כתב:

רקטות זה לא האיום היחיד שלהם, אתה יודע. היו גם מלא פיגועים ברצועה לפני ההתנתקות. 

והיו פיגועים גם אחרי.

הרקטות הפכו ממטרד של כמה אלפי אנשים, לבעיה אסטרטגית (סגירת נתב"ג למשל) ומטרד למיליוני איש (אם אני לא טועה ה"שיא" שלהם זה עד חדרה בערך, כלומר יותר מ-גדרה-חדרה).

לפני 4 דקות, פינדר כתב:

אחד התחביבים שלי, כשאני כבר קורא את המלל שלך, הוא לזהות את הכשלים הלוגיים שלך. לזכותך יאמר שאתה מגוון.

פה אתה משתמש ב No true Scotsman.

https://he.wikipedia.org/wiki/שום_סקוטי_אמיתי

נתניהו הוא לא סקוטי, והוא גם לא ימין.

הוא לא היה ימין, והוא נשאר לא ימין.

זה לא אומר לגבי אחרים (וכאן הניסיון שלך להדביק כשל לוגי נכשל).

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה מעשית יכול לבחור מרצ או ימינה, ולקבל בדיוק את אותו דבר.

אה, לא. כי מרצ וימינה יש לכל אחד מהם דרכים אחרות לגמרי לדפוק אותך.

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

והיו פיגועים גם אחרי.

הרקטות הפכו ממטרד של כמה אלפי אנשים, לבעיה אסטרטגית (סגירת נתב"ג למשל) ומטרד למיליוני איש (אם אני לא טועה ה"שיא" שלהם זה עד חדרה בערך, כלומר יותר מ-גדרה-חדרה).

הטווח גדל בעיקר כי הם שיפרו את החימוש שלהם עם השנים, לא בגלל השטח שהם קיבלו.
לא שאני חושב שההתנתקות לא הזיקה לנו, אבל ההתנחלויות שהיו שם לא תרמו לביטחון ברמה הכללית, נרצחו שם המון אזרחים והיו מלא חיכוכים של פלסטינים עם צה"ל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה לא מייחס משהו לכל השמאלנים, כי מדובר על סיכויים / סיכונים. משמע לא 100%.

לא כשהמשפט מנוסח ב"אם א' אז ב'", בלי הסתייגות ברמה של "בהסתברות" או "בסיכוי" או וואטאבר. אצלך לא היתה כזו. טעית. באמת באמת באתמ לא מתים מזה. 

לפני 20 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אם רק המשפט הזה היה שקול ל"אם שמאלני אז". מה גם שזו עדיין דמגוגיה.

לפני 21 דקות, m3x7r3m3 כתב:

תרומה לביטחון - פחות משנים הגורמים עצמם, אבל זה כנראה עובד, בהשלכה מרצועת עזה ליו"ש. הדוגמה הקלאסית של ההתנתקות והתרומה המדהימה שלה לביטחון של כלל המדינה.

הדגשתי לך את המילה החשובה. אתה ממשיך לא להפריד בין נוכחות צבאית לאזרחית. תוכיח אתה שיש ביניהן תלות.

לפני 22 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ציר פילדפלי והנוכחות של צהל, אפשר לחפור בזה יותר אני מניח. אבל כמובן. ברגע שצהל ויתר על השליטה בגבול בין הרצועה למצרים יותר קל לעזתים להבריח אמצעי לחימה ולבנות טילים.

מוכן לחזור על ההצעה שלך להוכיח?

ולא, הצורך בגדר לא מוכיחה את זה.

הצורך בגדר זו דוגמא אחת. עצם זו שהיו אינתיפדות זו דוגמא אחרת. מה שקורה עכשיו זו דוגמא שלישית. הזמן שמבזבזים חיילי חובה ואנשי קבע אל הגנשים והתקציבים שמבוזבזים על זה זו דוגמא רביעית.  הקונטרה שלך הוא שאם הצבא יצא יהיה יותר חרא. אבל אני בכלל לא מתווכח על זה. וכאמור את התלות בין השניים אתה לא מוכיח. 

לפני 14 דקות, פינדר כתב:

lol

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...