Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 17 שעות, יובל .מ. כתב:

יום שישי, שמש, אלפי מחבלים בירושלים מסתובבים עם דגלי אש"ף ומורידים דגלי ישראל מעמודים, בלוד אלפי מחבלים נוספים מסתובבים עם דגלי אש"ף ומציינים "יום השנה הראשון להתקוממות ערבי לוד".
אחמד טיבי ימח שמו ושם זכרו מבריח מחבל עצור, ועופר כסיף תוקף שוטר מול המצלמות בלי חשש.
כן, אין ספק שהסכנה הכי גדולה למדינת ממשלת ביבי-בןגביר.
תהנו מהקפה ברוטשילד.

ורק לחשוב שביבי "הראשון לזהות" נתניהו יכל למנוע את כל זה אם היה מעביר תקציב בזמנו ונותן לגנץ להיות ראש ממשלה כפי שסוכם ואז לא היתה קמה הממשלה הנוכחית... איזה פספוס. 

ועכשיו ברצינות, מאז ההחלטה של אולמרט להפציץ את הכור הגרעיני בסוריה, לאף פוליטיקאי פה לא היו ביצים. 

אני בכלל לא נכנס לימין או שמאל.

גם לאהוד ברק היו את הביצים לצאת מלבנון וגם לשרון לצאת לחומת מגן. 

כל הפוליטיקה מאז עסוקה רק בלא לנענע את הסירה ולכן הגענו למצב הנוכחי. 

אולי אני פשוט לא זוכר, אבל זו התחושה שלי. 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh
  • רעיון טוב! 2

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4565

• SlowRide

4312

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

לפני 18 שעות, יובל .מ. כתב:

זה לא רגשי נחיתות, זה זעם על כמה שהצד השמאלי של המפה מוכן להתנהג כמו היהודים ב1939 העיקר לא לשבת עם הימין. ושישרף הכל.

אבל תגיד, כימני לימני, לא היה איזה שהוא שלב שביבי סירב לשבת עם גנץ ושישרף הכל? 

אי אפשר להיות גמל. אפשר לא לאהוב משהו בצד השני של המפה, אבל אי אפשר להתעלם מהמציאות. פוליטקאים הם בהגדרתם נקניקים. הרצון לשמר ממשלה בכל מחיר? אני מתנצל אבל זה יהיה לכל פוליטיקאי. אם תגיד לביבי (וגם בן גביר) שמחר הוא ראש ממשלה בתמורה לזה שהוא מקבל על עצמו את מניפסט חמאס ומגיע עם חזיר מחמד לכנסת זה יקרה. 

הקטלוג הזה שאתה עושה (קפה ברוטשילד, שמאלנים וכיו"ב) הופך את הדיון למטומטם בדיוק כמו דיונים בפייסבוק שבו מנצח מי שמקבל יותר לייקים מחבריו הכועסים. אם יש לך טענה קונקרטית אז סבבה, אבל לרדד חלק ניכר מהאוכלוסיה תחת מקשה אחת לא תורם כלום. שום דבר. לא לעמדה שלך ולא לשלהם. "השמאל" מורכב מהרבה זרמצים ודעות, כמו גם "הימין". זה כמו שאומרים בדיונים "אמריקה". פאקינג 50 מדינות שכל אחת שונה בתכליתה מאחרת. אין כאן חוקיות ראחת פשוטה והיא נועדה בעיקר כדי להפוך דיונים לקלים יותר. ככל שנתמיד בטענות קונקרטיות, לגופו של עניין ובעלות תוכן כך כאזרחים נוכל לפתח דיון יותר משמעותי שאולי יביא לאיז שינוי תפיסה. עד אז, יתמלאו כאן עוד 666 עמודים וכלום לא ישתנה. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, פינדר כתב:

באמת חבל שלא היה שידור ישיר מהלוויה, שכולם יראו איך משטרת ישראל מבצעת פיגוע הסברתי קולוסיאלי.

מסתכל ולא מאמין למה שאני רואה. שוטרים עם אלות דופקים מכות לאנשים שמחזיקים את ארון הקבורה עצמו. מישהו רוצה לטעון שהם היוו איום לשוטרים? זרקו אבנים או משהו?

מהתצוגות האומללות ביותר של משטרת ישראל כבר שנים.

• רעיון גרוע 1
  • משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, יובל .מ. כתב:

זה לא רגשי נחיתות, זה זעם על כמה שהצד השמאלי של המפה מוכן להתנהג כמו היהודים ב1939 העיקר לא לשבת עם הימין. ושישרף הכל.

לא הבנתי. הרי הציעו לליכוד, לציונות הדתית, לש"ס וליהדות התורה להצטרף לקואליציה והן כולן סירבו.

יש גם זעם על כמה שהצד הימני (ךםך, הליכוד זה ימין זו בדיחה טובה) מוכן להתנהג כמו היהודים ב 1939, או שזה בסדר? 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.5.2022 בשעה 18:23, יבגניפ כתב:

קיבלת המון תובנות כאן. הכי טובות לא קשורות לפוליטיקה בכלל, אבל הן בזבוז זמן. כי כל דבר שלא מסתדר לך תמשיך לדבג ולהמציא רף בלתי אפשרי להוכחה, כי לא תמיד יש, בלי לשים לב שגם אתה עושה את זה.

הפוך, אתם אלה שמסתכלים על קורלציה ואומרים "אאוריקה!".

ואז אתם מופתעים שבפעם הבאה זה לא עובד.

בתאריך 12.5.2022 בשעה 18:23, יבגניפ כתב:

אגב קלטתי שגם ההסברים שלך על ירידה בנרצחים מטרור עזתי מחזקת את סלואורייד אותי. לא זוכר שאמרת 'בנו עוד התנחלות בעזה והטרור פחת'

לא היא לא, זה ההבדל בין קורלציה וקוזציה.

מי שמסתכל על קורלציה ואומר "זה מחזק את הטענה שלי", או שהוא מדבר מפוזיציה ולכן קופץ על כל מה שלכאורה משרת את הפוזיציה שלו, או שהוא דביל מספיק כדי לא להבין שזו בסה"כ קורלציה.

ואתה בעצמך הבנת את זה בתגובה למינימייזר. מה שאומר שאתה לא דביל.

בתאריך 12.5.2022 בשעה 18:56, יבגניפ כתב:

היינו הרבה יותר ימינה ועדיין היו הרוגים ומלחמות. והנה לך עוד נקודה למחשבה למה אתה או אחרים אולי מפספסים כשאתם חושבים שצריך ללכת יותר ימינה.

אגב, גם גירוש מחבלים זה משהו שנוסה, כמו שאתה בטח יודע. וגם לא כזה עבד. 

אף אחד לא משלה את עצמו שכל עוד יש כאן איסלאם רצחני יהיה שקט.

השאלה היא כמה הרוגים וכמה מלחמות. ולא פחות חשוב מזה - כמה הרוגים אזרחים וכמה הרוגים מכוחות הביטחון.

איזה גירוש מחבלים לא עבד? הראשון גרם לזה שמחבלי הפת"ח היו צריכים לחטוף מטוסים עם ישראליים ויהודים (בהצלחה בזה אחרי 9/11), כי לא היו להם יהודים וישראלים זמינים בתוניס.

הניסיון השני נעצר זמנית ע"י בג"צ (נחש מי היה השופט התורן), מה שאיפשר ללבנון למנוע את כניסתם. זוכר? ובגלל זה הגירוש היה לשטח ההפקר מטר ורבע ליד רצועת הביטחון, יענו שישארו ממש ממש ממש קרובים אלינו.

בתאריך 12.5.2022 בשעה 19:02, פינדר כתב:

אתה מדבר כאילו אנחנו במעבדה שבה אפשר כל פעם להתחיל ניסוי מחדש. אין undo להיסטוריה.

השיטות הימניות שאתה מדבר עליהן, יצרו מציאות שתקשה עוד יותר. כמו ההתנחלויות שהן כיום עובדה מוגמרת.

ולתפיסתי השיטות השמאלניות שאתם מדברים עליהם יצרו כבר בעבר מציאות שהקשתה עוד יותר.

ובניגוד להערכות עתידיות שלכם - אצלי זה מגובה, אחרי אוסלו יצאנו משטחי A, זה יצר טריטוריה שממנה יצאו פיגועים שהרגו יותר מאלף ישראלים, כדי לעשות undo לטעות הזו היה צריך מבצע צבאי (חומת מגן) שהוא בעצמו, גבה מחיר של לא מעט חיילים.

אז אני מוביל - לפחות השיטות שאני מציע לא התפוצצו (תרתי משמע) לכולנו בפרצוף כבר.

בתאריך 12.5.2022 בשעה 19:27, farkash7 כתב:

מה עם רצועת הביטחון בדרום לבנון?
לא היה שם התנחלויות והיה שם צבא.

א. רצועת הביטחון זה רחוק מלהיות הצלחה.

ב. רצועת הביטחון החזיקה 20 שנה, זהו.

אם נשליך את זה ליו"ש, נניח ומחר אנחנו מפנים את כל ההתנחלויות, אין יותר A B C, הכל פלשתיני עד המ"ר האחרון, אבל צה"ל שולט בשטח.

כמה זה יחזיק? 5 שנים? 10? 20?

ומה אחרי זה? נקבל מדינת טרור שנייה, רק שהיא הרבה יותר גדולה, הרבה יותר קרובה למקומות אסטרטגיים, ומאפשרת למרר לנו את החיים הרבה יותר.

ההתנתקות הפכה את עזה מבעיה טקטית לאסטרטגית, אתה רוצה לעשות את אותו דבר ביו"ש רק הרבה יותר גרוע?

בתאריך 12.5.2022 בשעה 19:45, SlowRide כתב:

1. הבאתי לך נתונים שמראים ירידה בנרצחים בפיגועים שיצאו מעזה לפני ואחרי ההתנתקות. האם זה קשור אך ורק להתנתקות? אי אפשר לדעת. אבל עובדתית פינוי גוש התנחלויות מסיבי בעזה לא גרם לעליה בכמות הנרצחים, כך שההתנחלויות לא קריטיות לביטחון לכל הפחות ונרצחים בהם יותר אנשים לכל היותר.

2. את זה לא ניסיתי להוכיח, שאלתי איך ההתנחלויות קריטיות לנוכחות הצבא.

1. לכל הפחות אפשר לדעת שבין חומת מגן, להתנתקות, הייתה ירידה בנרצחים בפיגועים. עוד לפני ההתנתקות.

עובדתית אתה מצאת קורלציה וצעקת "אאוריקה!", עזרתי לך עם עוד שתי קורלציות חדשות למעלה, לך תתקן את העולם.

2. ואני שלחתי אותך לקרוא על כמה מושגים וציטוטים בהיסטוריה הציונית - "במקום בו תחרוש המחרשה היהודית את התלם האחרון שם יעבור גבולנו.", "חומה ומגדל", "הקמת יישובי הספר".

בתאריך 12.5.2022 בשעה 19:45, SlowRide כתב:

כמובן, הרי הקשר בין נרצחים בהתנחלויות, טרור ונוכחות הצבא הוא מקרי לחלוטין כמו אכילת גבינה והסתבכות בסדינים. זה בדיוק כמו ההברקות הקודמות שלך, חור בגדר = לסגור את השב"כ ואמ"ן, הפגנות בהר הבית ברמאדן = יהודי נושם בתל אביב. לפעמים אני מרגיש שאני בדיון עם דוויט שרוט...

הקשר מספיק מקרי עד כדי כך שהירידה בנרצחים התחילה שנתיים וחצי לפני ההתנתקות.

הכתבת האכילה אותך בלוקשים ואתה ביקשת עוד.

בתאריך 12.5.2022 בשעה 20:27, David32 כתב:

יש מישהו שסיים קורס שליטה ובקרה (או רק בקרה או איך שלא קוראים לזה)

שיכול להסביר לליאור (ולי אם אני טועה) למה אם מערכת לא מגיבה לאינפוט מתגבר - אין מה להמשיך להגביר אותו?

אם כבר האינפוט לא מתגבר, הוא פוחת.

בתאריך 13.5.2022 בשעה 19:10, farkash7 כתב:

הם לא מוכנים לשבת עם ביבי, וביבי לא יוותר, מבחינתו שישרף הכל.

למה שיוותר? הבנאדם מצא לו פעם אחרונה כמעט 42 אלף מתפקדים שהצביעו לו, שזה 72.5% מהמתפקדים שטרחו להצביע.

אז למה שהוא יוותר על המקום שלו? מי שצריך להחליף אותו זה המפלגה והמתפקדים, לא המפלגות שמסביב.

זה כמו שביבי יחליט שצריך להחליף את מירב מיכאלי. אז היא צריכה לוותר על המקום שלה?!

בתאריך 13.5.2022 בשעה 19:10, farkash7 כתב:

ואפשר לחשוב שכשהייתה ממשלת ימין המצב היה יותר טוב בפן הזה. מה היה בשומר החומות?

בשומר החומות הייתה ממשלת ימין? מה היה ימין בה?

ליכוד, כחול לבן, ש"ס, יהדות התורה, העבודה, דרך ארץ, גשר, רפי פרץ?

אה, רגע, אולי העבודה זה ימין...

בתאריך 13.5.2022 בשעה 19:21, farkash7 כתב:

M3 מקווה שהכנת לך דרכון פורטוגלי. הייתה לך אופציה לדעתי עד לא מזמן.

לא הכנתי שום דרכון זר.

חוץ מזה המקור של המשפחה שלי בכלל לא מפורטוגל (כן אני יודע שהם לא הגבילו לפי זה) אלא מספרד.

בתאריך 13.5.2022 בשעה 19:34, David32 כתב:

ואז - בדוק הכול היה נפתר! בדוק!

היו מעמידים כיתת יורים, ויורים בכול אלפי המחבלים. כי סוף סוף בן גביר בממשלה ביחיד עם ביבי. אז הכול יפתר.

ואם לא יפתר? נצביע עוד יותר ימינה. כי אז הכול יפתר.

אני לא רואה פתרון קבע שיגיע בממשלה שכוללת את ביבי, אף פעם.

אבל בלי קשר - מה יובל שאל ומה ענית לו.

לפיד טען בראיון שממשלת ביבי-בן גביר יותר מסוכנת מאשר ממשלה שבה רע"מ והמשותפת בקואליציה.

אותה מפלגה שהוציאה מקרבה את המרגל לחיזבאללה בשארה, חברת הכנסת זועבי "לא ראיתי מוטות וסכינים", וחבר הכנסת גטאס "מי צריך סלולרי בכלא", ביחד עם מהלל השהידים ומבריח המעוכבים טיבי, ועם עודה "שוטרים ערבים צריכים לזרוק את הנשק לכיבוש בפרצוף".

כל אלה, שמתנגדים לעצם המדינה עצמה, קל וחומר למוסדותיה כולם, קואליציה שלהם פחות מסוכנת.

בתאריך 13.5.2022 בשעה 19:46, יבגניפ כתב:

כן כי בנט שמאל כי אתה וליאור קבעתם, והוא הצטרף לאינטרנציונל הבינלאומי ויש לו פוסטר של פטיש ומגל במשרד.

בנט לא היה שמאל, אבל הוא הפך לשמאל תמורת הכיסא.

אני מזכיר שאחת המפלגות היחידות שביקשה לפסול את רע"מ לפני הבחירות - הייתה ימינה.

אחרי הבחירות הוא תלוי בהם ולכן הם הפכו להיות שותף קואליציוני.

מה אנחנו לומדים מהאנקדוטה הזו? שבנט וויתר על אידיאולוגיה תמורת התפקיד.

עד כמה המצב הזה קשה? 1 מתוך 7 מהרשימה שלו הוא איבד מיידית, עוד 1 מתוך 7 איבד תוך שנה, ועוד את יו"ר הקואליציה.

כהנא מזגזג בין תפקידי ח"כ לשר הלוך ושוב כדי לנרווג או לא לנרווג מישהו שאולי יפרוש גם הוא.

מה עוד מראה שבנט וויתר על אידיאולוגיה? כל הבטחות הבחירות שהפכו ל"לא ליבתיות".

שליחת היועץ המשפטי של ימינה לוועדת הכנסת כדי להסביר שאין שום קשר בין התנועה לסיעה, רק במקרה שתיהן עם אותו שם ואותם בעלי תפקידים.

בתאריך 13.5.2022 בשעה 19:46, יבגניפ כתב:

בוא נדייק: החברים בממשלה, שרובם ישבו בממשלות ביבי, לא רוצים לשבת איתו ועם בן גביר.

רובם אכן לא רוצים לשבת עם ביבי, ודיי בצדק.

אבל מה הקשר לבן גביר?

בתאריך 13.5.2022 בשעה 22:21, Pika007 כתב:

רק אנקדוטה קטנה, אני לא טוען שזה הפתרון המוחלט או משהו, תסיק מזה מה שבא לך- יש מתאם חזק מאוד בין אוכלוסיה ממוצא ערבי-מוסלמי בחתך סוציו אקונומי גבוה יותר לאחוזים נמוכים יותר של פשיעה, השתתפות בהתפרעויות, וכו' וכו'.

לא המתאם שציפית.

יש מתאם חיובי בין השכלה גבוהה ומצב סוציו אקונומי גבוה ובין פעילות פוליטית בכלל, והשתתפות בטרור (או התפרעויות).

זכורים היטב כמובן הליצנים ה"עניים" - מוסא חסונה מלוד (משפחה מאוד מבוססת כלכלית) שהיה חלק מקבוצה שזרקה בקבוקי תבערה וניסתה לתקוף יהודים וחטף כדור, ואחמד דאוד הבן של הבעלים של מסעדת "הזקן והים", עני מרוד כזה שמחזיק יאכטה, שזרק בקבוק תבערה לבית שחשב של יהודים אבל היה בית של ערבים.

אז לא, אתה טועה באופן מוחלט.

לפני 23 שעות, פינדר כתב:

באמת חבל שלא היה שידור ישיר מהלוויה, שכולם יראו איך משטרת ישראל מבצעת פיגוע הסברתי קולוסיאלי.

פיגוע הסברתי זה לאפשר להלוויה כזו להתקיים בירושלים בכלל.

עיתונאית פלשתינית, נהרגה בג'נין, ההלוויה התחילה מהמוקטעה ברמאללה, שתישאר מעבר לקווי 67.

ומה אתה חושב שהשוטרים היו צריכים לעשות? לקבל קצת אבנים, קצת בקבוקי תעברה, קצת ירי באוויר, דקירה או שתיים?

לפני 23 שעות, SurfHigh כתב:

ורק לחשוב שביבי "הראשון לזהות" נתניהו יכל למנוע את כל זה אם היה מעביר תקציב בזמנו ונותן לגנץ להיות ראש ממשלה כפי שסוכם ואז לא היתה קמה הממשלה הנוכחית... איזה פספוס. 

החכם לא נכנס לצרות שהפיקח מצליח לצאת מהן וכו'. (ביבי גם לא הצליח לצאת מהצרה הזו).

ועכשיו ברצינות, מאז ההחלטה של אולמרט להפציץ את הכור הגרעיני בסוריה, לאף פוליטיקאי פה לא היו ביצים. 

הפצצות בסוריה קורות בעשורים האחרונים כל הזמן, כל פעם מפציצים משהו אחר.

אני לא רואה ראש ממשלה אחר שמידע כזה מגיע אליו והוא לא מפציץ.

צריך גם לשים בפרספקטיבה - זה לא "אוסיראק" ומבצע אופרה, שהפציצו כור שעיראק קנתה מצרפת וכו'.

זה כור שסוריה (מדינה דיי מבודדת בפני עצמה) בנתה בעזרת צפון קוריאה (המדינה הכי מבודדת בעולם), שנועד לשרת גם את איראן (שטרום אובמה הייתה גם היא מבודדת בעצמה).

גם לאהוד ברק היו את הביצים לצאת מלבנון וגם לשרון לצאת לחומת מגן. 

כל הפוליטיקה מאז עסוקה רק בלא לנענע את הסירה ולכן הגענו למצב הנוכחי. 

שניהם ממש לא רצו לבצע את מה שביצעו, את אהוד ברק משכו ליציאה מרצועת הביטחון, ושרון יצא לחומת מגן רק כשלא הייתה ברירה.

מה שאומר שגם הם לא רצו לנענע את הסירה.

לפני 21 שעות, Pika007 כתב:

מסתכל ולא מאמין למה שאני רואה. שוטרים עם אלות דופקים מכות לאנשים שמחזיקים את ארון הקבורה עצמו. מישהו רוצה לטעון שהם היוו איום לשוטרים? זרקו אבנים או משהו?

בדיוק, זרקו אבנים, ואז רצו "להחזיק את הארון".

לפני 21 שעות, MiniMiz3r כתב:

ךםך, הליכוד זה ימין זו בדיחה טובה

תיזהר שלא יבואו לנסות להוכיח לך שהליכוד זה ימין.

ז'בוטינסקי רואה מה נהיה מתנועת בית"ר והסתובב כל כך הרבה שהוא חפר מהקבר שלו תעלה למטרו.

• אהבתי 2

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הפצצות בסוריה קורות בעשורים האחרונים כל הזמן, כל פעם מפציצים משהו אחר.

אני לא רואה ראש ממשלה אחר שמידע כזה מגיע אליו והוא לא מפציץ.

צריך גם לשים בפרספקטיבה - זה לא "אוסיראק" ומבצע אופרה, שהפציצו כור שעיראק קנתה מצרפת וכו'.

זה כור שסוריה (מדינה דיי מבודדת בפני עצמה) בנתה בעזרת צפון קוריאה (המדינה הכי מבודדת בעולם), שנועד לשרת גם את איראן (שטרום אובמה הייתה גם היא מבודדת בעצמה).

תסכים איתי שלהפציץ משלוח נשק זה לא בדיוק כמו להפציץ כור גרעיני

שניהם ממש לא רצו לבצע את מה שביצעו, את אהוד ברק משכו ליציאה מרצועת הביטחון, ושרון יצא לחומת מגן רק כשלא הייתה ברירה.

מה שאומר שגם הם לא רצו לנענע את הסירה.

חובת ההוכחה עליך

עדיין צריך 5 תוים?

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, m3x7r3m3 כתב:

א. רצועת הביטחון זה רחוק מלהיות הצלחה.

ב. רצועת הביטחון החזיקה 20 שנה, זהו.

אם נשליך את זה ליו"ש, נניח ומחר אנחנו מפנים את כל ההתנחלויות, אין יותר A B C, הכל פלשתיני עד המ"ר האחרון, אבל צה"ל שולט בשטח.

כמה זה יחזיק? 5 שנים? 10? 20?

ומה אחרי זה? נקבל מדינת טרור שנייה, רק שהיא הרבה יותר גדולה, הרבה יותר קרובה למקומות אסטרטגיים, ומאפשרת למרר לנו את החיים הרבה יותר.

ההתנתקות הפכה את עזה מבעיה טקטית לאסטרטגית, אתה רוצה לעשות את אותו דבר ביו"ש רק הרבה יותר גרוע?

א. תלוי איך אתה שופט הצלחה. בימי רצועת הביטחון חיזבאללה היה אולי מאית ממה שהוא עכשיו מבחינת כוח ויכולות.
אני לא אומר שהיה צריך להישאר שם, אבל לרצועת הביטחון היו את הפלוסים שלה.
ב. היא החזיקה 20 שנה יותר מדי, אם היינו עוזבים מיד בתום מלחמת לבנון הראשונה אחרי שהושגו כל היעדים לא היה חיזבאללה, ויש מצב שהיה לנו שלום עם לבנון עכשיו. בכל מקרה עזבנו שם לאחר 20 שנה לא ביגלל שלא היו התנחלויות אלה כי הגיעו למסקנה שאין סיבה להישאר שם+לחץ של ארגונים כאלה ואחרים.

לגבי יו"ש זה יחזיק כמה שתראה לנכון. שוב את לבנון עזבת לא בגלל שלא היו בה התנחלויות, אלה כי החלטת לצאת, בדיוק כמו שנשארת שם 20 שנה בלי התנחלויות, כי החלטת להישאר.
תחליט להשאיר צבא ביו"ש כדי לשלוט בשטח 100 שנה הוא יהיה שם 100 שנה.

עזה בעיה אסטרטגית? הרשה לי לגחך.
אם עזה והצבא הקיקיוני שלה היא בעיה אסטרטגית אל מול מדינה עם צבא של 50 מיליארד שקל, קרוב ל2000 טנקים, חיל אוויר אימתני ונשק גרעיני אפשר לקפל את הבאסטה.
לפעמים אתה כותב שטויות שאני באמת לא מצליח להבין עם מי אני מדבר.
עזה בעיה אסטרטגית 😂 מזל שהאיראנים לא שומעים אותך.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מצחיק 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, SurfHigh כתב:

תסכים איתי שלהפציץ משלוח נשק זה לא בדיוק כמו להפציץ כור גרעיני

נכון, אבל הרבה יותר בעייתי מבחינה בינ"ל הפצצות משלוחי נשק ממדינה אחת (סוריה) לאחרת (לבנון), מאשר להפציץ כור גרעיני סודי, ששותפות לו 3 מדינות מצורעות.

לפני 3 דקות, SurfHigh כתב:

חובת ההוכחה עליך

קלללל.

תקופת האינתיפאדה השנייה, וההרוגים כתוצאה ממנה התחילו בשנת 2000, אריאל שרון נכנס לתפקיד ראש הממשלה במרץ 2001.

אז למה הוא פתח במבצע חומת מגן רק שנה מאוחר יותר?

אבל יותר קל, בוא נלך לוויקיפדיה:

ציטוט

עילה: פיגועי התאבדות בישראל ובפרט טבח ליל הסדר

זה אומר שהוא לא יזם את זה, הפיגועים הביאו אותו לזה.

למעשה חומת מגן הייתה תגובה לרצף הפיגועים של מרץ 2002.

לפני 1 דקה, farkash7 כתב:

א. תלוי איך אתה שופט הצלחה. בימי רצועת הביטחון חיזבאללה היה אולי מאית ממה שהוא עכשיו מבחינת כוח ויכולות.
אני לא אומר שהיה צריך להישאר שם, אבל לרצועת הביטחון היו את הפלוסים שלה.
ב. היא החזיקה 20 שנה יותר מדי, אם היינו עוזבים מיד בתום מלחמת לבנון הראשונה אחרי שהושגו כל היעדים לא היה חיזבאללה, ויש מצב שהיה לנו שלום עם לבנון עכשיו. בכל מקרה עזבנו שם לאחר 20 שנה לא ביגלל שלא היו התנחלויות אלה כי הגיעו למסקנה שאין סיבה להישאר שם+לחץ של ארגונים כאלה ואחרים.

א. כמובן שהיו לה את הפלוסים שלה, היא לא הייתה הצלחה כיוון שזה לא החזיק מעמד.

זה מלמד אותנו 2 דברים:

1. אם אתה מחפש למנוע התעצמות של ארגוני טרור - אתה חייב להיות בשטח ובשליטה, Boots on the ground, מעצרים, הפקת מודיעין, כל הזמן, קבוע.

2. אם אין לך יישובים אזרחיים שם - החזקה צבאית בלבד לא מחזיקה מעמד לאורך זמן, במקרה הזה 20 שנה, במקרה אחר אולי 30 אולי 5, אולי 3 שנים.

ב. אפשר את כדור הבדולח שבו ראית מה היה קורה אם היינו יוצאים מלבנון ב-85? או לכל המוקדם בספטמבר 82?

התנחלויות / יישובים אזרחיים - זה בדיוק סיבה להישאר.

חוץ מזה שחיזבאללה הוקם ביוני 82...

אז אתה טוען שאם היינו יוצאים לכל המוקדם בספטמבר 82, זה היה מונע את הקמת חיזבאללה 3 חודשים קודם? או שזה היה מפרק אותו?

בלי קשר חיזבאללה הוא ארגון בן של אמל, שהוקם בכלל ב-1975.

לפני 9 דקות, farkash7 כתב:

לגבי יו"ש זה יחזיק כמה שתראה לנכון. שוב את לבנון עזבת לא בגלל שלא היו בה התנחלויות, אלה כי החלטת לצאת.
תחליט להשאיר צבא ביו"ש כדי לשלוט בשטח 100 שנה הוא יהיה שם 100 שנה.

למה נראה לך שאם אני ואתה נחליט שאנחנו צריכים לשלוט על יו"ש צבאית למשך 100 שנה זה מה שיקרה?

ואם נחליט שזה לא 100 שנה? אלא 300? אלף?

לפני 10 דקות, farkash7 כתב:

עזה בעיה אסטרטגית? הרשה לי לגחך.
אם עזה והצבא הקיקיוני שלה היא בעיה אסטרטגית אל מול מדינה עם צבא של 50 מיליארד שקל, קרוב ל2000 טנקים, חיל אוויר אימתני ונשק גרעיני אפשר לקפל את הבאסטה.
לפעמים אתה כותב שטויות שאני באמת לא מצליח להבין עם מי אני מדבר.
עזה בעיה אסטרטגית 😂 מזל שהאיראנים לא שומעים אותך.

אם כשסינוואר מחליט סוגרים את נתב"ג או נמל אשדוד, זה בעיה אסטרטגית.

אז מי זה שכותב שטויות?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה אנחנו לומדים מהאנקדוטה הזו? שבנט וויתר על אידיאולוגיה תמורת התפקיד.

זו הוכחה? דיעה? evidence? רק שאדע איך להתייחס לזה.

לפני 36 דקות, m3x7r3m3 כתב:

2. ואני שלחתי אותך לקרוא על כמה מושגים וציטוטים בהיסטוריה הציונית - "במקום בו תחרוש המחרשה היהודית את התלם האחרון שם יעבור גבולנו.", "חומה ומגדל", "הקמת יישובי הספר".

כלל הוכחה ידוע הוא שאם מישהו אמר את זה ואתה מסכים עם זה, אזי זה נכון. את אלטנוילד קראת? את ז׳בוטינסקי? בן גוריון? לא ציטוטים נבחרים, אלא ממש מסות או ספרים. תקרא. זה מרתק. 

לפני 38 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא היא לא, זה ההבדל בין קורלציה וקוזציה.

בטח שהיא כן. אתה מבלבל אתה עצמך. שוב. הטענה התורנית שאתה מנסה לבנות סביבה דיון מתמטי לוגי טהור היא ״התנחלויות לא עוזרות לבטחון״. אני מזכיר שוב, למרות שזה בזבוז זמן, שמדובר במשהו שמטבעו יהיה תמיד מבוסס פרשנות ויתבסס על טענות תומכות או נתונים תומכים. וכדי לתמוך בטענה הזו הועלו כמה כאלה. אחת היא שמאז היציאה מעזה יש פחות יהודים נרצחים. אחרת היא שגם איפה שעדיין יש התנחלויות צריך נוכחות צבאית מסיבית, קודם כל, כדי להגן עליהן. 

אתה כתבת מנגד כל מיני דברים, חלקם רלוונטים יותר וחלקם פחות. אבל בין היתר כתבת שהיתה ירידה במספר הנפגעים מפעולות טרור בזכות מצבעים צבאיים של ישראל, שזו אחלה טענה. הבעיה היא שהיא לא עוזרת לך. כי היא מראה שמה שעזר לטפל בטרור גם לפני ההתנתקות זה פעולות של הצבא. כלומר, שוב, חוץ מציטוטים של אבות הציונות אין לך דבר ביד שמראה למה התנחלויות זה טוב. מאידך מספרית אנחנו יודעים שמחיקה שלהן ללכל הפחות לא משפיעה לרעה. מפה אתה כמובן יכול להמשיך להתעסק בלוגיקה טהורה, ואני בטוח שתעשה את זה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, m3x7r3m3 כתב:

נכון, אבל הרבה יותר בעייתי מבחינה בינ"ל הפצצות משלוחי נשק ממדינה אחת (סוריה) לאחרת (לבנון), מאשר להפציץ כור גרעיני סודי, ששותפות לו 3 מדינות מצורעות.

קלללל.

תקופת האינתיפאדה השנייה, וההרוגים כתוצאה ממנה התחילו בשנת 2000, אריאל שרון נכנס לתפקיד ראש הממשלה במרץ 2001.

אז למה הוא פתח במבצע חומת מגן רק שנה מאוחר יותר?

אבל יותר קל, בוא נלך לוויקיפדיה:

ויקיפדיה היא ההוכחה? 

לפני 20 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה אומר שהוא לא יזם את זה, הפיגועים הביאו אותו לזה.

למעשה חומת מגן הייתה תגובה לרצף הפיגועים של מרץ 2002.

ברור, כל דבר שקורה הוא כתוצאה מפעולה שקדמה לו. 

באותה מידה יכל להחליט לא לעשות שום דבר, כמו שהיה מכניסתו לתפקיד ועד לחומת מגן. 

כנ"ל לגבי אולמרט, יכל גם לא להפציץ ולגלגל הלאה. כנ"ל לגבי ברק והיציאה מלבנון. 

מה איתם? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

זו הוכחה? דיעה? evidence? רק שאדע איך להתייחס לזה.

תגיד לי איך אתה קורא לזה. לפני הבחירות ימינה ביקשה לפסול את רע"מ מלהשתתף בבחירות בוועדת הבחירות המרכזית, ולאחר הבחירות הכניסו אותם לקואליציה.

לדעתי זה חסר תקדים - קואליציה עם מפלגה שביקשת לפסול.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

כלל הוכחה ידוע הוא שאם מישהו אמר את זה ואתה מסכים עם זה, אזי זה נכון. את אלטנוילד קראת? את ז׳בוטינסקי? בן גוריון? לא ציטוטים נבחרים, אלא ממש מסות או ספרים. תקרא. זה מרתק. 

הוא לא ביקש הוכחה, הוא שאל שאלה וקיבל תשובה:

ציטוט

2. את זה לא ניסיתי להוכיח, שאלתי איך ההתנחלויות קריטיות לנוכחות הצבא.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

בטח שהיא כן. אתה מבלבל אתה עצמך. שוב. הטענה התורנית שאתה מנסה לבנות סביבה דיון מתמטי לוגי טהור היא ״התנחלויות לא עוזרות לבטחון״. אני מזכיר שוב, למרות שזה בזבוז זמן, שמדובר במשהו שמטבעו יהיה תמיד מבוסס פרשנות ויתבסס על טענות תומכות או נתונים תומכים. וכדי לתמוך בטענה הזו הועלו כמה כאלה. אחת היא שמאז היציאה מעזה יש פחות יהודים נרצחים. אחרת היא שגם איפה שעדיין יש התנחלויות צריך נוכחות צבאית מסיבית, קודם כל, כדי להגן עליהן. 

לא, אתה זה שמבלבל את עצמך, ולצורך תמיכה בטענה שלך אתה מביא את ההתנתקות, למרות שהירידה בהרוגים קרתה הרבה לפני ההתנתקות, שלוש שנים קודם לכן.

אז אתם הסתכלם על קורלציה ואתם טוענים שזה תומך בטענה שלכם, תוך התעלמות מוחלטת מהחורים בקורלציה - כמו זה שהיו פחות נרצחים עוד לפני ההתנתקות.

כלומר ההתנתקות התלבשה על מגמה קיימת (אולי הפריעה לה, אולי לא, אבל אין ספק שזו מגמה שהייתה קיימת כבר), ומבחינתכם איכשהו ההתנתקות ב-2005 גרמה לפחות יהודים להיהרג ב-2003 (לעומת 2002) או ב-2004 (לעומת 2003).

ולגרוטסקה הזו אתם קוראים שזה תומך בטענה שלכם, הזייה. זה לא מסתדר כרונולוגית.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

אתה כתבת מנגד כל מיני דברים, חלקם רלוונטים יותר וחלקם פחות. אבל בין היתר כתבת שהיתה ירידה במספר הנפגעים מפעולות טרור בזכות מצבעים צבאיים של ישראל, שזו אחלה טענה. הבעיה היא שהיא לא עוזרת לך. כי היא מראה שמה שעזר לטפל בטרור גם לפני ההתנתקות זה פעולות של הצבא. כלומר, שוב, חוץ מציטוטים של אבות הציונות אין לך דבר ביד שמראה למה התנחלויות זה טוב. מאידך מספרית אנחנו יודעים שמחיקה שלהן ללכל הפחות לא משפיעה לרעה. מפה אתה כמובן יכול להמשיך להתעסק בלוגיקה טהורה, ואני בטוח שתעשה את זה.

לא טענתי לרגע שהתנחלויות זה טוב, אלא תקפתי את הטענה שלכם שישנה הוכחה שההתנחלויות מרעות את המצב הביטחוני.

אתה ספציפית זה שהעלית את הטענה הזו.

מספרית מה שגרם לירידה בנרצחי טרור יהודים זה לא ההתנתקות, אלא המבצע הצבאי, עובדה - מספרית הירידה קרתה ב-2003 ו-2004, כשעוד היו התנחלויות.

וכשזו רמת הטענות שלכם, אין מה להתפלא שעוסקים בלוגיקה טהורה, אתם ברצינות טוענים שמעשה שנעשה ב-2005 גרם לירידה בנרצחי טרור ב-2003 ו-2004. כאילו ששרון החזיק במכונת זמן.

לפני כשעה, SurfHigh כתב:

ויקיפדיה היא ההוכחה? 

במקרה הזה ויקיפדיה היא בסה"כ אכסניה של המידע, זו הייתה המטרה ביציאה למבצע כשאושר בממשלה בלילה שבין ה-28 ל-29 למרץ 2002.

לפני כשעה, SurfHigh כתב:

ברור, כל דבר שקורה הוא כתוצאה מפעולה שקדמה לו. 

באותה מידה יכל להחליט לא לעשות שום דבר, כמו שהיה מכניסתו לתפקיד ועד לחומת מגן. 

היו פיגועים גם לפני, ולא כל דבר הוא כתוצאה מפעולה שקדמה לו.

מה שברור הוא שעד לפיגוע במלון פארק, היוזמה לא הייתה בצד הישראלי, בכלל.

אגב לפני כן החליטו לא לעשות שום דבר, או להסתפק בפעולות מינוריות.

ולכן זה לא תומך בתיאוריה שלך ששרון היה מוכן לנענע את הספינה.

הוא אכן לא היה מוכן לנענע את הספינה, עד הפיגוע במלון פארק. זה היה גיים צ'יינג'ר, על זה אי אפשר היה לא להגיב.

אז גם התקבלה ההבנה שככל שלא נגיב (נמשיך לעשות שום דבר), נקבל רק פיגועים בעוצמה הולכת ועולה.

לפני כשעה, SurfHigh כתב:

כנ"ל לגבי אולמרט, יכל גם לא להפציץ ולגלגל הלאה. כנ"ל לגבי ברק והיציאה מלבנון. 

מה איתם? 

הפצצת הכור בסוריה בהתחשב בכל המשתנים - לא היה לנענע את הספינה, ועובדה, הפציצו, וזה לא נענע את הספינה.

כלומר יש הוכחה וודאית שזה לא נענע את הספינה.

לגבי ברק - כאמור זו גם תגובה לכל מיני תהליכים שונים שקרו מתחת לפני השטח כבר חודשים ושנים לפני.

ארבע אמהות הוקמה ב-1997, היציאה מלבנון ב-2000.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לגבי ברק - כאמור זו גם תגובה לכל מיני תהליכים שונים שקרו מתחת לפני השטח כבר חודשים ושנים לפני.

קצת קשה לי להבין איך הוא נדחף לזה, אם זו היתה אחת ההבטחות המרכזיות בקמפיין שלו.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור רמטכ"ל לפני כן הוא לא היה בעד הנסיגה.

ואגב גם בתור מועמד לראשות ממשלה, הנסיגה הייתה אמורה להיות כחלק מעסקה כוללת עם סוריה, שלא קרתה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

תגיד לי איך אתה קורא לזה. לפני הבחירות ימינה ביקשה לפסול את רע"מ מלהשתתף בבחירות בוועדת הבחירות המרכזית, ולאחר הבחירות הכניסו אותם לקואליציה.

לדעתי זה חסר תקדים - קואליציה עם מפלגה שביקשת לפסול.

עזרתי. אבל גם לא שאלתי אם היה לזה תקדים או לא.

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא, אתה זה שמבלבל את עצמ

לא, אתה. תוכיח לעצמך בשלילה כמו שאתה אוהב. נניח שהתנחלויות חשובות לבטחון. נבטל אותן. נראה מה קורה. בהצלחה. אה כבר עשו את זה. התיקון שלך שהירידה במספר ההרוגים היתה עוד לפני לא גורעת מהטענה על ההתנתקות. תסדר את זה לעצמך בסעיפים ושאלות. אולי יהיה קל. האם היה צריך התנחלויות לפני ההתנתקות לספק בטחון לישראלים? לא כי המתנחלים שימשו כברווזים במטווח למחבלים, וכדי לעצור את זה לא הקימו עוד התנחלויות אלא יצאו למבצעים צבאים. האם פינוי ההתנחלויות השפיע לרעה על הבטחון כאן? גם לא. כי יש פחות הרוגים. 

לפני 15 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מספרית מה שגרם לירידה בנרצחי טרור יהודים זה לא ההתנתקות, אלא המבצע הצבאי, עובדה - מספרית הירידה קרתה ב-2003 ו-2004, כשעוד היו התנחלויות.

וכשזו רמת הטענות שלכם, אין מה להתפלא שעוסקים בלוגיקה טהורה, אתם ברצינות טוענים שמעשה שנעשה ב-2005 גרם לירידה בנרצחי טרור ב-2003 ו-2004. כאילו ששרון החזיק במכונת זמן.

אתה שוב נאחז במשהו ומורח אותו כאילו היה חמאה צרפתית על בגט.

קרא את שלושת המשפטים למעלה. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

עזרתי. אבל גם לא שאלתי אם היה לזה תקדים או לא.

לא אמרת איך אתה קורא לזה.

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

לא, אתה. תוכיח לעצמך בשלילה כמו שאתה אוהב. נניח שהתנחלויות חשובות לבטחון. נבטל אותן. נראה מה קורה. בהצלחה. אה כבר עשו את זה. התיקון שלך שהירידה במספר ההרוגים היתה עוד לפני לא גורעת מהטענה על ההתנתקות. תסדר את זה לעצמך בסעיפים ושאלות. אולי יהיה קל. האם היה צריך התנחלויות לפני ההתנתקות לספק בטחון לישראלים? לא כי המתנחלים שימשו כברווזים במטווח למחבלים, וכדי לעצור את זה לא הקימו עוד התנחלויות אלא יצאו למבצעים צבאים. האם פינוי ההתנחלויות השפיע לרעה על הבטחון כאן? גם לא. כי יש פחות הרוגים. 

אי אפשר להוכיח (גם לא בשלילה) כשאין קוזציה.

ואין קוזציה כשהמסובב קורה לפני הסיבה.

ולכן אם בתקופה שבה ההתנחלויות ברצועת עזה היו קיימות, הייתה עלייה בכמות הנרצחים, ואז ירידה, ורק לאחר מכן פונו ההתנחלויות => פינוי ההתנחלויות לא גרם לירידה.

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

אתה שוב נאחז במשהו ומורח אותו כאילו היה חמאה צרפתית על בגט.

קרא את שלושת המשפטים למעלה. 

קראתי, אתה נאחז בטענה למרות שהיא הופרכה.

אי אפשר לטעון שההתנתקות של 2005 גרמה לירידה בהרוגים של 2003-2004.

כל השאר רעשי רקע שנועדו לגרום אשליה כאילו ההתנתקות כן גרמה לזה. מזה גם בא המספר 10 שנים של הכתבת. כי אם היינו מסתכלים שנה בשנה, השקר שלה היה ברור.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...