Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חופשה לזוג באחד באיי יוון

or_b7
שימו לב! השרשור הזה בן 1012 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני וזוגתי בתחילת שנות ה30, וחשבנו לקפוץ לסופ״ש ארוך באחד מאיי יוון (אני עוד לא הייתי, והיא היתה רק בכריתים ורודוס)

הכיוון זה מלון כיפי, טיולים (נשמח לשכור רכב), אוכל, חופים ואטרקציות.

ממחקר קצת שעשיתי, עלו האיים הבאים - זקינטוס, קורפו, כריתים
בנוסף, ירדו מהפרק מיקונוס (נשמע לא אותנטי ומאוד יקר), רודוס (מיליוני ישראלים), ומילוס + פארוס (נראים בדיוק מה שרצינו, אבל מחירי טיסות כמו לתאילנד)

אשמח לשמוע מבעלי ניסיון - מה ההבדל בין האיים הנ״ל? מה עושים ביום-יום? איפה הכי נהנתם?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק בסופ"ש דיברנו גם על משהו כזה - מצד אחד צריכים כבר חופש בחו"ל, מצד שני זוגתי עדיין חוששת מטיסות.

נעקוב אחרי השרשור, נראה אם יעלה רעיון מעניין ונצליח לשכנע אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי כרתים - יש לי זכרונות טובים מאד אם כי מלפני 20 שנה. מדובר באי גדול,  אורכו כ-250 ק"מ, רוחבו כ-30. כל האתרים הרלוונטיים נמצאים על החוף הצפוני או בקרבתו, כאשר הריכוז היותר גדול הוא החלק המזרחי, מהרקליון עד איוס ניקולאוס, אם כי יש מה לראות גם מחוץ לאיזור זה.

אם רוצים לטייל ולכסות אתרים עיקריים צריך לפחות שבוע ואף יותר. כמובן שאפשר לוותר על טיולים אם מעדיפים בטן גב, אבל לטעמי חבל לפספס את העושר העצום. כיוון שמבחינת איזור זמן יוון היא כמו ישראל אבל הרבה יותר מערבה הרי ששעות הזריחה והשקיעה מאוחרות. אני הייתי באי עם ילדים צעירים, והסידור שלנו היה פחות או יותר טיולים מהבוקר עד סביבות 4-5 אחה"צ ואז שריצה בבריכה עד השקיעה, משהו סביב 8 בערב.

עד כמה שאני זוכר יש אזור די מובהק של מלונות בטן - גב בחלק המזרחי של האי (סביב העיירה חרסוניסוס), אם כי כל האי מלא תיירים. אני הייתי במלון באיזה כפר קטן כמה קילומטרים ממזרח לשדה התעופה של הרקליון שהיה בסיס מצויין לטיולים, בלי הצפיפות הגדולה שממנה התרשמתי בחרסוניסוס.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורפו מדהימה

אווירה קצת שונה מיוון - יש לאי גם זיקה לאיטליה ולאלבניה בצפון

חופים מדהימים וטיולי יום נחמדים בתוך האי

המלצה שלי לקחת מלון לא בעיר הראשית - הם צפופים ומיושנים , אפשר קרוב לעיר, יש מחוץ לעיר מצפון ודרום מלונות טובים.

הנקודות המאוד צפוניות באי נחשבות עם החופים הכי יפים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היינו בחופשה של ארבעה ימים לפני כשלוש שנים בכריתים- מאוד נהנינו.

ישנו בעיירה בשם מאליה הסמוכה לחרסוניסוס (מלון מקסים- מרפסת החדר במרחק של 20-30 מטרים מהים), שכרנו רכב וטיילנו בצד המזרחי של האי (איוס ניקולדיוס והאיזור).

אפשר לקחת מונית בלילות לחרסוניסוס ולבלות במועדונים/פאבים.

סך הכל מאוד ממליץ.

תהנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זקינטוס לדעתי עכשיו פחות או יותר מתחילים את העונה שלהם.

אחלה אי, אנחנו לקחנו בזמנו מלון בשם Azure Resort & Spa שיושב בעיירה Tsilivi

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות

אשמח להתייחסות לגבי ההבדל בין האיים - מהשלושה שציינתי להבנתי זקינטוס וקורפו יותר ״נחשבים״, מצד שני כרתים יותר פופולרי, קרוב וזול

איכשהו כריתים נשמע לי קצת התפשרות, אבל יכול להיות שזוהי סתם דעה קדומה

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זקינטוס הרבה פחות המוני להבנתי מכרתים, אבל לא הייתי בכרתים בעצמי.

לא יודע אם "נחשב" אבל זו ההמלצה שקיבלתי בזמנו מהסוכנת שהיא חברת המשפחה ולא איכזבה אף פעם.

גם המלון זה המלצה שלה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בכרתים בשנת 2017

האי הגדול ביותר של יוון

ישראלים פגשתי רק בבית הכנסת העתיק בעיר (היחידי באי)

המלון שלנו היה בעיר חאניה 

מהרקליון הנסיעה שעתיים והיא מאוד מתישה,

שכרנו ספורטאג' גג ברזנט (רציתי ג'ימני גג ברזנט אבל שודרגנו)

שם המלון: Cretan Dream Royal

מסעדה מומלצת: Lottos

רק לאחר שהגענו, גיליתי שיש בעיר הזו שדה תעופה קטן.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היוונים מנסים ליצור "איים נקיים מקורונה", תרתי משמע. אבל איני יודע עד כמה הם מצליחים, ומה שיעור החיסון בכל אי.

באותו עניין - קיימת שאלת טיב השירותים הרפואיים בכל אי. עד כמה שאני זוכר בהרקליון יש בית חולים אוניברסיטאי, אבל איני יודע איך פועלים שירותי הרפואי באיים קטנים. שוב אני מניח שאתם, כמו מרבית חברי הפורום, מחוסנים ולפיכך בסיכון נמוך לקורונה ולסיבוכיה, אבל בימים אלה כדאי לדעת היכן יש שירות רפואי, כמו גם היכן, מתי ובאיזה מחיר ניתן לבצע בדיקת קורונה לפני השיבה ארצה.

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר חזר מסופ"ש אתמול ביוון, טסו עם ריינאייר לסלוניקי (400 שח לאדם) וישנו במלון מאוד מפואר ב 800 שח לזוג לשלושה לילות( Wellness Santa Hotel, אגיה טריאדה – מחירים מעודכנים לשנת 2021 (booking.com) ). נהנו מאוד מאוד - אבל התיירים היחידים היו ישראלים.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כריתים אי גדול ומפותח יחסית בעל מס' איזורים לתיירות ופנאי לרוב בצורה של קצבות האי כאשר הרקליון עיר הבירה.

רודוס זה יותר תיירות, אבל אי הרבהה יותר קטן מכריתים, רוב האקשן הינו נמצא בעיר העתיקה +החדשה כאחד, כל אזור אחר.. שממה ו"חור" מצד שני אתה יכול להגיע מצד אחד לצד שני בשעה של נסיעה. "אי מוגבל" יחסית באטרקציות (יש פארק מים גדול ומטורף, קזינו, עמק הפרפרים ועוד)

יותר חשוב לפני שאתה טס, לבדוק היכן המלון יחסית לאיזורי הבילוי, לפעמים עדיף לקחת מלון במרכז ולחסוך את הנסיעות במוניות ומה המרחק מהשדה, חבל לבזבז חצי יום נופש על העברות 😰

ולקינוח.. לבדוק הגבלות קורונה ביוון, אם אני לא טועה כחלק מהלחימה בקורונה ישנו "עוצר לילי" החל מהשעה23 +- עד 06 בבוקר.. (ועל הדרך לא הייתה רוצה להיכנס לבית חולים יווני ... זה לא כייף ולא אותו סטנדרט ישראלי)

דרך צלחה

2001 Renault clio b sport (RS) 172 out:roll:

2001 Audi a3 8L 1.8 out:lol:

2001 Mercedes benz w203 240 IN8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת טיולים - כרתים מספקת, בלי שום קושי, חומר לשבוע ויותר. גם המרחקים משמעותיים, בעיקר כי הכבישים, לפחות הזכורים לי, מחייבים נהיגה איטית. מזג האויר בשבוע בו ביקרתי נע בין חם למדי לגשם סוחף ב-1 באוגוסט.

רודוס אי הרבה יותר קטן, כעקרון אפשר, בנהיגה עצמית, להקדיש יום לחוף המערבי (עמק הפרפרים ועוד כמה אתרים עד מונוליתוס וחוויית ניווט הזויה במה שמסומן במפה ככביש סוג ב' ומתברר במציאות כדרך קק"ל סוג ב', והיחידים שאתה פוגש הם ישראלים. אבל אולי השתפר מאז), יום לחוף המזרחי (בעיקר 7 המעיינות ולינדוס), יום לעיר רודוס, ואם רוצים, ותלוי גם במגבלות הקורונה - יום להפלגה לאי הסמוך סימי ויום לפארק המים. לי אין שום עניין בחיי לילה, אבל נהגתי לצעוד מדי ערב לאורך רצועת המלונות בחוף הצפוני והכל היה שוקק חיים. גם מזג האויר בקיץ היה נעים מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השייט לסימי זה סתם בזבוד יום. אתה תקוע כמה שעות בסירה כדי לראות מזח עם חנויות מלכודת תיירים.

כרתים יותר מתאימה למטיילים ורודוס לרובצים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...