Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע מגמגם בטורים נמוכים skoda rapid

Elikolikoliko
שימו לב! השרשור הזה בן 1485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם אשמח מאוד לעזרתכם כי אני כמעט נואש.

לפני חודש וחצי קניתי רכב  סקודה ראפיד 2016 מאלבר.

לאחר כשבוע  במיוחד בפקקים ובכניסה לככרות שצריך לשמור על מהירות נמוכה קבועה המנוע  מתחיל לגמגם והרכב כאילו נחנק בצורה קיצונית (זורק את עצמו קדימה ואחורה כאילו אני לוחץ גז  וישר אחר כך ברקס) וזה קורה רק במקרים הללו.

הבעיה מסתבכת במצב שאני אני נמצא בפקק ארוך והמנוע מגמגם לאורך כל הפקק אז מתחילה להופיע לי  הודעת  start stop eror ומערכת ה start stop לא עובדת יותר (גם כאשר אני מתניע את הרכב מחדש הודעת ה start stop eror נשארת ורק לאחר יום שלם כאשר אני מתניע את הרכב מחדש אז ההןדעה הזו נעלמת).

פעם אחת שהפקק היה מאוד ארוך והתופעה הזו חזרה על עצמה  באותה נסיעה המון פעמים נדלקה מנורת מנוע.

לקחתי את הרכב למוסך של אלבר שבו חיברו אותו למחשב וגילו misfire eror ב3 מתוך 4 צילינדרים ובגלל שהרכב שלי עוד באחריות של אלבר החליפו לי את כל הקוילים (פלאגים החליפו לי לפני שמסרו לי את הרכב) המכונאי חיבר את הרכב למחשב ולא היו יותר תקלות.

אבל כבר באותו יום התקלה הזו חזרה על עצמה אבל המחשב מראה שאין תקלות יותר.

וכמו כן עכשיו גיליתי שכאשר אני שם את הרכב על  הילוך P  ולוחץ על הגז כאשר המחוג נמצא בטורים נמוכים וקבועים (10-25) הרכב רועד ממש חזק  ואם אני נשאר על המצב הזה של הרעידה חצי דקה אז הרכב מודיע על התראת start stop.

וכאשר אני לוחץ יותר חזק על הגז והטורים עולים אז הרכב כבר לא רועד.

עכשיו מה כבר לעשות אני כבר לא יודע.

אני חייב לציין שזו הבעיה היחידה עם הרכב כי כאשר אני נוסע במהירות גבוהה ומאיץ הרכב נוסע בצורה מושלמת ובכללי הרכב מגיב מצוין. ואין את הבעיה הזו כאשר אני שומר על מהירות קבועה במהירויות גבוהות אלא רק שאני שומר על מהירות קבועה במהירויות נמוכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שזה קשור ל-start stop. זה לא נראה לי מקור הבעיה. יותר נשמע כמו 2 בעיות האחת זה טורים לא יציבים ב-idle/

Idle Speed Control (ISC) valve, Sensor. ניקויי מצערת יכול לעזור אוליי אבל כנראה שלא.

בעיה בהמרה של מומנט הכח מהמנוע לגיר ומשם לגלגלים בקיצור ממיר מומנט שבגיר (קלאץ אוטומטי). יתכן שהרכב מתנדנד בתחילת נסיעה גם בגלל תושבת מנוע תחתונה שחוקה אבל לא זאת הסיבה זאת התוצעה של הבעיה. 

הייתי ממתין לעוד משהו שיוכל להאיר קצת יותר ממני.

אוליי התיקון של היציבות בטורים נמוכים תפתור גם את הקירטועים בתחילת נסיעה.

עריכה אחרונה על ידי dorban3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Elikolikoliko ממה שאתה מתאר יש לדעתי 3 אפשרויות: 1. קלאצ'ים (יש לך גיר רובוטי, לא אוטומטי). אם אכן קלאצ'ים, יש לך אחריות עליהם. 2. פלאגים לא איכותיים (או שלא הוחלפו פלאגים בזמן). 3. תקלת מתח (ייתכן מהאלטרנטור).

ממליץ לך לפנות לאלבר שיפנו אותך למוסך (מורשה! בלבד!) שיעשו בדיקה כללית וטיפול. אם יש לך סורק תקלות, אתה יכול להתחבר לרכב ולראות מה בדיוק השגיאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש מאלבר שיכניסו את הרכב למוסך מורשה יבואן שייתחברו עם הסורק המקורי ויעברו על הכל ובוודאות יימצאו את התקלה הרלוונטית. נישמע כמו בעיה במצמדים..כמה קילומטרים עבר הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם אלבר והם שלחו אותי למוסך מורשה של סקודה מוסך הגורן בנתניה לחיבור למחשב ובדיקת תקלות נראה מה תגיד הבדיקה אעדכן...

מישהו מכיר את המוסך הזה והאם הוא אמין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום לכולם מעדכן באיחור.

לפני שהלכתי למוסך הגורן בנתניה פניתי למוסך בחדרה שעשה לי טיפול באוטו לפני הקנייה שיבדוק במחשב אם יש לי תקלה במחשב שלו כדי שאני ידע מה היא ( קיבלתי טיפול 120 אלף מתנה מאלבר שהתבצע במוסך הזה שבו החליפו לי פלאגים רצועת תזמון וקוילים  ועוד כל מיני דברים )

הוא גילה תקלת מיספייר במנוע בכמה צילינדרים.

ואמר לי שהחליפו לי קוילים ופלאגים חדשים ולכן יכול להיות הם פיספסו ושהם  לא כיוונו  הטימיינג כמו שצריך.

נשארתי שם משהו כמה שעה בזמן שהם כיווני לי את הטימינג כמו שצריך.

יצאתי משם וברוך השם הרכב נוסע ללא הבעיות שהיו לפני זה.

כנראה שזו הייתה הבעיה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...