Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפללה עצמית במקרה של תאונה

שימו לב! השרשור הזה בן 1500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום למכובדי הפורום.

שבוע שעבר עברתי תאונה , משאית גרר עשתה פרסה על קו לבן בחושך וכמעט הרגה אותי.

הצלחתי להתחמק מרוב הפגיעה ואפילו לחמוק מהרכב שהגיע ממול , אך עדיין האוטו טוטאלוס. רכב חברה.

התפנתי לבית חולים לבדיקות ואני בסדר גמור , למזלי.

אין לי את הפרטים של הנהג , כי סמכתי על המשטרה שבמקום וכי הייתי בשוק לא קטן.

וגם כי ידעתי שהכל מצולם ויש לי הוכחה ברורה לאשמתו (לדאבוני גיליתי שהכל מטושטש מדי).

הגעתי למשטרה כדי לשחרר את הרכב , ונדהמתי לגלות שמבחינתם אין אשמים בתאונה (מי יודע מה הנהג השני סיפר להם).

הם לא מוכנים לשחרר את פרט הנהג השני בשביל הביטוח אלא אם אגיש דוח תאונה והוכיח שהנהג השני עשה פרסה.

ועכשיו לדילמה  - 

הסרטון חד משמעית מראה שהוא יצא לפרסה , רגע אחרי שעברה מכונית מהצד השני , על קו לבן וכשמשני הצדדים מגיעות מכוניות , והוא נהג שצריך להוריד מהכביש.

מצד שני הסרטון מראה שנהגתי מהר ,ושאני אדיוט לא קטן.

אחר כך ראיתי שאפילו לא יצאתי משטח עירוני.

האם שוטר יכול לתת לי דוח על מהירות רק על פי סרטון ?

אני מניח ששופט שיראה את הסרטון יפיל עלי אשמה תורמת כלשהי לתאונה, שלא לדבר על עלות של עורך דין שאצטרך ובלאגאן שלם.

אם אני מגיש הצהרה בלי הסרטון , זה המילה שלי כנגדו.

עם הסרטון - פוטנציאל להסתבכות.

להשאיר את המצב שכמו שהוא - מאיפה אני מוצא את פרטי הנהג בשביל הביטוח של החברה?

אשמח לשמוע מה דעתכם , מקבל כל ביקורת ורעיון.

כמה זה קריטי שהתאריך ושעה לא מכוונים בסרטון?

:wink:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בסרטון שלך לא רואים מהירות לפי GPS, 

למה אתה חושב שמשהו במשטרה יטרח לחשב לפי time stamp את המרחק בין עמודים על מנת לקבל את המהירות . תמיד תוכל להאיט את הניגון וייצר סרטון איטי יותר ?

אם אתה מעלה סרטון ל יו-טיוב הוא בדרך כלל לא כולל את המטה-דאטה של המצלמה מעבר לדגם שלה. אבל יכול להיות שאני טועה , אבל ניגנתי את הקובץ על dashcam viewer ואין נתוני מהירות או GPS  פרט למה שרואים כאן באתר תאריך ושעה "צרובים" בסרטון.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה שנובעת מסקרנות - אתה רואה מרחוק רכב גדול שעצר בשול הדרך - למה לא להאט? זה נראה שאם היית בוחר להאט סיכוי טוב שכל זה לא היה קורה. או שמשהו הסיח את דעתך ומנע ממך ללחוץ על הברקס?

ואני חושב שפורום ייעוץ משפטי מתאים יותר לשרשור מהסוג הזה.

עריכה אחרונה על ידי yorng
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התפנת לבית חולים , משהו אמור לשלם את החשבון של האמבולנס והבדיקות שלך בחדר המיון. 

המשהו הזה הוא הביטוח. כך שחייב להיות תיק תאונה. 

אחרת אתה תאלץ לשלם את הסכומים הללו מהכיס שלך. 

זה בלי שום קשר לנזק לרכב. 

ככה שלא ברור לי כלל למה הם אומרים שאין תיק תאונה , חייב להיות. 

לפחות לפי ידיעתי. 

לגבי אחריות , אם ימסרו לך את הפרטים של הצד השני , תוכל אתה / חברת הביטוח להגיש תביעה. 

מסגרת התשלום שלך מוגבלת בתקרה של השתתפות עצמית (ואובדן הנחת העדר תביעות בשלוש השנים הבאות) 

בכל מקרה כנראה תהיה אשמה תורמת שלך , אבל שוב זה אמור להיות מכוסה בתשלום שלך. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קו הפרדה רצוף, חושך, הגרריסט האידיוט לא בדיוק "משתלב בתנועה" אלא רואים בבירור שהוא עושה פרסה.

אם אתה לא היית פוגע בו, התנועה ממול כן.

לדעתי האישית - יש כאן ראיה ברורה לעבירה חמורה ביותר של הגרריסט.

מסכים עם ProCC, גם אם תוטל עליך אשמה תורמת - הוא ללא ספק צריך לשבת בבית ולא לנהוג בגרר.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטעו אותך במשטרה, בשביל לקבלאת פרטי הנהג השני אתה לא צריך להוכיח שום דבר או להציג את הסרטון, אתה כן צריך להגיש תלונה רשמית.

אומנם התפנית למיון אבל היות ומדובר על תאונה קלה, את המשטרה היא לא מעניינת, לא מבחינת המהירות שלך וגם לא מבחינת העבירה שביצע נהג הגרר.

זה אולי מרגיז אבל זה המצב, למשטרה אין כח אדם לטפל בשלל עבירות מתועדות של נהגים מסוכנים שצולמו. יש נהגים שמצלמים וטורחים לשלוח למשטרה ומוכנים לבוא למשפט לתת עדות, אבל הם לא צד בתאונה משותפת.

את העניין בינכם יש לסגור ברמת הביטוח, גם במחינת הנזק וגם מבחינת תשלום הוהצאות הרפואיות של המיון וכו׳.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לפתוח תיק תאונה  ,זה כיסוי לפחות חלקי לפינוי של האמבולנס ובנוסף לאשפוז  בבית חולים 

בנוסף זה מה שמקנה אפשרות שחרור רכב אחרי תאונה שנמצא במגרש משטרה

בפתיחת תיק תאונה אתה נותן את הגרסה שלך לתאונה , לי לפחות גם נתנו לראות במחשב את מצב האוטו אחרי התאונה עצמית שעשיתי 

לדעתי לפני שהמשטרה פינתה את האוטו שלך הגיע בוחן תאונות 

בנוסף תתכונן לבעיות בריאותיות בהמשך שיצוצו בעקבות התאונה , שמור כל מסמך כולל את הסיכום הרפואי מבית החולים

עריכה אחרונה על ידי יואל שושנה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון , קשה להאמין ואני גם די בטוח שזה לא קביל , שהם ינתחו את הסרטון

אבל שופט יכול לתת משהו שלא צריך לדעת בדיוק מה המירות

ועל זה אני תוהה , מה זה יכול להיות 

כן , האיש הזה צריך לרדת מההגה

וזה מה שמוביל את המחשבה שלי כרגע

צודק שהייתי צריך להאט , אין לי מספיק נסיון עם מטומטמים שכאלה,ראיתי שהנתיב שלי פנוי והייתי בטוח שהוא עם 4 ווינקרים

הייתי בריכוז מלא, אבל יותר על הרכב שבא מולי מאליו , אם לא הייתי בריכוז - לא הייתי פה עכשיו

במשטרה אמרו שלא הגיע חוקר ולכן לא נדרש ממני כלום וכבר נתנו לי שחרור לרכב , 

לא ידעתי מה זה תיק תאונה , אז לא שאלתי

אני אגש אליהם מחר

לביטוח העברתי את הסרטון , רק חסר פרטי הרכב והנהג

איך מעבירים נושא לפורום אחר ? לפתוח מחדש?

:wink:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום דרך לדעת את המהירות שנסעת בה. הכי הרבה שיכולים לעשות זה להגיד "נסעת מהר" ואולי זה יכנס תחת רשלנות תורמת אבל אתה לא תסתבך בגלל זה כי אין איך לאמוד כמה מהר נסעת.
זה כמו ששוטר יגיד ראיתי אותך נוסע מהר ובגלל זה אני נותן לך דוח על מהירות. אי אפשר.
הוא יכול לתת דוח על נהיגה בחוסר זהירות או משהו אחר אבל כל עוד אין לו נתון מדויק של המהירות שנסעת אין איך להאשים אותך בזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משניה 13 עד 17 רואים שהגרר מאותת שמאלה.

מבלי לגרוע בכהוא זה מתרומתו לתאונה, על פי תקנה 21 (א), (ב) לך חלק נכבד באשמה.

סעיף (ג) מיועד עבורך.

מאחר ולא היה בוחן, העניין ייסגר בית המשפט בתביעה אזרחית

21.  (א)  כל עובר דרך חייב להתנהג בזהירות.

(ב)  כל עובר דרך חייב להתנהג באופן שלא –

(1)   יקפח זכותו של אדם להשתמש שימוש מלא באותה דרך;

(2)   יגרום נזק לאדם או לרכוש ולא יתן מקום לגרום נזק כאמור;

(3)   יפריע את התנועה ולא יעכבנה;

(4)   יסכן חיי אדם.

תק' (מס' 3)  תשל"ו-1975

(ג)   לא ינהג אדם רכב בקלות ראש או בלא זהירות, או ללא תשומת לב מספקת בהתחשב בכל הנסיבות ובין השאר בסוג הרכב, במטענו, בשיטת בלמיו ומצבם, באפשרות של עצירה נוחה ובטוחה והבחנה בתמרורים, באותות שוטרים, בתנועת עוברי דרך ובכל עצם הנמצא על פני הדרך או סמוך לה ובמצב הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצילום במצלמת הדרך מעוות - הן בגלל העדשה הרחבה, הן בגלל מיקום המצלמה על החלון והן בגלל קצב התצוגה שכנראה שונה מקצב הצילום. מכל מקום - בלתי אפשרי להסיק מהצילום על מהירות רכבו של המצלם (אולי עם ספירת פריימים או מדידת אורך קטעי קוי הסימון או איזה סימנים לצד הדרך. כמוכן, מהצילום קשה מאד להסיק מתי ניתן להבחיןם במשאית (היא מופיעה במטושטש כ-3 שניות לפני הפגיעה, אבל נראה כי קשה להבחין בה עד שלב הרבה יותר מאוחר).

דרך אגב - לא הבנתי האם התאונה נגרמה מהפגיעה במשאית הגרר, מפגיעה במעקה הבטיחות, מפגיעה ברכב שבנתיב הנגדי או מאיזה שילוב שלהם.

אביG - הרטרוספקטוסקופ שלך יוצא מהכלל. אני הייתי צריך להריץ את הסרטון לפחות 5 פעמים כדי להבין מה קרה שם, ועוד כמה פעמים כדי לתזמן את הארועים. למצלם היתה רק הזדמנות אחת, וגם היא היתה קשה. יש כאן מספר גורמים שמקשים מאד על המצלם - מעבר מקטע מואר לקטע חשוך (אין לו זמן מספק להסתגלות הראיה), נהג המשאית מבצע תמרון בלתי ניתן לצפיה לחלוטין, תנועה נגדית שמסנוורת - כל אלה מקשים מאד על הנהג. הציטוטים שלך יפים מאד, אבל אני מטיל ספק ברלוונטיות שלהם. מי שקיפח זכות, מי שביצע פניה לא חוקית, מי שהפריע לתנועה היה נהג המשאית, ולא המצלם או כל אחד אחר.

מכיר את הביטוי hidsight is 20/20? כי זה בדיוק מה שאתה עושה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...