Jump to content

ProCC

 • הודעות

  526
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

כל מה שפורסם על ידי ProCC

 1. בדיקת טעינה , בדיקת מצבר במידה והכל תקין תעדכן , ונמשיך משם.
 2. היי גילוי נאות - עובד במוסך של ב.מ.וו נתקלתי במקרה כזה בסדרה 3 עם גיר דומה - נדרש שיפוץ גיר עקב דיסקיות קלאץ , לא מופיעה תקלה חשמלית , אצלו הלקוח הרכב היה קופץ מ D לN , בנוסף בעמידה ברמזור למשל , הגיר היה "מתנתק" לרגע ואז יש את התחושה של ראשון עם חצי קלאץ בפנים (רעידות ומכה) האם לחבר בזמן עמידה , במצב D שהרגל לחוצה על הברקס יש תופעה של כביכול "נפילת סל"ד" ,שמרגישים רעידה/מכה לרגע ? והאם אפשר ל"שחזר" את המכה שהאוטו על הליפט? לא תמיד קופצת תקלה חשמלית , במיוחד בהחלקות שהמחשב לא מזהה שהלחץ בגיר נמוך מהרגיל , הוא לא יקפיץ תקלה . עדיין הייתי מחבר את האוטו עם סורק מקורי (ISTA) , ורואה ערכים של הלחצים בגיר , לראות אם יש עדכון תוכנה , ולראות אם אפשר לגרום לתקלה לקפוץ.
 3. בוקר אשמח לעזרתכם . אתמול בלילה (מוצ"ש - 17.7) , נגנב רכב במוו מסוג 630CSI שנת 1976 , צבע תכלת מטאלי , מספר -9396471 נגנב מאזור גבעתיים . מספר שלדה - 5500002 דברים מזהים : מדבקות אורן ציקי על המספר , קיפול קל בצבע במרכז מכסה מנוע (10 ס"מ קוטר) חשד לכניסה לשטחים (באזור טייביה , בית אריה ) .
 4. היי לא דיברתי על עלות , ואמרתי גם אין מה להשוואות כי לא טווח מחירים , זה במיוחד ב2010 שזה לא בא כסטנדרט במכוניות עממיות , לא אמרתי שזה מיוחד. לא מדבר על תמורה או מחיר , אלא הטמעת טכנולוגיה. @vadim6385 ולא בדיוק נכון , אוטו של 3 טון , המערכת נותן תחושה ספרוטיבית והדבקות לכביש ,בנוסף אין ולא מורגש Body roll כמו שמורגש בג'יפים אחרים לא סתם זה בין הגיפים עם הרגשה הכי ספרוטיבית .
 5. לי אישית יש X5 E70 ברמת גימור הכי גבוהה ביבוא אישי , אתן דוגמא לאחת המערכות. אצלי ברכב יש מסרק הגה שנקרא , היגוי אקטיבי , המסרק מחובר לצינורות הידרואליים שמגיעים לבולמים בכל 4 קצוות האוטו , המערכת עובדת בתיאום לחצים בהתאם להגה ולבולמים , ועליה לבד יש 2 מחשבים שנוטים לקבל מים. לזה תוסיף מושבים מחוממים ומקוררים , חשמליים עם 18 כיוונים , בולמי אוויר , כל מערכת של הקומפרסור , כל זה ב2010. בנוסף אצלי יש 48 מודולים של מערכות שונות ברכב , אז כן המכניקה והחשמל שונה.
 6. אתן את נסיוני על במוו , לא בהכרח שהאוטו לא אמין , בשנת 2010 באוטו שלי , יש יותר מערכות מאוטו יפני משפחתי של שנת 2021. השילוב של המערכות והתחזוקת עוני של הישראלים כלפי המכוניות האלו יוצרים את התדמית. לא מדבר על עלות טיפולים או חלקים. רואה את זה יום יום במוסך.
 7. בזמן הפירוק המצבר היה קרוב לגמור ולא הצליח לתת חשמל בסיסי לרכב , נכון לעכשיו הוא עדיין בטעינה , מבטיח לעדכן.
 8. היי אשמח להחכים מאיפה אפשרי ואם התהליך אפשרי בתנאים בתיים, אף פעם לא שקלתי לפרק בעצמי ולנסות לשפץ , אשמח להכוונה בפרטי ליותר המחירים אולי נמוכים כי מדובר על חלקים די ג'נריים בעולם הרכב , פולי , רצועת מנוע , כל אלו חלקים לא יקרים כנ"ל פילטרים וכ'ו , העסק נהיה יקר באלקטרוניקה וחלקים כבדים (תיבות העברה , גיר וכ'ו ) אולי😊
 9. היי מעדכן למי שעוד עוקב , בימים האחרונים באמצע נסיעה הרכב הדליק 3 נורות ( ABS , Service , ומנורת מנוע ) ולאחר מכן הגיע הודעת מצבר , כיביתי את האוטו וחניתי אותו . *צריך לציין שמתי שהיה קר בבוקר ובדקה בראשונה היה רעש מחגורת מנוע .(של השריקה המוכרה ). מתקין מצבר חדש ורואה טעינה 11.8v , בדקתי שזה לא ממערכת IBS של במוו וחיבור של INPA הביא לי את החששות שהאלטרנטור לא מטעין , אז החלטתי לפרק אותו ולשלוח לשיפוץ , בזמן הפירוק להגיע אליו ראיתי שהרצועת מנוע היית קרועה ונחתכה בפינה והפולי של המשאבת מים היה שבור ! , זה ככל הנראה היה הרעש ורוב הסיכויים קשור לבעיית טעינה שלי ( רצועה החליקה ככל הנראה ) , החלטתי בכל זאת לפרק את האלטרנטור , פירקתי את הפולי שלידו כי היה מרעיש ועם חופש והחליף גם אותו בנוסף . חלק יגידו אז בשביל מה השיפוץ של האלטרנטור , בכל זאת להגיע אליו זה קוץ בישבן , בנוסף המחיר שיפוץ (650 ש״ח) שוווה לי את השקט הנפשי לשנים הבאות . והמצבר בטעינה עד שאני אכין וירכיב את כל החלקים , אולי אני כבר יחליף משאבת מים מחירים : פולי משאבת מים - יש לי פולי חדש ממשאבת מים חדשה , ואם לקנות את החלק לבד פולי משאבת מים - 150 שח מקורי של במוו Idler פולי - 80 שח רצועת מנוע - 150 שח שיפוף אלטרנטור - 650 שח
 10. הדיסקו 3 רמה אחת מעל כולם , הX5 שלי במקום השני 🤣
 11. ה - X5 היפהפייה שלי , ולא מתחרט ולא לרגע !😁
 12. לאנוס מעריץ אותך על האהבה לתחום ולהשקעה , עוקב בחשק
 13. באמת חלום שרק בעתיד אקווה איכשהו לשקול אותו , מקנא ומעריץ בו זמנית , תתחדש !
 14. החלק עצמו היה 150 דולר , ומאוד מוזר קניתי לפני 3 שנים ב120 דולר .
 15. היי לא נעלמתי , ובגלל טיפשות שלי ( אל תשאלו איך) נקרע הסליל הגה , בגלל טיפשות שלי שחשבתי שהגה מחובר (הייתי בהתלהבות שהסתיימה העבודה על המסרק ) , ושסיבבתי קצת יותר משני סיבובים והבנתי שזה הולך על "ריק" הבנתי שנקרע בכך שלא היה צופר ופתאום נורות כריות אוויר נדלקו וסימני הגה ותקלה של חיישן מיקום של הגה ( שקשור ל ACTIVE STEERING ) ,רק אני שהפרעתי לוויטלי בעובדה 😊 אין להשיג בארץ בשום מקום וגם בחברה אין במלאי והמחיר הוא 2000 ש"ח מהחברה ושבועיים המתנה לחלק , הוזמן מקורי BMW דרך אתר ECS , חבר'ה מאוד נחמדים , המחיר + משלוח מהיר מUPS עלו 630 ש"ח , אני צופה עוד 100 - 200 שקל לעלויות שקר למיניהן , אמור להגיע בשלישי - רביעי (מהר אמרתי 😄) , אם הייתי בוחר במשלוח האיטי הייתי חוסך 200 ש"ח מהמחיר על חשבון שבועיים העמדה. אני לא מנסה להוכיח את דעתי , היה לי יונדאי I20 שהסליל הגה היה תקלה ידועה שהולכת ברכבים האלו , החלק עצמו עלה לי 490 מקורי מחול , יותר יקר מסליל הגה מקורי של BMW ואני לא כועס על אף אחד וממש לא מתבאס , שיתפתי בידיעה שיהיו אנשים אשר לא יסכימו , זה לא רק בפורום , יש אנשים אמר אומרים שהגשמת חלום אין לה הערכה כספית ומבינים , ויש את האנשים שמפרגנים אבל מנסים לתת הסבר למה זה לא חכם , שוב אמרתי ואגיד אני חושב שלאותם אנשים אין שום כוונה רעה וכל המטרה שלהם זה לעזור לי להתכונן לעתיד , שוב האוטו היית בחירה שנלקחה בחשבון , גם יהיו תקלות וגם מכבידות אני אתקן אותם לאט לאט ואשתדל לחסוך בכמה שאני יכול על ידי להתכונן מראש , אני חושב על העתיד אבל לא שוכח את הווה , תרתי משמע חיי את החלום.
 16. צריך איזון בחיים , דיי נו גם הC4 דיזל שלי מגרגרת להנאתה , והרטט והרעידות שיש בקבינה , עובד ועושה משהו על בחורות גם.😂 בהומור כמובן .
 17. עקב השיפוץ של המסרק , אמרתי שכבר על הדרך וויטלי יחליף את החלקים , המחיר זעום וכבר לפעם הבאה אני אעשה לבד .
 18. בוקר ועדכון קצר : אחרי שהרכב היה במוסך 5 ימים , שחלק מהם זה מהסיבה שהמכון שיפוץ של המסרק פישל , אחרי שוויטלי הרכיב הכל , התגלה שוב שהמסרק נוזל , שוב לפרק הכל ולשלוח לשיפוץ מחדש , בנוסף לכל זה הרכב עבר טיפול של שמן מנוע וגיר ( ופילטרים כמובן ) שמן מנוע 5-40 של Shell , שחשוב שיעמוד בתקן LL01 של BMW , המנוע מקבל 8 ליטר שמן , והחלפה חלקית של שמן גיר זה בערך 6-7 ליטר (שגם עומד בתקן של BMW). שלב הבא זה מערכת אנדרויד משולבת עם iDrive (אצלי זה CCC) , אני עדיין מחפש המלצות למערכת טובה . ותודה רבה ל @אבי חלקי חילוף לרכב , במיוחד לאילן על כל השגעונות והרצון לחפש לי חלקים מיוחדים במחירים טובים .
 19. החישוב שלך לדעתי מוטעה , לטובה ולרעה החלקים של BMW יקרים ביחס לניסאן , במיוחד חלקי פח וגוף , מחירים של מקוריים מהחברה יכולים אלפי שקלים רק לפנס אחד , בנוסף המחירון של האוטו הוא 90 , תשלב את זה בביטוח לבחור בן 24 , אם לא הרבה שנות ניסיון , הכל יחסי😊
 20. צודק , גם בX5 יש כל מיני דברים מיוחדים שעולים הרבה כסף , כמו חלקי מנוע / גיר , מערכת ה ACTIVE ROLL BAR , זה עדיין לא סוף העולם , ונכון זה לא יהיה זול יותר מטיוטה קורולה , אבל זה לא טיוטה , צריך להתפשר קצת 😂 עדיין לא בצורה מלאה , מקווה שוויטלי יסיים מחר את החלפת שמנים ויישור קו , ואז אתן חוות דעת מקיפה יותר .
 21. עדיין מקבל את הדברים שנאמרו פה , אבל באמת אשמח לדעת כמה אנשים חושבים שלטפל ב BMW זה יקר , זה לא יקר בצורה שאנשים חושבים , הטיפולים והדברים שמסביב שנחשבים לבלאי הם מחירים מאוד סבירים ביחס ליפניות וגרמניות למיניהן , כחלק מהמחקר על האוטו , המתחרה המקביל שלו ההאודי Q5 ו Q7 לא נופלים בכלל מהמחירים של BMW ואף לפעמים עוברים אותו , כמו שאמרתי כל עוד זה לא יהיה מנוע / גיר , אין פה התרסקות כלכלית , כי כל המחלות של האוטו טופלו על ידי הבעלים הקודמים , ירידת ערך אין , זה רכב שקשה להגיד לו מחירון , גם סוחרי רכב ששאלתי כמה יקחו את הרכב בעד רכב חדש יותר , חלק מהם הציעו לי 60 אלף במחיר לטרייד , לא נורא ואפילו רווח , אבסורד שאני מחזיק רכב שמפנק וטכנלוגי ובכל BMW ללא קשר לחלום שלי האישי , שבסכום הזה הייתי יכול להשקיע במיני צפופה , השקעה לעתיד אני רואה ומחשב , טיפש האדם שיגיד שזה לא חשוב , אבל ההרגשה הנכונה והמציאה הנכונה הביאו אותי בלב שלם לקנות את האוטו , במקרה הכי גרוע הפסיד 10-20 אלף במהלך השנה - שנתיים הקרובות , זה מה שרוב האנשים מפסידים על רכב חדש ואפילו יותר , במכירה אפילו אני יוכל למכור ביותר ממה שקניתי , החישובים ההפסדים האלו כנגד חלום ילדות שלי , לא היית שאלה אפילו , אפשר להשוואה לבחור שהחליט שהחלום שלו לטוס לתיאלנד ובזבז 30 אלף , על אותו קנה מידה לדעתי . @sperial - אני מאוד מכבד אותך , יש לך ידע שנים קדימה שאין לי , ברור שיש לי שאיפה ומטרות ואני שואף אליהם , עבודה בתור מכונאי אופנועים מביאה אותי למטרה שרציתי תמיד , פתיחת מוסך אופנועים , הלימודים אוטוט מאחוריי , ה BMW זה חלום ולא אמצעי , זה תחושה מסויימת שלא נובעת מפרקטיות או רשימה של טוב נגד רע , זה פשוט חלום שרציתי מאז הוא מתמיד , ואני מאמין לכל אחד יש חלום , מוזר ככל שיהיה .
 22. לכל החברים שהראו לי דרך אחרת אני מאמין שעשו זאת מכוונה טובה , לעזור לבנאדם לחסוך לעתיד קשה , זה סוג רצון לעזור , גם אם זה באמירה של דברים לא נעימים אני לא נפגע , אני שומע את כל הצדדים , נכון לא תמיד הכל ורוד וצריך אנשים שיחזירו אותך למציאות , אז תודה לכולם 😄
 23. חשבתי על זה , ההבדל היה מאוד משמעותי (סדר גודל של 4000) , אבל אני גר בשכונה שלצערי נחשבת לא כמאירה פנים , ואין לי חנייה פרטית והרכב חונה ככל הרכבים , ואני לא מתכוון לזה בהתנשאות , גניבה , פריצה , גרירה של האוטו בפעימת לב אפשרית , אולי אני יותר מדי קיצוני , אז הסמכתי לעצמי שאם השנה תעבור בשלום , שנה הבאה צד ג' , סך הכל השקעה של "4000" בשביל השקט הנפשי והבונוס שחס ושלום בתאונה גם הרכב שלי מכוסה (במיוחד במקרי טוטאלוס).
 24. היי אני לא נפגע , אני אנסה לספר באופן כללי קצת ששאר חברי הפורום אולי יבינו . החלטה כלכלית זה לא , בשום צורה , בשום אופן , ואין לי ירושה ואני לא עשיר . כאחד שחיי את עולם הרכבים והאופנועים , שמגיל 13 אני קורא כתבות בפורום ועל BMW ככל , המטרה האמתית היית X6 , משהו ברכב הזה מייצג לי הכל אבל רק מחיר הקנייה של הרכב הוא פי 2 מX5 והבעיות שמה גדולות בהרבה (אפילו שהם יושבים על אותה פלטפורמה) , לכן ה X5 היית הבחירה השנייה הטבעית. אבל אנחנו מציאותיים ובעיקר חיים בישראל , שמותג BMW בדרך כלל נמכר כיקר וגם החלפים שלו (לפעמים אין קשר בין מחירי חול לארץ רק בגלל שזה "BMW") , נכנסתי לזה במחשבה שהמחיר , הבנאדם , השקעה שאוטו עבר שווים את זה , שתבינו שאני מחפש שנה כמעט רכב שמור , ונפלתי עליו , אין קרע במושבי העור , הכל מרגיש ונראה חדש וכל זה במחיר מצחיק של 50 , שהייתי יכול לקנות קיה פיקנטו 2018 בכסף הזה , יש לי חיסכון בצד ואני גר בשכירות , נכון שזה מותרות , נכון שזה לא הכרחי אבל אין לי שום סיבה מלהגיד לכם שאני פשוט רוצה , הכניסה לצעד הזה היית מתכוננת כלכלית עם סיכוי לנפילה , מה הכוונה ? כל עוד מנוע וגיר לא יעשו בעיות , הכל אפשרי לתחזק , כל המחלות הידועות של הרכב טופלו על ידי הבעלים הקודמים , ועכשיו אני יותר מזה ישים יד על הדופק ויעבוד לפי שיטה של תחזוקה מונעת , כבר נקנו שמן מנוע ושמן גיר ושמן תיבת העברה , הכל לפי התקנים והצמיגות , פילטרים מקוריים , נוזל קירור מתאים , והמוסך שמטפל בי זה אחד והיחיד שהרבה מכירים בפורום , זה אורן שירותי רכב , אורן וויטלי לא מטפלים בדרך כלל במכוניות כאלו , אבל עקב הכרות אישית הסכימו , ואין עליהם במיוחד ויטלי שעובד על האוטו באהבה .
 25. בוקר אור , קודם כל תודה , הרכב לא יהיה בשימוש ביום יום , אלא בעיקר בסופש , החלקים שמסביב ( פרט חלקי מנוע וגיר ) , עלותם בתנהלות נכונה לא יקרה מיפנית ממוצעת , חלק מתחיל לנזול / נכשל ? מאתר מזמין מחול , מתקן וממשיך , הרכב אחרי ישור קו די רציני מהבעלים הקודמים , ככה שבמחלות הידועות ברכב כבר טופלו , במחיר אחזקה ל3 שנים ועלות הקנייה של האוטו אני עדיין לא התקרב לטיוטה קורולה חדשה , זה רכב לנשמה לא לארנק
×
×
 • תוכן חדש...