Jump to content

yorng

 • הודעות

  317
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי yorng

 1. תודה לכם. בבחינת הבגרות אי אפשר להשתמש בסלולרי. עם מילונית אלקטרונית אין בעיה.
 2. קודם כל, תודה. אני קורא טקסטים שמביאים ב-5 יח"ל ופותר אח"כ את השאלות. לרוב אני מצליח יפה. מילים שאני פוגש בפעם הראשונה, ישר מתרגם וכותב אותן על פתקית. את הפתקית אני תולה על הקיר בחדר, ככה שאין מצב שאני מפספס את המילים האלו וזה בסוף נקלט בראש. עכשיו, אני חושב שהבעיה העיקרית שלי היא כתיבת חיבור. ממה שהבנתי דורשים לכתוב חיבור על איזשהו נושא אקראי (למשל היה Do you think anti-smoking advertising campaigns can be effective), וחיבור כזה אמור להיות בן 120 ל-140 מילים. אני לומד עצמאית, ואין לי מושג אם מה שאני כותב מספיק מדויק (וסביר להניח שלא).
 3. שלום, אני מעוניין לקנות מילונית אלקטרונית עבור בגרות ברמת 5 יח"ל. אני מתלבט בין שתי מילוניות. אחת של אוקספורד, השנייה בבילון. יש איזשהו הבדל לדעתכם? 1. https://ksp.co.il/web/item/61311 2. https://ksp.co.il/web/item/77151 יש מצב שמילונית אחת מכילה יותר ביטויים ופירושים מאשר השנייה? (המחיר לא רלוונטי) ובכללי, יש לכם איזשהם טיפים לתת לשיפור האנגלית? (חוץ מלפתור בגרויות משנים קודמות) תודה.
 4. הכוונה הייתה לרכבים עממיים יותר, כמו שאמרו כאן, אוונסיס מול קורולה / מאזדה 3 מול 6. הפרשי עלויות האחזקה הם די קטנים, ואפשר להרוויח רכב מפנק יותר באותו מחיר.
 5. שאלה: זה לא הופך את הרכישה של רכב משפחתי ל-לא כדאי כשיש באותו מחיר (או אפילו מחיר נמוך יותר) רכב מנהלים? למשל, אני רואה שמאזדה 3 מתחיל במחיר של 138 אלף ש"ח. מאזדה 6 מתחיל ממחיר של 176 אלף ש"ח. אם בעוד כמה שנים הפרש המחירים ביניהם מצטמצם, ואף נראה כי יש יתרון במחיר ל מאזדה 6 לעומת מאזדה 3, אני רואה כאן הזדמנות יקרה להרוויח רכב מנהלים מפנק. כמובן למי שאין בעיית חניה ואין בעיה להוציא טיפה יותר על דלק.
 6. אהלן, התחלתי ללמוד ויש יומיים בשבוע שאני לומד מ-7:00 בבוקר ועד 17:00 אחה"צ. לשעות הבוקר מספיקים לי שני סנדוויצ'ים עם סלמי או טונה/ביצה קשה, אבל לצהריים מה כדאי לקחת? משהו משביע שלא דורש קירור. בימים הקצרים אני לומד עד 11:00 אז סנדוויץ' או שניים בשילוב פרי מספיק לגמרי. ועוד שאלה: אפשר להכין מראש סנדוויצ'ים במוצאי שבת עבור שלושה ימים קדימה ולשים במקרר (במקום כל ערב להכין בשביל היום שלמחרת) או שזה יתקלקל? תודה.
 7. מוזר, אני השתמשתי בג׳ימי כבר 30 פעמים (בערך), ואין שום סדקים או בעיה של שאיבה…
 8. אהלן, אבא שלי רכש לפני כשנה וחודש מצבר של שנפ. המצבר מתחיל להראות סימני עייפות, בהנעה לוקח לו קצת יותר זמן להניע. הייתי באוטו דיפו, אמרו שצריך להחליף מצבר, אבל אני לא בטוח לגבי טיב הבדיקה. בנוסף, המצבר נרכש מאיזשהו גרריסט, בהתחלה הוא שם מצבר כלשהו של ורטה אבל מישהו אמר לאבא שלי שזה מצבר עם קיבולת נמוכה ולא מתאים לרכב מסוג ספייס ורסו, שלושה חודשים אבא שלי פנה לגרריסט בעצבים והגרריסט החליף את המצבר של ורטה למצבר של שנפ, שכאמור, מתחיל בימים האחרונים להראות סימני עייפות. הגיוני שמצבר אחרי שנה וחודש יהיה כבר חלש מדי? קורה שמצברים הולכים גם אחרי שנה? כדאי לקנות מצבר חדש או לסחוב עוד קצת עם השנפ הנוכחי (בסופו של דבר הוא מניע)? אבא שלי פחות רוצה להגיע למצב שהוא נתקע כי הרכב לא מניע בגלל המצבר. תודה!
 9. אני לומד וקורא טקסטים על גבי השולחן. נראה לי שאני אזמין מאמזון או אליאקספרס, הפרשי המחירים די גבוהים יחסית לארץ. ושוב, תודה.
 10. קרה לי מקרה דומה פעם והצלחתי להוריד בטון מהשמשה עם חומצה. אני לא בטוח אם החומצה פוגעת איכשהו בזכוכית, אבל ממה שזכור לי, לא קרה איזשהו נזק. * שים לב שהחומצה לא תיגע בשאר חלקי האוטו, זה יכול להרוס את הצבע.
 11. אוקיי, תודה לכולם. אני מחפש מנורה לשולחן, וראיתי שיש כל מיני מנורות במחסני תאורה, מחסני חשמל ו-ACE. המחירים מתחילים מסביבות ה-130 ש"ח, תלוי איזה תכונות יש (למשל יכולת שינוי גוון אור/עמעום אור, אפשרויות כוונון, יכולת טעינה של הטלפון על גבי המשטח וכו')... מתחיל מ-130 ש"ח ויכול להגיע גם ל-300-350 ש"ח. רציתי לשאול אם תוכלו להמליץ לי על תאורה לשולחן. ממה שהבנתי עדיף מבוסס LED? https://www.lighting.co.il/מוצרים/תאורת-פנים/מנורות-שולחן אולי עדיף להזמין משהו מעליאקספרס או אמזון? או שכדאי לקנות בארץ בשביל האחריות? תודה.
 12. אהלן, רכשתי לאחרונה שולחן מחשב ומדף "צף" מאיקאה. את השולחן סיימתי להרכיב, אבל אני לא בטוח לגבי גובה התקנת המדף מעל מסך המחשב. אשמח לשמוע כמה גבוה כדאי להתקין את המדף. יש איזשהו גובה מומלץ? תודה.
 13. שאלה נוספת ברשותכם. אני כל סוף שבוע עושה נסיעה של מרכז-צפון (למעלה מ-120 ק״מ לכיוון אחד), ולפני כל נסיעה כזאת - אני ניגש לתחנת דלק כדי לוודא שהגלגלים בלחץ המתאים. זה סביר? אני מגזים? מה ההשפעה של זה בפועל אם הלחץ הוא מעט נמוך? הבנתי שצריכת הדלק עשויה לעלות, ומנגד ביצועי הרכב יפחתו. מישהו אי פעם טרח לבדוק את זה? עד כמה זה משמעותי? תודה.
 14. שלום, יש לי מאזדה 3. אצלי מופיע שצריך למלא מקדימה 35PSi ומאחורה 33PSi. עכשיו, אני מגיע לתחנת דלק מהבית במרחק בערך חצי קילומטר-קילומטר. הבנתי שאחרי 200 מטר הצמיגים כבר חמים והנתון של היצרן כבר לא רלוונטי (כי הוא מתייחס לצמיגים קרים), וצריך להוסיף לו משהו כמו 2-3PSi. זה נכון? כלומר אני צריך למלא 37PSI מקדימה. 35PSI מאחורה. נכון או לא נכון? נמקו את תשובתכם. תודה.
 15. זה לגיטימי, אבל בשביל זה בעל הרכב צריך למסור פרטים כמו מספר תעודת זהות + תאריך תחילת בעלות על הרכב, ומהניסיון שלי, לא כולם ישמחו לתת לך את הפרטים האלו לצערי.
 16. מה הבעיה למכור לסוחר אם הוא משלם את המחיר שאתה דורש?
 17. yorng

  איזה תואר ללמוד?

  תגידו, מה ההבדל בין תואר בהנדסת מערכות מידע לבין תואר בניהול מערכות מידע? הבדלים באפשרויות תעסוקה ושכר? בנוסף, קראתי את הכתבה הזאת: https://www.mako.co.il/study-career-weekend/Article-6e4acf6029c5941006.htm אמנם היא מ 2015, אבל עושה רושם שכל תואר שהוא לא הנדסה/מדעי המחשב/רפואה, לא באמת שווה משהו כתואר ראשון. אני טועה? הם מדברים על רמות שכר שאפשר להרוויח גם כמלצר, מתדלק או טכנאי בבזק. זה חד משמעי טעות ללמוד תואר שהוא לא הנדסה/מדעי המחשב/רפואה כתואר ראשון?
 18. בהמשך לשרשור הזה, ולאחר כמה התייעצויות, כנראה שלא נותר אלא ללמוד תואר. הבנתי שאת התחביבים ומה שאני אוהב עדיף להשאיר בצד, וצריך ללכת ללמוד ולעבוד במה שמכניס כסף ולא מה שאוהבים. בכל אופן כאמור אני חייל משוחרר בן 23, למדתי בבית ספר אורט, המשכתי אחרי זה למכללה עשיתי כיתה י"ג (לימודי טכנאי חשמל) ולאחר מכן התגייסתי. יש לי בגרות חלקית. 3 יח"ל מתמטיקה ו-3 יח"ל אנגלית, 5 יח"ל במערכות חשמל, 1 יח"ל בפיזיקה, 1 יח"ל בלשון. יש לי עוד יחידה או שתיים במקצועות שונים, לא זכור לי בדיוק. אני מאוד רוצה ללמוד תואר. אני יודע שזה ידרוש ממני מאמצים עילאיים כיוון שבתיכון לא הייתי העיפרון הכי חד, אבל אני מאמין שאני יכול. בעיקרון חשבתי על לימודי הנדסת מכונות, אבל אני לא בטוח. איך אפשר לדעת איזה תואר יתאים לי מבחינת רמת קושי ומבחינת התחברות למקצוע? איך אתם בחרתם את התואר שעשיתם? אני חושב שצריך לדעת לבחור תואר שסיכויי הצלחה בו גבוהים? בנוסף, איך אני מתחיל להשלים את כל הבגרויות כדי שתהיה לי בגרות מספיק טובה בשביל להתקבל למכללה? האם מתמטיקה ואנגלית ברמה של 4 יח״ל יספיקו לשם כך? הבנתי שאפשר לעשות מכינה להשלמת בגרויות, מה זה אומר בדיוק? כיצד זה מתבצע?
 19. שלום, תודה לכל מי שניסה לסייע והשיב על השאלה המקורית שלשמה נוצר השרשור. כיוון שהשרשור גלש לכיוונים לא רלוונטיים, אני לא בטוח אם לפתוח שרשור חדש. כרגע אני מתלבט האם ללכת לכיוון ה IT ולעשות קורס ניהול רשתות, כיוון שזה תחום שאני מתחבר אליו. התעסקות עם חומרה/תוכנה זה משהו שלגמרי מדבר אליי. להבנתי מיקרוסופט ביטלו את ההסמכות שלהם (MCSE) כך שקורס ניהול רשתות אמנם מלמדים את התוכן של מיקרוסופט אבל לא מקבלים הסמכה שלהם אלא רק CCNA של CISCO. השאלה העיקרית מבחינתי היא מה הן אפשרויות התעסוקה לאחר מכן. האם יש ביקוש, לאיזה שכר אפשר להגיע לאחר ניסיון בתחום, באילו חברות אפשר להשתלב. אני רואה שבהרבה מקומות דורשים ניסיון, כך ממה שאני מבין, וממה שאמרו לי חלק מחברי הפורום באופן פרטי, זה שצריך להתחיל לעבוד כ Help Desk (לצערי כנראה בשכר נמוך) ומשם לתפוס הזדמנויות ולהתקדם. בנוסף, קיבלתי המלצות ללמוד במכללת ג'ון ברייס, אבל היו כמה שאמרו לי שהמחיר שמשלמים שם מאוד יקר בהשוואה למכללות אחרות (מדובר בסכום של כ 20K ש"ח) ושאפשר לקבל את אותה תמורה במכללה פחות יקרה. מעבר לזה, קראתי במאמר הזה שמסביר שלא כדאי ללמוד במכללות במרכזי לימוד, האם ישנם דברים בגו? אני רואה שיש קורסים שאפשר ללמוד במימון המדינה. אופציה נוספת שאני חושב עליה זה להשלים את הלימודים להנדסאי חשמל. אמנם זה תחום שאני פחות מתחבר אליו, אבל אם זה יכול לסדר לי משרה טובה יחסית, שהיא לא בהכרח לחצוב בקירות ולהשחיל כבלים, אולי זה כן יכול להיות רעיון טוב? אשמח לקבל מענה מכם, תודה
 20. היי, אני חייל משוחרר, בן 23, ואני לא כ"כ מוצא את עצמי. טרם הגיוס למדתי במכללת אורט לימודי טכנאי חשמל, ובאיזשהו שלב הבנתי שזה לא בשבילי ולכן לא המשכתי לכיתה י"ד ללימודי הנדסאי חשמל. כך שכרגע אני בעל דיפלומה של טכנאי בלבד ולא הנדסאי. אני מאוד אוהב את תחום המחשבים והחומרה בפרט, אני אוהב לפרק ולהרכיב מחשבים מגיל קטן, אני מרבה לגלוש ולהתעדכן בפורומים בחו"ל שמתעסקים בכרטיסי מסך, מעבדים וכו'. אני מגלה עניין רב בתחומים האלו. עד היום עבדתי בעבודה מועדפת בחברה שמתעסקת בענף הבניה והסלילה. מה שהייתי עושה זה להגיע עם רכב לשטח הבנייה שבו יוצקים בטון, נוטל בטון טרי מהמיקסר ומשנע אותו למעבדה לצורך המשך בדיקה ובקרה של איכות וחוזק הבטון. נהניתי מאוד מהעובדה שיש לי רכב חדש מהניילונים (אמנם דאצ'יה, אבל עדיין חדש) שאני לא משלם עליו שקל + דלקן חינם. אבל אחרי שנה וחצי דרכינו נפרדו, מיציתי. הייתי עובד בין 9 ל-12 שעות ביום ומגיע לשכר די עלוב ביחס לשעות. מעבר לזה, העבודה לא הייתה מאתגרת כלל, כל יום אותו דבר, שום דבר לא משתנה. מיציתי. התחלתי לעבוד במכון ויצמן כחרט וכרסם קונבנציונלי. גייסו אותי מתוך ידיעה שאין לי ידע בתחום הזה, התחלתי ללמוד את התחום אצל הוותיקים שם (בשכר כמובן), הייתי מקבל שרטוט מאיזה מדען ומכין את מבוקשו. אבל מהר מאוד הבנתי שזה לא בשבילי ולכן עזבתי מרצוני. על אף שאהבתי את המקום ואת תנאי התעסוקה שלו. בכל אופן, כרגע אני מחוסר עבודה, ואני לא רואה את עצמי לומד לתואר. יש לי בגרות חלקית, וגם מה שיש לא משהו. יש תחום שאפשר ללמוד, שהוא לא תואר, שיכול לספק לי עבודה יציבה? אני פחות מתחבר לעבודה פיזית, ובגלל זה לא המשכתי ללמוד הנדסאי חשמל. השחלה של כבלים, לקדוח בקירות זה לא אני. אשמח בבקשה לייעוץ והכוונה. לאן עליי לכוון?
 21. שיניים עם מראה מושלם או כמעט מושלם עולה הרבה מאוד כסף וכנראה שזה טיפול שמתאים לאנשים שיכולים להרשות לעצמם להוציא כמה עשרות אלפי שקלים, דוגמת בנאל תבורי.
 22. yorng

  דרדור רכב אחורה ללא הנעה

  תיבת הילוכים אוטומטית. מאזדה 3. 2016. זה לא אמור לפגוע בגיר שאני מעביר מ-P ל-N כשהמנוע כבוי?
 23. אהלן, מדי פעם קורה שאני רוצה לנסוע לאחור ממש מעט, משהו כמו מטר, אולי אפילו פחות. רציתי לשאול, בגלל שזה בשיפוע, האם אפשר פשוט להוריד אמברקס + לשלב לניוטרל ולתת לרכב להדרדר מעט אחורה, במקום להניע את הרכב? אני חושב ששמעתי פה פעם שלהניע רכב בשביל חצי דקה, כשהמנוע לא מספיק להתחמם, זה לא בריא ויכול לדפוק את המנוע לטווח הרחוק. לכן אני חושב שיותר עדיף פשוט לתת לרכב להדרדר אחורה בלי להניע אותו.
 24. אהלן, אני מחפש להזמין מ Amazon פילטר אוויר ופילטר מזגן תחליפיים למאזדה 3 שלי. יש כמה תחליפיים עם ביקורות ממש טובות, הרבה אנשים שם טוענים שהפילטרים נותנים את אותה איכות ואותה תמורה כמו המקורי, רק במחיר זול יותר. בכל אופן, כאשר אני נכנס להזמין חלק מסוים, בחלק מהמקרים אני נדרש למלא את תת הדגם המלא של המאזדה 3 שלי כדי לוודא תאימות. אז מבין הרשימה הבאה, במה עליי לבחור? * מדובר במאזדה 3 שנת 2016, נפח מנוע 2000.
×
×
 • תוכן חדש...