Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זנב לאריות או ראש לשועלים, או בקיצור אוניברסיטה או מכללה

D_D
שימו לב! השרשור הזה בן 2399 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל אחד והחלום שלו.

בוגרי מדמ"ח ותוכנה לרוב ירצו לעבוד במשרות פיתוח.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 143
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה מפספס פה את הנקודה לדעתי, ההבדלים האלה זה כל העניין.

שלמרות רמת ההוראה הגרועה, רמת החומר עדיין גבוהה מאוד, כיאה לאוניברסיטה.

ומכאן שהתלמידים צריכים להשלים את הפער בעצמם.

בוגר שמסיים מסלול שכזה יוצא כבר עם קבלות מוכחות כי יכולת הלימוד העצמית שלו גבוהה (לרוב), בדיוק מה שמעסיקים מחפשים מבוגרים.

זה אגב הסיבה למה הרבה מעסיקים מחזיקים מבוגרי הטכניון,

ידוע לכולם על ההבדלים הקיצוניים שם בין רמת הוראה הגרועה במיוחד (לפחות בחשמל/תכנה) לרמת החומר.

אישית, אני מחזיק הכי הרבה מבוגרי האוניברסיטה הפתוחה, יותר מהטכניון/אוניברסיטה.

בוגרים שכאלה יוצאים עם קבלות נוספות של יכולת התמדה ולמידה שלא במסגרת מסודרת בנוסף ליכולת לימוד עצמית.

חצי מילה על זה.

היכולת ללמוד למבחנים (שזה הרוב בתואר ראשון , מעט פרוייקטים) - לא מתרגמת לדעתי ליכולת ללמוד On the fly פרקטיקות פיתוח ב100% , גם לא ב50%.

אני יכול לספר לך שהייתי במסגרות מחוננים מהלך החטיבה והתיכון , עשיתי את התואר וכו - ואני לא עילוי אקדמאי במילים מעטות.

מפתח לא רע? בהחלט...

היכולות הן קצת מעבר ללימוד.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון. עדיף להיות הילד של הורים עם קצת גרושים, לבקש מהם כסף מההורים, ולקוות למשרה החלומות.

בכל מקרה השוק רווי המהנדסים. אם תהיה סטודנט בינוני במכללה, גם תהיה סטודנט בינוני באוניברסיטה.

סטודנט בינוני במכללה כנראה לא יסיים אוניברסיטה. זה כל הקטע, וזה למה החברות מסננות בצורה כזו.

ברור שיש יוצאי דופן, אבל עסקנו במגמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל גילוי נאות, אני בוגר מכללת שקר כלשהו שהוזכרה כאן (לצורך העניין, המכללה למנהל).

חלככם אולי יזכרו אותי מעט מהשרשור של אור, שם התוודתי כמה קשה להגיע לראיונות עבודה למרות שהייתי עם שנתיים ניסיון (שנה וחצי מהם במשרת סטודנט).

בשורה התחתונה, אחרי כל התהליך הלא פשוט שעברתי התקבלתי לתפקיד סניור בחברה קטנה (וכל הדרך כיוונתי למשרות JUNIOR מן הסתם).

הימים עברו וגם התחלתי לראיין מועמדים.

אז אני יכול להגיד בצורה חד משמעית - ראיתי בוגרים מכמה אוניברסיטאות (טכניון, ת"א ובר אילן), ואני חושב שלהגיד בפה מלא שהרמה שלהם טובה יותר משל אחרים זה עוול. אני לפחות נתקלתי בבוגרים שלא הצלחתי לקבל מהם תחושה שהם באמת אוהבים את התחום (אבל לפי ציפיות השכר מאוד אוהבים את הכסף בתחום, תגידו מה שתגידו) והם גם לא הצליחו לענות על שאלות פרקטיות מהעבודה, למרות שהם הגיעו עם נסיון כזה או אחר ולא רק אקדמיה (ואני מסכים שעל פי ראיון אחד אי אפשר לקבוע טיב של מוסג לימודים). לעומת זאת, היו בוגרי מכללת שקר כלשהו שהיה אפשר לראות עליהם יותר תשוקה לתחום וגם היו לא רעים בחלק הפרקטי.

השורה התחתונה שלי - אני לגמריי מבין שיש הצפה של בוגרי מדמ"ח (באיזה מקצוע אין?). אני יכול להבין שצריך למצוא דרך מהירה לסינון בוגרי מכללות (כי מה לעשות, החלק הגדול מגיע משם) אבל זה פשוט עצוב שהדרך לסנן היא ע"י שם המוסד כי לטעמי זה לא אומר כלום.

אז מי שיכול להרשות לעצמו (גם כלכלית כי ללמוד באוניברסיטה זה קשה יותר מאשר מכללה שגמישה יותר) שיעדיף אוניברסיטה. יש לא מעט שהמסגרת הזו לא מתאימה להם וצריכים מסגרת קלה יותר. מי שהחליט ללכת על מכללה חייב לנסות למנף את עצמו במהלך התואר - משרת פיתוח, ניסיון לתרום לקוד פתוח, ואפילו אוטומציה בשביל "להיות בעניינים".

מהסטטיסטיקה שאני קורא, בהחלט ניראה שהמצב של האקדמית ת"א יפו והבינתחומי לא רע בכלל, הבעיה בבינתחומי זה המחיר, אם הייתי מתחיל ללמוד היום (ובזמנו כשהתחלתי, הייתה לי את הבחירה בין המכללה למנהל, האקדמית ו HIT) - הייתי בוחר באקדמית.

אני חושב שיש דרכים נוספות לסינון ראשוני (מבחני בית בסגנון codility שלדעתי הם אחלה), ואני חושב שזה הוגן יותר מאשר פסילה על פי מוסג לימודים. ברור לחלוטין שבוגר מכללת שקר עם ממוצע 70 שאין לו שום ערך מוסף (פרוייקט מחוץ לעבודה, קוד פתוח, משרה בתחום) מאוד יתקשה להגיע לראיון - אבל לטעמי בוגרים שכן הצליחו לשלב את הלימודים עם עוד משהו מעניין, מגיעה להם ההזדמנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יניב, יש אמת במה שאתה כותב. גם אני פגשתי בוגרי אונ' נחשבות שלא ידעו לכתוב שורת קוד.

אבל זה יותר נדיר.

חושב שמה שכתבת בסוף, זה חלק מהעניין. מי שלומד במכללה, בהכרח חייב לעשות עוד משהו במהלך התואר, כדי לשפר את מעמדו. גם סתם לתרום לאיזה פרויקט אופן סורס יכול לעזור, כי זה עוד משהו שאפשר להראות אחר כך (בהנחה שקורות החיים שלו לא יפסלו על ידי מש"קית גיוס תורנית).

אגב, אין כזו הצפה של מתכנתים. פשוט אין הרבה מתכנתים טובים. בכל חברה שאני מכיר יש מחסור במתכנתים. לפעמים אפילו די רציני. ובכל מקום מראיינים בערך כל הזמן, לפעמים אפילו יותר מאדם ביום, ולא מצליחים למלא את השורות.

עכשיו, ברור שלפעמים זה סתם חוסר מזל של מרואיין מסוים, שלא הולך לו טוב באותו היום. ולפעמים המבחנים קשים מדי. אבל ברוב המקרים, האנשים פשוט לא טובים. בטח לא ביחס לשכר שמבקשים ומצפים לקבל.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מזיק להיות יוצא יחידה טכנולוגית. אני לא מכיר אף מקום שמחפש רק ״יוצאי 8200״. גם אם זה קיים, זה כל כך בשוליים שזה לא רלוונטי לכלום.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל גילוי נאות, אני בוגר מכללת שקר כלשהו שהוזכרה כאן (לצורך העניין, המכללה למנהל).

חלככם אולי יזכרו אותי מעט מהשרשור של אור, שם התוודתי כמה קשה להגיע לראיונות עבודה למרות שהייתי עם שנתיים ניסיון (שנה וחצי מהם במשרת סטודנט).

בשורה התחתונה, אחרי כל התהליך הלא פשוט שעברתי התקבלתי לתפקיד סניור בחברה קטנה (וכל הדרך כיוונתי למשרות JUNIOR מן הסתם).

הימים עברו וגם התחלתי לראיין מועמדים.

אז אני יכול להגיד בצורה חד משמעית - ראיתי בוגרים מכמה אוניברסיטאות (טכניון, ת"א ובר אילן), ואני חושב שלהגיד בפה מלא שהרמה שלהם טובה יותר משל אחרים זה עוול(1). אני לפחות נתקלתי בבוגרים שלא הצלחתי לקבל מהם תחושה שהם באמת אוהבים את התחום (אבל לפי ציפיות השכר מאוד אוהבים את הכסף בתחום, תגידו מה שתגידו) והם גם לא הצליחו לענות על שאלות פרקטיות מהעבודה, למרות שהם הגיעו עם נסיון כזה או אחר ולא רק אקדמיה (ואני מסכים שעל פי ראיון אחד אי אפשר לקבוע טיב של מוסג לימודים). לעומת זאת, היו בוגרי מכללת שקר כלשהו שהיה אפשר לראות עליהם יותר תשוקה לתחום וגם היו לא רעים בחלק הפרקטי.

השורה התחתונה שלי - אני לגמריי מבין שיש הצפה של בוגרי מדמ"ח (באיזה מקצוע אין?). אני יכול להבין שצריך למצוא דרך מהירה לסינון בוגרי מכללות (כי מה לעשות, החלק הגדול מגיע משם) אבל זה פשוט עצוב שהדרך לסנן היא ע"י שם המוסד כי לטעמי זה לא אומר כלום.

אז מי שיכול להרשות לעצמו (גם כלכלית כי ללמוד באוניברסיטה זה קשה יותר מאשר מכללה שגמישה יותר) שיעדיף אוניברסיטה. יש לא מעט שהמסגרת הזו לא מתאימה להם וצריכים מסגרת קלה יותר. מי שהחליט ללכת על מכללה חייב לנסות למנף את עצמו במהלך התואר - משרת פיתוח, ניסיון לתרום לקוד פתוח, ואפילו אוטומציה בשביל "להיות בעניינים".

מהסטטיסטיקה שאני קורא, בהחלט ניראה שהמצב של האקדמית ת"א יפו והבינתחומי לא רע בכלל, הבעיה בבינתחומי זה המחיר, אם הייתי מתחיל ללמוד היום (ובזמנו כשהתחלתי, הייתה לי את הבחירה בין המכללה למנהל, האקדמית ו HIT) - הייתי בוחר באקדמית.

אני חושב שיש דרכים נוספות לסינון ראשוני (מבחני בית בסגנון codility שלדעתי הם אחלה), ואני חושב שזה הוגן יותר מאשר פסילה על פי מוסג לימודים. ברור לחלוטין שבוגר מכללת שקר עם ממוצע 70 שאין לו שום ערך מוסף (פרוייקט מחוץ לעבודה, קוד פתוח, משרה בתחום) מאוד יתקשה להגיע לראיון - אבל לטעמי בוגרים שכן הצליחו לשלב את הלימודים עם עוד משהו מעניין, מגיעה להם ההזדמנות.(2)

1. טענה שחוזרת על עצמה: "יש אנשים תותחים גם במכללות / יש אנשים לא חזקים גם בטכניון" --> אם אתה זוכר את השרשור שלי, אני הבהרתי שם מס' (ומס', ומס') פעמים שההצהרה הזו נכונה לחלוטין, שלא לומר מובנית מאליה.

השאלה היא במספרים גדולים, בממוצע: ואם אתה רוצה לומר לי שלנסיונך אם תראיין 50 בוגרים מהטכניון ו50 בוגרים מהמכללה למנהל, אז אחוז העוברים יהיה זהה בכל אחת מהקבוצות - אז וואלה, לנסיוני הנתון שונה בתכלית.

כמו כל שיטת סינון, אי אפשר לקבל אינדיקציה בוודאות 100%, אבל אפשר לקבל אינדיקציה בוודאות סבירה+

2. "הוגן" זה בכלל לא פקטור לחברה מסחרית, הפקטור היחידי זה "יעיל". כמו שאומרים 'הוגן יש רק בלחם וגם אותו אוכלים'... (:

ברמת היעילות, הסינון הזה בסה"כ עובד די טוב, אבל הוא רחוק מלהיות מושלם. לפני מס' שבועות ראיינתי בחור תמהיל של 4(!) תארים בסה"כ (ראשונים ושניים), כולם מאוניברסיטאות ובמקצועות טכניים, שנפל על שאלות שמצופה מסטודנט שנה ב' לפתור בקלות... השיטות האלו של מבחני בית גם הן רוויות בפאקים מסוגים אחרים, ונכון להיום טרם פגשתי כלי סינון יעיל יותר, ולראיה אכן רוב רובן של החברות המובילות משתמשות באותו כלי סינון בצורה די דומה.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, התכוונתי שיש הצפה בכמות בוגרי תואר ראשון במדמח (אני חושב שהמון בזכות המכללות). אני לא יודע מה היה לפני 10 שנים אז אני אשמח אם מישהו יאיר את עיניי ויגיד שאני טועה - האם לפני 10 שנים גם הייתה כמות גדולה כזו של בוגרי מדמח? לי יש תחושה (רק תחושה) שבגלל הדיבור הגדול על השכר והסטארטאפים, מגיעים המון אנשים בשביל השכר גם אם הם מתעבים את המקצוע. ואני לא מתכוון לשפוט אף אחד על קבלת ההחלטות שלו.

וזה או שמחפשים junior עם 7 שנות ניסיון בכל טכנולוגיה.

אור, אני לרגע לא אמרתי שהבדלי הרמות לא קיימים(והזכרתי גם בשרשור שלך שלטעמי רמת ההוראה במכללה שלי לא הייתה כזן מאתגרת). אני מאמין שהנסיון שלך 'קצת' יותר משמעותי משלי. אין פה דרך לחיות באשליות.

אני כן חושב שיש עוד מרכיבים חשובים פרט למוסד לימוד, הבעיה באמת שצריך למצוא את הכי טובה לסנן מועמדים וכמו שאתה אומרב סטטיסטית זו כניראה הדרך הכי טובה, עם כמה שאני לא מסכים איתה.

אני חוזר ואומר שמי שמחליט ללמוד במכללה, מנסיון, שלא יצפה שהדרך תהיה קלה. מתחילים מנקודת פתיחה לא טובה וחייבים לשפר עמדות כמה שאפשר.

אני באמת מאמין שמי שאוהב את התחום וטוב בו ימצא את המקום שלו. מי שאוהב את התחום ובינוני יכול להיות שיצטרך מעט מזל. מי שלא אוהב את התחום לטעמי דיי אפשר לראות ומי שלא טוב בו ובחר ללמוד בכל מקרה כניראה בבעיה.

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחני קוד לJuniorים אוכל.

מפתחים שכבר יש להם ניסיון רציני - לרוב חברות רצות אחריהם ולא ממש יתחילו להתעסק עם מבחני בית.

(תחשוב שכל מבחן בית כזה יכול לקחת כמה שעות - בזמן עבודה + מתראיינים להרבה חברות).

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד אוהב את השיטה של צ'קפוינט - דוחפים אותך עם עוד 7-8 מועמדים לחדר סגור (ומצולם) למבחן שאורך 4 שעות (אבל למי שיש חצי מושג יסיים אותו גם בחצי מזה ופחות). כמעט כל אחד מקבל את הסיכוי לעשות את המבחן... מי שעובר, מקבל ראיון.

כשאני עשיתי אותו לפני כמה שנים טובות לא היתה גישה לאינטרנט, למיטב הבנתי היום הם כבר מאפשרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו שיטה לא רעה כשיש לך המון משאבים והמון רוצים לעבוד אצלך.

אני יכול להגיד לך שמועמדים קצת יותר מתקדמים - עוברים תהליך אחר לגמרי - והתהליך הזה שמור למפתחים מתחילים (חלקם במשרות רחוקות ממזהירות. עבדתי שם לפני אי אילו שנים)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתאר לעצמי שזה שוב דיון "מדמ'ח אונ' מול מכללה", והתשובה שלי העא תלך לקרוע את עצמך בעבודה, תשיג מלגות "נעולות", תנסה לענות על הקריטריונים של מצטיין, תתחתן עם צאצאית של רוטשילד, או מה שעולה ברוחך על מנת להשיג סכום גדול של כסף - ותלמד מדמ''ח בבינתחומי הרצליה.

זה פשוט המהלך המתבקש, מכל כך הרבה סיבות, שהשרת לא יעמוד בכך. ומאידך, החיסרון ? כסף.

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

חזרתי לעדכן,

סיימתי סמסטר שני, עם ממוצע 87 בשנה ראשונה.

הייתה החלטה לא פשוטה, אך לבסוף החלטתי להישאר במכללה ולא לעבור לטכניון.

לא אכנס לשיקולים שהיו, חלקם אישיים.

אך אציין למען הדורות הבאים, שאולי יתעניינו באפיק מעבר מאורט בראודה לטכניון.

קיימת אופציה לעבור לאחר סמסטר אחד בהנדסת תוכנה/הנדסת חשמל בבראודה, למדעי המחשב/הנדסת חשמל בטכניון במידה והממוצע של אותו הסמסטר הוא 90+ אך המעבר הוא על תנאי כסטודנט חוץ ובסמסטר הראשון בטכניון צריך שיהיה ממוצע של 85+ ולא פחות מ-75 באף אחד מהקורסים הנלמדים.

לאחר שנה קיימת אופציה לעבור לכל אחת מהפקולטות בטכניון (מלבד רפואה) כסטודנט מן המניין כאשר רוב הפקולטות (לדוגמה הנדסה אזרחית) מכבדות את הקורסים הזהים ומעניקות פטורים (במדעי המחשב/הנדסת חשמל/מתמטיקה - לא).

כמו כן, אני סבור שאם מישהו מעוניין להתקבל לטכניון והוא צריך לעשות מכינה (של הטכניון) על מנת להתקבל, עדיף ללמוד שנה אחת בבראודה ולאחר מכן לעבור (גם מבחינה כספית - שנה ראשונה חינם לחיילים משוחררים) וגם כי לאחר מכן מקבלים פטורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...