Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זנב לאריות או ראש לשועלים, או בקיצור אוניברסיטה או מכללה

D_D
שימו לב! השרשור הזה בן 2387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נכון שזו אותה שאלה ולכן צירפתי את העובדה שאני מתכנן להמשיך לתואר שני, והשאלה בתאכלס היא האם יש חשיבות לתואר הראשון במקרה שכבר יש תואר שני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 143
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הוא רשם הנדסת מכונות, למה הסקת שמדובר במדמח?

מתן, למיטב היכרותי - תואר שני 'דורס' את הראשון (כמו שניר הזכיר).

השאלה היותר מסקרנת היא כמה קל להתקבל לתואר שני כאשר הראשון ממוסד אחר, וכאן אין לי מספיק ניסיון / ידע לענות, אבל נאמר כאן ע"י אחד המשתתפים (ספריאל נדמה לי) שזה בר ביצוע. לא לתפוס אותי במילה כי לא חזרתי אחורה לבדוק.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא רשם הנדסת מכונות, למה הסקת שמדובר במדמח?

מתן, למיטב היכרותי - תואר שני 'דורס' את הראשון (כמו שניר הזכיר).

השאלה היותר מסקרנת היא כמה קל להתקבל לתואר שני כאשר הראשון ממוסד אחר, וכאן אין לי מספיק ניסיון / ידע לענות, אבל נאמר כאן ע"י אחד המשתתפים (ספריאל נדמה לי) שזה בר ביצוע. לא לתפוס אותי במילה כי לא חזרתי אחורה לבדוק.

מהיכרותי כשמנסים להתקבל לתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב, לפני עשור הם העדיפו ממוצע 90 פלוס ממכללה עלומת שם על פני ממוצע טוב (80 פלוס) מהטכניון.

Sent from my A0001 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי Moshe_P

מגאן 265

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי, זה בר ביצוע בכל אונ' ובכל תואר כמעט. כלומר, תנאי הקבלה לא מבקשים תואר ראשון ממוסד ספציפי, אלא פשוט תואר ראשון עם סייגים כאלו ואחרים.

בכל מקרה, סופר קליל לברר את זה בכל אתר של כל אונ' שבו ירצה ללמוד את התואר השני. דרישות הקבלה גלויות לעין.

אפשר גם בטלפון למדור רשום באונ' שבה יחפוץ ללמוד.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי:

סיים את התואר בבראודה, תמצא עבודה כלשהי (אין לי מושג איך זה הולך במכונות, למדתי מדמ"ח, בחולון), ותמשיך בחייך (אחרי זה כבר תעשה חושבים לבד, להחליף עבודה או לא וכו')

השנה הזו לא תחזור מהחיים שלך, אני מאמין שאם היית רוצה טכניון לא היית מתחיל ללמוד בבראודה (רק משער) ואם היה לך את הנתונים היית כבר הולך לשם, דעתי האישית היא שהתואר הזה קריטי אך ורק למשרה הראשונה שלך (שוב, מדבר מתחום המדמ"ח).

ברגע שיהיו לך שנות ניסיון בקורות החיים משקל התואר יקטן משמעותית, ואז זה יהיה פשוט תלוי בך איך אתה מרשים את המראיינים.

כל מה שרשמו לך פה על הטכניון זה נכון ויפה, אבל סה"כ פותח לך יותר דלתות, אם בוגר טכניון מגיע לחברה X (שהיא בינונית ולא אמאזון או גוגל) אז רוב הסיכויים שיעדיפו אותו על בראודה, אבל בוגרי הטכניון לא מגיעים לשם, הם מגיעים לסטרטאפים וחברות מובילות.

זה לא אומר שלא תהיה לך עבודה ולא אומר שביום מן הימים לא תוכל להגיע לשם בעצמך (עם הרבה השקעה ולמידה עצמית).

מה שאני מנסה להגיד, זה שלא משנה איפה, רוב הסיכויים שתהיה לך עבודה (תלוי בך יותר ממה שזה תלוי בתואר הזה) - השאלה היא רק איזו עבודה אתה רוצה.

כמובן שכל מה שנרשם פה זה ממדעי המחשב, אין לי מושג איך זה הולך במכונות

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיברתי על דבר אחר - השתלבות בלימודי תואר שני בטכניון, כאשר התואר הראשון בממוצע מתחת לנדרש - באמצעות מסלול לימודים "על תנאי" והשגת הישגים גבוהים בו.

הבחור בירר גם אפשרות ללימודי תואר שני במסלול אחר - ההשלמות שנדרשו, גם בטכניון וגם במכללה - היו פחות או יותר לימודי תואר ראשון נוסף. ויר והמשיך בתואר שני בפקולטה בה סיים את הראשון.

ועוד סיפור אחד, די היסטוריץ ב-1976 ישב לידי באחד התרגולים בשנה א' בטכניון בחור שעבר מת"א, לאחר שסיים תואר ראשון בהנדסה גיאודטית, ורצה להשלים תואר מהנדס. דרשו ממנו השלמות של שנה נוספת על השנה החסרה, כולל כמה קורסים של שנה א'. אז אמנם הסיפור מלפני למעלה מ-40 שנה, אבל מדגים את רוח התחרות והורדת הידיים בין האוניברסיטאות.

ועניין אחרון הוא הדרישות במתמטיקה בטכניון (וכנראה גם בשאר האוניברסיטאות הישראליות) כנראה גבוהות במיוחד. לפחות לפי השואה שעשה בני מול חברים שלמדו באוניברסיטאות מכובדות בארה"ב. אז מדובר באנקדוטה, אבל מדגימה את רוח הדברים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. תוסיף לרשימה שלך את אמזון וחברות הבת שלה

ב. למה אתה מדבר ברמיזות? תגיד בדיוק אילו מכללות / חברות, שהאנשים שקוראים את השרשור יוכלו להרוויח מהידע שלך

בכ"א היות ויש כאן פעם שניה אינפוט דומה בנוגע לשוויון הזדמנויות בין מוסדות אקדמאיים, אני בודק עם כמה מראיינים בחברות אחרות. אולי דברים השתנו בתעשיה בלי ששמתי לב ורק אצלנו נשארו מקובעים(?)

אעדכן.

אז כאמור בדקתי את העניין עם אנשים מהתעשייה.

השאלה שלי לאנשים הרלוונטיים:

פונה אליך לאחר דיון מסוים בפורום:מגיע אליכם ( ) קו"ח של סטודנט/בוגר טרי, סיים מכללה טובה (נניח: בראודה) עם ציונים נאים (85-90), ללא נסיון קודם וללא המלצות

האם הוא מזומן לראיון?

מייקרוסופט, אפל, פיליפיס, קוואלקום - לא

אינטל - אפשרי עבור משרות ספציפיות

גוגל - ממתין לתשובה (איש הקשר לא היה בטוח ולא רצה לענות סתם)

תעשיות צבאיות - לא בדקתי אבל זכור לי שכן

לטובת מי שמאבד ריכוז בקלות (או סתם מטריל), האם אני מנסה להציג מצג שווא כאילו בוגרי מכללות יהיו מובטלים? ממש לא.

שוב:

אם אתה מוכן להגביל את עצמך מראש למקומות מסוימים בעבודה הראשונה/שניה - אולי לא כדאי לך לעבור (אצלנו, ואנחנו לא היחידים - לא תזומן לראיון עם תואר ממכללה בלי שיש אדם מהחברה שערב לך אישית [hate the game dont hate the player]).

אני יודע שבתעשיות צבאיות מזמנים, שבחברות נוספות מזמנים, שאם יש לך איש קשר בפנים אז זה יכול לשנות את התמונה, שיש אנשים שבכל זאת זומנו וכו' וכו' וכו'.

וכפי שנאמר הן על ידי והן על ידי אחרים - לאחר המשרה הראשונה/שניה חשיבות התואר דועכת מאוד, והנסיון מקבל יותר משנה תוקף. בנוסף אם מבצעים תואר שני במוסד נחשב אז אפקטיבית מתבצעת סוג של 'דריסה'.

אבל במקרה הנורמלי (ובהתאם לחוק ה'ארוחות חינם' שחבל שרבים לא מפנימים) - מסתמן שעדיין קיימים הבדלים בין מוסדות שונים והיחס של התעשייה כלפיהם.

ומי שעדיין לא הבין ש'יש לי חבר ש...' פחות תופס, אולי לא יבין את הקומיקס -

אבל לטובת האחרים:

anecdote.JPG

ודבר אחרון -

where the fuck is OP?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור האם אתה מחשיב הפניה של חבר מתוך החברה כמשהו ש"משנה את התמונה"?

כלומר נניח אני רוצה להמליץ על מכר שלי, אני נכנס למערכת Referral של החברה (או במקרה הנוכחי אצלי - פשוט שולח מייל ל HR שלנו) ושם את הקורות חיים יחד עם המלצה קצרה של 2-3 שורות. האם לדעתך דבר כזה זה משהו ש"משנה את התמונה"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי כמה אתה מכיר את הבחור וכמה ההמלצה חמה (ואותנטית).

השאלה שבתור ממליץ אני חושב היא האם הייתי מוכן לקבל את הבחור לפרויקט שאני מוביל עם לוח זמנים מאתגר והצואר שלי ייפול ביחד עם הצואר שלו אם לא נספק את הסחורה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור האם אתה מחשיב הפניה של חבר מתוך החברה כמשהו ש"משנה את התמונה"?

כלומר נניח אני רוצה להמליץ על מכר שלי, אני נכנס למערכת Referral של החברה (או במקרה הנוכחי אצלי - פשוט שולח מייל ל HR שלנו) ושם את הקורות חיים יחד עם המלצה קצרה של 2-3 שורות. האם לדעתך דבר כזה זה משהו ש"משנה את התמונה"?

1. תלוי מה טיב ההיכרות ביניכם. עבדתם ביחד באותו הצוות? "שמעת" שהוא טוב? שיחקתם ביחד כדורגל?

2. מה תפקידך בחברה וכמה חוות הדעת שלך מוערכת.

Sent from my A0001 using Tapatalk

מגאן 265

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כאמור בדקתי את העניין עם אנשים מהתעשייה.

השאלה שלי לאנשים הרלוונטיים:

מייקרוסופט, אפל, פיליפיס, קוואלקום - לא

אינטל - אפשרי עבור משרות ספציפיות

גוגל - ממתין לתשובה (איש הקשר לא היה בטוח ולא רצה לענות סתם)

תעשיות צבאיות - לא בדקתי אבל זכור לי שכן

מצטער, זה פשוט לא נכון.

לדוגמה, אני יודע בוודאות שמייקרוסופט מזמנת לראיונות, ואני מכיר באופן אישי כמה שעובדים ועבדו שם.

ואני מדבר על משרות פיתוח בליבת העשיה.

בכל זאת, שים לב ששאלת על בראודה שאמרתי שאין לי מידע עליה.

בנוגע לבוגרים, ייתכן שהחברות באמת מעדיפות בוגרים שעבדו קודם במשרת סטודנט ולא בוגרים ללא שום ניסיון קודם.

וגם הביטוי ללא המלצות בעייתי, היום רוב החברות מבקשות המלצות גם למשרת סטודנט (מפרוייקט שעשית בלימודים לדוגמה).

עריכה אחרונה על ידי or_b7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אצא מנק' הנחה שכשאתה אומר "זה פשוט לא נכון" אתה מתכוון שהמידע לא נכון (לדעתך), ולא שאני ממציא שיחות מהראש שלי.

ייתכן שבמרכז המציאות שונה ומזמנים בוגרי מכללות בשוטף, ייתכן שחברים שלך הגיעו עם המלצה מבפנים (אחד האנשים שהתווכח איתי הציג דוגמא כזו מקודם) ואז זה לא קשור לטענה המקורית, אולי היה להם ממוצע חריג לטובה ואולי היתה סיבה אחרת - לא יודע.

אבל את המידע שהצגתי לעיל קיבלתי, כפי שאמרתי, משיחות עם אנשים שנמצאים בתוך הארגונים שהוזכרו. לא "חבר שהיה שם פעם" או אנקדוטה כזו או אחרת, אלא ליטרלי האנשים שנמצאים שם בתהליך המיון והראיון.

אם המידע הזה לא 'איכותי' יותר מאנקדוטות מבחינתך אז זה בסדר גמור (ראה הקומיקס), בלאו הכי הוא לא מוצג כאן עבורך ספציפית. אני גם לא חושב שיש ביכולתי (/רצוני) לשנות את עמדתך הראשונית - ולפני שאתה אומר שזה תקף גם לגבי - היי, אני נתתי לכם מספיק קרדיט בשביל אשכרה ללכת לבדוק ולא לפסול את הטענות על בסיס 'לא מבינים מהחיימשלהם' או אדהומינם אחר בסגנון.

הביטוי 'המלצות' אינו בעייתי ומוגדר היטב בשרשור (לפחות בהודעות שלי), נדמה שאתה עושה אותו לכזה בשביל הוויכוח או מתוך איזושהי סיבה אחרת שאני לא מבין. רשמתי כבר כ"כ הרבה פעמים את אותם דברים ולחזור עליהם שוב זה כבר בגדר DFTT, אז ברשותך אפרוש גם מהדיון איתך ואתן למי שמתעניין/צריך את המידע להחליט בעצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...