Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זנב לאריות או ראש לשועלים, או בקיצור אוניברסיטה או מכללה

D_D
שימו לב! השרשור הזה בן 2399 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 143
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ממה שאני קולט בבית - בטכניון צילמו את המרצים הטובים, ולפחות במקצועות המבוא מדובר בכלי חשוב מאד בידי הסטודנטים.

כנראה שעד היום המרצה הפופולרי ביותר לפיזיקה הוא מריו ליביו, למרות שעזב את הטכניון לפני יותר מ-25 שנה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל אני יכול להגיד לך שגם אצלי בלימודים (הנדסת מכונות בבראודה) המון אנשים השתמשו בוידאו של הטכניון (ככל הנראה הסילבוס דומה מאוד או זהה) בלא מעט קורסים.

לי באופן אישי לא יצא, לא היה צורך.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מי שלומד באוניברסיטה, צריך לעצור 4 חיים בשנה, ללמוד לבד את כל התואר ולקוות לרוץ על משרת החלומות עם ציונים סבירים.

אם מכללות פח, עדיף ללכת אליהם, ללמוד 4 שנים, להוציא ציונים טובים, וללכת לתואר שני. הסיכוי להתקבל לתואר שני באוניברסיטה גדל והחיים תותים.

למה לטמון את הראש בחול בגלל השם?

הסטודנטים שמסיימים את הלימודים במכללות פח, לא מוצאים עבודה? מוצאים.

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות בתחומי - לא תמיד מוצאים , לא תמיד משרות פיתוח או חברות טובות כ״כ ולא כל ניסיון שווה ערך לניסיון אחר.

בהחלט יש Bias מובנה בראיונות - וזה משפיע על הזימון לראיונות עבודה.

תואר שני זה משהו אחר לגמרי ולא תמיד רלוונטי או עוזר למצא משרה ראשונה טובה.

(שוב כאמור אני בוגר מכללה, רחוקה מפח אבל אני מכיר את העולם סביבי)

אלו אגב שבאמת במצב גרוע בלי ניסיון זה אלו שהולכים לקורסים , אבל זה כבר סיפור אחר.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שעד היום המרצה הפופולרי ביותר לפיזיקה הוא מריו ליביו, למרות שעזב את הטכניון לפני יותר מ-25 שנה.

חי ועובד בארה"ב.

הגיע לא מזמן לארץ להרצאה מאוד מעניינת.

דוגמה למרצה מאוד דידקטי ואיכותי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מדברים על מושגים עם רמזים שאני לא מבין.

מכללת פח הויא אורט בראודה? סמי שמעון? HIT? הנדסה בירושלים? אפקה? רופין?

לכל אחד יש הדירוג שלו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אופטימי. הרמת הוראה בבן גוריון כל כך גרועה שחלק גדול מההרצאות פשוט ריקות לחלוטין.

יש פה ושם מרצים טובים אבל הם מיעוט.

אתה מפספס פה את הנקודה לדעתי, ההבדלים האלה זה כל העניין.

שלמרות רמת ההוראה הגרועה, רמת החומר עדיין גבוהה מאוד, כיאה לאוניברסיטה.

ומכאן שהתלמידים צריכים להשלים את הפער בעצמם.

בוגר שמסיים מסלול שכזה יוצא כבר עם קבלות מוכחות כי יכולת הלימוד העצמית שלו גבוהה (לרוב), בדיוק מה שמעסיקים מחפשים מבוגרים.

זה אגב הסיבה למה הרבה מעסיקים מחזיקים מבוגרי הטכניון,

ידוע לכולם על ההבדלים הקיצוניים שם בין רמת הוראה הגרועה במיוחד (לפחות בחשמל/תכנה) לרמת החומר.

אישית, אני מחזיק הכי הרבה מבוגרי האוניברסיטה הפתוחה, יותר מהטכניון/אוניברסיטה.

בוגרים שכאלה יוצאים עם קבלות נוספות של יכולת התמדה ולמידה שלא במסגרת מסודרת בנוסף ליכולת לימוד עצמית.

עריכה אחרונה על ידי TheOne23

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מדברים על מושגים עם רמזים שאני לא מבין.

מכללת פח הויא אורט בראודה? סמי שמעון? HIT? הנדסה בירושלים? אפקה? רופין?

אף אחד לא ממש רוצה להיות זה שיצית את חבית הנפץ הזו.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון. עדיף להיות הילד של הורים עם קצת גרושים, לבקש מהם כסף מההורים, ולקוות למשרה החלומות.

בכל מקרה השוק רווי המהנדסים. אם תהיה סטודנט בינוני במכללה, גם תהיה סטודנט בינוני באוניברסיטה.

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מפספס פה את הנקודה לדעתי, ההבדלים האלה זה כל העניין.

שלמרות רמת ההוראה הגרועה, רמת החומר עדיין גבוהה מאוד, כיאה לאוניברסיטה.

ומכאן שהתלמידים צריכים להשלים את הפער בעצמם.

בוגר שמסיים מסלול שכזה יוצא כבר עם קבלות מוכחות כי יכולת הלימוד העצמית שלו גבוהה (לרוב), בדיוק מה שמעסיקים מחפשים מבוגרים.

זה אגב הסיבה למה הרבה מעסיקים מחזיקים מבוגרי הטכניון,

ידוע לכולם על ההבדלים הקיצוניים שם בין רמת הוראה הגרועה במיוחד (לפחות בחשמל/תכנה) לרמת החומר.

אישית, אני מחזיק הכי הרבה מבוגרי האוניברסיטה הפתוחה, יותר מהטכניון/אוניברסיטה.

בוגרים שכאלה יוצאים עם קבלות נוספות של יכולת התמדה ולמידה שלא במסגרת מסודרת בנוסף ליכולת לימוד עצמית.

אני ממש לא מפספס את הנקודה הזו, ההפך הוא הנכון, אני מסכים ב 100% עם כל מילה שרשמת, וזו הדעה הכללית שלי בשנים האחרונות וכך עשיתי את התואר שלי, תוך כמה חודשים חתכתי מהאונ', הבנתי שזה לא בשבילי והלכתי ללמוד לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מי שלומד באוניברסיטה, צריך לעצור 4 חיים בשנה, ללמוד לבד את כל התואר ולקוות לרוץ על משרת החלומות עם ציונים סבירים.

אם מכללות פח, עדיף ללכת אליהם, ללמוד 4 שנים, להוציא ציונים טובים, וללכת לתואר שני. הסיכוי להתקבל לתואר שני באוניברסיטה גדל והחיים תותים.

למה לטמון את הראש בחול בגלל השם?

הסטודנטים שמסיימים את הלימודים במכללות פח, לא מוצאים עבודה? מוצאים.

הסיכוי להתקבל לתואר שני במדמ"ח לבוגר מכללה הוא לא כזה גבוה.

לא תמיד סטודנטים ממכללות פח מוצאים עבודה. לא תמיד הם שורדים בה ולא תמיד תמצא אותה במקצוע גם 5-6 שנים אחרי התואר.

סטודנטים מוצלחים באוניברסיטה יכולים למצוא משרות סטודנט כמפתחים או אנשי בדיקות כבר במהלך התואר, ולא צריכים לעצור הכל לארבע שנים.

אבל יש בעיה אחרת, משהו שהרבה לא מבינים: לא כולם יכולים להיות מתכנתים. זה עדיין מקצוע שדורש כישרון לא מבוטל, בטח בחברות ששמות דגש על מצוינות מקצועיות, ומצפות ממך להיות מסוגל ללמוד ולאמץ טכנולוגיות חדשות לבד. אני מכיר כמה חבר'ה שלמדו במכללות פח כאלו. הלכו למדמ"ח כי זה יוקרתי ונוצץ ומרוויחים בזה טוב. אבל אין להם שום כישרון בתחום ויש להם אפס חיבה לזה. והם לא טובים ולא יהיו טובים אף פעם. אוניברסיטה הם כנראה לא היו מסיימים, כי זה דורש יותר השקעה, פחות מועדי ב' או ג', פחות שכונה. לא אומר שכולם כאלו או שכל המכללות ככה, אבל בהרבה מקרים מכללה בעייני היא סוג של קיצור דרך או בחירה בדרך קלה יותר. ואני לא היחיד שרואה את זה ככה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשו לכם נוכחות חובה באלגברה 1?

אלוהים ישמור...

כן, אבל העיקר עברנו את זה. :roll: (טוב, רובנו)

ממה שאני קולט בבית - בטכניון צילמו את המרצים הטובים, ולפחות במקצועות המבוא מדובר בכלי חשוב מאד בידי הסטודנטים.

גם אצלנו מוקלטים חלק מהמרצים, יש מקצועות שהמרצים שמוקלטים הם מעולים, יש מקצועות שהם קטסטרופה והס מלהזכיר שמות, אבל יש מרצים שידועים לשמצה לבוגרי בן גוריון ולסטודנטים. (בייחוד במחלקה למתמטיקה)

אני יכול להגיד לך שבסמסטר הקודם וגם בסמסטר הנוכחי אנחנו נעזרים בהרצאות של צנזור מהטכניון, הלוואי הרמה של המרצים פה בחדו"א הייתה ברמה שלו.

באלגברה השתמשנו בהרצאות של צילג ז"ל, חבל שלאלגברה 2 שאנחנו עושים עכשיו אין סרטונים מתאימים בטכניון.

נכון. עדיף להיות הילד של הורים עם קצת גרושים, לבקש מהם כסף מההורים, ולקוות למשרה החלומות.

בכל מקרה השוק רווי המהנדסים. אם תהיה סטודנט בינוני במכללה, גם תהיה סטודנט בינוני באוניברסיטה.

חבר פורום אחד (שלמד גם בבן גוריון לפני כמה שנים) אמר לי שעדיף להיות סטודנט בינוני באוניברסיטה מאשר סטודנט מצטיין במכללה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...