Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זנב לאריות או ראש לשועלים, או בקיצור אוניברסיטה או מכללה

D_D
שימו לב! השרשור הזה בן 2387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

משום מה אני מתרשם שאתה מתעקש לפתח וויכוח או לפרוש מהדיון כשמישהו לא מסכים איתך, אז ברשותך אני אשאיר את זה ברמת הדיון החברי.

בנוגע למה שאמרת, המידע שאני מוסר לך הוא סופר איכותי, כלומר מחוויות אישיות שלי ושל חברים שלמדו איתי בתואר, וזה גם אם נשים בצד המלצות של חברים מתוך הארגון (שזה בערך 60% מהתעבורה בכל עולם ההייטק בלי קשר למוסד).

הבעייתיות שציינתי היא שהרבה פעמים השלב האחרון בתהליך הגיוס הוא קבלת המלצות (מחברה קודמת, מרצה, מנטור בלימודים וכו׳), ואם למועמד כלשהו (ולא משנה מאיזה מוסד הוא) אין אותם אז זה בעייתי.

אני לא צריך שתשנה את עמדתי או את עמדתך, אני מוסר את המידע כדי שאנשים יוכלו לקבל את התמונה המלאה.

עריכה אחרונה על ידי or_b7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 143
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בנוגע לבוגרים, ייתכן שהחברות באמת מעדיפות בוגרים שעבדו קודם במשרת סטודנט ולא בוגרים ללא שום ניסיון קודם.

וגם הביטוי ללא המלצות בעייתי, היום רוב החברות מבקשות המלצות גם למשרת סטודנט (מפרוייקט שעשית בלימודים לדוגמה).

לחברות עתירות מזומנים והכנסות אין בעיה לקבל בוגרים ללא ניסיון.

לחברות שעוברות סבבי גיוס הון, תוך כדי דילול אחזקות ומלחמות עם משקיעים שמבקשים תוצאות, קיימת בעיה לקבל בוגרים ללא ניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחברות עתירות מזומנים והכנסות אין בעיה לקבל בוגרים ללא ניסיון.

לחברות שעוברות סבבי גיוס הון, תוך כדי דילול אחזקות ומלחמות עם משקיעים שמבקשים תוצאות, קיימת בעיה לקבל בוגרים ללא ניסיון.

אוקיי, ואיך המידע הזה תורם לנו?

זה באמת נכון בתיאוריה והרבה פעמים גם בפועל (למרות שמי שמקבל לעבודה הוא ראש הצוות, והם הרבה פעמים יעדיפו לקחת את הבחור עם הניסיון בלי קשר למזומנים).

אני ציינתי את זה כסיבה אפשרית לכך שענו לאור את מה שענו, לא אמרתי שאף אחד לא מקבל בוגרים בלי ניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הסר ספק:

מעבר להודעה הזו הייתה שיחה, לכן אני יכול להעיד שלא היה בלבול והם הבינו את הכוונה (המלצות as in המלצה פנימית של עובד בחברה).

מנגד- הן בתור מרואיין כסטודנט/ בוגר טרי בזמנו, והן בתור מראיין, מעולם לא סיפקתי (ומעולם לא דרשתי מסטודנט /טרי) המלצות. אין לי מושג מי מבקש המלצה ממנחה בתואר והאם התופעה קיימת בכלל, אני אישית לא נתקלתי.

מה שכן, אבהיר שוב: כל השיחות שלי הנ"ל בוצעו עם אנשים שעובדים ב*צפון* (מתמ בעיקר), ייתכן שבמרכז התמונה שונה ויש מכללות שמקבלות ממש אותו יחס כמו אוניברסיטה, שזה מגניב לאללה כי זה אומר שהמרכזניקים יכולים ללכת למכללה ולקבל תנאים שווים לאונ' (אז למה לא בעצם?)

בצפון מסתמן שזה פחות עובד ככה, שוב לא לפי סיפורים אנקדוטליים אלא עפ"י מי שאשכרה יושב על השיבר.

לכן אם לא התנסחתי כהלכה אז אני מדגיש שהנתונים שסיפקתי רלוונטיים לצפון הארץ בלבד.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח יחס שווה, דירוג ה"יוקרה" לפי איך שאני מכיר אותו הוא פחות או יותר: טכניון בראש, אח"כ תל אביב, בן גוריון, העברית (בסדר כלשהו), מיד אח"כ הבינתחומי והאקדמית תל אביב, שאר המכללות מאחור ובאמת קולעות לתיאור של אור בדיון.

* אני לא בטוח איפה ב"דירוג" נמצאות בר אילן וחיפה וגם לא בראודה. ייתכן גם שפיספסתי מכללות אחרות שאני לא מכיר.

מה שאני אומר, שאם תלמדו במכללות מסוימות ותהיו טובים אין שום סיבה שלא תצליחו ותתקדמו כמו כל בוגר במוסד איכותי אחר.

זה אגב לא אומר שאני ממליץ ללמוד במוסד כזה או אחר, זה כמובן תלוי בנסיבות ובמשתנים ונושא לדיון אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לא בהכרח יחס שווה, דירוג ה"יוקרה" לפי איך שאני מכיר אותו הוא פחות או יותר: טכניון בראש, אח"כ תל אביב, בן גוריון, העברית (בסדר כלשהו), מיד אח"כ הבינתחומי והאקדמית תל אביב, שאר המכללות מאחור ובאמת קולעות לתיאור של אור בדיון.

* אני לא בטוח איפה ב"דירוג" נמצאות בר אילן וחיפה וגם לא בראודה. ייתכן גם שפיספסתי מכללות אחרות שאני לא מכיר.

מה שאני אומר, שאם תלמדו במכללות מסוימות ותהיו טובים אין שום סיבה שלא תצליחו ותתקדמו כמו כל בוגר במוסד איכותי אחר.

זה אגב לא אומר שאני ממליץ ללמוד במוסד כזה או אחר, זה כמובן תלוי בנסיבות ובמשתנים ונושא לדיון אחר.

אצלינו בעבודה יש מנהל אחד שמדרג את בר אילן מתחת למכללות, אבל נראה לי שזה רק הוא :-P

אגב, יש בחברה רק אדם אחד שהגיע ממכללה ונכנס בלי קשרים, אבל הוא אחד מהיותר תותחים שיש פה, אא"לט מצאו אותו באחד מכנסי התעסוקה שהיו בעבר (כן, מסתבר שהם אפקטיביים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת את אוניברסיכללת אריאל!

:lol:

משעשע אותי לראות מועמדים שסיימו באריאל לפני שהוכתרה על ידי הפוליטיקאים כאוניברסיטה, ושידרגו את קו"ח לתואר ראשון "באוניברסיטת אריאל".

מכללת נתניה ממוקמת ברחוב האוניברסיטה. you wish!

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח יחס שווה, דירוג ה"יוקרה" לפי איך שאני מכיר אותו הוא פחות או יותר: טכניון בראש, אח"כ תל אביב, בן גוריון, העברית (בסדר כלשהו),

זה מאוד פשטני, המציאות קצת יותר מסובכת ותלויה בחוג ובתואר. מסכים איתך שהטכניון מוביל במה שנוגע להנדסת חשמל (אם כי מקבל פייט מתל אביב), אבל אם נדבר על מדמ״ח למשל - זה לא המצב (אם כי עדיין כמובן מאוד נחשב).

מיד אח"כ הבינתחומי והאקדמית תל אביב, שאר המכללות מאחור ובאמת קולעות לתיאור של אור בדיון.

תלוי את מי אתה שואל. רוב ראשי הצוותים שאני מכיר שמועסקים בחברות שהוזכרו למעלה בהודעה של אור מתייחסים לביתחומי ולאקדמית כאל כל מכללה אחרת (לטוב ולרע). יש לציין שמדובר באנשים שלמדו באוניבריטאות כמו תל אביב, העברית והטכניון ואולי משם זה מגיע.

לגבי בר אילן - זה אכן נושא כאוב (אצל בוגרי בר אילן..). זה נכון שהדעות מאוד חלוקות על רמת הלימודים שם. אני יכול לומר לך שבתארים המתקדמים המצב משתפר משמעותית ובדוקטורט במדעי המחשב מבר אילן, לדוגמא, כבר אף אחד לא יזלזל.

אין ספק שאם אתה טוב - תצליח בכל מקרה. אבל בממוצע, עם תואר ממוסד נחשב יהיה לך הרבה יותר קל להגיע לראיון עבודה. בעיני - זה שווה את האקסטרה מאמץ למי שמסוגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

שווה לקרוא:

http://www.themarker.com/technation/1.4108270

שימו לב שהכתבה באמת מחריגה את הבינתחומי והאקדמית תל אביב:

"עם זאת, יש משמעות למוסד המסוים שבו לומדים — בוגרי המרכז הבינתחומי והמכללה האקדמית תל אביב יפו מתומחרים פעמים רבות בדומה לאלה של האוניברסיטאות המובילות״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה לא חדש ולא מפתיע, ומתכתב עם מה שנטען כאן בעבר.

מכללה בדיפולט נתפסת כקיצור דרך, מקום עם הקלות ורמה נמוכה - בעיקר מבחינת מה שנדרש כדי להשיג ממוצע גבוה.

היחס בהתאם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לשים לב שמלבד הסטטיסטיקה העגומה של קבלת בוגרי מכללות לעבודה, במקומות בהם בוגרים כאלו מתקבלים, זה יהיה בד"כ לתפקידים אחרים מבוגרי אונ'.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, זה גם מחזק את הדעה שזה רלוונטי בעיקר למשרת כניסה לשוק, וגם כאן הכל תלוי בך.

תיק עבודות = ניסיון, במיוחד אם הוא ארוך ולא בשנה האחרונה, היה לי מישהו במכללה שהתחיל להתראיין בסמסטר האחרון והיה כל שבוע בראיון עבודה אחד לפחות.

קוד פתוח שתרמת ואושר = קבלות.

סדר ארגון מוטיבציה שיטות עבודה אוטודידקטיות הם תכונות שלא לכל בוגר יש, ואלו דברים מעבר ותלויים באדם.

אני רק מניח שזה מה שמנחה את הדרג הניהולי של החברה לגייס רק בוגרי אונ', כי הם בעצמם כאלו, ואני מניח שמניחים שיש להם את כל התכונות האלו מראש אם סייימו תואר באונ' מובילה.

עדיין לא סותר את זה שאם אתה טוב (ובעל ניסיון) - יש לך סיכוי

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...