Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זנב לאריות או ראש לשועלים, או בקיצור אוניברסיטה או מכללה

D_D
שימו לב! השרשור הזה בן 2387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים הבחור לומד באורט בראודה, נחשבת אחת מהמכללות הכי טובות בארץ: לא יודע מה הולך אצלכם בחשמל אבל במדעי המחשב מכללות ברמה של בראודה לא נחותות מאוניברסיטאות. חברים שלמדו באקדמית תל אביב יפו מקבלים ראיונות למיקרוסופט וגוגל בלי שום בעיה למרות שזו "רק מכללה".

@yuvk - הכללת במשפט אחד את כל המעסיקים בארץ. הדבר בטוח לא נכון לכל המעסיקים, ואני אפילו לא בטוח שנכון במקרה הממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 143
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני יכול להעיד שגם אצלנו [סיסקו] לא מזמנים לראיונות בוגרי מכללה.

גם כאלה שסיימו אורט בראודה בממוצע 98.

אלא אם כאמור, יש מישהו פנימי בחברה ש"ערב" למועמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוציפר, עם כל הכבוד - אני לא רוצה להיכנס כאן ל"תחרויות השתנה" אבל אתה רושם כאן דברים לא נכונים בפעם השניה. אתה משתמש באנקדוטות ובמקרים פרטניים וגוזר מהם דברים, בצורה שפשוט לא נכונה עבור התעשייה - ואני אומר את זה בתור מי שמכיר את המערכות והחברות שהזכרת מבפנים.

התייחסתי כבר לנקודות שהעלית בשרשור שלי ולכן לא רואה טעם לכתוב זאת בשנית.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים הבחור לומד באורט בראודה, נחשבת אחת מהמכללות הכי טובות בארץ: לא יודע מה הולך אצלכם בחשמל אבל במדעי המחשב מכללות ברמה של בראודה לא נחותות מאוניברסיטאות.

כבר התדיינו בנושא הזה בשרשור אחר, אבל אני מרגיש שאני חייב לענות לך: בתור מישהו שלימד במכללה (ברמה של בראודה) ובאוניברסיטה אני יכול לומר לך שמה שכתבת (לצערי) פשוט לא נכון, לא לגבי רמת הלימודים ולא לגבי רמת הסטודנטים.

האם אתה אישית התנסית בלימודים בשני סוגי המוסדות שאתה נותן חוות דעת החלטית כזו?

חברים שלמדו באקדמית תל אביב יפו מקבלים ראיונות למיקרוסופט וגוגל בלי שום בעיה למרות שזו "רק מכללה".

בעלי ניסיון ממשי בתעשייה או רק תואר ראשון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעלי ניסיון ממשי בתעשייה או רק תואר ראשון?

מהניסיון שלי - אנשים עם נסיון ממשי, בד"כ יוצאי מודיעין /ממרם.

מי שסיים מכללה עם ממוצע 90+, **ללא נסיון קודם ו/או היכרות אישית עם עובד**, וקיבל זימון לגוגל - שיבדוק האם הוא מחרבן גלידה היות והוא יוניקורן. אני לא מכיר מקרים כאלו.

אני עובד בחברה מקבילה, למרות שהניסיון הקודם שלי במחשבים טרם האקדמיה הוא קאונטר סטרייק.

אולי באמת צריך להוסיף לקו"ח את התקופה שלי ב[Nw]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוציפר, עם כל הכבוד - אני לא רוצה להיכנס כאן ל"תחרויות השתנה" אבל אתה רושם כאן דברים לא נכונים בפעם השניה. אתה משתמש באנקדוטות ובמקרים פרטניים וגוזר מהם דברים, בצורה שפשוט לא נכונה עבור התעשייה - ואני אומר את זה בתור מי שמכיר את המערכות והחברות שהזכרת מבפנים.

התייחסתי כבר לנקודות שהעלית בשרשור שלי ולכן לא רואה טעם לכתוב זאת בשנית.

אני רואה שאתה מאוד אוהב את המושג "תחרות השתנה" ומרבה להשתמש בו, גם כאשר הוא לא מתאים בעליל לקונטקסט אבל עם כל הכבוד, ויש כבוד - אין נכון ולא נכון, כל מקרה לגופו. לדוגמה בחברה שבה אני עובד כרגע בכלל לא מעניין איזה תואר עשית. יש לך כשרון? לא אכפת לאף אחד גם אם אין לך בגרות.

אתם מנסים להציג תמונה שמישהו שלמד במכללה לא יצליח למצוא עבודה ראשונה - כשמה שאני רואה בפועל שונה לחלוטין.

@מלכישוע - לא התנסתי בשני סוגי הלימודים. לצערי הרב מאוד גם אני שוכנעתי לפני הלימודים בדברים שנכתבים פה לגבי המכללות ובחרתי ללמוד באונ' בן גוריון. הממוצע שלי גבוהה, אני עובד מהשניה הראשונה בתואר - אבל רמת ההוראה היא המיץ של הזבל. היחס לסטודנטים - המיץ של הפח השכונתי. אני בטוח שהיה לי הרבה יותר טוב ללמוד בבינתחומי לדוגמה.

לגבי החלק השני של ההודעה שלך:

משרה ראשונה טרי טרי מהלימודים במיקרוסופט.

בנוסף חבר קרוב שעבד איתי בצ'קפוינט (האקדמית תל אביב - יפו, ממוצע כ 85) התקבל לשני המקומות הראשונים שניסה: צ'קפוינט ו HP, אני יודע שזו לא הרמה הגבוהה ביותר אבל לאחר חצי שנה בצ'קפוינט הוא עבר ל Palo Alto Networks שזו אחת מהחברות הכי טובות שאפשר לעבוד בהן בארץ, לדעתי האישית מהיכרות עם חלק מהעובדים שם.

הנקודה שלי היא שבמידה ואתה טוב - זה ממש ממש לא משנה איפה למדת. אתה תזרח. גם אם למדת בטכניון וגם אם לא למדת בכלל ועשית קורסים אונליין באיזו מכללת שקר. אז סבבה, יש מצב שאם לא למדת באונ'\מכללה-מאוד-טובה המשרה הראשונה ראשונה שלך תהיה לא הכי מדהימה שיכולה להיות - אבל תוך כמה חודשים יתגלה הכישרון האמיתי שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר שסיים הנדסת חשמל בתל אביב בממוצע 80+-

בחברה שהוא התקבל אליה בכלל לא מקבלים קורות חיים של בוגרי מכללות, לא משנה מה הממוצע.

הבעיה היא ששם בדרך כלל מקבלים רק בוגרי אוניברסיטה עם ממוצע של סביב ה-80 ומעלה. ז"א לסיים טכניון בממוצע 60 נגיד, זה שווה ערך לסיום במכללה, ואולי אפילו פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי - אנשים עם נסיון ממשי, בד"כ יוצאי מודיעין /ממרם.

מי שסיים מכללה עם ממוצע 90+, **ללא נסיון קודם ו/או היכרות אישית עם עובד**, וקיבל זימון לגוגל - שיבדוק האם הוא מחרבן גלידה היות והוא יוניקורן. אני לא מכיר מקרים כאלו.

אני עובד בחברה מקבילה, למרות שהניסיון הקודם שלי במחשבים טרם האקדמיה הוא קאונטר סטרייק.

אולי באמת צריך להוסיף לקו"ח את התקופה שלי ב[Nw]

לפעמים אפשר לדבר בקצת פחות ביטחון עצמי אם אתה לא יודע בוודאות את הפרטים: אתה מוזמן לדבר עם לאורה, האחראית על גיוס הסטודנטים בגוגל ולבדוק איתה את מי היא מזמנת לראיונות. אתה תגלה שהיא מגיעה לבינתחומי ולאקדמית תל אביב יפו לפני כל מחזור גיוס (ואני סבור שעוד מכללות, אך על אלו אני יודע ממקור ראשון). האם הם באמת מתקבלים לעבודה? אני לא יודע, סביר להניח שבגלל שגוגל לוקחים רק את הטובים ביותר, ומכוון שבמקרה הממוצע כנראה שהסטודנטים במכללות פחות טובים מהסטודנטים באוניברסיטאות - אפשר להניח שיתקבלו בוגרי אוניברסיטאות - אבל זה לא בגלל הנחיתות של המכללות אלא בגלל שהאנשים שם פשוט פחות טובים (שוב, במקרה הממוצע).

והעניין שכמעט תמיד יהיה לך חבר כלשהו שיעשה לך referral לחברה!

(כי מה אכפת לו? הוא יקבל בונוס שמן במידה ותתקבל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שאתה מאוד אוהב את המושג "תחרות השתנה" ומרבה להשתמש בו, גם כאשר הוא לא מתאים בעליל לקונטקסט אבל עם כל הכבוד, ויש כבוד - אין נכון ולא נכון, כל מקרה לגופו. לדוגמה בחברה שבה אני עובד כרגע בכלל לא מעניין איזה תואר עשית. יש לך כשרון? לא אכפת לאף אחד גם אם אין לך בגרות.

זה כמובן נשמע אידיאלי אבל בעולם האמיתי אין לך אפשרות לדעת אם מישהו כשרוני או לא לפני שהוא עובד אצלך תקופת מה. לכן יש ראיונות עבודה, ולכן יש קורות חיים. ובעולם האמיתי - צריך לעבור את מכשול קורות החיים כדי להגיע לשלב הראיון ולשלב העבודה. ובדיוק על כך הדיון כאן.

יכול להיות שבמקום העבודה שלך מזמנים לראיון את כל מי ששולח קו״ח - הלוואי ולכולנו היתה את הפריבילגיה הזו. אבל ברוב המקומות יש צורך באמצעי סינון, ומה לעשות שמוסד הלימודים הוא אמצעי הסינון הפשוט (ויש יאמרו שסטטיסטית - האפקטיבי) ביותר.

@מלכישוע - לא התנסתי בשני סוגי הלימודים. לצערי הרב מאוד גם אני שוכנעתי לפני הלימודים בדברים שנכתבים פה לגבי המכללות ובחרתי ללמוד באונ' בן גוריון. הממוצע שלי גבוהה, אני עובד מהשניה הראשונה בתואר - אבל רמת ההוראה היא המיץ של הזבל. היחס לסטודנטים - המיץ של הפח השכונתי. אני בטוח שהיה לי הרבה יותר טוב ללמוד בבינתחומי לדוגמה.

אני לא כ״כ בטוח. איך אתה בטוח אם לא למדת שם?

לגבי החלק השני של ההודעה שלך:

משרה ראשונה טרי טרי מהלימודים במיקרוסופט.

תשמע, מניסיוני - זה די יוצא דופן. כל מי שאני מכיר במייקרוסופט מוצף בקו״ח ובכנות, אין סיכוי שיזמן לראיון מישהו שלא למד באחת האוניברסיטאות. יכול להיות שהחבר שלך קיבל המלצה חמה ממישהו בפנים?

ד״א, כפי שמוביל הדעה (:wink:) כתב לפניך - ומתוך היכרות רבה עם הליך הגיוס בגוגל - אין סיכוי שזה קרה שם.

עריכה: ראיתי מה כתבת בהודעה שמעלי, יכול להיות שלאורה ספציפית שאתה מכיר עושה את זה. אני בספק אם ראשי הצוותים שמקבלים ממנה את קו״ח יזמנו מישהו כזה לראיון עבודה.

לגבי המלצה - יש הבדל גדול מאוד בין הפניה של קו״ח כדי לקבל בונוס, לבין המלצה אמיתית, שבה אתה מסכן את השם שלך במקום העבודה אם המלצת על מישהו שהוא לא מספיק טוב.

הנקודה שלי היא שבמידה ואתה טוב - זה ממש ממש לא משנה איפה למדת. אתה תזרח. גם אם למדת בטכניון וגם אם לא למדת בכלל ועשית קורסים אונליין באיזו מכללת שקר. אז סבבה, יש מצב שאם לא למדת באונ'\מכללה-מאוד-טובה המשרה הראשונה ראשונה שלך תהיה לא הכי מדהימה שיכולה להיות - אבל תוך כמה חודשים יתגלה הכישרון האמיתי שלך.

תראה, אני נוטה להסכים איתך שאם אתה כוכב אמיתי, בסופו של דבר אתה תצליח בחיים. זה די ברור. אבל:

1. יקח לך יותר זמן ויותר מאמץ לעשות את זה עם תואר ממכללה.

2. הדיון כאן הוא לא על כוכבים (במחילה מכבודו של פות״ש, אני לא מכיר אותו ויכול להיות שהוא כן כזה), אלא על הסטודנט הממוצע שיכול ללמוד בשני סוגי המוסדות. וכאן לדעתי ההבדל בין תואר מכללתי לתואר אוניברסיטאי משמעותי הרבה יותר.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(1)אני רואה שאתה מאוד אוהב את המושג "תחרות השתנה" ומרבה להשתמש בו, גם כאשר הוא לא מתאים בעליל לקונטקסט אבל עם כל הכבוד, ויש כבוד - אין נכון ולא נכון, כל מקרה לגופו. לדוגמה בחברה שבה אני עובד כרגע בכלל לא מעניין איזה תואר עשית. יש לך כשרון? לא אכפת לאף אחד גם אם אין לך בגרות.

(2)אתם מנסים להציג תמונה שמישהו שלמד במכללה לא יצליח למצוא עבודה ראשונה - כשמה שאני רואה בפועל שונה לחלוטין.

נתחיל מ2: שקר *גס*. גם בשרשור שלי וגם כאן ספציפית רשמתי דברים אחרים באופן מובהק.

1. נתעלם מלשון המזלזלת בהודעה זו ובבאה - גם אם לכאורה לא הייתה כאן תחרות השתנה היא בטח ובטח קיימת עכשיו, ברכותיי: השילוב בין השקר מ(2) (צר לי, אבל זה לא פחות משקר, כל מי שקרא את ההודעה הראשונה שלי יזהה זאת) והנימה הכללית נותנת לך ניצחון! פרשתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@מלכישוע - בקשר לגוגל (שוב, ממקור ראשון, לא "חבר של חבר סיפר לי"):

חבר שעבד איתי , שנה שניה בהנדסת מכונות באונ' תל אביב (אפילו לא מדמח) התקבל למשרה מלאה בגוגל (והקפיא את התואר שלו).

הבחור היה עם 3 חודשים ניסיון במשרת סטודנט עלובה מאוד בצ'קפוניט (אנליסט) וחבר שלו עשה לו referral (מניסיוני הצנוע מאוד של כ 3 שנים בהייטק - מועמדים שקיבלו referral מבפנים תמיד מזומנים לראיון) - long story short - התקבל למשרה מלאה (והקפיא את התואר שלו בהנדסת מכונות).

אני לא אכחיש - הבחור חריף מאוד (התשובה שלו לשאלתי "למה הלכת ללמוד מכונות ולא מדמח?" היתה "מחשבים אני יודע, מכונות לא") - אבל הוא כן הצליח להתקבל לחברה בטופ של הטופ עם ניסיון מועט מאוד ובלי תואר נוצץ כלשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מ2: שקר *גס*. גם בשרשור שלי וגם כאן ספציפית רשמתי דברים אחרים באופן מובהק.

1. נתעלם מלשון המזלזלת בהודעה זו ובבאה - גם אם לכאורה לא הייתה כאן תחרות השתנה היא בטח ובטח קיימת עכשיו, ברכותיי: השילוב בין השקר מ(2) (צר לי, אבל זה לא פחות משקר, כל מי שקרא את ההודעה הראשונה שלי יזהה זאת) והנימה הכללית נותנת לך ניצחון! פרשתי

נאה דורש נאה מקיים. לא היתה לשון מזלזלת עד אשר אתה השתמשת בה.

ובקשר לשקרים הגסים, תגיד לי בבקשה, כקורא מהצד שלא מכיר את התחום בכלל - איזו תמונה היית מקבל לאחר קריאת ההודעות הבאות:

אם אתה מוכן להגביל את עצמך מראש למקומות מסוימים בעבודה הראשונה/שניה

אין מה לעשות, גם אם יש כאלו שיתווכחו איתך עד מחר, ויספרו לך על החבר שלהם שלמד בכלל משאבי אנוש במכללת משה ובניו על האש, והיום הוא עובד בחברה סופר מצליחה, יחד עם חבר אחר, שלמד בטכניון, זה שלב אחד מהסיפורים על בייל גייטס שלא עשה תואר ועדיין יסד את מייקרוסופט.

אני למדתי הנדסה במכללה, ולקח לי בערך 5 שנים להגיע לתפקיד של מהנדס ולא "משרת סטודנט, בערך מהנדס, סוג של מהנדס, מהנדס במשרת קבלן" וכ"ו וכ"ו.

אז קח בחשבון שאולי אתה מבזבז שנה עכשיו אבל אחר כך זה ישתלם לך.

צר לי אבל התשובה פשוטה: בתור בוגר מכללה אתה אפילו לא מתחרה עם בוגרי אוניברסיטה. מבחינת המעסיקים זו קטגוריה אחרת לגמרי.

אם אתה מסוגל להתקבל לטכניון ולסיים תואר - זה הדבר הנכון לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@מלכישוע - בקשר לגוגל (שוב, ממקור ראשון, לא "חבר של חבר סיפר לי"):

חבר שעבד איתי , שנה שניה בהנדסת מכונות באונ' תל אביב (אפילו לא מדמח) התקבל למשרה מלאה בגוגל (והקפיא את התואר שלו).

הבחור היה עם 3 חודשים ניסיון במשרת סטודנט עלובה מאוד בצ'קפוניט (אנליסט) וחבר שלו עשה לו referral (מניסיוני הצנוע מאוד של כ 3 שנים בהייטק - מועמדים שקיבלו referral מבפנים תמיד מזומנים לראיון) - long story short - התקבל למשרה מלאה (והקפיא את התואר שלו בהנדסת מכונות).

אני לא אכחיש - הבחור חריף מאוד (התשובה שלו לשאלתי "למה הלכת ללמוד מכונות ולא מדמח?" היתה "מחשבים אני יודע, מכונות לא") - אבל הוא כן הצליח להתקבל לחברה בטופ של הטופ עם ניסיון מועט מאוד ובלי תואר נוצץ כלשהו.

לא הבנתי איך זה קשור לאנשים עם תואר ממכללה שלא מקבלים המלצה מבפנים. מדובר במישהו שלמד בתל אביב (נכון שלא מדמ״ח, אבל בכ״ז) שכן קיבל המלצה מבפנים...

ד״א, מה החבר עשה לפני שלמד הנדסת מכונות בתל אביב?

בכל מקרה ובלי קשר, המקרה נשמע מאוד יוצא דופן...

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לוציפר, אתה כנראה צודק בנוגע לתכנות (אני לא מתכנת אז בטח שלא יכול להתווכח על זה), אבל לגבי הנדסת חשמל-

ב_כל_ המקומות שעבדתי בהם לא מזמנים בוגרי מכללה בטח ובטח שלא לעבודה ראשונה (למעט המלצה אישית, כמו שנאמר קודם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@מלכישוע: ידע קצת מהכל - אבל לא היה לו כמעט ידע בפיתוח (כן ידע "לתכנת" אבל לא לפתח), אלא יותר ידע תיאורטי בהרבה דברים שקשורים לאבטחת מידע... חורי אבטחה, ניצול חולשות, הבסיס של מערכות הפעלה וכד' וכמובן שהבחור מוכשר מאוד ולכן צלח את היום ראיונות המאוד קשה שלהם.

בכל מקרה, עייפתי מהוויכוח הזה, נכון להיום לא יצא לי לראות אף בוגר מכללה *טובה* שלא הצליח למצוא עבודה ראשונה טובה.

אה, ונזכור משהו נוסף: מיקרוסופט מסננת (כביכול, לא באמת) לממוצע 85 ומעלה, כמובן הבוגרים שמסיימים אונ' עם 85 ומעלה הוא קטן מאוד.

אבל בעצם כל מה שרשמתי עד עכשיו לא רלוונטי בשיט לדיון - כי מדובר על הנדסת חשמל שם אין לי שום מושג מה הולך בשוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...