Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זנב לאריות או ראש לשועלים, או בקיצור אוניברסיטה או מכללה

D_D
שימו לב! השרשור הזה בן 2387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יבנגי אני די בטוח שלכל המגיבים יש ניסיון עשיר יותר משלי, אבל אני לא חושב שזה גורם לדעה שלי להיות פחות רלוונטית: ההפך הוא הנכון. מכוון שבסופו של דבר הדיון הוא על משרות ג'וניור הדבר מעמיד אותי כבעל הדעה המעודכנת ביותר מכוון ששם הייתי עד ממש לאחרונה. כל החברים שלי נמצאים שם כרגע (אם הדעה שלי נכונה או לא בעולם האמיתי - זה סיפור אחר, אבל מכוון שמבין המגיבים אני כנראה הכי צעיר - הדעה שלי מתבססת על מקרים טריים).

לא פחות רלוונטית, אבל כן מבוססת על פחות דוגמאות ולכן על סטטיסטיקה פחות ״עשירה״.

בנוסף, אתה מכיר רק את הצד של מחפשי העבודה, בעוד שאחרים שהגיבו לך מכירים היטב את שני הצדדים (ולפחות את הצד השני ממקרים טריים לא פחות ממך).

שוב, זכותך להגיב כאן מניסיונך ואני מכבד אותך על התגובות שלך (וגם שמח לשמוע שהסטטיסטיקה המוכרת לי לא תמיד נכונה), רק קח בחשבון את הנ״ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 143
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אין מה לעשות, גם אם יש כאלו שיתווכחו איתך עד מחר, ויספרו לך על החבר שלהם שלמד בכלל משאבי אנוש במכללת משה ובניו על האש.

רגע, אז עכשיו שיצא המרצע מן השק אפשר להתפרע עם ההומור הסודי של אוניברסיטאות על מכללות? :grin:

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא קשור כלל לנושא עצמו, רק דבר אחד רציתי לשאול :-)

כותבים "מכללות שקר כלשהו" כאילו יש מליון, אך כמה מכללות תכל'ס יש להנדסה?

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון, כשרציתי לעשות תואר שני אז דרשו שאעשה שוב את שדות אלקטרומגנטיים ואותות אקראיים ורעש (שני קורסים שמתחרים אחד בשני על מי הקורס הכי קשה בתואר)

מה שאני זוכר לגבי הבן שלי - הוא סיים את התואר הראשון עם ממוצע מעט מתחת לנדרש לקבלה לתואר שני. התחיל עם קורס אחד או שניים מתוכנית התואר השני כסטודנט שלא מן המניין, בהמשך התקבל לתואר "על תנאי", ועם ממוצע של מעל 90 בשורת קורסים בסופו של דבר עבר למסלול עם תיזה. לא דרשו ממנו לחזור על אף קורס מהתואר הראשון, כולל כמה משוכות בעייתיות ביותר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא קשור כלל לנושא עצמו, רק דבר אחד רציתי לשאול :-)

כותבים "מכללות שקר כלשהו" כאילו יש מליון, אך כמה מכללות תכל'ס יש להנדסה?

סמי שמעון, בראודה, שנקר, כנרת, אפקה, עזריאלי, רמת גן (תואר של הפתוחה), HIT בחולון, ויש עוד איזה 2-3 שאני לא זוכר

חלקן מלמדות ברמה קצת יותר מכובדת, חלקן ברמת "שקר כלשהו" לחלוטין. לא נוקב בשמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סמי שמעון, בראודה, שנקר, כנרת, אפקה, עזריאלי, רמת גן (תואר של הפתוחה), HIT בחולון, ויש עוד איזה 2-3 שאני לא זוכר

חלקן מלמדות ברמה קצת יותר מכובדת, חלקן ברמת "שקר כלשהו" לחלוטין. לא נוקב בשמות.

אני מעסיק, בין היתר, בוגרים מהמכללה להנדסה ירושלים.

מהנדסים מעולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק קצת על בעלי הניסיון פה, למרות שנראה לי שהניסיון שלכם פחות רלוונטי למקצוע הזה אבל הפורום הזה הפתיע אותי כל כך הרבה פעמים במגוון האנשים פה אז ננסה:

מה דעתכם על תואר בהנדסה אזרחית של אריאל לעומת תארים מבן גוריון או הטכניון?

בתור סטודנט באריאל אני רואה איך הם מעלים את הרמה במבחנים מסמסטר לסמסטר במטרה להעלות את היוקרה של התואר שלהם, במצב הנוכחי הסתכלתי על מבחנים של בן גוריון/טכניון בקורסים מקבילים ונראה כאילו הרמה אצלנו ממש גבוהה ביחס לשם.

בכל אופן הרמת מבחנים לא מעידה על היוקרה של התואר המתקבל אז רציתי לדעת מה דעתכם בכל הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די מיצו פה את הנושא, אבל אתן את שני הסנט שלי.

עשיתי תואר ראשון בטכניון במדעי המחשב, וגם תוך כדי שיעורים פרטיים לסטודנטים מבראודה. אני בערך חמש שנים עובד בהיי טק (לפני זה בצבא) , הרוב המוחלט במשרות ניהול. ראיינתי מעל למאה מועמדים למשרות פיתוח וניהול פיתוח וראיתי מאות קורות חיים.

אמ;לק: בנקודת הזמן הזאת, אני במקומך הייתי מנסה להתקבל לטכניון.

למה?

ברמה האישית - החומר אותו תלמד בגדול זהה בשני המקומות, אבל הרמה שתידרש ממך בטכניון גבוהה בהרבה. אתה תלמד לחשוב, לחקור, לפתור בעיות, לאתגר את עצמך, ותתפתח כבן אדם, כחוקר וכמפתח. כן, אתה תרגיש כאילו פתחו לך את השושנה במהלך התואר, אבל עם השנים מבינים שזאת הדרך היחידה באמת להתפתח ולהתקדם.

ברמה האסטרטגית - מנהל ממוצע רואה עשרות קורות חיים בשבוע, הזמן הממוצע שהוא משקיע בקריאה שלהם לא גבוה. אתה צריך לבלוט מעל לשאר. בין אם זה ניסיון בחברות ספציפיות, תפקידים ספציפים או תואר ממוסד מכובד. כן, עם השנים אם תתקדם התואר והמוסד יהפכו להיות פחות רלוונטים, אבל בייחוד בהתחלה זה יכול להיות כרטיס הכניסה שלך להגיע לראיון במקומות טובים.

תואר מהטכניון, מוסד שנחשב מהטובים בעולם בתחומו, ילווה אותך כל החיים. בשביל שנה אחת אני לא הייתי מתלבט בכלל.

זה רק ההמלצה שלי. יש הרבה שיגידו שבכלל לא צריך תואר בתחום שלנו [emoji14]

Sent from my A0001 using Tapatalk

מגאן 265

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי - אנשים עם נסיון ממשי, בד"כ יוצאי מודיעין /ממרם.

מי שסיים מכללה עם ממוצע 90+, **ללא נסיון קודם ו/או היכרות אישית עם עובד**, וקיבל זימון לגוגל - שיבדוק האם הוא מחרבן גלידה היות והוא יוניקורן. אני לא מכיר מקרים כאלו.

אני עובד בחברה מקבילה, למרות שהניסיון הקודם שלי במחשבים טרם האקדמיה הוא קאונטר סטרייק.

אולי באמת צריך להוסיף לקו"ח את התקופה שלי ב[Nw]

מאוד לא מדויק, ממקור ראשון, יש 2-3 מכללות שהבוגרים שלהן מקבלים באופן קבוע ראיונות בחברות המובילות ביותר, ללא חובת ניסיון קודם 8200 וכד׳.

אגב, חריגה בנושא הזה היא אפל שמקבלת אליה רק בוגרי אוניברסיטאות ספציפיות.

עריכה אחרונה על ידי or_b7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. תוסיף לרשימה שלך את אמזון וחברות הבת שלה

ב. למה אתה מדבר ברמיזות? תגיד בדיוק אילו מכללות / חברות, שהאנשים שקוראים את השרשור יוכלו להרוויח מהידע שלך

בכ"א היות ויש כאן פעם שניה אינפוט דומה בנוגע לשוויון הזדמנויות בין מוסדות אקדמאיים, אני בודק עם כמה מראיינים בחברות אחרות. אולי דברים השתנו בתעשיה בלי ששמתי לב ורק אצלנו נשארו מקובעים(?)

אעדכן.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. ומנגד יש את גוגל, פייסבוק, מייקרוסופט, ועוד ועוד ועוד

ב. מהידע האישי שלי - הבינתחומי והאקדמית תל אביב. בעקבות השרשור ייתכן שגם בראודה בצפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שקראתי פה הכל, הסקתי שכל אותם אלפי אנשים שלומדים במכללות עם ממוצעים של פחות מ90 פשוט מבזבזים את החיים שלהם לחלוטין.

אני הייתי תלמיד חרא, הברזתי את כל הבית ספר, אחרי הצבא השלמתי ספרות כי זה מה שהיה חסר לי לבגרות מלאה, עשיתי מכינה של חודשיים למתמטיקה 5 יחידות בה למדתי כל יום 8 שעות וכל זה רק בשביל להתקבל לבראודה, אז בעצם אתם אומרים לי שכדאי לי לבקש מחברת האבטחה שבה אני עובד לעבור למשרה מלאה כי אני לא מסוגל להתקבל לאוניברסיטה או לטכניון? אני שואל ברצינות, אם לא אצליח להוציא ממוצע 90 בבראודה בשנה א' ולעבור לטכניון, כדאי לי לוותר על התואר בגלל שאף מעסיק לא יסתכל עלי בכלל?

אני חייב להגיד לכם שאני מתחיל עוד שבוע בדיוק הנדסת מכונות וערערתם אותי לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתן, זה לא מה שנאמר כאן.

ממליץ שוב לסקור גם את השרשור שאני פתחתי בעבר (לינק מופיע בהודעה הראשונה שלי בשרשור הזה), שם הרוחות היו רגועות יותר וההסברים מפורטים.

ספציפית: הטענה שלי (ושל כמה אחרים) אינה שבוגרי מכללות יישארו מובטלים בהכרח, אלא שכמות האופציות שלהם קטנה יותר (נדרשים להתפשר על מקומות תעסוקה / תפקידים, בדגש על משרה ראשונה וכאשר אין נסיון / רפרנט פנימי), במיוחד אם לא מסיימים עם הישגים גבוהים.

קח נשימה, אתה על המסלול 'הנכון' - יהיה בסדר :mm_yeah:

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אצליח להגיע לממוצע 90 בשנה הראשונה בבראודה, ומכיוון שהפסיכומטרי שלי מספיק לטכניון, יהיה יותר חכם "להקפיא" את התואר בבראודה ולתת ניסיון לטכניון? או שבכלל עדיף לסיים בבראודה ולגשת לתואר שני בטכניון (זה התכנון, אך בעיני מעסיקים האם יש חשיבות להיכן נעשה התואר הראשון במקרה שקיים תואר שני?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו כמעט 1:1 השאלה של פות"ש, ככה שאם קראת את השרשור אתה כבר אמור לקבל מספיק מידע בשביל לגבש תשובה.

(בד"כ מופיעה שאלה בשרשור כלשהו ואז אפשר לתת הפניה לשרשור אחר בו היא נענתה, עבורי זו הפעם הראשונה שההפניה היא להודעה הראשונה בשרשור עצמו >.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...