Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זנב לאריות או ראש לשועלים, או בקיצור אוניברסיטה או מכללה

D_D
שימו לב! השרשור הזה בן 2387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יאללה, for the lolz -

טענה:

אני רואה שאתה מאוד אוהב את המושג "תחרות השתנה" ומרבה להשתמש בו, גם כאשר הוא לא מתאים בעליל לקונטקסט אבל עם כל הכבוד, ויש כבוד - אין נכון ולא נכון, כל מקרה לגופו. לדוגמה בחברה שבה אני עובד כרגע בכלל לא מעניין איזה תואר עשית. יש לך כשרון? לא אכפת לאף אחד גם אם אין לך בגרות.

אתם מנסים להציג תמונה שמישהו שלמד במכללה לא יצליח למצוא עבודה ראשונה - כשמה שאני רואה בפועל שונה לחלוטין.

(בפסקה שנכתבת אלי באופן ספציפי, אני מניח שהיא, ובכן - מיועדת אלי באופן ספציפי. קרי: אני בטח ובטח כלול באותם 'אתם', ולראיה אפילו ציטטת אותי אח"כ בהשמטת הסיפא שאשכרה סותרת את השקר שאתה מנסה למכור כאן)

סתירה:

אם אתה מוכן להגביל את עצמך מראש למקומות מסוימים בעבודה הראשונה/שניה - אולי לא כדאי לך לעבור

...

אין דין 90 במכללה כ80 באונ' (ובמקצועות ההנדסה, הטכניון מקבל אקסטרה משנה תוקף) - יש מקומות שבאמת לא אכפת להם מזה, אבל באחרים כן והאחרים האלו הם בד"כ המקומות שיכולים להרשות לעצמם סינון חזק יותר.

יש שרשור שפתחתי על הנושא הזה ודומים, ואני ממליץ לך לסקור אותו.

אבל זה עוד כלום שכן:

2. האם יש הבדל בין מכללה לאוניברסיטה? האם יש הבדל בין האוניברסיטאות?

כן, וכן.

בתארים טכניים, טרם שמעתי על מקום שהעדיף בוגרי מכללה על בוגרי אקדמיה, מנגד אני מכיר הרבה מקומות (כל המקומות שאני מכיר, למען האמת) שיתעדפו בוגר אקדמיה על מכללה. זה לא אומר שבוגרי מכללה לא יקבלו עבודה(!!!), זה לא אומר שבוגרי מכללה פחות חכמים(!!!!!), זה כן אומר שאם יש שני אנשים עם פרמטרים זהים, המקומות ה'חזקים' בד"כ יעדיפו את בוגר האוניברסיטה, כך - מהיכרותי את התחום מהצד המגייס

....

בכל אופן ההבדל בין בוגר מכללה לבוגר אוניברסיטה, הרבה יותר גדול ומורגש מאשר בין בוגרים של שני מוסדות אקדמאיים.

כן אציין שבתחום ההייטק 'חבר מביא חבר' יכול לפצות על הרבה דברים, וכך אדם עם תואר ממוסד 'לא נחשב' בעיני מגייס פלוני - או ללא תואר בכלל, יכול להתקבל לחברת פרימיום אם מהנדס אחר מכניס אותו מבפנים. אבל לקבל זימון לראיון בלי הנ"ל, עבור המקרה הממוצע? קשה, קשה מאוד.

ניתן למושבעים לקבוע האם כן/לא מדובר בדבר שקר, למרות שנדמה לי שזה חתיכת open-shut case.

עכשיו באמת סיימנו

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 143
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

גם מקודם אמרת שסיימת - והגבת בכל זאת.

זה היופי בשימוש שלי במילה "תמונה" - זה לא מושג מוגדר היטב. אני בוחר את מילותי בקפידה, ולא סתם.

התמונה שאני קיבלתי יכולה להיות שונה מהתמונה שאתה תקבל וזו יכולה להיות שונה מהתמונה שאורח שקורא את הדיון יקבל.

ובקשר לזלזול המגעיל שלך, גם בפוסטים בעמוד הקודם וגם בהודעה האחרונה: אתה לא רשאי להתלונן על זלזול כאשר אתה זה שמזלזל קודם.

-------------------

אני רואה שערכת את החלק הג'וסי שעמדתי לצטט, חבל. בכל מקרה, אזכיר שנכתב שם שלא היה שום זלזול בהודעה הראשונה שלך שעליה אמרתי שמזלזלת - רואה איזה יופי? זה דומה בדיוק לשימוש שלי במילה "תמונה". אתה לא מצאת את ההודעה שלך מזלזלת - אני מצאתי אותה מאוד מזלזלת ופוגענית כלפי. בדיוק כמו שאני מצאתי את ההודעות בדיון כפי שרשמתי בפוסט "התמונה המצטיירת" ואתה לא.

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחושה של זלזול זה משהו סובייקטיבי, כמו שכינית: 'תמונה' - אין כאן אמת או שקר. קראתי את ההודעה שעצבנה אותך פעם שניה ושלישית והדבר הכי קרוב לכך זה פרפראזיינג של "מנסיוני אתה רושם דברים לא נכונים", ככה שאין לי מושג מאיפה הקרצת את הזלזול - אבל זכותך.

מה שאני הצגתי לעיל אינו סובייקטיבי בשום צורה, מה גם שאני יודע שקראת הן את השרשור הקודם והן את הנוכחי ומאמין שאתה לא מטומטם (לא בציניות) - לכן מדובר פשוט בשקר גס, שטרחת לחזור עליו במקום פשוט לרדת מהעץ ולומר 'וואלה טעיתי' או 'הא אופס התכוונתי להודעות של אנשים אחרים לא למי שרשם פסקה שלמה עם סימני קריאה שאומרת את ההיפך ממה שאני טוען'.

באופן אירוני כל זה שם בפרספקטיבה את השימוש המקורי שלי במונח תחרות השתנה - כי כשנותנים לאגו להעיב על שיקול דעת, זה בדיוק זה. לכן אני משתדל להימנע מוויכוחים כאלו ולצערי צריך לעבור עוד כברת דרך ולשפר עוד יותר את אלגוריתם הפילטור העלוב שלי.

בכ"א לא מאמין שהגבתי שוב אני כזה אפס חסר עמוד שדרה יימח שמי, הפעם באמת פעם אחרונה טפו^3 אז תרגיש חופשי להתפרע ממש בתגובה הבאה כי אם אני מגיב שוב זה כבר יגיע למחוזות האובדניות

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה ברור לי שתגיב שוב :)

אגו לא מעיב לי על השיקול דעת, לא בהווה ולא בלפחות 3-4 שנים האחרונות.

האמת שהתחלתי לכתוב הסבר נוסף על למה אתה לא יכול להגיד על ההודעה שלי שקר גס, פוסט מלא בהוכחות לוגיות, אבל למען האמת - עייפתי.

פעם הייתי טרול מוצלח, היום אחרי 2-3 עמודים של וויכוח אני מתעייף.

בכל מקרה, אני לא נכנס לפורום במטרה להתווכח עם אנשים רנדומלים ובפרט לא איתך, כי כן יש לי הערכה כלפיך (וגם הייתי בהרצאה שלך),

אתה רוצה לחשוב שהפוסט המקורי שלי הוא "שקר גס" - שיבושם לך, אבל אני מבטיח לך שאם תיקח בחור צעיר ללא כל ניסיון או ידע על השוק ותראה לו את ההודעות שנכתבו פה - התמונה שתצטייר לו תהיה דומה מאוד למה שכתבתי (עשיתי את זה לפני כמה דק' עם חבר שנה א').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא ששם בדרך כלל מקבלים רק בוגרי אוניברסיטה עם ממוצע של סביב ה-80 ומעלה. ז"א לסיים טכניון בממוצע 60 נגיד, זה שווה ערך לסיום במכללה, ואולי אפילו פחות.

רק שאין דבר כזה לסיים טכניון עם ממוצע 60 (ועד כמה שידוע לי- זה נכון גם לגבי שאר האוניברסיטאות)

אתה מחויב לשמור על ממוצע מצטבר מעל 65, אם אתה לא עומד בתנאי הזה במשך 2 סמסטרים רצופים- אומרים לך יפה שלום.

באופן כללי 80 זה מספר הקסם לעבודות סטודנט, אחרי התואר זה כבר משתנה בהתאם לתחום, לחברה הספציפית, ולמרפקים של אותו אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

lucifer, לא כ"כ הבנתי אם אתה מאשים אותי בשקרים גסים או לא, אבל אני חושב שהמשפט הזה:

לפעמים אפשר לדבר בקצת פחות ביטחון עצמי אם אתה לא יודע בוודאות את הפרטים

אתה יכול להקריא אותו גם לעצמך מדי פעם.

אני מאוד מעריך את ההצלחה של החברים שלך, שהגיעו למייקרוסופט ולצ'קפוינט ולשלל מקומות אחרים.

זה המקום להזכיר שלא כל עובד מייקרוסופט אחראי על פיתוח הקרנל של הווינדוס הבא, ושלחברות האלו יש מגוון משרות, אליהן אפשר להגיע. זה המקום להזכיר שיש אנשים שגם עשר שנים לאחר סיום התואר עדיין עובדים כבודקים או כותבי אוטומציה. וזה הרגע להבין שהסיפורים הפרטניים על החברים הסופר מוכשרים שלך רלוונטיים לעולם הגדול בערך כמו הסיפור של ביל גייטס.

למה?

כי התעשייה זה לא כמה חברים שלך (שהלכתי לאיבוד בתיאורים שלהם, אבל אני מבין שחלקם גם הגיעו לאן שהגיעו על סמך המלצות מבפנים). וכן, צר לי, אבל מעסיק ממוצע - בין אם בסטארטאפ קטן, לבין אם חברת ענק כמו גוגל - יעדיף לעולם את מי שקורות החיים שלו מרשימים יותר, אלא אם כן יש לבן אדם המלצות. ככה זה. ולכן, מי שמסיים תואר במוסד נחשב פחות, יקבל הרבה פחות הזדמנויות, יפגע בסיכוי שלו להגיע למגוון משרות וכו'.

כן, יש בשוק הרבה משרות. מכיר גם מקרים של אנשים שגררו תואר על פני עשור ועדיין הצליחו למצוא עבודה (כמובן, קודם כל כבודקים). ועדיין, בדיוק כמו שכתבתי בהודעה הראשונה שלי בשרשור (וחבל שמחקת את המשפט הזה כשבנית את התמונה שבנית)

במקרה הממוצע, לבוגר אוניברסיטה נחשבת בכל תחום יש יותר אפשרויות תעסוקה והוא יקבל יותר הזדמנויות, ממישהו שלמד במוסד פחות מוכר.

מי שזחוח מספיק לחשוב שהוא יותר טוב מהממוצע, מבלי שיש ל שום קבלה על זה, יכול לנסות את מזלו כאוטודידקט.

לרובינו, פשוטי העם, עדיף לנסות ולעבור במסלולים שנותנים לנו נקודות זכות לעתיד, ולא להסתמך על סיפורים על חבר של חבר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעלי ניסיון ממשי בתעשייה או רק תואר ראשון?

מניסיוני, אני לא בטוח שלבוגרי טכניון עם ממוצע 70 יש עדיפות על בוגרי מכללה טובה עם ממוצע 95.

בנוסף, בוגרי המכללה יכולים להמשיך לתואר 2 באוניברסיטה או בטכניון ו"לדרוס" את התואר מהמכללה, מה שבוגר הטכניון בממוצע נמוך לא יוכל לעשות.

עריכה אחרונה על ידי NirLevi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתיאוריה אני מסכים איתך ניר, אבל כזכור לי רוב האנשים בשרשור אמרו דברים דומים (+- "לך לטכניון רק אם אתה באמת מאמין שיש לך את היכולות לסיים עם הישגים")

מה שכן, אני נוטה להאמין שאדם שהיה מסיים את הטכניון עם ממוצע 70 לאחר מאמצים, לא היה מסיים מכללה טובה (לדוג': בראודה) עם ממוצע 95 - לכן הדוגמא לאו דווקא מחזיקה מים וקיימת יותר בפן התיאורטי. השאלה האם עדיף 70 בטכניון או 95 במכללה עלומת-שם לא מוכרת היא שאלה יותר מאתגרת, וכאן אני כבר פחות בטוח מה נכון - אבל נוטה לכיוון שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, בוגרי המכללה יכולים להמשיך לתואר 2 באוניברסיטה או בטכניון ו"לדרוס" את התואר מהמכללה, מה שבוגר הטכניון בממוצע נמוך לא יוכל לעשות.

גם זה לא מדוייק.

אני מניח (אם כי לא יודע) שהטכניון ידרוש מאותו בוגר מכללה לא מעט השלמות וכדי לעבור לתואר השני ידרש גם ממוצע די גבוה באותן השלמות. זה נכון אפילו במעברים מאוניברסיטאות אחרות באמצע התואר הראשון, וכמובן, גם אוניברסיטאות אחרות ידרשו השלמות מסטודנט בטכניון שיבקש לעבור אליהן.

לגבי בוגר טכניון עם ממוצע לא מושלם - יש מסלול "עוקף ממוצע", עם תחילת לימודי מאסטר "על תנאי" אשר דורשת השגת ממוצע מעל 85 (או משהו דומה) בשורת קורסים ראשונים בתואר שני ללא תזה, ובהמשך ממוצע גבוה יאפשר מעבר לתואר עם תזה. לגבי סעיף זה אני יודע זאת בודאות, מנסיון של אחד הבנים שלי (אם כי לא לימודי חשמל או מדמ"ח).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
גם זה לא מדוייק.

אני מניח (אם כי לא יודע) שהטכניון ידרוש מאותו בוגר מכללה לא מעט השלמות וכדי לעבור לתואר השני ידרש גם ממוצע די גבוה באותן השלמות. זה נכון אפילו במעברים מאוניברסיטאות אחרות באמצע התואר הראשון, וכמובן, גם אוניברסיטאות אחרות ידרשו השלמות מסטודנט בטכניון שיבקש לעבור אליהן.

אם אני זוכר נכון, כשרציתי לעשות תואר שני אז דרשו שאעשה שוב את שדות אלקטרומגנטיים ואותות אקראיים ורעש (שני קורסים שמתחרים אחד בשני על מי הקורס הכי קשה בתואר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אתה חייב להגיע לטכניון שנחשב למוסד עם התנאי קבלה הכי גבוהים להנדסה?

ייתכן שלבן גוריון או תל אביב יש תנאי קבלה נוחים יותר, אמנם לא יוקרתי כמו הטכניון - אבל גם המחלקות להנדסה שלהם נחשבות לטובות מאוד.

מומלץ גם לבדוק עם האוניברסיטה הפתוחה - ייתכן ושם כן יכירו בקורסים שעשית.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה לחשוב שהפוסט המקורי שלי הוא "שקר גס" - שיבושם לך,

זה לא מה שהוא כתב. קראת לא טוב ולכן אולי נכנסת למצב של מגננה.

הוא כתב ששקר גס זה כשאתה אמרת, שהוא אמר, שמי שיש לו תואר ממכללה לא יתקבל לעבודה ראשונה בכלל, למרות שהוא לא כתב את זה בשום מקום, ואף כתב להפך. אתה אמרת שהוא כן כתב את זה למרות שהוא לא. בגלל זה הוא אמר שזה שקר גס. לא ההודעה המקורית שלך.

פות"ש,

לדעתי, אם אתה מצליח במכללה טובה יהיה כדאי לנסות, לכל הפחות שנה אחת, בטכניון. אתה מגיע עם מספר יתרונות: ידע בקורסים, גם אם מעט שונים/ברמה שונה, יש לך כבר ניסיון אקדמי, אז סביר להניח שהכאפה שתחטוף תהיה פחותה מזו שחוטפים שם בהנדסת חשמל. כבר יש לך כלים ללמידה, אתה מכיר את עצמך ואתה יודע איך אתה אוהב וצריך ללמוד, גם לבד.

אולי בטכניון דברים יהיו שונים, אבל באופן גורף, מה שאני שומע מאנשי הטכניון זה שהחלק היותר קשה בהתחלה זה ללמוד איך ללמוד. אחד התארים שאחותי עושה שם זה בהנדסת חשמל וממש רואים איך הציונים שלה מטפסים עם הזמן [במיוחד אלו שבחשמל], למרות שהקורסים לא הופכים לקלים יותר. היא רק מקרה אחד כמובן, אבל עם הניסיון משתפרים, בכל דבר ולא רק בטכניון.

לדעתי, בלי היכרות אישית, מנתונים שטחיים אתה עושה רושם של מישהו שיצליח להעביר שם תואר בהנדסת חשמל עם ממוצע מעל 80.

אני חושב שכדאי לנסות.

בהצלחה!

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגניפ לא האשמתי אף אחד בשקרים, בפרט לא אותך. האשימו אותי.

ניקו כבר התייחס לזה, וגם אור עצמו.

בסוף כולנו כותבים על סמך ניסיון כזה או אחר. רק קח בחשבון שלחלק מהמגיבים כאן יש ניסיון יותר עשיר ממך בתחום הזה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבנגי אני די בטוח שלכל המגיבים יש ניסיון עשיר יותר משלי, אבל אני לא חושב שזה גורם לדעה שלי להיות פחות רלוונטית: ההפך הוא הנכון. מכוון שבסופו של דבר הדיון הוא על משרות ג'וניור הדבר מעמיד אותי כבעל הדעה המעודכנת ביותר מכוון ששם הייתי עד ממש לאחרונה. כל החברים שלי נמצאים שם כרגע (אם הדעה שלי נכונה או לא בעולם האמיתי - זה סיפור אחר, אבל מכוון שמבין המגיבים אני כנראה הכי צעיר - הדעה שלי מתבססת על מקרים טריים).

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...