Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 17 דקות, SlowRide כתב:

וואוו, לא ידעתי שאנחנו בעשירון העליון.

זו בדיוק התחושה שאני חי בה...

לכל הרוחות, אם 90 אחוז מהאוכלוסיה מכניסים פחות ממני, אנחנו 4 נפשות,  ואני נלחם כמו עכבר להישאר על הגלגל, אז איך חיים אנשים בעשירון השביעי?החמישי?

משפחות עם 3-4 ילדים, לא מדבר עכשיו על  משפחות מרובות ילדים- איך יש לילדים האלה סיכוי לקבל חינוך מועשר, כזה שיתן להם סיכוי אמיתי למוביליות חברתית? 

במיוחד כשאמא מעשנת מלבורו לייט ומחזיקה אייפון 15 ביד.

• אהבתי 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, natco כתב:

זו בדיוק התחושה שאני חי בה...

לכל הרוחות, אם 90 אחוז מהאוכלוסיה מכניסים פחות ממני, אנחנו 4 נפשות,  ואני נלחם כמו עכבר להישאר על הגלגל, אז איך חיים אנשים בעשירון השביעי?החמישי?

משפחות עם 3-4 ילדים, לא מדבר עכשיו על  משפחות מרובות ילדים- איך יש לילדים האלה סיכוי לקבל חינוך מועשר, כזה שיתן להם סיכוי אמיתי למוביליות חברתית? 

במיוחד כשאמא מעשנת מלבורו לייט ומחזיקה אייפון 15 ביד.

יש סקאלה.

הרוב לא נמצאים במקומות שרואים בפרסומות (משלוחי מזון, תינוקות בוכים רעבים למטרנה וכל זה). הם קיימים וזה נורא, אבל זה לא הרוב.

הרוב מתגלגלים מהלוואה להלוואה או משונררים את ההורים שאין להם משכנתא כי קנו 3 דירות ו לפני 30 שנה והם פנסיונרים על פנסיה תקציבית או משהו כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק גדול מהציבור, שלא עובד בשחור, חי חיים "לא וואו". כמו שאמרו, מתגלגל מהלוואה להלוואה, חי במינוס קבוע וכו'.

הדור שלנו, אלו שנולדו בשנות השמונים, חי ברמת חיים משמעותית גבוהה ממה שחיו הורינו. 

כנראה שאנחנו פשוט חיים/מנסים לחיות ברמת חיים גבוה מידי.

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

יש סקאלה.

בטח שיש סקאלה. היא לינארית לחלוקה לעשירונים...

אבל גם תא משפחתי בעשירון 8, שנשאר לו ביד נטו 20 וכמה אלף, עם הוצאות דיור ממוצעת של 5000-6000 שקל על דיור, עוד 3000 על מזון, 1500 לחשבונות, ועוד 1500 לאחזקת רכב בסיסית (ללא ההלוואה לרכישתו כמובן) וזה לפני שדיברנו על בריאות, חינוך, העשרה לילדים ופנאי- מאיפה כל האלפים להחזרי אשראי צרכני? 

ואם הם בקושי סוגרים את החודש, אז מה עושים 50 אחוז מהאוכלוסיה כאן, בעשירונים 1-5?

כל המכוניות החדשות ש- @TheOne23 רואה על הכביש, כל התורים בנתב"ג, כולם מורכבים מעשירונים 7-10?

התשובה פשוטה מאד-

"מתגלגלים מהלוואה להלוואה" זה יופימיזם ל"מעמיקים את הבור בכל חודש שעובר, ואחרינו המבול".

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

יש סקאלה.

הרוב לא נמצאים במקומות שרואים בפרסומות (משלוחי מזון, תינוקות בוכים רעבים למטרנה וכל זה). הם קיימים וזה נורא, אבל זה לא הרוב.

הרוב מתגלגלים מהלוואה להלוואה או משונררים את ההורים שאין להם משכנתא כי קנו 3 דירות ו לפני 30 שנה והם פנסיונרים על פנסיה תקציבית או משהו כזה.

להורים האלה, במקרה הטוב, דירת 3 חדרים בשכונה בינונית (מינוס) ופנסיה של 4,000 ש"ח לחודש, לא אמצעים שמאפשרים תמיכה משמעותית. אם מצבם ממש טוב יש עוד פנסיה קטנטנה של האישה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, natco כתב:

בטח שיש סקאלה. היא לינארית לחלוקה לעשירונים...

אבל גם תא משפחתי בעשירון 8, שנשאר לו ביד נטו 20 וכמה אלף, עם הוצאות דיור ממוצעת של 5000-6000 שקל על דיור, עוד 3000 על מזון, 1500 לחשבונות, ועוד 1500 לאחזקת רכב בסיסית (ללא ההלוואה לרכישתו כמובן) וזה לפני שדיברנו על בריאות, חינוך, העשרה לילדים ופנאי- מאיפה כל האלפים להחזרי אשראי צרכני? 

ואם הם בקושי סוגרים את החודש, אז מה עושים 50 אחוז מהאוכלוסיה כאן, בעשירונים 1-5?

כל המכוניות החדשות ש- @TheOne23 רואה על הכביש, כל התורים בנתב"ג, כולם מורכבים מעשירונים 7-10?

התשובה פשוטה מאד-

"מתגלגלים מהלוואה להלוואה" זה יופימיזם ל"מעמיקים את הבור בכל חודש שעובר, ואחרינו המבול".

החלוקה לעשירונים היא לינארית, אבל אני לא חושב שההתנהלות היא לינארית.

כלומר לעשירון 5 יכולה להיות התנהלות גרועה פי 10 מעשירון 4. 

אם כבר, אלה שלכאורה יש להם הכנסה יפה, יכולים להרשות לעצמם לגלגל עוד ועוד הלוואות.

האמירה של theone נכונה לגבי הרכישות, אבל לא לגבי מאיפה הכסף מגיע. כל הרכבים, חופשות, אייפונים מגיעים מהלוואות ושייכים לבנק. גם לקנות אייפון ב36 תשלומים זאת הלוואה.

לפני 36 דקות, sperial כתב:

להורים האלה, במקרה הטוב, דירת 3 חדרים בשכונה בינונית (מינוס) ופנסיה של 4,000 ש"ח לחודש, לא אמצעים שמאפשרים תמיכה משמעותית. אם מצבם ממש טוב יש עוד פנסיה קטנטנה של האישה.

ספריאל, בוא לא נחזור לדיונים האלה בחייאת. 

יש מספיק אנשים מבוגרים עם דירות מטורפות (או יותר נכון בתים פרטיים כי פעם היה פשוט) שמטיילים היום בעולם בגילאי 70-80 בכיף שלהם בלי לדאוג יותר מדי. 

שוב, כן, יש קשישים עריריים שיושבים לבד בחושך בלי כסף לתרופות, אבל זה לא הרוב.

לי באופן אישי יש כמות לא מבוטלת של חברים שקיבלו סכומים של 500 עד מיליון שקל לדירה, אני לא מסתובב ולא קרוב לאיזור של צפון תל אביב/קיסריה או לא יודע מה והסביבה שלי היא בסהכ מעמד ביניים.

(שיהיה להם לבריאות כן? לא גנבו ולא כלום, אם ההורים יכולים לעזור בכיף).

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כל החברים שלי שקנו דירות בלי יוצא מן הכלל קיבלו עזרה מההורים. גם אלה שמרוויחים הרבה יותר מ32 אש"ח בחודש. נחשו מה? ההורים שלהם לא גרים בדירות 3 חדרים עם פנסיה של 4000 שקל.

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

כל החברים שלי שקנו דירות בלי יוצא מן הכלל קיבלו עזרה מההורים. גם אלה שמרוויחים הרבה יותר מ32 אש"ח בחודש. נחשו מה? ההורים שלהם לא גרים בדירות 3 חדרים עם פנסיה של 4000 שקל.

אתה מדבר שטויות.

יש להורים שלהם דירת 2 חדרים של עמידר, פנסיה 3900 שקל שחצי מזה לתרופות, חצי לחשבונות וחצי לאוכל ל2 כלבים שלהם.

ההורים פתחו חשבון אונליפאנס כדי לסייע להם זה שלא שיש להם כסף בצד והם רגועים.

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יובל .מ.אני התיחסתי לאנשים שמתגלגלים מהלוואה להלוואה. אלה שההורים שלהם מבוססים כנראה יהין בעצמם יותר משכילים, מבוססים ועם ידע כיצד להתנהל כלכלית. וכמובן שתמיכת ההורים, אם קיימת, תגיע לידי ביטןי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

@יובל .מ.אני התיחסתי לאנשים שמתגלגלים מהלוואה להלוואה. אלה שההורים שלהם מבוססים כנראה יהין בעצמם יותר משכילים, מבוססים ועם ידע כיצד להתנהל כלכלית. וכמובן שתמיכת ההורים, אם קיימת, תגיע לידי ביטןי.

לא מחייב בכלל.

גם אלה שההורים שלהם מבוססים מתנהלים עם הלוואות. כל עם ישראל משכן את התחתונים שלו לבנקים. זה הרכבים, חופשות, בגדי מותגים ואייפונים שרואים ברחובות.

אם יש משהו אחד שאני מודה עליו לאשתי זה שהיא לימדה אותי לא להתקרב להלוואות. כשהבנק מתקשר ומציע אני מנתק לו בפנים בלי להתבלבל בכלל, אפילו בלי להגיד לא.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, יובל .מ. כתב:

לא מחייב בכלל.

גם אלה שההורים שלהם מבוססים מתנהלים עם הלוואות. כל עם ישראל משכן את התחתונים שלו לבנקים. זה הרכבים, חופשות, בגדי מותגים ואייפונים שרואים ברחובות.

אם יש משהו אחד שאני מודה עליו לאשתי זה שהיא לימדה אותי לא להתקרב להלוואות. כשהבנק מתקשר ומציע אני מנתק לו בפנים בלי להתבלבל בכלל, אפילו בלי להגיד לא.

סתם שאלה, 

איך אתה קונה רכב??

נניח רכב חדש ב150 אלף ש״ח, בהנחה ויש לך את הסכום במזומן, האם תעדיף לשלם במזומן או לקחת את ההלוואה ולשים את המזומן שיש לך באיזה קרן X?

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שם 120 באיזו קרן וקונה אוטו משומש ב30.

• אהבתי 4

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.9.2023 בשעה 09:20, פריג'י כתב:

מהר מהר אין זמן, ואז הטעויות הקולוסאליות מאטות אותך בהמשך ואתה נהיה עבד לטעויות שעשית כשעוד לא היה לך מוצר, ויכלת לתקן אותן אז בחצי יום של חשיבה והטמעה ופתאום זה פרויקט של 3 חודשים נטו כפול כל כוח האדם המתכנן (שלא יכול לעבוד) אז לא מאשרים לתקן, ורק מוסיפים קיצורים וקומבינות.

אתה יודע מה זה מזכיר לי, פתחו את הרכבת הקלה, עשור שלם בנו אותה. השקיעו מעל ומעבר.

רק מה הכניסה לתחנת רכבת קלה בפתח תקווה צריכה לעבור דרך תחנת רכבת כבדה.

חלם זה כאן. אני די בטוח שאם אני אעבור בסביבה שם ואראה. תוך חצי שעה ויהיה לי פתרון נורמלי מבלי לגרום לסתם אי נוחות למשתמשים.

עוד שטות מפגרת, תחנת רכבת חדרה, החניון היה בעבר מגודר כולו. ככה שאתה חונה ואז צריך לעשות סיבוב שלם בשביל להגיע לתחנה עצמה.

במקום אשכרה לפרק חלק מהגדר. לקח להם כמה שנים עד שקמה קול זעקה על הטמטום הזה ועשו מעבר נורמלי מהחניון לתחנה.

• אהבתי 2
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Jeka88 כתב:

סתם שאלה, 

איך אתה קונה רכב??

נניח רכב חדש ב150 אלף ש״ח, בהנחה ויש לך את הסכום במזומן, האם תעדיף לשלם במזומן או לקחת את ההלוואה ולשים את המזומן שיש לך באיזה קרן X?

אווווווו... עכשיו אתה מדבר.

כשהריבית היא 0? לוקח הלוואה ומשקיע את הכסף. רעיון מצוין.

אבל מה קורה כשהריבית עולה ל4-6 אחוז? הולכים ל"צינור" לבכות לגיא לרר על יוקר המחיה, כי ההחזר על הרכב קפץ מ1000 ל1400 ועכשיו אתה במינוס כל חודש כי כשלקחת את ההלוואה היית על הקשקש.

המחשת בצורה הכי טובה את הרעיון שכתבתי. אפס אחריות אישית, בהכל כולם אשמים חוץ ממי שלוקח את ההלוואה.

גם אם ההלוואה היא 300 אלף שקל מגורם חוץ בנקאי כדי לקחת עוד 1.3 מיליון מהבנק במחיר למשתכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...