Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

הפרויקט ליד זיו (פינוי בינוי, אם דוסבר בכך קודם) היה הראשון שנבדק, נפסל על הסף. גבעת זמר - גם היא על הגבול בין רמות רמז לאלמוגי - יותר זולה (לזכרוני 2.2 מלש"ח לדירת 4 חדרים) - אבל נפסלה כיון שצפויה להיות אתר בניה שנים רבות, יש יציאה בודדת מהשכונה ואין שום שירותים קהילתיים.

אם לדבר על רמת אלמוגי - גם היא מגוונת מאד. אל תשווה, נניח, את רח' סחלב לרח' סיפן, וכמובן לכל מה שבאמצע. רחוב סחלב, זה האיזור שעליו דיבר דני, צפוף מאד. החלק העליון של השכונה, שגובל באבא חושי, הרבה יותר מרווח. לפני שקניתי את הדירה ברמת אשכול הייתי קרוב מאד לרכישת דירה בסיפן, שנפלה בגלל בעיית רישום בטאבו.

אני לא יודע למה אתה קורא "פרוייקט מתחת לורדיה" כי מתחת לורדיה זה כביש רופין. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 17 דקות, sperial כתב:

אל תשווה את דמי השכירות בחיפה למרכז. בדיוק היום סיפר לי אותו בן על גיסתו, ששוכרת דירה באיזור דרך נמיר בת"א, 2 חדרים 6500 ש"ח. הוא עצמו שוכר ברמת אלון דירת 3 חדרים (קומה וחצי מעל הכינסה ללא מעלית) ב-3300 ש"ח

הכוונה שלי, שאם אתה כבר משקיע 2.5 בדירה, אולי עדיף שתקנה את הדירה בגבעתיים, תשכיר אותה למשפחה ובכסף שתקבל תגור בשכירות בחיפה בדירת 3 חדרים נחמדה ותיעזר בהפרש בשביל להחזיר את המשכנתא. כשהמשפחה גדלה ואתה לקראת סיום החוב, אתה יכול לעבור בשכירות לדירת 5 חדרים עם נוף לקפריסין וישאר לך קצת עודף לוואגיו במרפסת. 

זה תלוי כמובן כמה הון עצמי יש לך.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע של 3 חדרי שרותים

אני לא צריך 3

ואז מתחיל המשחק עם החדר ארונות  שלעצמו דבר נהדר אבל המיקום לא טוב.

הקבלן הוא גם היזם והקרקע בבעלותם ויש לוי בנקאי וערבות.

הוא מסודר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתחיל להתעסק עם שוק שלא מכירים, במחק 100 ק"מ מהבית, ועוד כאשר אתה מצד אחד זוג צעיר ומצד שני עסוק מאד? לי זה נראה קצת יומרני אם אין לך אופי של יזם.

ראיתי את הקשיים של השכרה מרחוק כאשר שכרתי לבן הצעיר חדר בצפת כאשר בעלי החדר גרים במרכז. ואני בכלל לא מדבר על ההתעסקות עם השכרת הדירה של אמא שלי, דווקא דירה טובה, אבל ישנה, במקום טוב בחיפה.

@דני 9999 עד כמה שאני זוכר כל הדירות שם עם מבנה ארוך וצר, דומני שצד אחד צמוד למדרון, מה שמכתיב את המבנה הזה. ויש יחידת מתבגרים מרוחקת שמתאימה כאשר יש בבית ילד מעל גיל 12 או משהו כזה, לא עם ילדים צעירים. לגבי מספר השירותים - פעם גם אני חשבתי כמוך, היום אני אומר שכל המרבה הרי זה משובח. ודומני ש-3 שירותים זה התקן לדירת 5 חדרים, אבל יש לנו מומחה - @natco - שיענה על השאלה.

• אהבתי 2

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, sperial כתב:

אל תשווה את דמי השכירות בחיפה למרכז. בדיוק היום סיפר לי אותו בן על גיסתו, ששוכרת דירה באיזור דרך נמיר בת"א, 2 חדרים 6500 ש"ח. הוא עצמו שוכר ברמת אלון דירת 3 חדרים (קומה וחצי מעל הכניסה ללא מעלית) ב-3300 ש"ח.

המחירים הם כולל ארנונה/ועד בית ? עד כמה שידוע לי הארנונה בתל אביב כפולה מחיפה.

מצד שני, אם הבן שלך סטודנט אז זה לא משנה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 דקות, Gorpi כתב:

המחירים הם כולל ארנונה/ועד בית ? עד כמה שידוע לי הארנונה בתל אביב כפולה מחיפה.

מצד שני, אם הבן שלך סטודנט אז זה לא משנה...

להפך, ארנונה בחיפה יקרה בהרבה מתל אביב. חיפה במקום השלישי בגובה הארנונה בארץ, אחרי ירושלים ורמת גן.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, דני 9999 כתב:

הקטע של 3 חדרי שרותים

אני לא צריך 3

ואז מתחיל המשחק עם החדר ארונות  שלעצמו דבר נהדר אבל המיקום לא טוב.

הקבלן הוא גם היזם והקרקע בבעלותם ויש לוי בנקאי וערבות.

הוא מסודר

תשמע, הסוויטה השניה זה דבר לא רע.

("בחינם," מה 'כפת לך...) 

חדר לאורחים, לילד מתבגר.

nice to have.

אבל זו הספציפית לא טובה. כל הסידור של החדר נדפק מזה שיש עוד דלת בחדר, והמתכנן פשוט לא פתר את זה טוב.

וואלה לא יודע.

אם החבר'ה פה אומרים שזה מחיר מציאה לשכונה (לי אין מושג ירוק-בחיפה הייתי לפני 30 שנה, כשהייתי בבה"ד חיל הים), לא בטוח שהייתי פוסל על הסף.

את החבר'ה האלה של הפינוי-בינוי אפשר לסחוט קצת יותר מיזם רגיל בשינויי דיירים, בגלל שזה ממילא  "בילט אין" עם הדיירים הקיימים שלהם, אז הם נוטים להתגמש (בטח כשזה לא בנוי עדיין)

אם אתה רואה שיש כיוון- קח לך איזה מעצבת יצירתית ולוחמנית, ותדגם לך דירת בוטיק כל עוד התכניות על הנייר-  יש סיכוי שגם יזם קשוח שלא נותן הנחות בכסף, יזרום על כמה קירות במיקומים שונים.

@sperial אין תקן למספר חדרי אמבטיה לפי גודל הדירה.

יש בחת"ב סעיף שמחייב להתקין חדר רחצה וחדר שירותים אחד לפחות.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

רך אגב, בדיון של @יבגניפ יש לו יוממות ברכבת לעבודה בת"א - אבל הסדר של עבודה מהבית 2-3 ימים בשבוע.

כן, עבודה מהבית זה לגמרי גיים צ'יינג'ר, אני שומע על לא מעט אנשים עכשיו שמרגישים שיכולים להגשים חלום של חיים בכפר בנגב, בגולן ואיפה לא.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@natco הסויטה השניה היא דבר מצויין - השאלה מתי תהיה שימושית לאותו זוג. לגבי המחירים בחיפה - למרות שאני גר בעיר הזו מלידה, ולמרות שחלפו רק 8 שנים מאז שחיפשתי דירה ו-5 שנים מאז שאימי ניסתה למכור את שלה ונכשלה בגלל מתווך עם עיניים גדולות - אני המום בכל פעם שבה אני רואה את הפרוספקטים האלה עם המחירים שעולים בכל פעם ב-100 אש"ח.

לגבי המחיר - אני לא בטוח שהוא כל כך מציאה. לא ביקרתי בפרוייקט הזה, אבל עד כמה שאני זוכר הרחוב (סחלב) הוא די צפוף. הרחובות היותר גבוהים בשכונה (יקינטון, בליטנטל וכמה סעיפים קטנים) הרבה פחות צפופים.

@יבגניפ זה היה אחד הקריטריונים שלו בחיפוש עבודה - זה היה בשיא הקורונה, אחרי הסגר השני ולפני החיסונים. קריטריון שני היה קרבה לתחנת הרכבת. אז זה לא שהוא לא מגיע למשרד, אבל 2-3 פעמים בשבוע זה לא 5, ויש גמישות בשעות העבודה.

@Gorpi לגבי הבן שלי מדובר בשכירות פרופר. ויש לו בעלת בית הגונה שמטפלת היטב בתקלות. ו-לא, הזוג הזה אינו סטודנטים. אבל רמת אלון מחשבת "איזור ב'" לצורך ארנונה, אז היא לא רצחנית.

לגבי השוואת ארנונה בין ערים - צרה צרורה, כי התחשיב שונה לגמרי. בחיפה מדובר בנטו - נטו - לא משלמים על קירות, לא משלמים אל שטח משותף, לא משלמים על קוקיות מתחת 1.80 מ', לא משלמים על חדרי שירות. אז נכון שהמחיר למ"ר גבוה, אבל משלמים על פחות מ"ר. איך זה מתקזז לעומת ערים שבהם משלמים ארנונה על שטח "ברוטו"? לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם צודקים

אני לא ממהר לשום מקום.

יש לי דירת 4 חדרים משלי ברוממה 

פשוט החלטנו להתחיל לבדוק.

כמו עם רכבים, סבלנות.

אין לי שום בעיה גם למצוא יד 2 לקחת מעצבת וקבלן ולשפץ לי דירה חלום.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.5.2021 בשעה 07:21, דני 9999 כתב:

המחירים בחיפה עלו מאוד.

דירה בת 4 חדרים בבניין משנות ה 60 בלי מעלית בלי מחסן בלי חנייה בלי ממ"ד אבל עם שפע חזירי בר

עלתה לי בשנת 2012 820000 ש"ח

היום בקלות בין 1300000 ל1400000

מבוסס על דירות שנמכרו בבניין שלי בשנה האחרונה ולא משופצות כלל.

שלי משופצת מא ועד ת הכל הוחלף.

שוב לדעתי מחיר לא שפוי.

אני מעוניין לעבור לדירת 5 חדרים אבל כרגע אני מתחיל לחוש את השטח ולא נעים לי.

דירת 5 חדרים יד 2 ברחוב שאני רוצה לגור בו עם מעלית מחסן חנייה ממ"ד באזור 2150000

ועוד צריך שיפוץ יפה מאוד ( לפחות 200000, לפחות )

מקבלן רחוב ליד בתחילת שיווק 2400000 וניתן לדבר יפה על המחיר.( פרי סייל- תחילת שיווק עוד לא עלוהקרקע )

יהיה מעניין.

האמת בא לי חדשה מקבלן. בא לי הפינוק הזה שאני מקבל מפתח ונכנס לגור והכל חדש

ולא אז מתחיל שיפוץ.

בא לי 2 חניות שהם שלי ולא לחפש חניות.

בא לי מרפסת גדולה עם מנגל.

בא לי לפנק את עצמי ואת המשפחה שלי לאור כל התקופה האחרונה.

פשוט בא לי, נכון אין הגיון כלכלי בזה אבל הנפש רוצה.

מתאים לי לקבל את הדירה בעוד 3 שנים.

לא לחוץ לי כמעט לא נשארה לי בכלל משכנתא על הנוכחית ( 640 ש"ח בחודש קבוע ).

לא רוצה את הלחץ לקנות ואז מהר למכור.

סביר להניח שאני לא יעבוד דירה מה 5 חדרים ב 20 שנה הקרובות.

עכשיו איך אני משכנע את ההנהלה- אין לי מושג.

ההנהלה רציונלית יותר ממני.

בא לך לשלם ב-25 שנים הקרובות כ-6000 ש"ח משכנתא (אחרי שסיימת כבר עם המשכנת הנוכחית) בשביל לקבל את כל הפינוקים שרשמת?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, redroze כתב:

בא לך לשלם ב-25 שנים הקרובות כ-6000 ש"ח משכנתא (אחרי שסיימת כבר עם המשכנת הנוכחית) בשביל לקבל את כל הפינוקים שרשמת?

אין בעיה

תן לי את הדירה בלי הפינוקים

אי אפשר !

זה כבר לא פינוקים זה מצרך חיוני.

אתה לא יודע מה ההון העצמי שלי אם יש לי כזה בכדי להעריך את ההחזר החודשי שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אני קולט שאתה כבר לא זוג צעיר אלא משפר דיור.

אני מבין לגמרי את הרצון שלך להתקדם בתנאי הדיור. אני לגמרי מבין את הגישה הלא לגמרי רציונלית שלך, ואיכות החיים שלך שווה לא מעט כסף. אם יש לך בני עשרה שיהנו מהפרדת חדרים ואפילו "סויטה" זה שיפור גם באיכות החיים שלהם. אין לי ספק שאם היה מדובר בפורום רכישת רכב היית מקבל הרבה תמיכה בשאיפתך להשתדרג, אז למה לא בדירה. כמובן שבהנחה שאתה שקול כלכלית, אבל אם יש לך דירה שמכסה 60% ממחיר הדירה החדשה, וגם קצת חסכונות, המהלך הזה הופך להרבה פחות מסוכן כלכלית.

תביא בחשבון שגם מכירת הדירה עלולה להיות יותר מורכבת ממה שנראה ברגע הראשון.

אבל, מה דעתך לצאת להרפתקה קצרה של שכירה והשכרה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...