Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 38 דקות, דני 9999 כתב:

הציעו דירה בבניין עם 4 קומות קומה 2 138 מטר ועוד 23 מטר מרפסת.

לפני 39 דקות, דני 9999 כתב:

מחיר לפני מיקוח 2.52

אללה יוסטור.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

2.5 מיליון בחיפה... הולי שיט. רואים שמדובר בדירה ענקית, אבל עדיין... 

חיפה עיר גדולה ומגוונת. דירה ברמת אשכול עם נוף לים במרחק נסיעה של 5 דקות למת"מ תעלה יותר מדירה זהה בעיר התחתית. 2.5 מיליון לדירה הגונה זה בהחלט הגיוני.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עולה דירה 2-3 חדרים סבבה בחיפה? איזה שכונות נחשבות לנעימות? אני לא מדבר על יוקרה אלא מקום חביב לחיות בו עם נוף טוב ויחסית קרוב לרכבת. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

כמה עולה דירה 2-3 חדרים סבבה בחיפה? איזה שכונות נחשבות לנעימות? אני לא מדבר על יוקרה אלא מקום חביב לחיות בו עם נוף טוב ויחסית קרוב לרכבת. 

באופן כללי, נהוג לחשוב שהאזורים שממוקמים כמה שיותר גבוה על הכרמל הם יותר טובים. יש גם את האלמנט של "הצד הטוב" של ההר - זה שפונה לאזור המת"מ/טירה. למה הוא נקרא "הצד הטוב"? בעיקר כי הנוף יותר יפה ולא רואים את בתי זיקוק.

בשכונות כמו רמות חיפה (רמת אלון/רמת בגין/רמות ספיר) אפשר למצוא דירות 2-3 חדרים במחירים מ-800 אלף עד 1.2 מיליון לפני מיקוח (לפי יד 2). ברמת אלמוגי או רמת אשכול המחירים יותר גבוהים (1.5 מיליון וצפונה) אבל בדר"כ הדירות בהן יותר גדולות (לפחות 4 חדרים). כנראה בגלל אופי הדיירים (משפחות גדולות יותר). בזמנו ראיתי גם דירות 3.5 ברמות רמז שעברו פינוי בינוי (היו המון פרוייקטים בשכונה הזו בשנים האחרונות) במחירים סביב 1.2 מיליון.

בנוגע לרכבת, יש 2 תחנות רלוונטיות אבל כנראה שהכי נוחה זו חוף הכרמל. בוא נגיד שאם יש לך רכב אז לא קשה להגיע לתחנה תוך 10 דקות מהאזורים שציינתי, אלא אם כן זה בין השעות 8-9 שאלא השעות שכל חיפה עושה פקק בשדרות אבא-חושי ופרויד.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את התוכנית שפרסם @דני 9999 ראיתי אצל הבן שלי לפני מספר שבועות, אבל איני זוכר מה היו המחירים. היום הוא סיפר על מבחר דירות 4 חדרים בחלקים שונים של העיר בסדר גודל של 2.7-2.8 מלש"ח. טירוף מוחלט. רושם שהמחירים בעיר בטיסה.

דירות בנו"ש - למשל גבעת זמר (ליד בי"ח פלימן) עולות החל מכ-2.2 מלש"ח ל-4 חדרים. 

@MiniMiz3r זה פרוייקט ברחוב סחלב, בגבול בין רמת רמז לאלמוגי. רוצה ברחוב יקינטון (רמת אלמוגי ה"אמיתית") - תוסיף עו ד כמה מאות אלפים.

@eitanuch רמת אשכול שכונה נהדרת וזולה - כי אין בניין בלי  מדרגות. ודרך אגב, אל תשווה את רמת ספיר לרמת אלון ואת שתיהן לרמת בגין. למרות שכולן שייכות לאשכול ה"רמות" (בעצם אני לא בטוח לגבי ספיר, אני חושב שהיא שייכת לנו"ש) מדובר בשכונות עם מאפיינם שונים מאד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הפוטנציאל להתחדשות עירונית? זה משהו שזורם בחיפה? 

האמת אף פעם לא חשבתי על חיפה כאופציה, אבל להבדיל מאשקלון מדובר בעיר אמיתית וזמן נסיעה ברכבת לתל אביב זהה. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Avatar Schnitzel קיים בהיקף גדול בקרית אליעזר\קריית אליהו. הרסו את האצטדיון, בונים שם רבי קומות והכוונה היא לנייד תושבים מקרית אליהו (חוץ מהעיריה אף אחד לא משתמש במונח הזה, כולים קוראים לשכונה קרית אליעזר) לאזור הזה ואז לבצע פינוי בינוי שם. יש גם תוכניות לגבי נווה דוד.

הבעיה שאני רואה היא שתושבי קרית אליעזר ונווה דוד אלה אוכלוסיות חלשות מאד, אני לא יודע איך הן יעמדו בתחזוקה של מגדלים, שנראה לי שיהפכו לסלאמס תוך שנה.

שכונה נוספת שעברה פינוי בינוי היא חלק מרמות רמז, לא ברור לי באיזו הצלחה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

@eitanuch רמת אשכול שכונה נהדרת וזולה - כי אין בניין בלי  מדרגות. ודרך אגב, אל תשווה את רמת ספיר לרמת אלון ואת שתיהן לרמת בגין. למרות שכולן שייכות לאשכול ה"רמות" (בעצם אני לא בטוח לגבי ספיר, אני חושב שהיא שייכת לנו"ש) מדובר בשכונות עם מאפיינם שונים מאד.

אני מאוד אוהב את רמת אשכול. כמעט קניתי דירה לפני כמה חודשים עד שהמוכר החליט לסגור את העסקה עם מישהו שהיה לפניי.

השוויתי בין רמת אלון לספיר כי הצלחתי למצוא דימיון במחירים אבל מבחינת רמת חיים, כנראה שרמת אלון עדיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, דני 9999 כתב:

לא נראה ששם ארכוש

החלוקה לא טובה לדעתי בכלל.

שמח שאמרת את זה.

אני מסתכל כבר רבע שעה על התכנית, ומנסה למצוא איך לתאר את הבעיה שיש לי איתה.

וואלה, הכל תקני. הכל פחות או יותר מסתדר.

אבל היא לא טובה. חלוקה סתם לא טובה.

אני יכול למצוא באג קטן ולא קריטי בכל דבר שעשו פה.

אם זה הסידור של חדר המגורים, חדר הארונות המאולץ בסוויטת ההורים, האמבטיות הצפופות, החדרים המינימליסטיים.

אם מתכנן במשרד שלי היה מביא לי כזה דבר, הייתי שולח אותו לסיבוב מחשבה נוסף, והייתי מתקשה להסביר לו מה הוא עשה לא בסדר.

ושוב- זו דירה שאין בה טעויות קריטיות או משהו לא תקני. אני בטוח שימצא לה קונה מאושר שיבלה בה שנים טובות.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בכמה ניתן להשכיר דירה כזו בחיפה?

2.5 זה מחירים של 90 מ"ר עם חניה אחת בגבעתיים. שם משלמים 6750 בחודש על התענוג.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרתי ברמת אלון 6 שנים (עזבתי ב-1997), הבכור שלי שוכר שם עכשיו. אני אהבתי את השכונה, אבל חלק מזה היתה העובדה שגרתי בקומת כניסה עם 3 מדרגות, מה שלא הפריע עם עגלות ילדים. הבעיה בשכונה היא שמדובר בבניה בת 30-40 שנה, לא גבוהה אבל ללא מעליות. חזרנו לדיון מלפני כמה שעות או ימים.

אני גר ברמת אשכול מזה 8 שנים - למרות ריבוי המדרגות (וכפי שאתה מבין, אני כבר לא נער) אני מרוצה מאד מהדירה. מרווחת, נוחה, נוף עד רבע הדרך לפאפוס (כן, מצאתי באיזה מקום בגובה 200 מ' האופק הוא במרחק 50 ק"מ), ועוד שורה ארוכה של יתרונות שמגמדים כל חסרון של המדרגות, עד שלא אוכל יותר לטפס בהן.

@SlowRide אל תשווה את דמי השכירות בחיפה למרכז. בדיוק היום סיפר לי אותו בן על גיסתו, ששוכרת דירה באיזור דרך נמיר בת"א, 2 חדרים 6500 ש"ח. הוא עצמו שוכר ברמת אלון דירת 3 חדרים (קומה וחצי מעל הכניסה ללא מעלית) ב-3300 ש"ח. דרך אגב, בדיון של @יבגניפ יש לו יוממות ברכבת לעבודה בת"א - אבל הסדר של עבודה מהבית 2-3 ימים בשבוע.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, sperial כתב:

זה פרוייקט ברחוב סחלב, בגבול בין רמת רמז לאלמוגי. רוצה ברחוב יקינטון (רמת אלמוגי ה"אמיתית") - תוסיף עו ד כמה מאות אלפים.

אם כך, זה מחיר גבוה אבל לא מופרך, זו נחשבת שכונה מאוד טובה, שלא לומר יוקרתית. 

בנאות פרס אפשר למצוא דירות 4 חדרים במחיר הרבה, הרבה יותר נמוך. גם בפרויקט שמתחת לורדיה יש דירות 4 חדרים ב 1.7 מיליון אאל"ט

אני מניח שגם ברמות רמז וליד זיו, בפרויקטים החדשים, המחירים הרבה יותר סבירים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...