Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 27 דקות, Dimo כתב:

מקווה שיקרה ובלי פטור כזה או אחר, זה הכנסה לכל דבר והגיע הזמן להפסיק את החגיגה הזאת.

אולי ככה יתחילו לשחרר דירות לשוק.

למה צריך למסות הכנה שבגין ההון שלה כבר שילמת שלל מיסים בדרך? (מס הכנסה על הכנסה אישית לכסף ששימש לרכישת הנכס, מס רכישה) בלי שתוכל להכיר בהוצאות לשם עשיית ההכנסה (זמן של טיפול בנכס ובשוכר, שיפוצים וכו')?

אם כבר שיתנו למשכיר להתנהל כעסק ואז ישמר האיזון. ההחלטה על מיסוי מהשקל הראשון לא הגיוניות (וזה גם לא מה שהם מבקשים) 

לפני 28 דקות, SlowRide כתב:

גם עכשיו חייבים לדווח, לא?

רק מעל 5,070 (הסכום נכון לעכשיו). מתחת יש פטור מדיווח ופטור ממס

לפני 35 דקות, maxcher כתב:

https://www.calcalist.co.il/real-estate/article/s12do8tao 
יקרה? מתי?
כיצד ישפיע על השוק לדעתכם?

כל עוד יש שימוש במזומן, בעלי הדירות ידווחו על סכום חלקי וההמשך יהיה במזומן. ימצאו פתרונות.

מי שרוצה משלם ומי שלא לא. זה עניין של אופי ופחד מ"מה יקרה אם יעלו עלי". לא חושב שדיווח ישנה הרבה

עריכה אחרונה על ידי GTאי
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, SlowRide כתב:

גם עכשיו חייבים לדווח, לא?

למיטב ידיעתי היום חובת דיווח זה מ-5,070 שקל לחודש ומעלה. אבל זה תחום רחוק ממני.

איפה השניצל שיעזור?

לפני 19 דקות, maxcher כתב:

קראת עד הסוף?
הם טוענים שהם מתקשים לסנן דיווחים כוזבים או אי-דיווחים 

ברור, אבל מי שלא מדווח היום ומקבל 5,500 שקל לחודש, יתחיל לדווח? כנראה שלא, או שידווח 5,000.

ככה שרשות המיסים פתאום תקבל גל של דיווחים, שרובם ככולם מתחת לרף המיסוי.

עכשיו לך תברור את המוץ מהתבן ותגלה מתוך עשרות או מאות אלפי הדיווחים, מי דיווח דיווח כוזב ומרוויח יותר.

לפני 16 דקות, Dimo כתב:

שיפנו לשוכרים, אני בטוח שחלקם ישמחו לספר כמה הם משלמים ולמי (במיוחד על  המשכירים הכוכבים משרשור הקמצנים).

תיאורטית לפחות חלקית המידע קיים במשרד הפנים עפ"י כתובת.

לפני 2 דקות, GTאי כתב:

למה צריך למסות הכנה שבגין ההון שלה כבר שילמת שלל מיסים בדרך? (מס הכנסה על הכנסה אישית לכסף ששימש לרכישת הנכס, מס רכישה) בלי שתוכל להכיר בהוצאות לשם עשיית ההכנסה (זמן של טיפול בנכס ובשוכר, שיפוצים וכו')?

אם כבר שיתנו למשכיר להתנהל כעסק ואז ישמר האיזון. ההחלטה על מיסוי מהשקל הראשון לא הגיוניות (וזה גם לא מה שהם מבקשים) 

כי זו עדיין הכנסה, ההיגיון של רף מינימלי למיסוי, הוא לא בגלל זה, אלא בגלל שיקולי עלות/תועלת (כמה כסף ממיסים זה יכניס, לעומת כמה עבודה לרשות המיסים, כולל כמה עובדים נוספים צריך כדי לטפל בדיווחים הנוספים).

תגיד למשל למה זכיות בהגרלות וכאלה פטורות עד לרף של 30 אלף שקל? הרי על הכרטיס השתתפות כבר שילמת שלל מיסים בדרך.

או למה ממוסים רווחי הון, כשאותו הון שהשתמשת בו להשקעה כבר מוסה קודם?

כל הפטורים עם מספרי קסם למיניהם זה הרבה מאוד שיקולי עלות מול תועלת, לא איזה חשיבה לגבי הכרה בהוצאות.

אגב למיטב ידיעתי אין שום מניעה בפניך להתנהל כעסק כבר היום בנושא הזה, חוץ מה"חסמים" הרגילים שאתה צריך רו"ח וכו'.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, GTאי כתב:

מאותה הסיבה שממסים את רווחי שוק ההון , כסף שהושקע שם לאחר ששולמו מיסים.

להבנתי יש לך מוצר / אתה רוכש מוצר ועל עצם היותו שלך אתה צריך לשלם מיסים, יש מוצרים עם תשלום חד פעמי (רכישת רכב) ויש מוצרים עם תשלום חודשי.

למה שמישהו יכניס 10-50 אלף ש"ח מבלי לשלם על זה מיסים?

המדינה יצרה ומאפשרת לו את ההכנסה הזאת אז מגיע לה חלק מהעוגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כי זו עדיין הכנסה, ההיגיון של רף מינימלי למיסוי, הוא לא בגלל זה, אלא בגלל שיקולי עלות/תועלת (כמה כסף ממיסים זה יכניס, לעומת כמה עבודה לרשות המיסים, כולל כמה עובדים נוספים צריך כדי לטפל בדיווחים הנוספים).

אתה צודק. לדעתי זה אבסורד כמו שלל הדוגמאות שנתת שהם נכונות.

המדינה עם שלל ההחלטות האחרונות הופכת להיות מחלבה של עשירונים מאוד מסויימים באוכלוסיה. לטווח הקרוב זה יעיל, לטווח הרחוק זה יזיק מאוד.

במקום להגדיל את ההכנסות ע"י יצירת מקורות הכנסה נוספים (זה מה שאני ואתה עושים) המדינה בוחרת להגדיל את ההכנסות ע"י מיסים (זה לא מגדיל את המאזן של ה"משק הישראלי").

במקום לעודד הכשרות של מהנדסים ולמסות את ההכנסה שלהם ולהרוויח 10K לראש הולכים לקחת 500 שקל מבעל דירה - רק כי זה קל יותר.

לפני 7 דקות, Dimo כתב:

למה שמישהו יכניס 10-50 אלף ש"ח מבלי לשלם על זה מיסים?

למה שישלם? למה נקודת המוצא היא שצריך לשלם מס על כל דבר? מס זה כלי משחק של המדינה. לא יותר מזה 

לפני 7 דקות, Dimo כתב:

המדינה יצרה ומאפשרת לו את ההכנסה הזאת אז מגיע לה חלק מהעוגה.

המדינה לא עוזרת לי לקום בבוקר, היא לא עוזרת לי לעבור 16 שעות ביממה, היא לא עוזרת לייצר את ההכנסות שלי.

הדבר היחיד שהיא נותנת זה מסגרת כלכלית עם חוקי מיסוי - לטוב ולרע. ככל שיהיה רק יותר אנשים ילכו למקום טוב יותר (תראה איפה רשומות חברות עסקיות ולאן אנשים מהגרים). זו הדרך לגרום לפרה החולבת לברוח מכאן.

{אני לא מיליונר ולא מתכנן לעזוב את המדינה, אבל מסביבי יש לא מעט שכבר לא חיים כאן וכולם היו כאן עשירונים 9/10 - אובדן המיסוי שלהם הרבה יותר גבוהה מאשר עוד מס על דירה מסכנה שיש לי}

עריכה אחרונה על ידי GTאי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, GTאי כתב:

במקום לעודד הכשרות של מהנדסים ולמסות את ההכנסה שלהם ולהרוויח 10K לראש הולכים לקחת 500 שקל מבעל דירה - רק כי זה קל יותר.

מעודדים הכשרות של מהנדסים, כולם לומדים היום, זה גורר את השכר של המהנדסים מטה בזמן שיוקר המחיה בעליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, GTאי כתב:

אתה צודק. לדעתי זה אבסורד כמו שלל הדוגמאות שנתת שהם נכונות.

המדינה עם שלל ההחלטות האחרונות הופכת להיות מחלבה של עשירונים מאוד מסויימים באוכלוסיה. לטווח הקרוב זה יעיל, לטווח הרחוק זה יזיק מאוד.

במקום להגדיל את ההכנסות ע"י יצירת מקורות הכנסה נוספים (זה מה שאני ואתה עושים) המדינה בוחרת להגדיל את ההכנסות ע"י מיסים (זה לא מגדיל את המאזן של ה"משק הישראלי").

כרגיל, שום דבר לא השתנה.

תחשוב על זה שבכירי האוצר דואגים טוב טוב להשאיר את האלפיון העליון מרוצה, כי כשאותם בכירים משתחררים מהשירות הציבורי הם עוברים את הכביש ועובדים אצל אותם אנשים מהאלפיון.

מצד שני הם מבינים שאי אפשר להוציא הרבה כסף מכל אחד מהעשירונים התחתונים.

אז הם מה שנקרא "מחפשים את המטבע מתחת לפנס" ומתלבשים על עשירונים 8-10, ואז עושים Exclude לאלפיון העליון.

לפני 13 דקות, GTאי כתב:

זו הדרך לגרום לפרה החולבת לברוח מכאן.

{אני לא מיליונר ולא מתכנן לעזוב את המדינה, אבל מסביבי יש לא מעט שכבר לא חיים כאן וכולם היו כאן עשירונים 9/10 - אובדן המיסוי שלהם הרבה יותר גבוהה מאשר עוד מס על דירה מסכנה שיש לי}

אתה מבקש ממתכנני המיקרו, להסתכל על המאקרו.

הם מסתכלים כרגע, על הכסף שהם רצו בקופת האוצר אתמול. והדרך לכסף הזה הוא כמובן לפי מה שקל, ולא לפי מה שהגיוני, או נכון לטווח ארוך.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, GTאי כתב:

למה שישלם? למה נקודת המוצא היא שצריך לשלם מס על כל דבר? מס זה כלי משחק של המדינה. לא יותר מזה 

מי שמרוויח יותר משלם יותר, המדינה הגדירה זאת בצורה ברורה בתלוש שכר אז למה לא בשוק הדיור?

לפני 14 דקות, GTאי כתב:

המדינה לא עוזרת לי לקום בבוקר, היא לא עוזרת לי לעבור 16 שעות ביממה, היא לא עוזרת לייצר את ההכנסות שלי.

הדבר היחיד שהיא נותנת זה מסגרת כלכלית עם חוקי מיסוי - לטוב ולרע. ככל שיהיה רק יותר אנשים ילכו למקום טוב יותר (תראה איפה רשומות חברות עסקיות ולאן אנשים מהגרים). זו הדרך לגרום לפרה החולבת לברוח מכאן.

ואם נמשיך ככה איפה הילדים שלך ושלי יצטרכו לעבור? המדינה הזאת בגודל של עיר גדולה, בקצב הזה זאת תיהיה עיר מאוד יקרה למחיה. דוגמא בקטן, מי שגדל ברעננה/תל אביב/ אשדוד לא מסוגל לקנות דירה בעיר מגוריו , רעננה כ"ס עוברת לראש העין והיישובים מזרחית אליהם, תל אביב עוברת מזרחה לכיוון רמת גן גבעתיים פתח תקווה , אשדודים מדרימים לאשקלון שדרות וכו'.

ככה יהיה גם עם המעמד שלא מיליונר, יצטרך לעבור מדינה וחלקו כבר עושה זאת רק בגלל בעלי דירה שרוצים עוד 4-5% רווח בלי שהשקיעו שקל בנכס.

עריכה אחרונה על ידי Dimo
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

ברור, אבל מי שלא מדווח היום ומקבל 5,500 שקל לחודש, יתחיל לדווח? כנראה שלא, או שידווח 5,000.

עבור בן אדם נורמטיבי, הפיתוי "לשכוח" לדווח על הכנסה הוא גדול.

לעומת זאת לדווח דיווח שיקרי, זה כבר פחות מפתה. בטח אם צריך לגבות את זה בתצהיר רשמי כמו חוזה חתום, או חתימה של רואה חשבון.

אני מניח שמס הכנסה יודע טוב מאוד כמה דירות יש לכל אזרח ואם יש חובת דיווח, ידעו מי משתמט מדיווח.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שמי שהיה שכיר כל חיו, חושב שמס הכנסה עובדים כמו היחידה המיוחדת מ"הרשימה השחורה", תמיד מצחיק אותי נורא.

האמת (העצובה) היא, שיחידת החקירות לא עומדת בעומס כבר עכשיו, ועובדת בעיקר בשיטה של בדיקות "מדגמיות" והסתמכות על הלשנות.

אתם בטח חושבים שאראם וסמאר ישבו על הרשימות מהמחשב של משרד המשפטים (ה"טאבו" נמצא שם, למי שלא ידע) , ויצליבו משם את כל בעלי הדירות, ינפו את אלה שיש להם יותר מאחת,  ואז יצליבו את הנתון עם הרשימה של כל המדווחים, ויפילו את אלה שלא...

וכל המאמץ הזה, בשביל תפיסה של 500 שקל בחודש, ממי שלרוב אי אפשר אפילו לפסול לו את הספרים, כי אין לו ספרים (שכיר/פנסיונר).

לחליפין הם יקחו אותו  לבית המשפט, עם תיק של "כריש הלבנות הון" בסך של 20 אלף שקל, אחרי קנסות וריביות.

בכל מקרה, אני חושב שמס על שכירות זה לא מספיק. 

מה שאולי ירצה את חלק משוכני השרשור הזה, זו רק גליוטינה בכיכר כל עיר. 

כל מי שיש לו דירה, אחת או יותר, ילקח לשם, וראשו יוסר. דירתו תמסר לאחד מחסרי הדירה (שעכשיו הפך לבעל דירה ולכן ראשו...)

• אהבתי 2
  • מצחיק 4

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

natco נעזוב רגע את עניין ההצלבה, מעולם לא יצא לי להשכיר דירה מ"כרישי נדלן" בעלי מספר דו ספרתי של דירות...

לצורך העניין לבעלי הדירה שלי יש דירה אחת בה הם מתגוררים ואת הדירה אותה אני שוכר ב6300 ש"ח בחודש. ברור לי שהם לא מצהירים למס הכנסה, ובכנות לא ממש אכפת לי...

אבל בן אדם שמחזיק מספר דו ספרתי של דירות, וזו ההכנסה העיקרית שלו הייתי מצפה כי ישלם מס הכנסה על הכנסותיו משכירות...

עריכה אחרונה על ידי BloodFist
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה (לרוב) משלמים גם היום.

זה כבר דבר שכן קופץ לרשויות במחשבים.

אתה יודע לכמה אנשים בארץ יש מספר דו-ספרתי של דירות?

לא כל-כך הרבה. הנתונים קיימים, אבל הביאו לי ארוחת צהרים, אז אין לי ממש כוח לחפש עכשיו. 😁

• מצחיק 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אנשים לא מבינים שכל "גזירה" שמטילים על בעלי דירות, זה מתגלגל אוטומטית על השוכרים. 

• אהבתי 5

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, natco כתב:

אתם בטח חושבים שאראם וסמאר ישבו על הרשימות מהמחשב של משרד המשפטים (ה"טאבו" נמצא שם, למי שלא ידע)

אני באמת לא מכיר את שיטות העבודה של מס הכנסה.

למה הם צריכים את משרד המשפטים? הרי כל עסקת רכישה אמורה להיות רשומה במס הכנסה, לצורך מס רכישה, מס שבח וכו?

לפני 53 דקות, natco כתב:

מה שאולי ירצה את חלק משוכני השרשור הזה, זו רק גליוטינה בכיכר כל עיר. 

לא רוצה גליוטינה.

רוצה שאנשים שמתפרנסים מהשכרת דירות ישלמו מס כמו אנשים שעובדים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...