Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 53 דקות, Blaz00r כתב:

כן כן... ספר לי כמה פשוט זה לעשות רילוקיישן, כמה קליקים... ככה מהיום למחר קמים ועוזבים

יש המון גורמים אחרים שגורמים לאדם לקום ולעשות רילוקיישן, מחירי הדיור פה אמנם לא תורמים אבל גם לא הגורם המרכזי (אם כבר, אז להכניס את זה תחת גורם-על של "יוקר המחיה" זה יותר הגיוני). הזרזיף שאתה רואה ישאר זרזיף (וגם אם יהפוך נהר, זה לא יהיה בגלל מחירי הדיור). יותר סביר שאנשים יבינו שלא חייב שתהיה להם בעלות על דירה (כמו במקומות אחרים בעולם) מאשר שנראה פה הגירה המונית

אגב יש הבדל עצום בין "לשקול רילוקיישן" לבין לעשות רילוקיישן בפועל. אנשים אוהבים לברבר את עצמם לדעת

אני מכיר אישית לפחות 6 אנשים שעשו רילוקיישן (לא שקלו), כשהסיבה העיקרית או המרכזית היא מחירי הדירות.

גם אם כל השכבה הזו של ההייטק תעשה רילוקיישן, מבחינה לאומית אנחנו לא מדברים על נהר, אבל מבחינת ההיי טק ("קטר המשק") זה לגמרי נהר.

רוצה לנחש מה יקרה כשבהייטק יישארו לך מי שהיום בני 35 ומעלה?

מילא זה, אם לאנשים בעשירון 9-10 לא חייב שתהיה להם בעלות על דירה - אני שואל שוב - למי כן? למי הגיוני שתהיה בעלות על דירה?

זה בדיוק מה שכתבתי קודם שיהיו קאסטות - הזקנים / עשירים - בעלי הדירות / משכירים, והצעירים ששוכרים.

בשביל להיות צעיר בעל דירה כדאי שתיוולד למשפחה מאוד עשירה. מאיון עליון נניח.

לפני 27 דקות, ay115 כתב:

בכנות, אם היינו נכנסים לשוק העובדה 5-10 שנים קודם - ומתנהלים אותו דבר בדיוק, כנראה שהיינו יכולים לקנות דירה גם ברמת גן גבעתיים אם לא בתל אביב.

מדגם מייצג למה שאני טוען. הפרש של 5-10 שנים, עולם שונה לחלוטין.

לפני 15 דקות, יבגניפ כתב:

יש פה מלא נעלמים שנשכחים.

יש חסכנים בכל רמות השכר, אבל בגדול בסביבה שלי (הייטקיסטים) מבזבזים גם הרבה יותר. אפשר כמובן לשלוט על זה אם שמים כמטרה לחסוך. אבל בכלליות חיים ברמת אחרת וזה גם הגיוני. השכר גם לא נמצא באותה הנקודה מהרגע שמתחילים לעבוד אחרי הצבא או  התואר ועד המוות. וגם לזה צריך להתייחס.

ליאור צודק. לשלוח משתייכים לעשירונים העליונים לחיות בחריש זה קצת קיצוני. כן, גם בחדרה ועוד מגוון מקומות דומים אחרים. וזה בפרוש מעיד על כך שיש בעיה.

אני אקח את זה לחתימה :)

אבל חכה, עם התפיסה הזאת - בעוד 5 שנים את העשירונים העליונים ישלחו לחיות בקריית שמונה 🤣 ואז גם יסבירו לנו שזה הגיוני בסך הכל ואנחנו בכיינים פזרנים.

לפני 11 דקות, ay115 כתב:

הצד שניסיתי להציג הוא את אותו "זוג חד קרן" שמקס אמר שהוא אף פעם לא ראה, (זוג שמרוויח קרוב ל-30,000 נטו וחוסך מעל 10,000...)

אפשר לעבוד ולחסוך ולהגיע לדירה.

אתם זוג ללא ילדים, אתם עוד לא החד קרן, מתקרב, אבל לא שם.

לפני 11 דקות, ay115 כתב:

המחירים משוגעים ללא כל ספק, אבל מי שמרוויח מעל הממוצע, ומוכן לוותר להדק חגורות למספר שנים, כולל לקבל החלטות שקולות (אפילו למתי, ולכמה ילדים להביא) כן יכול לקנות דירה, גם אם לא במעגל השני של תל אביב, אבל מצד שני גם לא בעפולה או ערד.

היום, אבל אתה מוכיח את הטענה שלי, באקסטרפולציה על המידע הזה, בעוד 5 שנים אנחנו כן נדבר על לשלוח עשירון עליון לחיות בעפולה ועשירון 9 לערד.

ואני מאוד מקווה בשבילכם שהשכונה שלכם תראה שונה בעוד שנתיים וחצי עם האכלוס, אבל נכון להיום זה לא אטרקציה 🙄 עוד סביר ביום, ממש לא סביר כשיורד החושך.

נטו - אתה שהיית רוצה דירה בת"א (ולא בשכונת התקווה) התפשרת בסוף על פתח תקווה בשכונה פח אשפה עם שכנים אריתראים וסודנים בדירות מפוצלות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, farkash7 כתב:

בבקשה תפסיק להגיב. ככל שאתה מגיב יותר אתה מכניס אותי יותר לדיכאון. זוג שמרוויח 30K נטו וחוסך 13K בחודש מפחד להמשיך לחסוך בשביל דירת 2.5 חדרים ברמת גן ומתפשר על פתח תקווה כי הוא עלול להישאר בלי דירה.

מרוויחים פחות מ-30, אבל זה לא עקרוני.

בשנה שעברנו הסתכלנו על דירות ברמת גן, שנמכרו ב1.75-1.8, ואמרנו לעצמנו עוד שנה נוכל לקנות דירה כזאת, שנה שעברה המחירים טסו, והופ אותה דירה עולה כ2 מילון ש"ח.

אז כן, פחדנו שהשוק יברח, כי הוא כבר ברח.

אגב לגבי פתח תקווה - בתחילת השנה אותה דירה שאני קניתי ב1.65 נמכרה ב1.4 (כמובן שזה היה בפריי-סייל עוד לפני שניתן היתר בניה) אבל הייתה שם עליה של כ150,00 ש"ח רק בחצי שנה האחרונה ממחירי השוק.

אז עוד שנה שנתיים, גם פתח תקווה הייתה בורחת לנו.

המצב בהחלט מעורר דיכאון, ואני לא מקנא באנשים שצעירים ממני ב-5 שנים....

לפני 6 דקות, BloodFist כתב:

עדיף להמשיך לחסוך, להשקיע כסף ולא להיות לחוץ על לקנות דירה רק כי חינכו אותנו שחובה שתהיה בבעלותנו דירה וכמה שיותר מהר.

אני מעדיף לגור בשכירות "איפה שמתאים לי" (עם אילוצים כאלו ואחרים כמו כמה כסף אני מוכן לשלם) מאשר לקנות דירה איפה שאני לא רוצה...

אבל אני חושב שאני "עוף מוזר" אני חושב ככה מסתבר (לפחות בקרב רוב האנשים שאני מכיר)

בחיי הצעירים עברתי הרבה מאוד דירות (דור ראשון למהגרים, הורים גרושים) ואני מוכן לשלם הרבה (בכסף, או בדברים פחוץ חומריים) בשביל לקבל יציבות, לי ובטח בשביל הילד העתידי.

הייתי מוכן להתפשר על שכירות לטווח ארוך (יש לי שרשור בנושא) אבל לצערי זה לא צלח - דווקא כי לא הייתי מוכן להחזיק 2 רכבים ולבלות שעתיים בפקקים.

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל אתה מוכיח את הטענה שלי, באקסטרפולציה על המידע הזה, בעוד 5 שנים אנחנו כן נדבר על לשלוח עשירון עליון לחיות בעפולה ועשירון 9 לערד.

ואני מאוד מקווה בשבילכם שהשכונה שלכם תראה שונה בעוד שנתיים וחצי עם האכלוס, אבל נכון להיום זה לא אטרקציה 🙄 עוד סביר ביום, ממש לא סביר כשיורד החושך.

נטו - אתה שהיית רוצה דירה בת"א (ולא בשכונת התקווה) התפשרת בסוף על פתח תקווה בשכונה פח אשפה עם שכנים אריתראים וסודנים בדירות מפוצלות.

הדירה שהתפשרנו עליה נמצאת באזור טוב יחסית, לא אם המושבות, אבל אזור טוב (נמצאת על הגבול עם רמת ורבר ונווה גן), אם היינו מוכנים להתפשר על המיקום לאחד שדומה לתיאור שלך היינו מקבלים עוד 10 מ"ר לדירה, וחדר רחצה בחדר הורים....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בדיוק מוכיח את מה שאנחנו אומרים.
אתה מקרה מייצג מושלם למה שאנחנו אומרים.
בכנות אני מנסה לחשוב על מקרה מייצג טוב יותר כדי להמחיש כמה בעיית מחירי הדיור פה הזויה ולא מצליח לחשוב עליה.
אתה כמו תזקיק של מחאת הדיור לבקבוקון אחד קטן ונפלא שהתיישן מ2011 בחביות שרי. 

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 4
  • מצחיק 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, ay115 כתב:

הדירה שהתפשרנו עליה נמצאת באזור טוב יחסית, לא אם המושבות, אבל אזור טוב (נמצאת על הגבול עם רמת ורבר ונווה גן), אם היינו מוכנים להתפשר על המיקום לאחד שדומה לתיאור שלך היינו מקבלים עוד 10 מ"ר לדירה, וחדר רחצה בחדר הורים....

מה זה על הגבול עם רמת ורבר ונווה גן? מרכז העיר (רק לא המרכז-מרכז כמו חיים עוזר וכו')

איזה רחוב מדובר?

לפני 5 דקות, farkash7 כתב:

אתה כמו תזקיק של מחאת הדיור לבקבוקון אחד קטן ונפלא שהתיישן מ2011 בחביות שרי. 

2006, הלוואי וזה היה מ-2011, אז אולי הייתי בצד של אלה שאומרים שמי שמתלונן הוא בכיין בזבזן

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה זה על הגבול עם רמת ורבר ונווה גן? מרכז העיר (רק לא המרכז-מרכז כמו חיים עוזר וכו')

רחוב אורלוב 6, פתח תקווה

גובל בנווה גן מצפון ברמת ורבר ממערב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו הבנתי את הכוונה שלך 😉

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ay115 כתב:

רחוב אורלוב 6, פתח תקווה

לא מכיר את פתח תקווה ולא יודע מה זה אומר.
אני רק מאחל לך שהפחדים שלך התבדו. שתעמוד בתוכנית שלך ובעוד שנתיים תגלה שטעית ושאתה יכול להשתדרג לרמת גן, כי אם לא אפשר לסגור פה את הבאסטה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ay115 כתב:

רחוב אורלוב 6, פתח תקווה

גובל וגובל וכו', במקום ביקרת?

ראית את השכונה? ראית את הבתים מסביב? ביקרת שם? הסתובבת שם?

זה שכונת התקווה, אבל בפתח תקווה, +-. לפחות היום, אני מאוד מקווה בשבילך שעד האיכלוס זה ישתנה.

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיילתי שם כמה שעות טובות, ברגל.

ראיתי את המקום, את האנשים, את הבניינים, את הגנים והפארקים.

להגיד לך שזאת שכונת הדגל של העיר? לא

לקרוא לשכונה "שכונת התקווה"? חוטא לאמת, מרכז השכונה אכן קשוח, אבל אזורים המתחדשים (מהשוק וצפונה) לא רעים כמו שאתה מתאר.

השכונה הנוכחית שלי בתל אביב (רמת הטייסים) לא הרבה יותר נעימה.

אזורים זולים תמיד ימשכו אוכלוסיה חלשה, שאזורים מתעוררים ומתיקרים, אותה אוכלוסייה נודדת לאזור המוחלש הבא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה בדיוק העניין, משפחה בעשירון ה8 הופכת להיות "אוכלוסיה חלשה" ונאלצת לעבור לשכונות קשות כדי לקנות דירה. זה דיכאון.

אני אומר תודה כל יום על זה שהיתה לנו עזרה והצלחנו לקנות דירה במקום "סביר" ברמת גן כשהמחירים היו שפויים יחסית. אני הולך ברחוב ורואה מודעות של מתווכים, לא נורמלי מה שהולך פה. כל שנה עלייה של 100k במחירים המבוקשים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, farkash7 כתב:

לא מכיר את פתח תקווה ולא יודע מה זה אומר.
אני רק מאחל לך שהפחדים שלך התבדו. שתעמוד בתוכנית שלך ובעוד שנתיים תגלה שטעית ושאתה יכול להשתדרג לרמת גן, כי אם לא אפשר לסגור פה את הבאסטה.

לא סתם אומרים לו "זה גובל בנווה גן", ו"זה גובל ברמת ורבר"

זה שייך למרכז העיר, כשרוב השכונה נראית עם בניינים כאלה בערך:

image.thumb.png.b3e8ccb3dc1e25bf764250d4b048b8f0.png

כשלחלקם יש למטה מכולת או סניף דואר וכאלה

כשגרתי בפתח תקווה לא היה נדיר פשיטות של המשטרה והעירייה למצוא שם שב"חים ודירות מפוצלות (שזה בד"כ גם מביא אחד את השני)

נווה גן (הבניינים היותר ישנים) נראים ככה:

image.thumb.png.6068b038800dac284e551be74c7fb9cf.png

רמת ורבר היא בחלקה בנייני שיכון כמו מרכז העיר, ובחלקה בתים פרטיים (קוטג' רכבת ברביעיות):

image.thumb.png.ae74044fb430e7aecbb7ec9bf4ff0d6f.png

וגם בניינים חדשים יותר:

image.thumb.png.5e4d33ff57d43c9f67467ae752113c46.png

לפני 14 דקות, ay115 כתב:

טיילתי שם כמה שעות טובות, ברגל.

ראיתי את המקום, את האנשים, את הבניינים, את הגנים והפארקים.

להגיד לך שזאת שכונת הדגל של העיר? לא

לקרוא לשכונה "שכונת התקווה"? חוטא לאמת, מרכז השכונה אכן קשוח, אבל אזורים המתחדשים (מהשוק וצפונה) לא רעים כמו שאתה מתאר.

גרתי לא רחוק משם, אני לא אומר סתם, אני גרתי בעצמי ברמת ורבר, שנחשבת שכונה הרבה יותר חזקה ועדיין הרגשתי שמבחינת האוכלוסיה זה לא מתאים לרמה שלי.

זה רחוק מאוד משכונת הדגל של העיר, רחוק מאוד, שכונות הדגל של העיר זה נווה עוז, כפר גנים ג', אם המושבות.

בדרג הבא זה כפר גנים ב', אם המושבות הישנה, נווה גן.

אחרי זה מגיעים רמת ורבר, עין גנים, והשכונות לווין של מרכז העיר.

אני מקווה מאוד שהחידוש העירוני יעשה את העבודה שם עד שתעברו לשם.

אגב לטובה זה החלק היותר טוב של הרחוב, קרוב יותר לז'בוטינסקי, הצד השני פחות טוב, משמעותית

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב מה באתם לבאס אותו?

לפני שעה, farkash7 כתב:

לא יקרה כי אף אחד לא רוצה לעבור דירה כל שנתיים (סיוט בפני עצמו) ועוד לשלם 10K על התענוג.

כשמישהו מתישהו באיזושהי ממשלה דמיונית יחליט לטפל בעניין הזה, אולי אז סוף סוף נתחיל לראות שינוי בתחום של שכירויות ארוכות טווח.

לפני 42 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מכיר אישית לפחות 6 אנשים שעשו רילוקיישן (לא שקלו), כשהסיבה העיקרית או המרכזית היא מחירי הדירות.

גם אם כל השכבה הזו של ההייטק תעשה רילוקיישן, מבחינה לאומית אנחנו לא מדברים על נהר, אבל מבחינת ההיי טק ("קטר המשק") זה לגמרי נהר.

רוצה לנחש מה יקרה כשבהייטק יישארו לך מי שהיום בני 35 ומעלה?

אתה יכול לזרוק שאתה מכיר גם 200 איש שעלו על מטוס אתמול עם כרטיס לכיוון אחד צוהלים ושמחים, זה לא עושה עליי רושם כהוא זה כנתון שנזרק בפורום באינטרנט כי חסרים הרבה יותר מדי נתונים בשביל להסיק ממנו משהו. לחשוב שמחירי הדיור יבריחו מפה את הוד רוממותם הקטר של המשק ה"הייטקיסטים" (למה רק אותם אגב?) זה חלומות באספמיה בדיוק באותה מידה שלחשוב שאנטישמיות ברחבי העולם תחזיר יהודים לארץ (טוב, טכנית, הרבה יהודים/ישראלים באמת ברחו חזרה לארץ בתקופת הקורונה...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

גרתי לא רחוק משם, אני לא אומר סתם, אני גרתי בעצמי ברמת ורבר, שנחשבת שכונה הרבה יותר חזקה ועדיין הרגשתי שמבחינת האוכלוסיה זה לא מתאים לרמה שלי.

התרגלת לסטנדרטים הגבוהים של בית שמש כשהיית ילד אה?

מה אני אמור לעשות אם מה שמתאים לסטנדרטים שלי נמצא בין הירקון לבין שדרות בן גוריון? לעבור לגור על הספסל בשדרה? 

• אהבתי 2
  • מצחיק 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, Blaz00r כתב:

טוב מה באתם לבאס אותו?

ממש לא, וגם כתבתי כמה פעמים שאני מאוד מקווה שזה ישתנה עד שהוא יעבור לשם

אבל כן צריך לקחת בחשבון שהיום כשאתה קונה בפתח תקווה ב-1.65 מיליון, אתה מתפשר על כמה דברים. אתה חושב שהוא לא יודע את זה?

אשתי ראתה איזה פרסום בפייסבוק לדירת פנטהאוז בפתח תקווה ב-2.35 מיליון מהקבלן, אתה יודע מה היא שאלה אותי? "איפה הקאץ'?"

באותו פרויקט דירת 4 חדרים עולה 1.75, ושוב "איפה הקאץ'?" זה ברחוב רמב"ם, בעין גנים, יענו נחשב קצת יותר טוב מאורלוב, בפועל לא, אגב גם בעין גנים גרתי. דירה חדשה בבניין ישן בשכונה ישנה.

בפרויקט שנקרא "רוטשילד 166" שנמצא קרוב יותר לכפר גנים ב', וגם הוא בשכונה ישנה, מדברים על 1.77 לדירת 3 חדרים, 2.04 לדירת 4 חדרים.

הבית ברחוב כרמלי, גם הוא נמצא בעין גנים, 4 חדרים 1.93 מיליון.

לעומת זאת בפרוייקט שנקרא "נווה גן צפון" שבאמת נמצא בנווה גן, דירת 5 חדרים תעלה לך 2.35 מיליון. הנה הקאץ'

פרוייקט לילינבלום גם הוא בנווה גן, דירת 5 חדרים תעלה 2.53 מיליון.

לפני 35 דקות, Blaz00r כתב:

אתה יכול לזרוק שאתה מכיר גם 200 איש שעלו על מטוס אתמול עם כרטיס לכיוון אחד צוהלים ושמחים, זה לא עושה עליי רושם כהוא זה כנתון שנזרק בפורום באינטרנט כי חסרים הרבה יותר מדי נתונים בשביל להסיק ממנו משהו. לחשוב שמחירי הדיור יבריחו מפה את הוד רוממותם הקטר של המשק ה"הייטקיסטים" (למה רק אותם אגב?) זה חלומות באספמיה בדיוק באותה מידה שלחשוב שאנטישמיות ברחבי העולם תחזיר יהודים לארץ (טוב, טכנית, הרבה יהודים/ישראלים באמת ברחו חזרה לארץ בתקופת הקורונה...)

אני יכול לזרוק, אבל אפשר גם להסתכל על אנשים פה בפורום שעברו לחו"ל. רק מהזכרון יש את @Liviur @oryo @garicho, בטוח יש עוד.

אני לא אומר שזה יבריח רק את ההייטקיסטים, אני פשוט לא מכיר מספיק טוב ענפים אחרים שנמצאים בעשירונים העליונים. לא יודע מה היכולת של עו"ד לעבור לאירופה / ארה"ב לדוגמה. אין לי מושג, וכשאין לי מושג אני לא כותב סתם.

אני אומר אחרת - זה יבריח הרבה מההייטקיסטים הצעירים, בוודאות, וככל שהמצב יהיה חמור יותר - זה יבריח יותר מהם.

לפני 30 דקות, יבגניפ כתב:

התרגלת לסטנדרטים הגבוהים של בית שמש כשהיית ילד אה?

מה אני אמור לעשות אם מה שמתאים לסטנדרטים שלי נמצא בין הירקון לבין שדרות בן גוריון? לעבור לגור על הספסל בשדרה? 

בבית שמש גרתי בגבעת סביון - לגמרי שכונת דגל של בית שמש 😉

וילות או דו משפחתיים על שטח של רבע דונם כל אחד בערך.

גם כששכרתי בבית שמש זה היה לא רחוק משם. לא הלכתי לגור בגפן או הרקפת או הרצל.

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...