Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

אם נולדת אחרי 1985 - כן.

כלומר בתנאי שאתה רוצה לקנות דירה מה-3 עשורים האחרונים.

לפני 1 דקה, farkash7 כתב:

מדובר באותה דירה. מעבר לעליית המחיר המוכר גם קיבל אישור לגור עוד שנה בדירה בחינם.

image.png.7fc30bc9412fd0d3317ad05f13b3c7e6.png

אז עכשיו אני שואל, איזה מין חד קרן קנה @om2 שבזמן שמחירי הדירות אפילו בחדרה עלו כל כך, הדירה שלו כמעט ולא עלתה, וגם מה שעלתה אפשר לשייך לשיפוץ שלו?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכונה שציינתי ספציפית נמצאת על הים בחדרה עם נגישות טובה מאוד לכביש החוף (דרומה).
המחירים בה טסו. אני לא יודע אם זה קורה בכל חדרה.
חבר טוב שלי מנסה למצוא דירה בשכונה הזו עכשיו ולא מצליח, ועד לפני שנה- שנה וחצי התקציב שלו היה מספיק לדירת 5 חדרים כמו חדשה/חדשה בלי שום בעיה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אם נולדת אחרי 1985 - כן.

כלומר בתנאי שאתה רוצה לקנות דירה מה-3 עשורים האחרונים.

רק שאבין, אתה טוען שכדי לקנות דירה ב2 מליון שח, צריך להכניס לפחות 1.5 מליון שח ברוטו בשנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הדיונים היותר מדכאים שקראתי לאחרונה. בתור זוג (כמעט, אין ילדים עדיין) חד קרן כמו שליאור הגדיר, הדרך לדירה באזור בו היינו רוצים לגור (ר"ג/גבעתיים) נראית לא סבירה.

לפחות שכירות היא עדיין אופציה ריאלית.

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
  • אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם נתחיל מזה שההכנסה ברוטו - לא רלוונטית בעליל.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראיתי במפורש שראש העין היום לא נגישה, בטווח חסכון של שנים בודדות, עבור זוג שהוא "סתם" מהעשירון העליון.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זו אפילו לא השאלה, אלא שאלה האם לגיטימי שזוג מעשירון עליון צריך לעשות יוממות של 3 שעות

זאת שאלה מסובכת. מצד אחד, אנשים לא חייבים לקנות דירה. הם יכולים לגור קרוב לעבודה ובשכירות - בדירה שהם בחיים לא יוכלו לרכוש בלי לזכות בלוטו. מצד שני, המקומות הרלוונטיים לקניה עבורם מצטמצמים ומתרחקים ממוקדי התעסוקה. מצד שלישי, זה רלוונטי בעיקר רק למי שחייב לעבוד פיזית במקום אחר ולא יכול להיות נייד. מצד רביעי, לא הגיוני שתא משפחתי שמכניס 30k בחודש יצטרך להתפשר על מקומות כמו חריש/ עפולה/ חדרה בשביל לקנות דירה. לא פנטהאוז ענק ולא צמוד קרקע עם חצר ענקית - דירה. בבניין עם עוד 30 משפחות. 

איך שלא מסתכלים על זה, יש פה בעיה.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר נגישה. לקחת הלוואה של מעל מיליון שקל ל-25 שנים זה לא סופר קליל, ככה על הדרך. 

אנשים סביבי משתעבדים לבנקים בסכומים דמיוניים ואני מתחיל לתהות, אולי אני זה שאיננו מבין את המצב?

• אהבתי 2

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Gosser1860 כתב:

תגדיר נגישה. לקחת הלוואה של מעל מיליון שקל ל-25 שנים זה לא סופר קליל, ככה על הדרך. 

אנשים סביבי משתעבדים לבנקים בסכומים דמיוניים ואני מתחיל לתהות, אולי אני זה שאיננו מבין את המצב?

אתה לא "משתעבד", אתה משתמש במינוף כדי לקנות נכס שכל הרווח על החלק הממונף הולך אליך. משכנתא זו ההלוואה הכי טובה שאתה יכול לקחת. 

זכותך להעדיף לתת את הכסף שלך למשקיעי נדל"ן, אבל בסופו של דבר אתה עדיין תצטרך לגור איפשהו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, SlowRide כתב:

מצד רביעי, לא הגיוני שתא משפחתי שמכניס 30k בחודש יצטרך להתפשר על מקומות כמו חריש/ עפולה/ חדרה בשביל לקנות דירה. לא פנטהאוז ענק ולא צמוד קרקע עם חצר ענקית - דירה. בבניין עם עוד 30 משפחות. 

איווה

עכשיו קלטת

לפני 3 דקות, Gosser1860 כתב:

אתה אכן לא מבין את המצב, קח דוגמה, אחד לוקח משכנתא של 1.5 מיליון שקל, על דירה של 2 מיליון שקל.

האם הוא מתכנן לסיים את המשכנתא ולהחזיר את ה-1.8 מיליון כולל הריבית? או שהוא מתכנן למכור ולקנות דירה אחרת בעליית מחיר?

מרגע לרגע זה נשמע יותר כמו תוכנית פירמידה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא בטוח שהשדרוג שלו יעלה לו יותר, זה רק אם הוא רוצה להישאר באותה סביבה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב רגע מה הוא יעשה עם כסף מהמכירה.

יש כאן שכבה שלמה של אנשים, שנולדו לפני 1985, שעשו את ההון העצמי שלהם מההתגלגלות הזו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אכן לא מבין את המצב, קח דוגמה, אחד לוקח משכנתא של 1.5 מיליון שקל, על דירה של 2 מיליון שקל.

האם הוא מתכנן לסיים את המשכנתא ולהחזיר את ה-1.8 מיליון כולל הריבית? או שהוא מתכנן למכור ולקנות דירה אחרת בעליית מחיר?

מרגע לרגע זה נשמע יותר כמו תוכנית פירמידה

אל תשכח שגם הדירה הבאה שהוא יקנה עולה במחיר.

לפני 3 דקות, MiniMiz3r כתב:

אתה לא "משתעבד", אתה משתמש במינוף כדי לקנות נכס שכל הרווח על החלק הממונף הולך אליך. משכנתא זו ההלוואה הכי טובה שאתה יכול לקחת. 

זכותך להעדיף לתת את הכסף שלך למשקיעי נדל"ן, אבל בסופו של דבר אתה עדיין תצטרך לגור איפשהו. 

צודק, אתה משעבד את הנכס ו"מקריב" את ההון העצמי בתמורה להלוואה (בתנאים כאלה ואחרים) שעימה אתה רוכש את הנכס המדובר.

אין ספק שיש רק 2 חלופות (בהנחה ולגור עם ההורים/חמים זו לא אופציה). 

באזורים שמעניינים אותנו דירת 3 חדרים (צנוע, כבר אמרתי?) עולה 2.2~ בשכונה סבירה בבניין ישן (יחסית). בשביל סכום כזה צריך הון ראשוני של 550 אש"ח. גם אותו זוג חד קרן, ללא ילדים, יתקשה מאוד (תחת הנחות מסויימות) לחסוך את זה. ואני לא שיקללתי בפנים המשך עליית מחירים או ילדים.

נ.ב.

אז איפה אמרנו זוג מתכנתי C++ (כן ליאור, מצחיק אצלנו בארוחות ערב) צריך לגור?

• מצחיק 1

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Gosser1860 כתב:

אל תשכח שגם הדירה הבאה שהוא יקנה עולה במחיר.

נכון, אבל הוא צבר בינתיים "הון עצמי"

נניח אחד שקנה לפני 10 שנים, דירה במיליון שקל, עם הון עצמי 100 אלף שקל (זוכרים שפעם היה צריך הון עצמי של 10% לקניית דירה?), מכר את הדירה ב-2 מיליון שקל, נניח שהוא שילם רק את הריבית כל השנים האלה (לצורך המחשת האבסורד), עכשיו מוכר את אותה דירה ב-2 מיליון שקל, פתאום יש לו את ה-100 אלף שהיה לו הון עצמי, עוד מיליון שקל הפרשים בין הקנייה למכירה, נוריד עמלות של פרעון מוקדם, נניח ונשאר לו בערך מיליון שקל.

עכשיו כמובן שבזמן הזה הוא גם שילם את המשכנתא, אבל זו פריבילגיה ששמורה רק למי שכבר יש לו את ההון העצמי. לך אין פריבילגיה כזו כרגע.

לפני 4 דקות, Gosser1860 כתב:

אז איפה אמרנו זוג מתכנתי C++ (כן ליאור, מצחיק אצלנו בארוחות ערב) צריך לגור?

איזה שנתון אנחנו מדברים? כרגע אתם אמורים לגור בחריש, אבל בתנאי שנולדתם עד שנת 1990. אם נולדת בין 1990-1995 אז זה יקנעם, בין 1995-2000 אתה צריך לגור בקריית שמונה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...