Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

וואוו. ואנחנו עם 87 מ"ר זוג עם תינוק ומרגישים שקטן לנו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה הפך מדיון על יוקר וקצת venting פה ושם לאחד הדברים היותר עצובים שקראתי לאחרונה. באיזו מציאות אנשים חרוצים שעובדים משרה מלאה ולא מצפים לגור באמצע גוש דן צריכים לחיות "כי זה מה יש".

• אהבתי 3
  • מבאס 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב באזור המרכז אכן הזוי, אבל לצערי הרב אני פשוט לא רואה שהוא הולך להשתנות בזמן הקרוב. אז אפשר להמשיך לבכות באינטרנט, או לקחת את עצמכם ולעבור לצפון או לדרום.

קריות, חיפה, טבעון, יקנעם, רמת ישי, טירת הכרמל (השכונות החדשות)... גם שם המחירים כמובן לא זולים (בשפת המעטה) אבל רחוקים מאוד מהטירוף של המרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בכל המקומות שכתבת צריך לפחות 2 מיל+- כדי לקנות נכס סביר למשפחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, SlowRide כתב:

בכל המקומות שכתבת צריך לפחות 2 מיל+- כדי לקנות נכס סביר למשפחה.

תוריד מזה חצי מיליון ואתה צודק. 

לפני 9 דקות, יבגניפ כתב:

זה גם לא רק זה. החיים במרכז זה לא סמל סטטוס. 

האר נא את עיני מאילו תענוגות נהנים תושבי פתח תקווה וראש העין שלא תמצא בחיפה או בטבעון. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, netanel1014 כתב:

אני גר כבר שנתיים בדירת 48 מ"ר עם 2 ילדים. 3 חדרים (כולל סלון) בחדר שינה שלי ושל אישתי העפנו את המיטה הזוגית כי המצב היה בלתי נסבל עם לול של תינוק. והחלפנו למיטת נוער שמתקפלת בבוקר. בחדר של הילד יש ארון גדול ומקום רק ללול. צריך לתכנן איפה התינוק ישן שיגדל.

סלון אורך 2 מטר מול טלווזיה וליד שולחן אוכל ומטבחון בנפרד (בגודל של סיוט). יש מרפסת קטנה מאוד שהיא כרגע סוג של מחסן.

אין ברירה.

סליחה, אבל... איך??

הדירה שלי זהה בגודל ואמנם היה אפשר איכשהו לסגור עוד חדר ולהפוך ל-3 אבל זה היה יוצא ממש צפוף (וגם על חשבון אחת המרפסות), איך מגודל כזה נהיים 3 חדרים? ואיך זה מספיק לזוג + שני ילדים?! אני לבד ומרגיש לי שזה בול, עם בת זוג זה סבבה אבל מרגיש שזה הגבול, עוד תינוק וזה כבר מדומיין לי בלתי אפשר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, MiniMiz3r כתב:

תוריד מזה חצי מיליון ואתה צודק. 

אתגר: מצא דירת 4 חדרים ברמת ישי במיליון וחצי שאתה טוען שזה אפשרי. המחיר כרגע נושק ל 2. (גם טבעון)

לשים את הקריות ואת טבעון/רמת ישי במקשה אחת זו טעות, יש פערי מחירים די מהותיים.

בכלל, כל מקום בעמק יזרעאל במיקום שמישהו גם ירצה לגור בו (קרי- לא עפולה) זינק לשמים בשנתיים האחרונות.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, MiniMiz3r כתב:

האר נא את עיני מאילו תענוגות נהנים תושבי פתח תקווה וראש העין שלא תמצא בחיפה או בטבעון. 

איזה אחד אומר לחבר שלו,

תשמע, ראיתי את אשתך מתפרפרת עם כל העיר,

אז החבר עונה לו, 

פתח תקווה, גם כן עיר.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 49 דקות, MiniMiz3r כתב:

תוריד מזה חצי מיליון ואתה צודק

תוריד מזה חצי מליון וביחד תוריד גם חניה או מרפסת או מעלית או גם וגם. אין את כל החבילה בפחות מ2 מיל ואם מצאת מציאה אז סביר שאת ההפרש תצטרך להשקיע בשיפוץ מסיבי.

אנחנו מתעניינים כבר לא מעט זמן באזורים האלה בדגש על טבעון וחיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Pika007 כתב:

אתגר: מצא דירת 4 חדרים ברמת ישי במיליון וחצי שאתה טוען שזה אפשרי. המחיר כרגע נושק ל 2. (גם טבעון)

לשים את הקריות ואת טבעון/רמת ישי במקשה אחת זו טעות, יש פערי מחירים די מהותיים.

בכלל, כל מקום בעמק יזרעאל במיקום שמישהו גם ירצה לגור בו (קרי- לא עפולה) זינק לשמים בשנתיים האחרונות.

יש ב-1.7 ברחוב האורן. כן, זה לא בדיוק 1.5, מצד שני זה גם לא 2 ומעלה שדירה כזאת תעלה במרכז  + רמת ישי היא המקום היקר ביותר מתוך הישובים שרשמתי.

לפני 7 שעות, SlowRide כתב:

תוריד מזה חצי מליון וביחד תוריד גם חניה או מרפסת או מעלית או גם וגם. אין את כל החבילה בפחות מ2 מיל ואם מצאת מציאה אז סביר שאת ההפרש תצטרך להשקיע בשיפוץ מסיבי.

אנחנו מתעניינים כבר לא מעט זמן באזורים האלה בדגש על טבעון וחיפה.

דירות 4 חדרים חדשות מהקבלן בשכונה שנבנית עכשיו סמוך לורדיה נמכרות ב-1.55. פחות או יותר אותם מחירים גם בבניינים החדשים ברמות רמז וכו'. כמובן שאתה יכול לשלם 2.3 על אותו דבר בערש התרבות פתח תקווה אם אתה ממש רוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, netanel1014 כתב:

אני גר כבר שנתיים בדירת 48 מ"ר עם 2 ילדים. 3 חדרים.

כמאמר הכומר אריקסון: "זה ברוטו או נטו", שכן ההבדל בין שטח השיווק לשטח הטאבו או הארנונה יכול להגיע ל-25% ויותר. כשהכרתי את אשתי היתה לה דירה שהוגדרה 64 מ"ר, 3 חדרים. מעשית 46 מ"ר (לארנונה), 2.5 כוכים. אותה פרופורציה, או גרועה ממנה, בין שטח השיווק לשטח המעשי גם בדירות הבאות שלנו.

@MiniMiz3rבן שלי מחפש דירה בחיפה. אין דירת 4 חדרים סבירה (חדשה מקבלן) בפחות מ-2.4-2.5 מלש"ח. רוצה לרדת ל-1.8-2 מלש"ח? אין בעיה. חפש ביד2. תצטרך לטפס 30 מדרגות, לא יהיה ממ"ד וכנראה תצטרך לשלם עוד רבע מיליון לשיפוצניק.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 41 דקות, MiniMiz3r כתב:

דירות 4 חדרים חדשות מהקבלן בשכונה שנבנית עכשיו סמוך לורדיה נמכרות ב-1.55. פחות או יותר אותם מחירים גם בבניינים החדשים ברמות רמז וכו'. כמובן שאתה יכול לשלם 2.3 על אותו דבר בערש התרבות פתח תקווה אם אתה ממש רוצה

לא מכיר את פתח תקווה כזה טוב אבל אני משער ששם ב2.3 הדירה תהיה במרחק הליכה מגני ילדים, קופת חולים וחנויות ואולי איזה בית קפה שכונתי. בחיפה, אם אתה לא רוצה להיות תלוי ברכב בשביל כל יציאה מהבית 1.5 בכלל לא מספיק. "חדש מקבלן" בכלל לא מעניין אותי ולדעתי זה אפילו חיסרון. הבניה החדשה צפופה ולחוצה יותר ואתה מקבל איכות חיים בינונית ומשלם על זה יותר כסף. לדעתי בית זה לא כמו רכב שעדיף לקנות כמה שיותר חדש.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, sperial כתב:

כמאמר הכומר אריקסון: "זה ברוטו או נטו", שכן ההבדל בין שטח השיווק לשטח הטאבו או הארנונה יכול להגיע ל-25% ויותר. כשהכרתי את אשתי היתה לה דירה שהוגדרה 64 מ"ר, 3 חדרים. מעשית 46 מ"ר (לארנונה), 2.5 כוכים. אותה פרופורציה, או גרועה ממנה, בין שטח השיווק לשטח המעשי גם בדירות הבאות שלנו.

@MiniMiz3rבן שלי מחפש דירה בחיפה. אין דירת 4 חדרים סבירה (חדשה מקבלן) בפחות מ-2.4-2.5 מלש"ח. רוצה לרדת ל-1.8-2 מלש"ח? אין בעיה. חפש ביד2. תצטרך לטפס 30 מדרגות, לא יהיה ממ"ד וכנראה תצטרך לשלם עוד רבע מיליון לשיפוצניק.

שלום,

ה-25% היה רלוונטי לפני שנים רבות, כאשר הוכללו השטחים המשותפים בבניין (מעברים/חדרי הסקה) בשטח הדירה. 

כיום שטח ברוטו מוגדר כשטח אשר כולל את הקירות החיצוניים של הדירה בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Blaz00r כתב:

סליחה, אבל... איך??

הדירה שלי זהה בגודל ואמנם היה אפשר איכשהו לסגור עוד חדר ולהפוך ל-3 אבל זה היה יוצא ממש צפוף (וגם על חשבון אחת המרפסות), איך מגודל כזה נהיים 3 חדרים? ואיך זה מספיק לזוג + שני ילדים?! אני לבד ומרגיש לי שזה בול, עם בת זוג זה סבבה אבל מרגיש שזה הגבול, עוד תינוק וזה כבר מדומיין לי בלתי אפשר

המרפסת אצלי זה בערך מטר על שתיים - שם המכונת כביסה ואיזו ספרייה קטנה. המטבח צמוד -  מכיל מקרר וגז (שמחובר לתנור) עם מטבחון של שיש וכיור באורך 2 מטר בערך - אדם אחד נכנס שם מעבר לזה כבר קשה לזוז. 

הסלון והשולחן קרובים זה לזה . החדרים קטנים . החדר הזוגי שלנו מכיל רק מיטה זוגית אין מקום לשידה עם מראה וכאלה.

החדר השני מכיל לול וארון הארון ארוך 2.4 על 2.4. בין החדרים יש מקלחת ושירותים ברמה כזאת שאתה מתקלח ותוך כדי יכול להשתין באסלה בכייף. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...