Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

תיקון קטן - ארבעים דקות ברכב בלי פקקים וחמישים דקות ברכבת מ Penn Station.  אבל מי סופר.

לבית יש יתרונות וגם חסרונות.  אז נכון שאין ועד בית, אבל מצד שני יש עלויות תחזוקה שאתה אפילו לא חושב עליהן בארץ.

עם אותו החזר חודשי בארץ יכלנו לרכוש דירת 4 חדרים בבת-ים\ראשל"צ\מודעין\חולון\נתניה.  מצד שני, יאמר בצדק שה Downpayment בארץ היה משמעותית גבוה יותר.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, farkash7 כתב:

בהנחה שהחברה ממוקמת על קו רכבת ואני צריך להגיע למשרד 3 ימים בשבוע נשאלת השאלה האם הבן שלי יכיר אותי כשהוא יגיע לגיל 18?

אפשר לקחת לחתימה?😆

לפני 3 שעות, עידן. כתב:

הייתי עושה את זה בשמחה עד סוף ימי, אם אפשר היה לשכור בקלות, יציבות ולטווח ארוך במיקום שאני אישית מעוניין לגור בו.

יתרה מכך, לא בטוח שהייתי משקיע את הכסף דווקא בשוק הנדלן הישראלי, או נדלן בכלל. מבחינתי לשכור דירה לכל החיים, לתת לכסף לצמוח בחשבון השקעות ושבעל הדירה יתעסק עם מזגנים, צנרת, דוד, בחירות לועד בית, והסרת צו מבנה מסוכן שאיזה פקידון בעירייה החליט להטיל.

הבעיה- באיזור שאני גר בו כמעט ובלתי אפשרי למצוא דירה כלשהי להשכרה, ללא קשר לתקציב. על חוזה לטווח ארוך אפשר רק לחלום.

לפני שנתיים הייתי בדילמה הזו- מכרתי דירת השקעה מעולה שממוקמת די טוב אבל לא התאימה לצרכי המגורים שלי (רחוב ראשי, רעש, זיהום, קומה 3 בלי מעלית ובלי היתכנות סבירה למעלית וכו), לטובת דירה שמתאימה למגורים. אז נכון שאני מרוויח קצת פחות, אבל בשלב הזה בחיים יותר חשובה לי יציבות, ודאות ושליטה מלאה על מצב הדירה מבחינת רמת שיפוץ וכו׳.

שמע, אם אתה אוהב את האיזור שאתה כבר רכשת בו דירה זה כבר טיפה מאוחר לא? אני מדמיין את זה ההפך, אני גר שנה שנתיים שלוש בשכונה, ומחפש בדיוק איפה שבא לי,
בשנה -2 אפשר לכסות את כל לא רק את כל השכונה , אלא את כל העיר ברגל טוב טוב ולקבל תחושה טובה, תוך כדי לבדוק את השוק
אפשר גם לשפר את הדירה משמעותית ולהיות כל הזמן עם אצבע על הדופק מבחינת דירות, מתווכים וכו׳ אז אתה יכול להדפק מקסימום שנה או שנתיים בדירה , חוזים הם גם גמישים בחלקם או רובם אין כאן קבוע חוזים הם פריסטייל בישראל מבחינת סעיפים 
בשדרוג אתה יכול ליפול ממש טוב ולהמשיך לחוזים ארוכים עם בעל הדירה

כמובן שלמצוא דירה להשכרה באיזור שאתה לא מכיר מאתגר יותר מבחינת להיות בשטח,  חבר שלי בדירה אחת גר עם זוגתו 3 שנים כי חסכו, אחר כך שדרגו דירה באותה השכונה לעוד שנתיים
אחר כך עברו עיר לדירה משופרת אך רחוקה מת״א - בדירה הזו הם מתכוונים להשאר כמה שיותר כי גם הבעלים לא לחוצים למכור אותה כי היא הכנסה פאסיבית והם סיימו לשלם אותה

לפני 3 שעות, raiden כתב:

אחד השירשורים הכי עצובים שיצא לי לקרוא. ואת זה אומר הבן אדם שפתח את השירשור על "איך למצוא את האחת".

זוג אנשים, מבוגרים, שעובדים, צריכים או לחיות עד גיל 35 עם ההורים או להתפשר על דירת 48מ"ר עם ספה-מיטה מתקפלת בסלון. סטארטאפ ניישן ללא ספק.

אפשר גם לחתימה?

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, tzahico כתב:

תיקון קטן - ארבעים דקות ברכב בלי פקקים וחמישים דקות ברכבת מ Penn Station.  אבל מי סופר.

לבית יש יתרונות וגם חסרונות.  אז נכון שאין ועד בית, אבל מצד שני יש עלויות תחזוקה שאתה אפילו לא חושב עליהן בארץ.

עם אותו החזר חודשי בארץ יכלנו לרכוש דירת 4 חדרים בבת-ים\ראשל"צ\מודעין\חולון\נתניה.  מצד שני, יאמר בצדק שה Downpayment בארץ היה משמעותית גבוה יותר.

מי צריך בריטניה כשיש לנו נתניה.

לפני 10 דקות, maxcher כתב:

אפשר גם לחתימה?

קח בכיף

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, tzahico כתב:

עם הרבה כבוד לארה"ב (הייתי שם), מבחינת איכות חיים לילדים ישראל טובה ובפער. בחלק מהמקומות שרשמת ילד בכיתה ג' הולך לבד לחוג/חברים/מכולת, תנועת נוער ומה לא. 

יקר בישראל אבל באותה נשימה טוב בישראל.

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

מראש העין לת"א (נניח קריית עתידים) האופציות שלך הם:

1. אוטו / אוטובוס לתחנת רכבת קסם-ראש העין צפון, נסיעה של מינימום 15 דקות, אלא אם אתה גר בנצבא סיטי ואז זה 10 דקות, הזמנים האלה לא כוללים פקקים.

משם רכבת ישירה לת"א אוני'-מרכז הירידים ואז אוטובוס לקריית עתידים.

לעזריאלי זה רכבת ישירה לעזריאלי. לבורסה זה רכבת ישירה לת"א מרכז סבידור.

יש רכבת כזו אחת לשעה, א-ב-ל, אם נניח פספסת את הרכבת הזו, יש לך זכות לרכבת עם החלפה בהרצליה, לוקח לה רק 14 דקות יותר להגיע לאותה תחנה, הקאצ'? היא יוצאת דקה אחת אחרי הרכבת הישירה.

זה אומר שאם פספסת את הרכבת הישירה ב-2 דקות, אז יש לך להמתין עוד 58 דקות בלי אופציה אחרת.

2. אוטו לת"א (קריית עתידים) ייקח לך לא פחות משעה, וזה בתנאי שלא ממש פקוק, לבורסה זה כבר לא פחות משעה ורבע, ולעזריאלי לא פחות משעה וחצי.

3. אוטובוס לת"א, עם החלפה בפתח תקווה

קריית עתידים מתה, אלא אם אתה הולך לרופא כל יום.

קנה מידה צריך להיות האזור של עזריאלי

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני פסלתי מעסיקים פוטנציאליים רק על זה שהם יושבים בעזריאלי.

וזה למרות שהציעו לי חניה פרטית במגדל ו-1000 שקל השתתפות שלהם ברכב ליסינג.

אבל לקחתי את קריית עתידים כאופציה ראשונה, פשוט כי היא האיזור תעסוקת הייטק שנמצא בת"א והכי קרוב לראש העין.

אחרי זה כתבתי גם את האופציות הבאות לפי קירבה - הבורסה ועזריאלי

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 דקות, GTאי כתב:

עם הרבה כבוד לארה"ב (הייתי שם), מבחינת איכות חיים לילדים ישראל טובה ובפער. בחלק מהמקומות שרשמת ילד בכיתה ג' הולך לבד לחוג/חברים/מכולת, תנועת נוער ומה לא. 

יקר בישראל אבל באותה נשימה טוב בישראל

לכל מקום יש את הבעיות שלו. בסופו של דבר ילד שגדל בארה"ב למשפחה בה שני ההורים עובדים סביר להניח שהחיים שלו יהיו יותר טובים מילד ישראלי עם זוג הורים עובדים. כמובן ש"חיים טובים" זה הגדרה ערטילאית.

לאשתי יש משפחה גדולה שם, ההורים שלה היחידים מכל החבורה שהחליטו להגר לפה במקום לארה"ב כשברית המועצות קרסה. אז נכון שגם להם יש את הבעיות שלהם וארה"ב רחוקה מלהיות מושלמת, אבל עדיין למי יש רמת חיים גבוהה יותר?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה יכול להיות מאושר גם בקרטון של מקרר עם לחם ומים כל השבוע ופחית טונה וכוס בירה בסופ"ש. אי אפשר למדוד אושר, אבל אפשר למדוד נכסים, הכנסה, כמות שעות עבודה, השכלה, כח קניה, כל מיני דברים כאלה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, GTאי כתב:

יקר בישראל אבל באותה נשימה טוב בישראל.

100%.  אני כל יום מנסה לשכנע את אשתי לעבור לבת-ים, דקה מהחוף ורבע שעה נסיעה מההורים שלי.  אולי יום אחד...

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, maxcher כתב:

שמע, אם אתה אוהב את האיזור שאתה כבר רכשת בו דירה זה כבר טיפה מאוחר לא? אני מדמיין את זה ההפך, אני גר שנה שנתיים שלוש בשכונה, ומחפש בדיוק איפה שבא לי,
בשנה -2 אפשר לכסות את כל לא רק את כל השכונה , אלא את כל העיר ברגל טוב טוב ולקבל תחושה טובה, תוך כדי לבדוק את השוק
אפשר גם לשפר את הדירה משמעותית ולהיות כל הזמן עם אצבע על הדופק מבחינת דירות, מתווכים וכו׳ אז אתה יכול להדפק מקסימום שנה או שנתיים בדירה , חוזים הם גם גמישים בחלקם או רובם אין כאן קבוע חוזים הם פריסטייל בישראל מבחינת סעיפים 
בשדרוג אתה יכול ליפול ממש טוב ולהמשיך לחוזים ארוכים עם בעל הדירה

כמובן שלמצוא דירה להשכרה באיזור שאתה לא מכיר מאתגר יותר מבחינת להיות בשטח,  חבר שלי בדירה אחת גר עם זוגתו 3 שנים כי חסכו, אחר כך שדרגו דירה באותה השכונה לעוד שנתיים
אחר כך עברו עיר לדירה משופרת אך רחוקה מת״א - בדירה הזו הם מתכוונים להשאר כמה שיותר כי גם הבעלים לא לחוצים למכור אותה כי היא הכנסה פאסיבית והם סיימו לשלם אותה

רכשתי אחרי שראיתי שאי אפשר למצוא דירות להשכרה בשכונה שלי. בכלל. אפס היצע.

אלא אם אתה מוכן להיות בדקת קריאה 16 שעות ביממה למשך כמה חודשים טובים, ולזנק עם פנקס צ׳קים כדי להגיע ראשון ולחטוף דירה שמתאימה אולי ל50% מהצרכים שלך. בכל מצב אחר, בשמחה הייתי גר בשכירות לכל החיים ומשקיע את הכסף איפה שנראה לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, עידן. כתב:

רכשתי אחרי שראיתי שאי אפשר למצוא דירות להשכרה בשכונה שלי. בכלל. אפס היצע.

אלא אם אתה מוכן להיות בדקת קריאה 16 שעות ביממה למשך כמה חודשים טובים, ולזנק עם פנקס צ׳קים כדי להגיע ראשון ולחטוף דירה שמתאימה אולי ל50% מהצרכים שלך. בכל מצב אחר, בשמחה הייתי גר בשכירות לכל החיים ומשקיע את הכסף איפה שנראה לי.

אבל זה לא כורח המציאות, השאלה אם אתה גר איפה שאתה רוצה ואיפה שאתה יכול
אם הדירות מתאימות ל50% מהצרכים שלך, הדירה שרכשת מתאימה ל100%?

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, SlowRide כתב:

אתה יכול להיות מאושר גם בקרטון של מקרר עם לחם ומים כל השבוע ופחית טונה וכוס בירה בסופ"ש. אי אפשר למדוד אושר, אבל אפשר למדוד נכסים, הכנסה, כמות שעות עבודה, השכלה, כח קניה, כל מיני דברים כאלה.

אושר בהחלט ניתן למדידה, אמנם זה לא טריוויאלי אבל ניתן, אאל"ט ישראל גם נמצאת במדד האושר העולמי במקומות הראשונים ומעל ארה"ב (עד כמה שאפשר להסיק משהו מהדרך שאושר נמדד בסקר שנערך ע"י האו"ם)

לכל מה שהזכרת אין שום קשר לאושר ו/או מידת שביעות רצון מהחיים, חסר אנשים בעלי ממון אדיר שאומרים מפורשות שכל הכסף הזה לא שווה כלום בלי '____ (השלם את החסר) לא חומרי'?

ואין צורך לברוח לדוגמאות קיצוניות - יותר הגיוני לקחת שתי משפחות/יישויות מאותו מעמד מחו"ל ומהארץ, ואז ההבדל ב"אושר" כנראה כבר לא יהיה כ"כ חד משמעית. יש מן סברה בארץ שהחיים בחו"ל בהכרח יהיו יותר טובים מבארץ, בעיקר ע"י אנשים שמעולם לא חוו את זה

גילוי נאות: ההורים שלי חיו באוסטרליה הרבה שנים ואני גם נולדתי שם, הם לא מצטערים לרגע על החזרה לארץ וגם אני לא

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Blaz00r כתב:

אושר בהחלט ניתן למדידה, אמנם זה לא טריוויאלי אבל ניתן, אאל"ט ישראל גם נמצאת במדד האושר העולמי במקומות הראשונים ומעל ארה"ב (עד כמה שאפשר להסיק משהו מהדרך שאושר נמדד בסקר שנערך ע"י האו"ם)

מעניין איך זה. מדינה שבה כולם בוכים על איך הכל רע פה - הממשלה, הכבישים, התח"צ, יוקר המחיה. מדינה שבה בכל הזדמנות אפשרית אנשים בורחים לחו"ל כי "סופש בצימר עולה יותר מסופש ביוון". and yet נמצאת במקום 14 (https://worldpopulationreview.com/country-rankings/happiest-countries-in-the-world). בהחלט "החלום הישראלי" 🤷‍♂️

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 44 דקות, Blaz00r כתב:

לכל מה שהזכרת אין שום קשר לאושר ו/או מידת שביעות רצון מהחיים, חסר אנשים בעלי ממון אדיר שאומרים מפורשות שכל הכסף הזה לא שווה כלום בלי '____ (השלם את החסר) לא חומרי'?

ואין צורך לברוח לדוגמאות קיצוניות - יותר הגיוני לקחת שתי משפחות/יישויות מאותו מעמד מחו"ל ומהארץ, ואז ההבדל ב"אושר" כנראה כבר לא יהיה כ"כ חד משמעית. יש מן סברה בארץ שהחיים בחו"ל בהכרח יהיו יותר טובים מבארץ, בעיקר ע"י אנשים שמעולם לא חוו את זה

גילוי נאות: ההורים שלי חיו באוסטרליה הרבה שנים ואני גם נולדתי שם, הם לא מצטערים לרגע על החזרה לארץ וגם אני לא

סלח לי אבל מדד האושר זה חרטא.

אושר זה לא דבר מדיד, נקודה. זה שהאו"ם החליט למדוד השפעה סביבתית של מדינות על אנשים או מה שזה לא יהיה זה לא אושר, כי אושר לא ניתן לכמת.

אתה כותב בעצמך שאפשר להיות אומללים עם עם הרים של כסף וההפך. 

בדברים שכן ניתן לכמת אפשר לראות לאיזה מדינות יש יתרון יחסי. אף אחד לא מבטיח לך שתהיה מאושר שם אבל כנראה יהיה לך יותר קל לקנות שם בית.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...