Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

אני מסכים שבמקרים מסויימים יהיה עדיף להרוס 4 בניינים צמודים ולבנות משהו שנותן עוד המון דברים לעיר, אבל כל דבר עדיף על המצב הקיים.
עוד תושבים לעיר זה לאו דווקא משהו רע אם פותרים את ה"בעיות" שהם מביאים איתם, ובוא, אצל ת"א הבעיות האלה הרבה פחות חמורות בזכות הטונות כסף שהיא עושה מהמון דברים אחרים.
בסוף עיר היא מה שהיא בזכות התושבים, ואם מתישהו תל אביב תהיה יקרה מדי (מדהים שזה עדיין לא המצב) אז גם היא תשלם מחיר כבד על כך.

• אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר כתבתי פה לא מזמן שמבנה הארנונה בישראל מעוות וגורם לראשי ערים להעדיף עסקים על תושבים.

אמורה להיות רפורמה בנושא, שתייקר את הארנונה לתושבים. נראה אם זה יצלח את מכשולי הפופוליזם והנימביזם (במובן של לא על חשבוני)..

אגב נימביזם,

לפני כמה ימים ראיתי שתושבים ברעננה מתארגנים להתנגדות, כדי למנוע הקמה של תחנת רכבת קלה (או מטרו) ליד הבית שלהם..

אני בטוח שמדובר באותם אנשים שכשהם יוצאים לחופשה בעיר אירופית, הם בוחרים בפינצטה מלון שקרוב לרכבת התחתית וכשהם חוזרים לארץ הם מספרים לכולם איך התחב"צ באירופה מפותח ולמה אצלנו אי אפשר...

אלו גם כנראה אותם תושבים שמנעו הקצאת מסלול נת"צ ברחוב הראשי של רעננה.

וכל עוד התחבורה תמשיך להיות מפגרת, יהיה לה חלק בדחיפת אנשים לגור במרכז של המרכז ולניפוח מחירי הדיור.

• אהבתי 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 דקות, farkash7 כתב:

אני מסכים שבמקרים מסויימים יהיה עדיף להרוס 4 בניינים צמודים ולבנות משהו שנותן עוד המון דברים לעיר, אבל כל דבר עדיף על המצב הקיים

זה תמיד עדיף, לא במקרים מסויימים.

זה ניצול מירבי של השטח.

במצב הקיים לא מוסיפים מספיק דירות כדי לענות על הביקוש אבל זאת אף פעם לא היתה המטרה העיקרית של תמא 38, שהיא חיזוק בתים ישנים מרעידות אדמה. וזה עדיין עדיף על כלום. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיים תמיד מבצעים ניהול סיכונים.
אם אתה לוקח החלטה להכין את גוש דן להתחדשות עירונית לגובה, ואתה אומר זה יקח 10 שנים, אז אתה לוקח סיכון שבזמן הזה אולי תהיה רעידת אדמה, אבל מצד שני אתה יכול להרוויח את גוש דן כפול 3-4, עם בניינים חדשים, לא מחוזקים עלק, ואז איפה זה שם אותך בתור מדינה?

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אין ספק שתכנון לטווח ארוך לא מעניין למדינה את התחת ומבחינתה שתיקח משכנתא על מליון שקל בחריש ותרקב שם.

תמא 38 בתכלס אמורה לחזק מבנים בכל הארץ ולא רק בגוש דן, רק שלא משתלם לעשות את הפרוייקטים מהאלה כמעט באף מקום אחר חוץ מגוש דן. גם זה טמטום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, SlowRide כתב:

קודם כל, כמעט 50% גרים במרכז. למה? לא יודע. אבל זאת עובדה. 

דבר שני, פתח תקווה לא צריכה להתרחב, היא צריכה לגבוה. ככה גם חולון, בת ים, רמת גן, גבעתיים, ת"א וכל המקומות בהם המחירים עולים בצורה מטורפת. ככה עונים על ביקוש, לא באמצעות תחליפים מעפנים ששורפים שטח למדינה הלא גדולה שלנו.

אפשר לנסות לתמרץ עסקים לצאת מגוש דן אבל להקים תילי בטון בכל חור פנוי בלי קשר למציאות לא מוביל לירידת מחירים, עובדה. אחרת השרשור הזה היה מת מזמן.

כל הערים בישראל צריכות לגבוה, אבל גם לזה יש גבול. זה גם לא כל כך קל לבנות 20 קומות במקום בניין של 3 קומות, כבר הסבירו את זה פה בשרשור. התשתיות צריכות לתמוך בזה, אחרת זה יהיה גהנום. בסופו של דבר לא משנה כמה תבנה בפתח תקווה לרוחבה או לאורכה או לגובהה, יש גבול לכמה אנשים אתה יכול לדחוס שם (שם == גוש דן לצורך העניין). זה קצת כמו עם כבישים - ככל שאתה סולל יותר, כך עולות יותר מכוניות על הכביש. וככל שאתה בונה יותר במרכז, כך יותר אנשים רוצים לגור שם. ובגלל שמכוניות מתרבות בקצב גבוה יותר מאספלט, ואנשים מתרבים בקצב גבוה יותר מדירות, זה יוצר פקקים וזה יוצר עליה במחירי הדיור.

אם פחות אנשים ירצו לגור בפתח תקווה, המחירים בפתח תקווה יירדו, זה חוק טבע. ולכן המדינה צריכה לדאוג לכך שלשירותים ולאפשרויות שקיימות בגוש דן יהיו אלטרנטיבות רבות ברחבי המדינה, ולא שכולם יתרכזו בגוש דן כמו מקקים על שקית זבל. וכן, היא גם צריכה לבנות יותר לגובה במרכז, אבל זה תהליך איטי שלוקח הרבה זמן וכרוך בהרבה מאוד friction עם כל מני גורמים (ע"ע נימבי).

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

היקום לא קורס גם מזה שיש מאות מיליוני עניים באפריקה, מלחמת אזרחים שמתגלגלת כבר 45 שנה באפגניסטן וטנקים בערים הסיניות. ברור שאפשר לחיות בכל מיני מקומות. גם בקריית גת ובאר שבע וטבריה ועוד. יש לזה כל מיני השלכות והשפעות. ואני לא חושב שיש סיבה לנסות להתעלם מהפערים האדירים שיש בין גוש דן לבין אזורים אחרים בישראל. וכמובן גם לא צריך להקצין לצד השני. יש פה בפורום המון אנשים מאושרים וגם מבוססים למדי שחיים בצפון או בדרום. אבל בכל זאת, בממוצע, כנראה שתהנה מיותר הזדמנויות בכל דבר ברמת גן, גבעתיים ואולי אפילו פתח תקווה, מאשר בטבריה.

נכון, אבל בסופו של דבר זה טרייד אוף. אם אתה צריך לשים 2.5 מיליון על דירה בפתח תקווה כדי לנסוע כל יום שעה לכל כיוון למשרד ברוטשילד, סיכוי לא רע שאיכות חייך תשתפר משמעותית אם תתרחק מהמרכז.

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

ולכן אתה, שוב, טועה.

האמת שאני לא טועה, אבל די מיציתי את הדיון איתך. משום מה אתה חושב שאם תכתוב "אתה, שוב, טועה" בפאתוס ועם נקודה בסוף המשפט שלוש פעמים, זה איכשהו מחזק את הטיעון שלך. צר לי, זה לא. אתה נשמע קצת כמו יאיר לפיד שאחד הכשרונות הבודדים שלו הוא לדבר בבטחון מלא ובארשת פנים רצינית על דברים שאין לו מושג בהם.

יותר מזה, ההודעות שלך מייצרות כל כך הרבה אנטגוניזם שיש לי פשוט אפס אמפתיה כלפיך. מצדי תשלם גם 5 מיליון על דירה בראש העין, או תעבור לכפר קאסם או לרנטיס ותמשיך להתלונן על מחירי הדיור בפורום של מכוניות באינטרנט. בסופו של דבר זו בחירה שלך לגור איפה שאתה גר. אם יקר לך, לך למקום זול יותר, זה לא כל כך מסובך.

אני גר 35 דקות נסיעה מהמשרד (דלת לדלת), בדירת 4 חדרים (100 מ"ר) + 60 מ"ר גינה, שעלתה לי לפני חמש שנים קצת פחות מ-1.3 מיליון. היום היא שווה בערך 1.6 מיליון, ובמחיר שאתה קונה דירה עם מחסן בראש העין או בפתח תקווה או במעגל ה-17 של תל אביב, אני יכול לבנות בית פרטי על מגרש של חצי דונם. נכון, אין לי AM:PM או "בית קפה שכונתי" מתחת לבית. אוי לא.

יחד איתי עובדים אנשים מכל אזור העמקים, מקיבוץ דליה ב"דרום" דרך מגדל העמק ותמרת במזרח ועד שכניה בצפון (וכמובן טבעון, קריות, חיפה, נשר, טירת הכרמל וכו'). אני מבטיח לך שהשכר שלהם לא נופל מהשכר שהם היו מקבלים במרכז ומבחינת איכות החיים הם כנראה גם נהנים הרבה יותר מאשר אם היו גרים בגוש דן.

אבל היי, זכותך המלאה לשלם 2.5 או whatever מיליון על דירה באם המושבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, MiniMiz3r כתב:

אם פחות אנשים ירצו לגור בפתח תקווה, המחירים בפתח תקווה יירדו, זה חוק טבע. ולכן המדינה צריכה לדאוג לכך שלשירותים ולאפשרויות שקיימות בגוש דן יהיו אלטרנטיבות רבות ברחבי המדינה, ולא שכולם יתרכזו בגוש דן כמו מקקים על שקית זבל. וכן, היא גם צריכה לבנות יותר לגובה במרכז, אבל זה תהליך איטי שלוקח הרבה זמן וכרוך בהרבה מאוד friction עם כל מני גורמים (ע"ע נימבי).

אהמ אהמ, האם יש לך דוגמה למקום אחד שבו זה עבד אי פעם בהיסטוריה?

כלומר חוץ מהסרט Field of dreams

נכון, אבל בסופו של דבר זה טרייד אוף. אם אתה צריך לשים 2.5 מיליון על דירה בפתח תקווה כדי לנסוע כל יום שעה לכל כיוון למשרד ברוטשילד, סיכוי לא רע שאיכות חייך תשתפר משמעותית אם תתרחק מהמרכז.

ז"א שאיכות חייך תשתפר אם רק תסע שעתיים כל יום לכל כיוון? הגיוני בסה"כ.

האמת שאני לא טועה, אבל די מיציתי את הדיון איתך. משום מה אתה חושב שאם תכתוב "אתה, שוב, טועה" בפאתוס ועם נקודה בסוף המשפט שלוש פעמים, זה איכשהו מחזק את הטיעון שלך. צר לי, זה לא. אתה נשמע קצת כמו יאיר לפיד שאחד הכשרונות הבודדים שלו הוא לדבר בבטחון מלא ובארשת פנים רצינית על דברים שאין לו מושג בהם.

אתה לגמרי טועה, וגם פירטתי בכל אחד מהציטוטים למה אתה טועה.

אבל עזוב, מה לך ולעובדות...

יותר מזה, ההודעות שלך מייצרות כל כך הרבה אנטגוניזם שיש לי פשוט אפס אמפתיה כלפיך. מצדי תשלם גם 5 מיליון על דירה בראש העין, או תעבור לכפר קאסם או לרנטיס ותמשיך להתלונן על מחירי הדיור בפורום של מכוניות באינטרנט. בסופו של דבר זו בחירה שלך לגור איפה שאתה גר. אם יקר לך, לך למקום זול יותר, זה לא כל כך מסובך.

מעורר אנטגוניזם? יופי. תתמודד עם זה, תשתה קצת מים קרים, ואז תנסה להתמודד עם העובדות והטענות.

או שתודה מראש, שאתה לא מסוגל כי האנטגוניזם שולט בך, ולא מאפשר לך לכתוב טענה הגיונית.

אל תדאג, אני לא מחפש אמפתיה, וחכה שהילדים שלך יצטרכו להגיע להון העצמי, ואז פתאום תגלה שכרגיל, ליאור צודק, והילדים שלך צריכים לחסוך 10 שנים וגם אז הם לא יכולים לגור לידך בקריות.

אני גר 35 דקות נסיעה מהמשרד (דלת לדלת), בדירת 4 חדרים (100 מ"ר) + 60 מ"ר גינה, שעלתה לי לפני חמש שנים קצת פחות מ-1.3 מיליון. היום היא שווה בערך 1.6 מיליון, ובמחיר שאתה קונה דירה עם מחסן בראש העין או בפתח תקווה או במעגל ה-17 של תל אביב, אני יכול לבנות בית פרטי על מגרש של חצי דונם. נכון, אין לי AM:PM או "בית קפה שכונתי" מתחת לבית. אוי לא.

וכמה זמן ייקח לי להגיע מאיפה שאתה גר לעבודה בפתח תקווה? כמה ייקח לאשתי להגיע לרמת גן? (והיא לא בדיוק בוחרת באיזה בסיס לשרת)

כאן אגב אין דירות גן 4 חדרים, יש 5 או 6. עם 100-300 מ"ר גינה, ובמחירים מפלצתיים.

אבל לא חיפשתי דירת גן.

אגב אין לי AM:PM ברדיוס של איזה 10 ק"מ וגם לא היה לי בית קפה שכונתי עד לפני בערך שבועיים. ולא יחסר לי אם אין לי בית קפה שכונתי מתחת לבית.

יחד איתי עובדים אנשים מכל אזור העמקים, מקיבוץ דליה ב"דרום" דרך מגדל העמק ותמרת במזרח ועד שכניה בצפון (וכמובן טבעון, קריות, חיפה, נשר, טירת הכרמל וכו'). אני מבטיח לך שהשכר שלהם לא נופל מהשכר שהם היו מקבלים במרכז ומבחינת איכות החיים הם כנראה גם נהנים הרבה יותר מאשר אם היו גרים בגוש דן.

גם איתי עובדים אנשים מהצפון, זה דוגמה למה בדיוק?

העובדות אגב מראות שהרבה יותר עובדים מחיפה באים לעבוד במרכז, מאשר עובדים מהמרכז שבאים לעבוד בחיפה. מעניין למה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל בסופו של דבר זה טרייד אוף. אם אתה צריך לשים 2.5 מיליון על דירה בפתח תקווה כדי לנסוע כל יום שעה לכל כיוון למשרד ברוטשילד, סיכוי לא רע שאיכות חייך תשתפר משמעותית אם תתרחק מהמרכז

אני פלוס מינוס מסכים. אני לא הייתי בוחר לחיות בפתח תקווה ובטח לא בראש העין, או ערי לווין מהסוג של באר יעקב ונס ציונה. למרות שכנראה שחוץ מהפקקים כן יש שם יותר הזדמנויות תעסוקה ביחס לפריפריה עמוקה יותר או רחוקה יותר.

לפני 34 דקות, MiniMiz3r כתב:

יש לזה גם השלכות ארוכות טווח שלא קשורות רק אליך, ואני חושב שהן לא טובות לעולם. 

לא צריך בית קפה שכונתי מתחת לבית (אגב, בתי קפה שכונתיים הם לרוב פח. אצלנו הפלוצים האמיתיים עברו לגל השלישי בקפה כבר מזמן). זה לא העניין.

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אהמ אהמ, האם יש לך דוגמה למקום אחד שבו זה עבד אי פעם בהיסטוריה?

זה מה שהכי עצוב בכל הסיפור. אנשים לומדים תכנון ערים, הנדסה אזרחית, הנדסת תנועה, אדריכלות. בפועל יש קושי אמיתי בעולם לתכנן מרחבים אורבניים מתפקדים חדשים. 

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא הייתי בוחר לחיות בפתח תקווה ובטח לא בראש העין, או ערי לווין מהסוג של באר יעקב ונס ציונה.

אני מבין שאתה בונה על האקזיט כדי לקנות בת"א 🤣

• מצחיק 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

אני מבין שאתה בונה על האקזיט כדי לקנות בת"א 🤣

כן, ובשביל זה אני עובד בחמישה יוניקורנים שונים במקביל

אבל אל תגלה להם

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

העובדות אגב מראות שהרבה יותר עובדים מחיפה באים לעבוד במרכז, מאשר עובדים מהמרכז שבאים לעבוד בחיפה. מעניין למה.

כנראה שהם לא התקבלו לעבודה באף חברה נורמלית בצפון, אז הם הולכים לאיפה שקיבלו אותם.

נ.ב. לא קראתי את שאר ההודעה שלך

לפני 9 דקות, יבגניפ כתב:

אני פלוס מינוס מסכים. אני לא הייתי בוחר לחיות בפתח תקווה ובטח לא בראש העין, או ערי לווין מהסוג של באר יעקב ונס ציונה. למרות שכנראה שחוץ מהפקקים כן יש שם יותר הזדמנויות תעסוקה ביחס לפריפריה עמוקה יותר או רחוקה יותר.

לפני 46 דקות, MiniMiz3r כתב:

אני חושב שזה היה נכון לפני חמש-שש שנים, זה כבר לא המצב. יותר ויותר חברות עוברות לצפון, כולל וויקס, פייבר, ריסקיפייד, אפספלייר, יוטפו וכו'. וזה בלי להזכיר כמובן את כל הגדולות שכבר מזמן שם (מיקרוסופט, אמזון, גוגל, אינטל, נבידיה וכו').

אני יכול לומר לך מנסיון אישי שהמצב כל כך "גרוע" שאין יותר שטחי משרדים פנויים במת"מ, וגם בניין חדש שנבנה בימים אלו וצפוי להיות מוכן רק ב-2023, כבר כולו fully booked. ויש עוד הרבה חברות מחוץ למת"מ ומחוץ לחיפה בכלל (אישית אני מכיר את Augury ו-Shutterfly שיושבות בעיר התחתית בחיפה, את Williot בקיסריה ואת ActiveFence בבנימינה).

השכר לחלוטין תחרותי עם תל אביב, ההבדלים הגדולים הם בין חברות גאמפ"א לאחרות (בגלל מרכיב המניות המשמעותי), אבל זה לא ייחודי לצפון אלא נכון לכל הארץ.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעה, MiniMiz3r כתב:

כל הערים בישראל צריכות לגבוה, אבל גם לזה יש גבול. זה גם לא כל כך קל לבנות 20 קומות במקום בניין של 3 קומות, כבר הסבירו את זה פה בשרשור. התשתיות צריכות לתמוך בזה, אחרת זה יהיה גהנום. בסופו של דבר לא משנה כמה תבנה בפתח תקווה לרוחבה או לאורכה או לגובהה, יש גבול לכמה אנשים אתה יכול לדחוס שם (שם == גוש דן לצורך העניין). זה קצת כמו עם כבישים - ככל שאתה סולל יותר, כך עולות יותר מכוניות על הכביש. וככל שאתה בונה יותר במרכז, כך יותר אנשים רוצים לגור שם. ובגלל שמכוניות מתרבות בקצב גבוה יותר מאספלט, ואנשים מתרבים בקצב גבוה יותר מדירות, זה יוצר פקקים וזה יוצר עליה במחירי הדיור.

אפשר להגדיל לגובה את ערי גוש דן עוד הרבה בלי להפוך ל"גיהנום". השטח לא מנוצל בצורה מיטבית בגלל שלא עושים מספיק פינוי בינוי במתחמים. בתכנון נכון, זה לא יהיה גיהנום כי בכל העולם אנשים נוהרים לגור בערים צפופות יותר פי 5 מפתח תקווה וסביבותיה. הביקוש בפ"ת נובעים מהביקוש ברמת גן, שנובע מהביקוש בגבעתיים שנובע מהביקוש בת"א.  אם אתה לא עונה על הביקוש הזה אתה רק מגדיל את הביקוש מסביב, מה שגורם למקומות אפורים כמו פ"ת להפוך לפנינות נדל"ן. אין קשר בין פיתוח אפשרויות תעסוקה מחוץ לגוש דן לביקושים בגוש דן. לפתח אלטרנטיבות לגוש דן זה ממש לא להקים תילי בטון שאין בהם כלום חוץ מדירות 5 חדרים, בית ספר ופארק ציבורי בכל מיני חורים ברחבי הארץ - זה בדיוק מה שמייקר את הדירות פה.

לפני שעה, MiniMiz3r כתב:

ההודעות שלך מייצרות כל כך הרבה אנטגוניזם שיש לי פשוט אפס אמפתיה כלפיך

לא רוצה להיכנס פה בניכם אבל אתה זה שכתבת שאנשים מחרטטים ומתבכיינים כי הדיור יקר. זה לא יוצר אנטגוניזם?
הודית בעצמך שהיום הרבה יותר קשה לקנות דירה מאשר לפני 10, אז על מה בכלל הויכוח? שאנשים בכיינים לא רוצים לעבור ליוקנעם ולעבוד שם בהייטק כי השכר דומה לת"א? כי הייטק זה הדבר היחיד בעולם? ומה עם שאר המקצועות? ומגורים קובעים רק לפי מקום עבודה? מה עם קרבה למשפחה? מה עם מוסדות חינוך לילדים? מה עם תחביבים ופנאי? 

לפני שעה, MiniMiz3r כתב:

בסופו של דבר זו בחירה שלך לגור איפה שאתה גר. אם יקר לך, לך למקום זול יותר, זה לא כל כך מסובך.

אם אין לחם, תאכלו עוגות.

כל הפואנטה בדיון הזה שהמקומות הזולים הולכים ונעלמים וכל שנה הכסף שלך קונה לך דיור פחות איכותי.
גם אני חשבתי כמוך פעם, אבל בוא, אי אפשר התעלם מהבעיה. קורת גג מעל הראש זה לא שופוני ומותרות. זה שאתה מצאת שלווה במקום יחסית זול שמצריך התנעת הרכב בשביל לזרוק את הזבל זה נחמד מאד, כנראה רוב האוכלוסיה במצב שונה משלך.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, MiniMiz3r כתב:

אני חושב שזה היה נכון לפני חמש-שש שנים, זה כבר לא המצב. יותר ויותר חברות עוברות לצפון, כולל וויקס, פייבר, ריסקיפייד, אפספלייר, יוטפו וכו'. וזה בלי להזכיר כמובן את כל הגדולות שכבר מזמן שם (מיקרוסופט, אמזון, גוגל, אינטל, נבידיה וכו').

אני יכול לומר לך מנסיון אישי שהמצב כל כך "גרוע" שאין יותר שטחי משרדים פנויים במת"מ, וגם בניין חדש שנבנה בימים אלו וצפוי להיות מוכן רק ב-2023, כבר כולו fully booked. ויש עוד הרבה חברות מחוץ למת"מ ומחוץ לחיפה בכלל (אישית אני מכיר את Augury ו-Shutterfly שיושבות בעיר התחתית בחיפה, את Williot בקיסריה ואת ActiveFence בבנימינה).

השכר לחלוטין תחרותי עם תל אביב, ההבדלים הגדולים הם בין חברות גאמפ"א לאחרות (בגלל מרכיב המניות המשמעותי), אבל זה לא ייחודי לצפון אלא נכון לכל הארץ

חברות מתרחבות לצפון מתוך הנחה שיהיה יותר קל לגייס שם. ואכן חלק משלמות בדיוק מה שמשלמים בתל אביב.

אבל כמובן שזה לא כל הסיפור.

אישית אני גם לא הייתי רוצה היום ממש לבחור מקום מגורים באזור שכולו מוטה רכב פרטי. אבל ניחא, כל אחד ומה שטוב לו

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למגורים בצפון (או בדרום) יש את המחיר שלהם, גם אם הנדל"ן הוא זול יחסית.

יש תלות גבוהה ברכב פרטי.

המחירים ברשתות המזון יותר יקרים.

החינוך בד"כ פחות טוב.

ואולי הכי חשוב, נגישות נמוכה מאוד לרפואה איכותית וכל מה שהוא מעבר לרופא משפחה\ילדים\נשים.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, MiniMiz3r כתב:

כנראה שהם לא התקבלו לעבודה באף חברה נורמלית בצפון, אז הם הולכים לאיפה שקיבלו אותם.

נ.ב. לא קראתי את שאר ההודעה שלך

רק שחס וחלילה לא תצטרך להתמודד עם עובדות...

ואתה גם מנתח אנשים על סמך...

נו טוב.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...