Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, Avatar Schnitzel כתב:

אז תחסוך ממני "שאני לא יודע איך זה לחיות כאן". יודע מצויין. שוב, אני מסתובב בעיר הזאת מ-2011 ורואה בלייב כיצד היא הופכת ליותר ויותר קשה למחייה. 

אני עובד 20 דק' מהבית. אין לי שום סיבה בעולם להזיז את הרכב כדי להגיע לעבודה. למען האמת, לאף אחד שגר ועובד בעיר אין. לפעמים אני אפילו הולך ברגל, כשבא לי. נסה פעם ללכת ברגל מעוטף עזה לאנשהו. בהצלחה.

כן, העיר פקוקה מאוד היום בגלל עבודות התשתית. בתור מי שמגיע מבחוץ  אתה סופג וסובל מהם הרבה, הרבה, הרבה יותר ממני. ובכלליות, אלא אם אתה חי ועובד באיזה ישוב פריפריאלי למדי, פקקים זו בעיה כלל ישראלית.

בשאר הדברים אתה כרגיל מקצין. שוב, כנראה גם מחוסר הכירות. יש 0 הומלסים בשכונה שלי. יש 2.5 קבועים שמסתובבים בין הפאבים במרכז (לדעתי חלק לא שרדו את הקורונה בכלל). נרקומנים עם מזרקים יש בשכונות מאוד מאוד ספציפיות, שאם אני זוכר נכון - אתה גם עובד באחת מהן (יד חרוצים, לא?), ומשם אולי הרושם המוטעה שלך. "שטחים פתוחים", בניגוד למה שאולי אתה חושב זה לא איזה הישג, והגינות הציבוריות כאן נעימות יותר מרוב המקבילות שלהן שאני מכיר מגוש דן או השרון, ובטוח מערים כמו ב"ש. יש עוד. אבל מכיוון שאני לא ליאור - אני לא הולך להגיב לכל משפט בנפרד.

לפני 5 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

אין לי תסכול. יש לי הכרה של המציאות. עדיף זה מאשר לחיות כמו עוד תל אביב שבור שיתעורר בגיל 45 ויבין שאין לו אגורה בחסכונות. רק שלא יבכה לי אחר כך בתקשורת. 

יש מולך עיר של חצי מיליון תושבים, שהיא המרכז הכלכלי והתרבותי של ישראל, שמושכת אליה בשגרה גם יחסית המון תיירים ונחשבת לעיר מוצלחת בקנ"מ עולמי, וכל מה שאתה רואה זה תור של היפסטרים לא מגולחים בויטרינה ונרקומנים ביד חרוצים. זו, צר לי, לא המציאות, עם כל הבעיות שברור שיש כאן כמו בכל מקום בעולם. יש עוד קצת מעבר לזה שמושך אנשים לערים גדולות - גם כאן, גם בכל מקום אחר. ומה עדיף לך אני לא יודע. אבל אתה בפרוש כותב הרבה יותר על מה שאתה לא אוהב כאן אל מול מה שאתה אוהב איפה שאתה נמצא. 

(ואגב, זה ממש אולי יותר מתחבר לנושא יוקר הדיור, אבל גם החישוב שלוקח בחשבון רק את עלות השכירות הוא מוטעה. הארנונה כאן די נמוכה, לפחות ביחס לסביבה, אתה לא באמת צריך אוטו אם אתה מימלא עובד בעיר ואף אחד לא מכריח אותך לקנות אוכל במסעדות כל יום)

• אהבתי 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, יבגניפ כתב:

אני עובד 20 דק' מהבית. אין לי שום סיבה בעולם להזיז את הרכב כדי להגיע לעבודה. למען האמת, לאף אחד שגר ועובד בעיר אין. לפעמים אני אפילו הולך ברגל, כשבא לי. 

ב-ר-ו-ר. אף אחד לא מזיז את הרכב כדי להגיע לעבודה. אף אחד. הרי זה רק צירוף מקרים שאף פעם אי אפשר למצוא חנייה בשעות הערב ובימי שישי בבוקר. צירוף מקרים שמתרחש כל פעם מחדש. וזה רק צירוף מקרים שכל התל אביבים התרעמו כאשר העירייה הפקיעה מקומות חנייה לטובת אוטו-תל. וזה רק צירוף מקרים שתל אביבים כועסים שמפקיעים עוד יותר חניות לטובת שבילי אופניים.

יאללה תחסוך ממני את הטיעון הריק הזה. בתל אביב צריכים רכב כמו בכל עיר אחרת במדינה הזאת. אולי-אולי בעתיד אי שם בשנת 2035 אחרי שיסיימו את הקו האדום-ירוק-סגול משהו ישתנה. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

יאללה תחסוך ממני את הטיעון הריק הזה. בתל אביב צריכים רכב כמו בכל עיר אחרת במדינה הזאת

תשמע אתה לא מחובר למציאות. אתה לא מחובר למה שקורה בעולם הזה. צר לי להגיד לך את זה. כל מה שכתבת קודם רחוק מהמציאות שנות אור, אולי זה בגלל מה שיבגני אמר, אתה בא מבחוץ ואתה סובל. קח כלל אצבע, מה שאתה סובל כמישהו שבא לת"א מבחוץ הוא בערך פי 20 ממה שסובל מי שגר שם.
כל מי שאני מכיר וגר בת"א מזיז את האוטו מסיבה אחת ואחת בלבד, כשהוא צריך לצאת מהעיר לביקור של המשפחה/לטיול בטבע.
אף אחד מהם לא מזיז את האוטו כדי ללכת לעבודה ואף אחד מהם לא מזיז את האוטו כדי לשתות בירה, ואף אחד לא מזיז את האוטו כדי לראות סרט ואף אחד לא מזיז את האוטו כדי לצאת למסיבה ואף אחד לא מזיז את האוטו בשביל דייט בטינדר...

למה אתה חושב שהם גרים שם?

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזיזים כמו גדולים. רוצה שאצלם את הרחובות הנטושים באמצע היום? שחרר, בן אדם. שחרר. מכיר את העיר הזאת מצויין. הרבה יותר טוב ממך. 

לפני 38 דקות, יבגניפ כתב:

כן, העיר פקוקה מאוד היום בגלל עבודות התשתית. בתור מי שמגיע מבחוץ  אתה סופג וסובל מהם הרבה, הרבה, הרבה יותר ממני. ובכלליות, אלא אם אתה חי ועובד באיזה ישוב פריפריאלי למדי, פקקים זו בעיה כלל ישראלית.

אני יוצא מהבית ב-6 בבוקר אז אני לא סופג הרבה פקקים בדרך. אני נוסע על כביש 4->איילון-> חנייה.

תושבי תל אביב סופגים את השיבושים הרבה יותר ממני. הרחובות הראשיים של העיר הזאת מפורקים לגמרי. אבן גבירול, דיזנגוף, אורלוזרוב, כל האזור של גשר מעריב ז"ל ועוד ועוד ועוד. אתר בנייה אחת גדול. 

זה מה שקורה כאשר מריצים 3 פרוייקטים ענקיים של תשתיות בו זמנית בלי שסיימו את הפרוייקט הראשון. (הקו האדום) 

לפני 24 דקות, farkash7 כתב:

כל מי שאני מכיר וגר בת"א מזיז את האוטו מסיבה אחת ואחת בלבד, כשהוא צריך לצאת מהעיר לביקור של המשפחה/לטיול בטבע.

אה, טוב, אם בגלל זה הם מחזיקים רכב זה מסביר למה הם משלמים 8,000 שקל שכירות. מה אני אגיד לך גאונות פיננסית במיטבה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ת'אמת, כל החברים שלי שעברו למרכז לא מחזיקים רכב בכלל. לפי מה שסיפרו לי, מגבעתיים/רמת גן מאוד קל להגיע לאזור השלום בתחב"צ/אופניים/קורקינט בטווח זמן של רבע שעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

סה פעם ללכת ברגל מעוטף עזה לאנשהו. בהצלחה.

הלוואי והיה מסלול לאופניים במועצה, באסה שלא מקדמים את זה דווקא באזור כזה. אבל גם היו אמורים להמשיך לבנות את 232 הרחב יותר מניר יצחק והלאה אבל העבירו את הכסף לקו הירוק.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Avatar Schnitzel כתב:

יאללה תחסוך ממני את הטיעון הריק הזה. בתל אביב צריכים רכב כמו בכל עיר אחרת במדינה הזאת. אולי-אולי בעתיד אי שם בשנת 2035 אחרי שיסיימו את הקו האדום-ירוק-סגול משהו ישתנה. 

לא אמרתי שכל אחד יכול לוותר על רכב - מהסיבות שפרקש פירט בדיוק. לא אמרתי גם שכולם מוותרים על רכב ביוממות - לא כולם עובדים בתל אביב גם ממי שגר כאן. 

כמובן, יש לא מעט מכורים לרכב פרטי גם שנוהגים בעיר כי ככה. אבל זו בעיה שלהם. מה שכן אמרתי הוא שאצל רבים זה לא נדרש. ואתה לא מצליח אפילו לחשוב על הרעיון הזה, כי אתה חי בעולם אחר לגמרי, שבו זה לא קיים. וזה מסוג הדברים שאתה לגמרי לא מבין לפני שאתה חי אותם. גם אני לא הבנתי שזה אולי ה-יתרון של מגורים ועבודה באותה העיר, לפני שהתחלתי לעבוד בתל אביב. אני יכול לנהוג לעבודה. יש לי חניה. אני לא רוצה. כי זה מיותר. כי יותר נח ונעים לשבת באוטובוס, לשתות קפה ולבהות בסביבה, או לקרוא קארספורום. ולא להיות דרוך כל הזמן, עם עצבים ולחץ אינסופיים.

לפני כשעה, Avatar Schnitzel כתב:

אני יוצא מהבית ב-6 בבוקר אז אני לא סופג הרבה פקקים בדרך. אני נוסע על כביש 4->איילון-> חנייה.

תושבי העיר סופגים את השיבושים הרבה יותר ממני. הרחובות הראשיים של העיר הזאת מפורקים לגמרי. אבן גבירול, דיזנגוף, כל האזור של גשר מעריב ז"ל ועוד ועוד ועוד. אתר בנייה אחת גדול. 

מה שאתה מתאר במשפט הראשון מאפיין את חייהם של מאות אלפי ישראלים, שנאלצים למרוח את היום שלהם כדי להתחמק מפקקים. זה לא יתרון או הישג. אני קם משמעותית יותר מאוחר ממך, סביר שהיום שלי גם נגמר לפני. עם כל החפירות על דיזנגוף, אבן גבירול והמסגר, אני מגיע לעבודה בנסיעת אוטובוס של 25 דק', ומבלה פחות זמן ביום ביוממות. מסכים שזה מבאס שבונים יותר מדי במקביל. ועדיין, אם היית גר כאן ועובד ביד חרוצים - לא היית סובל מזה כמו שנדמה לך מבחוץ.

בסדר, אנחנו מבזבזים זמן. 

אתה איפה שאתה כי זה מה שמתאפשר לך, כמו שאתה כותב. לצבור מרמור על מה שעושים אחרים או איך שאחרים חיים לא יעזור לך. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, Avatar Schnitzel כתב:

מזיזים כמו גדולים. רוצה שאצלם את הרחובות הנטושים באמצע היום? שחרר, בן אדם. שחרר. מכיר את העיר הזאת מצויין. הרבה יותר טוב ממך

איזה רחובות נטושים?

כל פעם שהייתי צריך להגיע לת"א ברכב הייתי חונה באיזה חניון בתשלום מופקע והולך חצי עיר ברגל כי ברחובות אי אפשר לדחוף סיכה.

לא יודע לגבי ת"א אבל בר"ג וגבעתיים יש מלא סתומים עם מנטליות של פריפריה שנוסעים למכולת מטר מהבית באוטו לקניות של יום שישי וחונים על הכביש או מפזרים את הילדים לגנים ובתי הספר באוטו ואז נוסעים לעבודה, באותה עיר. בדרך כלל נוהגים בספורטאז'ים או טוסונים.

זה באמת טימטום שאני לא מסוגל להבין. אתה משלם כ"כ הרבה על מגורים בעיר שהכל בה במרחקי הליכה או 10 דק' באוטובוס ובכל זאת אתה משתמש ברכב פרטי.

גם אני גר 20 דק' הליכה מהעבודה. פעם הייתי צריך לנסוע לפגישה ברכב ולחזור למשרד, הדרך הביתה מהמשרד ברכב לקחה לי חצי שעה. טירוף לחשוב שיש אנשים שעושים את זה כל יום ככה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, יבגניפ כתב:

לא אמרתי שכל אחד יכול לוותר על רכב - מהסיבות שפרקש פירט בדיוק. לא אמרתי גם שכולם מוותרים על רכב ביוממות - לא כולם עובדים בתל אביב גם ממי שגר כאן. 

כמובן, יש לא מעט מכורים לרכב פרטי גם שנוהגים בעיר כי ככה. אבל זו בעיה שלהם. מה שכן אמרתי הוא שאצל רבים זה לא נדרש. ואתה לא מצליח אפילו לחשוב על הרעיון הזה, כי אתה חי בעולם אחר לגמרי, שבו זה לא קיים.

לא, אני מבין מצויין. היחידים שאולי יכולים לוותר על רכב הם אנשים (בעיקר רווקים) שכל מרכז החיים שלהם נמצא במרכז תל אביב - עבודה, משפחה, בת זוג, חברים, בילויים, תחביבים, לימודים. מכיר כאלה שעבורם כל דבר שנמצא 5 דקות מחוץ לתל אביב מצריך דרכון. זה בסדר גמור, אבל שלא ישלו את עצמם. מדובר באנשים שעולמם קטן כעולם נמלה. 

הם יכולים לנסוע לאנשהו לטייל? זובי. הם יכולים לעשות משהו ספונטני? דובי זובי. גמישות אפס. תסיע אותי, תביא לי, תקפיץ אותי. 

לפני 8 שעות, יבגניפ כתב:

מה שאתה מתאר במשפט הראשון מאפיין את חייהם של מאות אלפי ישראלים, שנאלצים למרוח את היום שלהם כדי להתחמק מפקקים. זה לא יתרון או הישג. אני קם משמעותית יותר מאוחר ממך, סביר שהיום שלי גם נגמר לפני. עם כל החפירות על דיזנגוף, אבן גבירול והמסגר, אני מגיע לעבודה בנסיעת אוטובוס של 25 דק', ומבלה פחות זמן ביום ביוממות. מסכים שזה מבאס שבונים יותר מדי במקביל. ועדיין, אם היית גר כאן ועובד ביד חרוצים - לא היית סובל מזה כמו שנדמה לך מבחוץ.

אני ממילא מתעורר ב-5 בבוקר יקיצה טבעית. אין לי שום קושי להיות על הכביש ב-6 בבוקר לפני הפקקים. בוא, מזכירה שלנו מגיעה מצפון תל אביב ליד חרוצים בשעות השיא לוקח לה יותר זמן ממה שלוקח לי לנסוע מאשדוד לתל אביב ברכב. הייתה תקופה ארוכה שנסעתי מדרום תל אביב לצפון העיר בערך בשעה 16:00. פאק מי. מעל שעה. שוב, אשדוד - > תל אביב לוקח לי פחות. 

הסיפורים של 20 דקות לעבודה אולי נכונים במקרה הספציפי שלך, אבל הם לא משקפים את המציאות של כולם. תל אביב עיר מאוד קשה להתניידות. 

ציטוט

אתה איפה שאתה כי זה מה שמתאפשר לך, כמו שאתה כותב. לצבור מרמור על מה שעושים אחרים או איך שאחרים חיים לא יעזור לך. 

בינתיים אתה זה שנלחם בציפורניים על הלייף סטייל שלך. מתחיל לכאוב לך ה-9,000 שקל שכירות שאתה משלם על דירה שבחיים לא תוכל לקנות? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Avatar Schnitzel כתב:

מכיר, מכיר. לא פחות טוב ממך. אולי אפילו יותר.  

מכיר את דירות הפח המתפוררות שלא עברו שיפוץ 40 שנה וברגע שהן יוצאות לשוק עומדים בתור 60 איש שעושים מכרז. 

הכל שאלה של כמה אתה משלם. חוצמזה עם הזמן הסטנדרט עולה יותר דירות עוברות שיפוץ ויותר בניינים עוברים פינוי בינוי.

מכיר את מצוקת החנייה שיש בעיר. 

רוב החברים שלי לא מחזיקים רכב או מחזיקים רכב שזז פעם בשבוע שבועיים

מכיר את אנשים שעובדים "רק" 20 דקות מהבית, אבל שוכחים לספר שהם חוזרים לשכונה עם האוטו ועושים שעה וחצי סיבובים עד שמוצאים ספוט

רוב החברים שלי גרים במרחק הליכה מהעבודה או עובדים מהבית

מכיר את האנשים שמשלמים 1,000+ שקל שכירות בחודש עבור מקום חנייה בשביל לחסוך מהם את מה שציינתי בשורה לעיל

לזמן יש מחיר

מכיר את העובדה שכל העיר מפורקת בעבודות תשתית ופקוקה למוות

בעיה שסובלים ממנה בעיקר חוצניקים שמגיעים ברכב לעיר, כל מי שאמר לי שהוא שונא את תל אביב בד״ גר מחוץ לה ובא ברכב

מכיר את העובדה שכל העיר אתר בנייה אחד גדול

מכיר שחסמו את אבן גבירול ואנשים שם עומדים בפקקים בלתי נגמרים

מכיר את כל הקורקינטים/אופניים חשמליים שדורסים אותך על המדרכה

מכיר את כל השוכרים האלה בגילאי 20+ עם יותר הורמנים משכל שהורסים לך את הרמת חיים

what?

מכיר את הבליינים שמחרבנים/מקיאים לך בחדר מדרגות

לא קרה לי בחיים אתה רואה יותר מידי סרטים

מכיר את זה שחוזרים לרכב ומוצאים לידו נרקומן מעולף עם מזרק בוריד

נוה שאנן זה לא תל אביב

מכיר את ההומלסים שעומדים לך כמעט בכל רמזור בעיר הזאת ומבקשים כסף

כמו בכל עיר גדולה

מכיר את עלויות החנייה החזיריות

מכיר העדר והצפיפות שיש בעיר הזאת. 

צפיפות זה מה שנותן את כל האופציות

מכיר את כל הבני 30+ האלה שעדיין תקועים עם שותפים ורבים על הכלים

מה אכפת לך מהם?

מכיר את כל הדירות שותפים האלה שאנשים שוכרים 

מכיר שאתה נכנס לחדר כושר ב-6 בערב ואין לך מקום לזוז

מכיר שאין כמעט שטחים פתוחים

מכיר שאין כמעט פארקים נורמליים להוציא את פארק הירקון

מכיר שהפקיעו כמעט את כל רצועת החוף לטובת נדל"ן ועשרות אלפי תל אביבים נדחסים על פיסת החול הקטנה שהשאירו להם 

אויש נו

מכיר את זה שבתכל'ס אם אתה לא מרוויח לפחות את ה-30,000 בחודש אין לך סיכוי לקנות בעיר הזאת רמת חיים סבירה

כמו בכל מרכז של הפיילה בכל מדינה. תל אביב זה שכונה בעיר גדולה בעולם.

אז תחסוך ממני "שאני לא יודע איך זה לחיות כאן". יודע מצויין. שוב, אני מסתובב בעיר הזאת מ-2011 ורואה בלייב כיצד היא הופכת ליותר ויותר קשה למחייה. זה שאנשים סופגים את זה סבבה שיהיה להם לבריאות. 

אין לי מרמור. יש לי הכרה של המציאות. עדיף זה מאשר לחיות כמו עוד תל אביב שבור שיתעורר בגיל 45 ויבין שאין לו אגורה בחסכונות. רק שלא יבכה אחר כך בתקשורת. 

תגובות באדום

עריכה אחרונה על ידי wa11a

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה ויכוח עקר. כל אחד שם את נקודת האיזון שלו במקום אחר.

חסרים תושבי חיפה או חדרה שעובדים בת"א, מבלים שעתיים ביום ביוממות, אבל ברכבת, ומנצלים את הזמן לעבודה, או לסתם קריאת ספר? זה כבר דומה לאירופה. אז אולי בעוד 20-30 שנה זה יהיה נכון גם ברחבי גוש דן, בתקווה שמערכת הסעת ההמונים שסוף סוף הוחל בבניינה תוכל לענות על הצרכים.

אני לא אוהב את גוש דן, ונמנע ככל האפשר מלהגיע אליו. אבל מבין את מי שאוהב להיות במרכז העניינים - בדיוק באותה מידה שאני מבין את מי שעבר לגור באיזה ישוב קטן בגליל, גם אם מבחינתי הוא מרוחק מדי.

עם מה שקשה לי להשלים הוא אותה קבוצה, שאני חושד שאינה מבוטלת, של אנשים שמתעקשים לחיות בצנטרום של הפיילה למרות שאין להם האמצעים הדרושים. יתכן מאוד שאותם אנשים לא היו מסתדרים גם בפריפריה, השאלה היא מה עומק הבור שהם כורים לעצמם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אני מבין מצויין.

לא אתה לא. כי אתה ממשיך לענות לא על מה שאני אומר. לא ויתרתי על רכב. ויתרתי על שימוש יומיומי בו. אגב, רק ל-49% ממשקי הבית בתל אביב יש רכב. סתם, שתדע. ולא כולם זה הומלסים מהמשרד שלך ביד חרוצים.

אני ממילא מתעורר ב-5 בבוקר יקיצה טבעית. 

כן, זה משום מה לא נשמע מפתיע. 

בינתיים אתה זה שנלחם בציפורניים על הלייף סטייל שלך. מתחיל לכאוב לך ה-9,000 שקל שכירות שאתה משלם על דירה שבחיים לא תוכל לקנות? 

אתה העלת את הנושא, עם המתיקות הרגילה שלך ("מטומטמים", "לייף סטייל", "היפסטרים", "נלחם בציפורניים"). כשכתבת שאתה הולך לקנות באשקלון לא באתי לספר לך מה אני חושב. כי זה מיותר ולא יתרום לך דבר בחיים, נכון?

...

אני לא "נלחם" על שום דבר. אני מסביר לך, כי אתה לא מבין, ולא מכיר, מה היתרונות של החיים בעיר גדולה ודי מתפקדת. ולמה אני בוחר לחיות באחת, בדיוק כמו שהייתי עושה בחו"ל.  וזה לא מסתדר לך, כמו כל טענה אחרת שלא מתכנסת לכך שהחיים זה מרמור וצריך עוד מגפה ומלחמה עולמית. כתבת בעמוד הקודם שאתה איפה שאתה יכול להרשות לעצמך. זה באמת בסדר. החיים הם לא תחרות. אבל זה גם כל הסיפור, ושם את המרמורי החמוד שלך בפרופרוציה הנדרשת ובמקום המדויק. ומפה אתה רק יכול לצמוח ואולי ללמוד להיות שמח עם מה שיש לך, ולא רק לכעוס על מה שיש לאחרים. בהצלחה.

הדיון הזה נהייה הזוי ומיותר אפילו לסטנדרטים הנמוכים שלי. 

לפני 18 דקות, sperial כתב:

חסרים תושבי חיפה או חדרה שעובדים בת"א, מבלים שעתיים ביום ביוממות, אבל ברכבת, ומנצלים את הזמן לעבודה, או לסתם קריאת ספר? זה כבר דומה לאירופה. אז אולי בעוד 20-30 שנה זה יהיה נכון גם ברחבי גוש דן, בתקווה שמערכת הסעת ההמונים שסוף סוף הוחל בבניינה תוכל לענות על הצרכים.

יוממות ארוכה זה עדיין חרא, גם כשזה במדינה עם תחבורה ציבורית מטרופת כמו יפן. כי זה שעות מהחיים שלך שהולכות לפח ואתה לא מתוגמל עליהן בשום צורה שהיא.

לפני 20 דקות, sperial כתב:

עם מה שקשה לי להשלים הוא אותה קבוצה, שאני חושד שאינה מבוטלת, של אנשים שמתעקשים לחיות בצנטרום של הפיילה למרות שאין להם האמצעים הדרושים.

אני לא יודע כמה כאלו יש. אני בטוח שהמלצרים בבתי הקפה או המסעדות לידי הם לא מיליונרים. אבל רובם הם גם צעירים עד גיל 30. מנחש שחלקם גם למודים, כי זה לא כזה נדיר. וגם ההוצאות שונות. כן, יש אנשים שלא חוסכים בכלל גם בגיל יותר מבוגר, ואז נבעטים החוצה ברגע שיש משבר כלשהו. וגם זה לגיטימי. חסכון זו לא מטרה בפני עצמה בחיים. לפחוןת לדעתי.

אה וכתבתי את זה מלא פעמים בעבר, אבל בעולם מושלם אין סיבה שחיפה לא תתן פייט לתל אביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 41 דקות, sperial כתב:

עם מה שקשה לי להשלים הוא אותה קבוצה, שאני חושד שאינה מבוטלת, של אנשים שמתעקשים לחיות בצנטרום של הפיילה למרות שאין להם האמצעים הדרושים

בכלליות, לחיות ברמה גבוהה יותר ממה שהיכולת הכלכלית מאפשרת זה לא מומלץ בכל תחום, לא רק במגורים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, ואתה מכיר את הפוסטים שלי בשרשורי "רכב לצעיר". אבל התחושה שלי היא שהנכונות של אנשים להכנס לבור כלכלי בלי מחשבה של חודש קדימה רק כדי לגור בת"א היא קיצונית במיוחד. אולי זה רק בגלל הדוגמאות שפגשתי באופן אישי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, sperial כתב:

אבל התחושה שלי היא שהנכונות של אנשים להכנס לבור כלכלי בלי מחשבה של חודש קדימה רק כדי לגור בת"א היא קיצונית במיוחד. אולי זה רק בגלל הדוגמאות שפגשתי באופן אישי.

התחושה שלי היא שזו ביקורתיות בשם ביקורתיות על משהו שנתפס כסמל. כמו (אין לי אנלוגיה יותר טובה, אל תעלב) שבמהלך המלחמה בעזה עכשיו היו מלא פוסטים ברוטר שאשכרה שמחו שנופלים טילים בתל אביב, כי צריך להראות לצפונבונים הנהתניים האלו מה זה העולם האמיתי.

אני לא מכיר אף אחד כזה. מעולם לא הכרתי. גם איזה "בור"? מאיפה וממה?

אתם מתעלמים מאינספור פרמטרים ובונים סביב זה איזה סיפור שאני לא מצליח להבין.

לא כל מי שגר בתל אביב הוא שכן של טרנספורטר ומוציא 10,000 בחודש על 50 מטר במגדל שופוני.

לא מעט אנשים כאן גרים עם שותפים, מתפשרים על שטח ומשלמים פחות. לא כולם גם רואים בזה חיסרון, בטח עד גיל מסוים. ויש אנשים שנהנים לחיות עם חברים.

כן, רוב הדירות במצב די פח. לא לכולם זה גיים צ'יינגר. כי מרחב ההזדמנויות בעיר גדול יותר. וזה ה-יתרון הכי גדול של כל עיר בעולם - לא עוד בית קפה או מסעדה טרנדיים. ממש ממש לא. וזה כולל מיני דברים - קשרים חברתיים, קרייה, לימודים, זוגיות -  מה לא. 

וכן יש פה לא מעט אנשים שעובדים כנתוני שירות במסעדות, ברים, בתי קפה, חנויות. ורובם ככולם לא יסעו עכשיו כל יום מאשדוד שעתיים בערב ואחר כך בלילה בשביל עבודה מזמדנת כזו. רובם לא צריכים רכב, בטח לא ביומיום. רובם כנראה לא מוציאים אפילו על תחבורה ציבורית מה שמוציא מי שנוסע כל יום ברכבת מחיפה לתל אביב. כן, הם כנראה לא חוסכים יותר מדי בעבודת מהסוג הזה. אז מה? הם לא היו חוסכים שום דבר גם אם היו חיים בירוחם. כי גם הצע העבודות היה יותר מצומצם, גם השכר יותר נמוך. זה נגזר מהמקצוע או העדרו.ולא כולם רופאים, מהנדסים מוצלחים עם תואר שני. לא כולם גם הולכים להיות כאלו. 

...

אפשר גם לדבר על אובייקטיביות מסוימת עד מחר. אפשר לספר עד מחר בבוקר איך זה שמתפתחים בעולם כבר אלפי שנים מרכזים אורבניים שהם תמיד היו ויהיו יקרים יותר, כי הם מציעים יותר. זו הרי לא תחושת בטן. יש תחומי מחקר שלמים שעוסקים בזה ומסבירים את זה מכיוונים שונים. אבל באמת. שכל אחד יעשה מה שהוא חושב שטוב לו, ויהיה מאושר. זו גישה יותר בריאה מלרטון על אחרים כי הם עניים שמעזים להרים את הראש, או כי הם לא מסמנים על עצמם איקס גדול בגיל 30.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...