Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

בשנות ה80, בפאקינג ראשון לציון, לאבא שלי היו תקופות שלא החזיק רכב פרטי.

והיה שכןש שילם לו כסף, כדי להשתמש בחניה של הדירה שלנו (לא לכל הדירות היתה מוצמדת חניה).

כבר אז אנשים היו מוכנים לשלם על נוחות.

אגב, חניה ברחוב לא היה חסר. אבא שלי היה מחנה את הסמי טריילר שלו ליד הבית..

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 17 דקות, bobi כתב:

ברוב המכריע של המקרים, מי שיכול להרשות לעצמו לרכוש דירה במיליוני שקלים, גם יכול להרשות לעצמו לספוג עוד כמה עשרות אלפים לחניה נורמלית משלו

נכון, רק שהיום חניה אחת כבר לא מספיקה למשפחה. עדיף 2.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, bobi כתב:

ברוב המכריע של המקרים, מי שיכול להרשות לעצמו לרכוש דירה במיליוני שקלים, גם יכול להרשות לעצמו לספוג עוד כמה עשרות אלפים לחניה נורמלית משלו.

זה ברור. אני התייחסתי לרצון להחליף דירה טובה ומשופצת ללא משכנתא רק בגלל סוגיית החנייה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתייחס למה שרשמתם.

כמו כל דבר בחיים נוחות= כסף.

חנייה פרטית מה שהיה לפני כמה שנים רק במפרטים מאוד מפוארים היום זה דבר בסיסי.

כמו שבעבר פיצ'רים שהיו במכוניות יוקרה כמו במרצדס היום יש גם במזדה.

בית חדש מגיע עם חנייה פרטית לנו יש 2 רכבים לחפש חנייה בעיר זה הסיוט הכי גדול שלי.

אז אחרי יום עבודה 2 ילדים שמחכים לי ואני עייף אני רוצה חנייה משלי היא מחכה רק לי.

כמו שבבית מלון בתא אני מוכן לשלם 70 ש"ח לחנייה אצלם ולא לחפש בתא כחול לבן.

למה? כי אני בחופש וזה חלק מעלות הטיול.

מנסיון העבר בכל החלטה שלקחתי ובהתאם לשיקולים הרלוונטים באותה עת, לאחר שבוצעה הרכישה והאבק שקע

ובחנתי את המצב בזוית שונה כמעט תמיד אמרתי לעצמי יכולתי יותר, טיפה יותר ולא היה קורה כלום.

אם בקניית רכב, טלפון חדש והלאה.

במידה וארכוש זאת דירה שתלווה אותי מעל 20 שנה

לכל ילד יהיה חדר, יהיה מחסן גדול, חניות. לא אראה טעם להחליף אלא אם כן יהיו עוד ילדים או השכנים או השכונה תרד מגדולתה.

השכרת חנייה זה כמו השכרת דירה: אין לך מספיק כסף תשכיר יש לך כסך ואתה רוצה תקנה.

פשוט לא בא לי יד שנייה ולהתחיל לשפץ.

אני יודע שאפר לקחת מעצבת וקבלן עכשיו תדברו אחד עם השנייה אבל פשוט לא בא לי.

אני יכול לטפל לבד ברכב אבל בשביל עוד 400 ש"ח פעם בשנה אלך למוסך.

עוד דבר שלא ציינתי: יש הרבה דירות למכירה יד 2 אבל לכל אחד חסר משהו

או ממד או מרפסת או חנייה.

מעלית זה דבר שאני לא אתפשר עליו.

ההורים מתבגרים ויותר קשה להם עם המדרגות, זה גם שיקול מאוד מאוד מאוד חשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, farkash7 כתב:

תסביר לה שמחירי הדירות עולים ביחס ישיר לכמות חזירי הבר, ואלא כידוע מתרבים בקצב מהיר מאוד.

היא תתחלף. ועוד איך תתחלף. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תקח בחשבון (זה גם נאמר כאן בשרשור כמה פעמים) שמחיר הדירה "מקבלן" רחוק מלהיות סופי.

אתה תצטרך להוסיף מזגנים, שדרוגים למטבח, ארונות אמבטיה, תשלומים עבור חיבורי תשתיות ועוד.

מצד שני, תהיה לך אחריות ושנת בדק,  ו(במידה וקבלן הביצוע נורמלי) שקט מבעיות צנרת ואיטום לאיזה 15 שנה.

חניה אגב,  זה לא עניין של "מפרטים", אלא של דרישות תב"ע. היום כל התבעו"ת דורשות לפחות 1.6 חניות ליח"ד, ורובן דורשות 2.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון המטומטם הזה של לשלם למישהו על החניה הפרטית שלו, בדיוק כמו הקונספט הזה שאתה נדרש לשלם לשוכר שימליץ עליך בפני המשכיר עדיין לא הגיע לאזור חיפה.

מה מטומטם בזה? (החלק של החניה)

Sent from my KB2003 using Tapatalk

רק תקח בחשבון (זה גם נאמר כאן בשרשור כמה פעמים) שמחיר הדירה "מקבלן" רחוק מלהיות סופי.
אתה תצטרך להוסיף מזגנים, שדרוגים למטבח, ארונות אמבטיה, תשלומים עבור חיבורי תשתיות ועוד.
מצד שני, תהיה לך אחריות ושנת בדק,  ו(במידה וקבלן הביצוע נורמלי) שקט מבעיות צנרת ואיטום לאיזה 15 שנה.

חניה אגב,  זה לא עניין של "מפרטים", אלא של דרישות תב"ע. היום כל התבעו"ת דורשות לפחות 1.6 חניות ליח"ד, ורובן דורשות 2.

אתה מדבר על תבעות של פריפריה. בתל אביב ככל שאתה קרוב יותר למערכת הסעת המונית עתידית ככה התקן חניה יורד לפחות מחניה לדירה. ולכן יש בניינים חדים אךילו בלי חניות או עם חניות מצומצמות.

• אהבתי 1

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@דני 9999איפה אתה גר ואיפה אתה מחפש? דרך אגב, יש יתרונות לדירה חדשה מקבלן, יש יתרונות לשיפוץ עצמי. ובהתאם גם חסרונות.

@SlowRideלא קלטתי האם אתה רציני או ציני. מכל מקום, רשימת הדרישות של דני הרבה יותר ארוכה מחניה ומרפסת. תוספת של 2 חדרים, ממ"ד ומעלית אינה טריויאלית.

לגבי עלית המחירים בחיפה - כתבתי לפני כמה ימים שהיא נראית די קיצונית.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, natco כתב:

המפרט יפה מאוד

מקבלים גם מזגן ולא רק הכנה וגם מטבח משודרג

כן כל העלויות הנוספות ידועות ( עו"ד חיבור לתשתיות, תוספות מדד ..) לא חסר

שלא תבינו לא נכון

אמצע יד 2 שאני רוצה ויש בה הכל אלך על זה.

אולי הדרישות שלי גבוהות מידי.

לפני 1 דקה, sperial כתב:

@דני 9999איפה אתה גר ואיפה אתה מחפש? דרך אגב, יש יתרונות לדירה חדשה מקבלן, יש יתרונות לשיפוץ עצמי. ובהתאם גם חסרונות.

@SlowRideלא קלטתי האם אתה רציני או ציני. מכל מקום, רשימת הדרישות של דני הרבה יותר ארוכה מחניה ומרפסת. תוספת של 2 חדרים, ממ"ד ומעלית אינה טריויאלית.

לגבי עלית המחירים בחיפה - כתבתי לפני כמה ימים שהיא נראית די קיצונית.

אני מחיפה

מחפש בחיפה

לא נשר ולא טירת הכרמל

קטע מצחיק ראיתי שיש בחיפה תיווך של בחור בשם דני זומרשטיין יתכן וזה אותו אחד שהיה פעיל פה

בפורום פעם? היה עובד או היה לו עסק משהו עם רכבים בחיפה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו אם כבר במחירי דיור עסקינן.
הגעתי למצב שאני צריך לחפש דירה חדשה (מרכז תל אביב, שכירות) כי אני צריך לצאת מהנוכחית. מה שקורה עם דירות יחיד/זוגות (לא שותפים) בתל אביב בחודשיים האחרונים מהרגע שנגמרה הקורונה ותל אביב חזרה להיות תל אביב מטורף לגמרי. המחירים קפצו בעשרות אחוזים, כל דירה שקופצת, אני מתקשר וכבר לא רלוונטית ואנשים רבים על כל דירה. אפשר כבר לראות דירות 2 חדרים ב 8 אלף ש"ח בלי סלון בכלל הספה פונה למטבח.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 13 דקות, sperial כתב:

לא קלטתי האם אתה רציני או ציני. מכל מקום, רשימת הדרישות של דני הרבה יותר ארוכה מחניה ומרפסת. תוספת של 2 חדרים, ממ"ד ומעלית אינה טריויאלית

בטח רציני. לי כבר יש מעלית ומספיק חדרים, חסר לי עוד חניה ומרפסת, עדיף גינה.

עוד 9 שנים בעזרת השם, אללה או מפלצת הספגטי, נסיים לשלם על הדירה שלנו בגוש דן ונצא מפה למקום יותר פסטורלי ומרווח.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע בן כמה אתה, אבל השיקולים לבחירת דירה בגיל 50 שונים בתכלית מאלה של גיל 30, אפילו אם התקציב דומה. בגיל 70 הם שוב יהיו שונים.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, natco כתב:

זה הולך לפי ממוצע או פר דירה?

כלומר נניח ויש פרויקט עם 100 דירות, ותב"ע של 2 חניות ליח"ד, צריכות להיות סה"כ מינימום 200 חניות, אבל התב"ע דורשת לפחות 2 חניות לכל יחידה ממש? או שהיזם יכול לשייך לפנטהאוז 3 חניות ולדירת 3 חדרים חניה אחת?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שידוע לי, ממוצע. פעם כשהלכתי לראות דירות, נוכחתי לדעת שלדירות בקומות תחתונות לא היו חניות בכלל בעוד שלקומות העליונות היו 3 וגם אי אפשר לרכוש חנייה עבור תוספת תשלום.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...