Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

הטיעון שלי אומר את הדבר הבא: כל גופי התקשורת בארה"ב מונעים מאג'נדה. רובם הגדול מאג'נדה שמאלנית, ומקצתם מאג'נדה ימנית.

גופי התקשורת השמאלניים כמובן התעלמו לחלוטין מאמירתה של אוקסיו קורטז, בניגוד מוחלט להתמקדות שלהם בכל מילה שיוצאת לטראמפ מהפה. זה בסדר אם אתה אומר מראש שזה מה שאתה. הבעיה שרבים מהם באמת ובתמים מאמינים שהם אוביקטיבים ונדהמים כאשר מכנים אותם Fake News.

במציאות של ימינו בה גופי התקשורת איבדו את המונופול שהיה להם בקשר בין האזרחים לפוליטיקאים נראה שהתקשורת מנהלת קרב מאסף אבוד מראש.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

whataboutism קלאסי

אוקסיו קורטז פלטה אמירה מטופשת כמו שכל אדם גם המשכיל והמוערך ביותר בתחומו פולט מידי פעם. בשבילך זו מספיק טובה בשביל להצית את התקשורת ולרקוד מסביב ללהבות.

התקשורת מונעת מאג'נדה משחר העיתונות, אך המידע שעובר דרכה לפחות עובר סינון כלשהו בידי אנשי מקצוע.

אובדן "המונופול" שהיה לאמצעי תקשורת מסורתיים בקשר בין האזרחים לפוליטיקאים לטובת הרשתות חברתיות הוא לא סימן מבשר טובות. אם בעבר היו מספר גופים גדולים עם אג'נדה פחות או יותר ברורה היום מאות מיליוני בני אדם מפיצים דיסאינפורמציה וצריך להיות אדם מאוד מוכשר ומשכיל בשביל להיות מסוגל לסנן את החרא שצף שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיעון שלי אומר את הדבר הבא: כל גופי התקשורת בארה"ב מונעים מאג'נדה. רובם הגדול מאג'נדה שמאלנית, ומקצתם מאג'נדה ימנית.

גופי התקשורת השמאלניים כמובן התעלמו לחלוטין מאמירתה של אוקסיו קורטז, בניגוד מוחלט להתמקדות שלהם בכל מילה שיוצאת לטראמפ מהפה. זה בסדר אם אתה אומר מראש שזה מה שאתה. הבעיה שרבים מהם באמת ובתמים מאמינים שהם אוביקטיבים ונדהמים כאשר מכנים אותם Fake News.

במציאות של ימינו בה גופי התקשורת איבדו את המונופול שהיה להם בקשר בין האזרחים לפוליטיקאים נראה שהתקשורת מנהלת קרב מאסף אבוד מראש.

תן לי לחדש לך, כל גופי התקשורת בעולם כולו מונעים מאג'נדה, בין אם יותר או פחות.

תן לי לחדש לך עוד - יש בעולם עוד דברים חוץ מימין ושמאל. למרות מה שביבי וטראמפ אומרים לך. כך שלשייך גוף תקשורת לאחד משני צדדים מנוגדים זו סופר-הפשטה של הדברים.

עם זאת, נכון שבתחומים פוליטיים נטו, בהפשטה הנהוגה בארה"ב, מרבית גופי החדשות נוטים שמאלה, מי יותר מי פחות. ועדיין, פוקס ניוז שנוטים ימינה הם הגוף הגדול ביותר, בפער.

בנוגע ל"התעלמו לחלוטין", אז עשיתי בדיקה קצרה ו-CBS ירדו עליה, התוכנית מורנינג ג'ו ב-MSNBC קטלה אותה מספר פעמים על חוסר הבנה (אם כי לא ברור לי אם גם במקרה הזה) והוושינגטון פוסט עשה לה fact-checking רציני וקטל אותה גם כן (אין לינק כי האתר שלהם בתשלום).

אתה מפספס משהו חשוב ולא מבדיל בין הגשת החדשות העובדתית, להוספת דעות אישית. אם הראשון הוא לא נכון, אז זה פייק ניוז. אם דעה אישית היא שגויה - אז מביע הדעה פשוט.. טועה.

טראמפ טוען שגם כשערוצי החדשות מדווחים בדיוק מה הוא עשה, זה פייק ניוז - וזה החלק המסוכן.

אתה יכול לראות את זה אפילו בעניין עם "טים אפל" - תראה את הציוץ שלו.

"התייחסתי לטים + אפל כטים/אפל כדרך קלה לחסוך בזמן ובמילים. הפייק ניוז תקף אותי והפך את זה לעוד סיפור טראמפ רע!".

המילים "פייק ניוז" בתוך הציוץ הזה הן, מצטער לומר, פייק ניוז...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

washington post נמצא מזה כמה שנים בבעלותו של בזוס. וטראמפ הוא לא בדיוק ה-bestie שלו.

בארץ יש את ישראל היום וידיעות ואת ואללה - כולם מככבים בשנים האחרונות בהקשרים שונים של קשרי הון - שלטון.

כלי התקשורת היחידים שמפרסמים דעות שבאופן עקבי נמצאות באמת בימין ושמאל זה "הארץ" (שלדעתי בעיקר מנסים למשוך דווקא קהל ימני שנהנה להתעצבן מאידיוטים כמו רוגל אלפר) ו"מידה" (שנקרע לאחרונה בין הניסיון להיות ימניים בכלל, לבין כתיבה אוהדת רק לביבי בפרט).

מודה שלא מאוד התעמקתי בנושא, אבל אני יודע שהיו מחקרים בארה"ב שהראו שהתקשורת שם פרסמה בעיקרת כתבות שתמכו במדיניות האמריקנית במהלך המלחמה האחרונה בעיראק. זה גם לא מאוד מפתיע, כי מחקרים ישנים יחסית בארץ הראו שהתקשורת ה"שמאלנית" בישראל מתנהלת באותה הצורה בדיוק במהלך מלחמות ומבצעים צבאים. וגם מהעובדה שיש עיתונאים כאן שהם לא חברים של ביבי ויש עיתונאים שם שהם לא חברים של טראמפ אי אפשר להסיק שום, אבל שום דבר על הטייה ימינה או שמאלה. אדם אחד, מה לעשות, לא מגדיר גבולות גזרה פוליטיים. בטח לא כשבמקרה אחד הוא באמת נחקר כמעט נון סטופ במשטרה, ובמקרה אחר משקר או פולט שטויות בקצב פסיכי.

ושוב אפשר לחזור לארץ ולראות איך מצביעי ליכוד ימינה מכנים את מפלגתם של יאיר "זועביז" לפיד ושלושת הרמטכלים מפגלת שמאל, ולהסיק מזה את ההסקה הנדרשת. זה לא רק "פייק ניוז". זה גם פשוט חוסר היכולת של יותר ויותר אנשים להכיל אפילו חצי פסקה שתבקר חלילה את המנהיג הנערץ.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב אפשר לחזור לארץ ולראות איך מצביעי ליכוד ימינה מכנים את מפלגתם של יאיר "זועביז" לפיד ושלושת הרמטכלים מפגלת שמאל, ולהסיק מזה את ההסקה הנדרשת. זה לא רק "פייק ניוז". זה גם פשוט חוסר היכולת של יותר ויותר אנשים להכיל אפילו חצי פסקה שתבקר חלילה את המנהיג הנערץ.

מניח שראית את הקמפיין של העבודה שמבקר (שלא לומר "יורד על") מפלגת בוגנץ וקורא לה מפלגת ימין? :lol:

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי.

אישית אני חושב שזו מפלגה חסרת אידיאולוגיה. אבל מדינית לפיד נוטה ימינה, יעלון איש ימין ועל שני הרמטכלים האחרים אנחנו לא יודעים כלום.

אבל דווקא הדוגמא שלך מראה כמה המיתוג הזה שלהם כשמאלנים הוא מפגר. אנשי שמאל פרופר, כלומר לא כאלו שהצביעו עבודה כי ככה אמא ואבא עשו, אלא כאלו עם אידיאולוגיה שמאלנית כלכלית או מדינית כנראה בחיים לא יצביעו למפלגה של גנץ.

אגב, אני לא יודע אם גבאי עצמו הוא בכלל איש שמאל מאיזו שהיא בחינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעבודה יש הרבה מאד אנשי שמאל ברשימה, אשר נמצאים הרבה שמאלה ממה שעבודה קלאסית צריכה להיות.

לגבי בוגנץ, המפלגה הזאת חסרת אידיאולוגיה. היא לא שמאל ולא ימין, היא גם לא מרכז - היא אוסף אנשים שמאמינים שבקיבוצם הם יכולים להפיל את ביבי, ולא בטוח שיש שם שני אנשים שמסכימים על איזשהו נושא אחר, כולל כמה סוכר לשים בקפה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי מה זו "עבודה קלאסית" וגם לא איך אפשר שמישהו יהיה "הרבה שמאלה" כאשר בימינו אנו גם כשה%$* שלך נוטה בזווית 0.1 מעלות שמאלה אתה נחשב שמאל קיצוני.

ואני מסכים איתך לגמרי שכחול לבן היא מפלגה שהמאחד אותה הוא הרעיון של הפלת ביבי - ויודע מה, אני לגמרי בסדר עם זה.

כולם יודעים מה יהיו עוד 4 שנים של ביבי. הרבה אנשים מעדיפים לראות מה זה 4 שנים של בלי ביבי. אם יהיו פחות טובות - העם ידבר שוב בקלפי...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה קלאסית היא שמאל-מרכז. סוג של מה שהיה בעידן רבין ואחורה. גם ליכוד קלאסי זה ימין-מרכז, ולא בדיוק מה שיש ממנו היום.

אני לא חושב שאג'נדה שלילית יכולה להיות חיובית (pun intended), למרות שאני בעד שביבי יחדל להיות ראש הממשלה. אני מאמין שפוליטיקאים, ואנשים שרוצים שיתפסו אותם רציניים, יגידו למה כן מאשר למה לא.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודעים איך שטראמפ משקר כל הזמן? אז הנה השקר הכי מטומטם שלו עד כה:

לפני כמה ימים הוא קרא לטים קוק בטעות "טים אפל" בזמן פגישה בבית הלבן. המדיה קצת צחקה עליו אבל די מהר זה נשכח - בסה"כ נפילה לשונית קלה.

אבל אז הוא היה בפגישה עם תורמים ואמר להם שהיא בעצם אמר "טים קוק אפל" אבל הקוק היה מאוד מהיר ועדין. כאילו שלהגיד טים קוק אפל זה יותר הגיוני מלהגיד טים אפל...

אבל בערך 5 ימים אחרי, כשגם השקר האחרון לא עבד, ובמקום פשוט לעזוב את הסיפור לנפשו, הוא צייץ: "התייחסתי לטים + אפל כטים/אפל כדרך קלה לחסוך בזמן ובמילים. הפייק ניוז תקף אותי והפך את זה לעוד סיפור טראמפ רע!".

רק נרקיסיסט משוגע שלא מוכן להודות אפילו בשגיאה הקטנה ביותר יטען בציוץ ארוך שהוא ניסה לחסוך בזמן ולכן הוריד את המילה "cook" מנאום במהלך פגישה...

אוי ואבוי.

נפתחה כבר חקירת FBI בנושא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי ואבוי.

נפתחה כבר חקירת FBI בנושא?

לא יודע מה איתך, אבל אם הנשיא שלי היה מדבר ככה, הייתי מתחיל לדאוג לגבי בריאותו המנטלית. אבל כנראה שהיום הכל פרוץ והרשות נתונה להתנהג כמו deranged douchebag.

כל עוד נמשיך לקבל שהמנהיגים שלנו מתנהגים כמו שהם מתנהגים, עדיף שלא נצפה שמשהו חיובי יקרה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הנוגע לבריאות מנטלית, וורן דואגת לאיזון מהצד השני (לפרק את אפל/גוגל/אמזון? אולי זה קטע אינדיאני?).

אין ספק שהאמריקאים הם עם מיוחד. :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האנס, לא יודע קונקרטית במה מדובר, אבל מה הזוי ברעיון לפרק את אמאזון (נראה לי שטראמפ זרק את זה גם בעבר)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הנוגע לבריאות מנטלית, וורן דואגת לאיזון מהצד השני (לפרק את אפל/גוגל/אמזון? אולי זה קטע אינדיאני?).

אין ספק שהאמריקאים הם עם מיוחד. :-)

היא צודקת לחלוטין.

אפל, גוגל, פייסבוק מתנהלות באופן מאוד דומה ל-robber barons שהיו בארה"ב בסוף המאה ה-19 ותחילת ה-20.

אולי לא נראה ככה למראית עין כי החברות מנוהלת על ידי היפסטרים מגניבים שרוכבים על סקייטבורד ומגיעים לעבוד עם אוזניות Beats by dre, אבל מדובר בחברות מאוד הרסניות שחונקות את השוק, מחזיקות פוליטיקאים בכיס הקטן וכמעט אינן משלמות מס.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
היא צודקת לחלוטין.

אפל, גוגל, פייסבוק מתנהלות באופן מאוד דומה ל-robber barons שהיו בארה"ב בסוף המאה ה-19 ותחילת ה-20.

אולי לא נראה ככה למראית עין כי החברות מנוהלת על ידי היפסטרים מגניבים שרוכבים על סקייטבורד ומגיעים לעבוד עם אוזניות Beats by dre, אבל מדובר בחברות מאוד הרסניות שחונקות את השוק, מחזיקות פוליטיקאים בכיס הקטן וכמעט אינן משלמות מס.

מזל טוב, מצאת ירידה יותר קטלנית מאוכלי שניצלים :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...