Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

150 משכורות - יוזמה להנגשת תחום המשכנתאות

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ישה, קראתי את כל השרשור, חלק בעיון וחלק ברפרוף.

ברור לי שהבחור לא מתכוון להפוך את הפרוייקט לכלכלי, לפחות לא בשלב הנוכחי, וממילא בעוד חודשיים הוא יעוף מכאן (כמאמר הטוקבקיסטים בטמקא). רק ציינתי ששינוי כזה הוא לגיטימי, בתנאי שהוא מוצהר.

להבנתי מזה תקופה מסויימת אנשים משלמים תמורת ההרצאות (ברמה של החזר הוצאות), ובעקבות זאת היה אפילו איזה חיכוך על שלטונות המס.

כעת מדובר בהכנת הרצאה ברשת, ואני בהחלט מבין שאור רוצה להציג אותה בדרך שנראית לו הטובה ביותר, ולמה הוא מנסה לגייס כסף לצורך זה. כמו רבים וטובים לפני, אין לי מושג מה העלויות כך שאיני יכול להעיר דבר על הסכום שהוא מבקש בהדסטארט.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 466
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

או יפה, אני רואה שיש לא מעט מהטכניון כאן בפורום :)

שמע אור, כל התכתובת הזאת עם עודד לא הוציאה אותך טוב, אתה חייב ללמוד לסנן את ההבדל בין העיקר לטפל בטקסטים או מילים שאומרים\כותבים לך. עודד הציע הצעה כנה ואתה מתוך ההצעה המטורפת שהציע לך החלטת להיתפס על 3 מילים. יכול להיות שכל הפיים הזה הופך אותך לקצת פרנואיד, כי עודד לא ניסה להזיק או לפגוע בך אלא להיפך, אבל אתה כנראה באמת לא רציני כי החלטת להתעסק בניסוח שלו במקום בהצעה.

ההפסד מההתנהלות הזאת כולו שלך, כי השם שלך on the line, לא של אף אחד אחר.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, עד עכשיו הייתי לגמרי בצידך.

אבל כבר כתבו לפני - ההתנצחות עם עודד (גם אם הצעתו לא מתאימה, ואני מבין למה), לא במקום.

עשה אתנחתא וחכה לתוצאות ההד-סטרט, אם לא יצא לפועל שם, הייתי שוקל בכובד ראש מחדש את הצעתו של עודד.

כל תגובה על הכסף שאתה כביכול מרוויח - מראש הייתי מתעלם, ללא הסברים, תגובות, זה רק מתסיס וכמאמר המשפט - כל המוסיף גורע. מבין לגמרי שזה נהיה אישי (וכאמור מבין אותך לגמרי כי גם אני נגרר לדברים האלה המון פעמים), אבל כמישהו שמסתכל על זה מבחוץ, עצור כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוציפר

בוא אלך איתך

האם ההרצאה הועילה לך?

מניח שהתשובה חיובית

היא עשתה טוב גם לאגו של אור

Win Win

איך קבעת את האבחנה המושחזת הזו

הבחור כן רוצה לעזור, באמת, הוא פשוט

הרבה הרבה יותר רוצה את תשומת הלב - והיא חשובה לו הרבהההה יותר מאשר לעזור.

ניקח את זה למקום אחר

אתה הולך לתיאטרון לראות הצגה טובה

אתה נהנה, מה איכפת לך מה המניעים של השחקן שמציג כדי שתיהנה?

בהודעה 308 כתבתי על הרצאה בה הייתי שנערכה בפאב המרפסת ( אם אני זוכר את השם נכון )ברמת ישי

מה יותר טוב מלשמוע הרצאה וגם לנשנש, תוך כדי.

WIN WIN WINE או בירה.

מה החלק המתאים בקטע הבא

הסדרה מתמקדת בחייו של לוציפר מורנינגסטאר, לשעבר שליט הגיהנום, שלקח חופשה בלוס אנג'לס,קליפורניה ועובד כמנהל מועדון לילה יחד עם שדה בשם מאזקין ומנהל אורח חיים של נער שעשועים. לאחר שזמרת שהכיר נרצחה, החל לשתף פעולה עם משטרת לוס אנג'לס, ובייחוד עם בלשית בשם קלואי דקר, כיועץ אזרחי.

ההרצאה עזרה לי מעט, כן, ואין לי בעיה עם המניעים של אור, יש לי בעיה שאור מסווה את זה וטוען שמה שמניע אותו זה רק הצורך לעזור לזולת.

ברור לי שכאשר אני הולך לראות הצגה שהשחקנים אוהבים משחק ומקבלים כסף.

כאשר הלכתי בשבוע הראשון בתואר להרצאות, לא ידעתי למה יש מרצים באונ' - בגלל זה סבלתי ממש בהרצאות - כי זה היה תת רמה, לאחר מכן הבנתי שמכריחים אותם לקחת כיתה בשביל לממן את המחקר שלהם - זוו היתה הארה שהסבירה לי המון דברים.

אם אור היה בא ואומר "ת'שמעו חברים, תכלס אני רוצה לעזור, זה נחמד וזה נותן הרגשה טובה, אבל בראש ובראשונה אני נהנה מאוד להיות על הבמה, אני נהנה מתשומת הלב והפרסם, אם אפשר לעזור על הדרך, למה לא!" - לא הייתי מצייץ.

בנוגע לסדרה - הכינוי מתאים לי, אני לרגע לא חושב שאני בן אדם טוב, רחוק מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בהתחלה תקפתי את אור בפייסבוק כי פשוט לא הבנתי את ההגיון של לטרוח את עצמו ולארגן אירועים LIVE במקום פשוט להקליט ולפרסם ביוטיוב. לאחר מכן השתכנעתי שכוונותיו טובות והתנצלתי בפניו על ההתקפות.. באמת הייתי בוטה, אז ההתנצלות מוצדקת בכל מקרה.

אבל השירשור מאז ההקפצה האחרונה שוב עירער את היחס שלי לכל היוזמה הזאת.. במיוחד אחרי שאור עצמו פירסם כאן את השיחה עם עודד בפייסבוק שמוציאה אותו (את אור) הכי רע שיכול להיות. לא הצלחתי להבין איפה עודד רמז בהודעה שלו שאור גנב שרלטן וכו'.

לדעתי זה לא רגיש בין 90 ל-100 בסקאלה של 1-100 כמו שישה כתב, אלא כבר סוג של מאניה כלשהי, אולי כדאי להתייעץ עם פסיכולוג? בשיא הרצינות.

עדיין אני לא מבין למה אור צריך לעשות את זה בתור שואו, אולי הוא מתוסכל מעבודתו בתור מהנדס מחשבים וחושק בקריירה של אדי מרפי? אשמח שמישהו יסביר לי, במיוחד שאור עצמו כבר הרחיק את עצמו מהשירשור. ראיתי הרצאות שצולמו מול מצלמה איכותית בסטודיו פרטי (בטח הסטודיו של הטכניון יותר טוב) עם הומור רב במהלך ההרצאה שלא תישעמם כמו שאור רוצה. ללא קהל והפקה בומבסטית. אין שום צורך בזה לצורך העברת התוכן לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה ד"א, ההרצאות בטכניון הן מול כיתה... המרצים עונים לשאלות וכד'

האם האולפן שעודד מציע הוא כיתת לימוד?

ההרצאה עזרה לי מעט, כן, ואין לי בעיה עם המניעים של אור, יש לי בעיה שאור מסווה את זה וטוען שמה שמניע אותו זה רק הצורך לעזור לזולת.

ברור לי שכאשר אני הולך לראות הצגה שהשחקנים אוהבים משחק ומקבלים כסף.

כאשר הלכתי בשבוע הראשון בתואר להרצאות, לא ידעתי למה יש מרצים באונ' - בגלל זה סבלתי ממש בהרצאות - כי זה היה תת רמה, לאחר מכן הבנתי שמכריחים אותם לקחת כיתה בשביל לממן את המחקר שלהם - זוו היתה הארה שהסבירה לי המון דברים.[/right]

אם אור היה בא ואומר "ת'שמעו חברים, תכלס אני רוצה לעזור, זה נחמד וזה נותן הרגשה טובה, אבל בראש ובראשונה אני נהנה מאוד להיות על הבמה, אני נהנה מתשומת הלב והפרסם, אם אפשר לעזור על הדרך, למה לא!" - לא הייתי מצייץ.

בנוגע לסדרה - הכינוי מתאים לי, אני לרגע לא חושב שאני בן אדם טוב, רחוק מזה.

נתחיל מהסוף , אתה יודע כשמישהו שטן הוא חושב שגם אחרים כמוהו.

נתתי לך את הדוגמה של השחקן.

האם הוא מפרסם שהוא רוצה להתפרסם וכו', לא הוא מופיע על הבמה. תוצר הלוואי הוא, אולי אם הוא טוב, הוא גם יתפרסם.

אור מרצה בצורה שהוא חושב אותה לנכונה כדי להעביר את המושגים היבשים הקשורים לרכישת דירה וללקיחת משכנתא.

זה שאתה מניח כי בראש ובראשונה זה ייצר הפרסום ורק אח"כ הרצון לעזור לזולת זה בראש שלך. תעלה לשורה הראשונה בהודעה.

אם יש צורך להזכיר למישהו

תחילת הפרוייקט אור מזמין אנשים אליו הביתה לסלון, הגיע למסקנה נכונה, שאם הוא רוצה שהמידע שהוא מדבר עליו יגיע להרבה אנשים ולא רק לבודדים יש צורך לשנות את הפורמט ועבר להרצאות באולמות, וכך זכו רבים לשמוע אותו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הגבתי בדיון הזה בכלל עד ליומיים האחרונים, שמרתי את הדעה שלי לעצמי כי תכלס - אור באמת עשה טוב, לבוא ולהגיד "אבל לדעתי הוא יכל לעשות יותר טוב" זה באמת לא פייר, כמו שאמרת, מה זה משנה המניעים כל עוד בשורה התחתונה אנשים משכילים מההרצאות שלו.

אז סבבה, לדעתי זו טיפה בים לעומת מה שהוא יכל להשיג עם הרצאה מקוונת שאותה היה משיק לפני שנתיים, אבל אני מכיר בעובדה שעדיף הרצאה בשבוע ל 200 איש מאשר כלום.

אבל כעת זה הפך להיות כל כך מודגש (עם הקטע של "100K או שאין לכם כלום") שכבר לא יכולתי להתאפק, זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שלא התאפקת עוד קצת.

רק שיהיה ברור, אני לא מכיר את אור ולא מנסה להגן עליו. אני בטוח שהוא יכול היה לעשות דברים טוב יותר בצורה שונה במהלך הדרך, ואין לי אפילו טיפה אחת של ידע כדי להגיד אם יש דרכים אחרות לצלם את ההרצאה כך שתישאר אפקטיבית או לא. יכול להיות שיש, ממש לא הייתי פוסל את זה. אני גם מסכים שהוא לפעמים רגיש מדי בתגובות שלו.

אבל זו בדיוק הנקודה - הוא עשה, ועושה. יש לו את הדרך שלו, שהוא חושב שהיא אופטימלית. מכיוון שאין לנו את הידע שיש לו, קצת קשה לשפוט בוודאות כזו מוחלטת שהוא לגמרי טועה. ובסוף, זו גם בסה"כ דעה, זו לא מתמטיקה שאפשר להוכיח.

אז אפשר לתמוך, בין אם משיקולי עלות-תועלת אישיים לגמרי (כמה זה עולה לעומת כמה זה שווה) או מתוך פרגון לעשייה, ואפשר גם לא, מכל סיבה שבעולם. זה לגיטימי לגמרי.

אבל אפשר להבין למה בן אדם שכבר השקיע מאות שעות ומאמץ די כביר בכל הסיפור הזה, ומקבל עכשיו לא מעט תגובות שמאשימות אותו בכל מיני אישומים, מלהרוויח את הכסף לעצמו ועד לצילום ממניעים אגואיסטים בלבד, לא רואה את התגובות האלו בעין יפה. שוב, אל תשכח שיש לו את ההבנה שלו מה הדרך האפקטיבית לצלם את ההקלטה, וגם אם לא מסכימים איתו (בטח בסיטואציה שהידע אצלו, ולא אצלינו), לא חייבים ישר לקפוץ ולהאשים אותו. תנסה לשים את עצמך במקומו, איך אתה היית מרגיש אם היית מקבל מאות או אלפי תגובות זועמות על משהו שהשקעת בו כל כך הרבה, ונולד מתוך רצון לעזור.

וגם, בסה"כ, מדובר על סכום אמנם לא נמוך, אבל ממש לא בשמיים. אפשר לחשוב שאף אחד פה לא קונה רכב בסכום כזה סתם ככה כל שלוש שנים, או שאנשים לא משקיעים סכום כזה (או הרבה יותר) בשיפוץ דירה, עוד בכלל לפני ריהוט ומכשירי חשמל. אנשים פותחים עיניים כאילו מדובר על כמה מיליונים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זו בדיוק הנקודה - הוא עשה, ועושה. יש לו את הדרך שלו, שהוא חושב שהיא אופטימלית. מכיוון שאין לנו את הידע שיש לו, קצת קשה לשפוט בוודאות כזו מוחלטת שהוא לגמרי טועה. ובסוף, זו גם בסה"כ דעה, זו לא מתמטיקה שאפשר להוכיח.

בטח שאפשר להוכיח.

באנגלית אומרים: The proof of the pudding is in the eating.

וזה אומר, אם אתה אוכל את זה, סימן שזה טוב. כלומר, אם זה עושה את העבודה, אין מה להתווכח.

וההרצאות של אור מביאות אנשים, אז אין ספק שהן מעניינות מספיק וטובות מספיק כדי למשוך קהל.

בחומר אני לא מבין כלום, אז אין לי תובנות. לא יודע אם הוא מרצה שטויות או אמת או מה האפשרות להפוך את המיזם לנגיש ברשת.

לגבי מי שמתעסק באופיו של אור, זה בגלל שמה שמעניין אותו זו אור עצמו, לא העשייה שלו, וזה מסיבות ששמורות עימו (ואם היה לו טיפת אינטגריטי, הוא לא רק היה מודה בזה, הוא גם היה אומר למה).

לגבי לבקש כסף, זכותו של כל אחד לבקש כסף לכל דבר, וכל אחד אחר יכול להחליט אם הוא משלם או לא. הכי אני אוהב את החוכמולוגים שיודעים הכל על מה שאחרים עושים, וגם יודעים לנתח את אופיים, משל לא רק היו מומחים לעשייה שלהם, אלא גם הפסיכולוג הצמוד.

כמו הזקנים הדוחים מהחבובות, שכל מה שהם יודעים זה לקלל ולקלקל את שאחרים עושים. הרי המוטיבציה שלהם היא לא ביקורת בונה, היא נקמנות מונעת מטינה, וספק אם הם אי פעם הרימו איזו יוזמה בחיים שלהם (או מסוגלים בכלל). אבל, היי... העיקר להרוס.

עכשיו, כאמור, אין לי מושג מה אור עושה, אם זה טוב או לא, אבל יש לי כבוד בסיסי לכל אחד שקם ועושה, וכל זמן שהוא לא גונב, מרמה או מטעה במכוון, אין סיבה לדון אותו לכף חובה, אלא אם ממש בא למאן דהוא להיות מאנייק כדי להיות מאנייק. ויש גם כאלה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי בנושא:

להרצות בחינם - לגיטימי.

להרים הפקה במאה אלף ולהרוויח מזה - לגיטימי.

כל מה שאפור באמצע - לגיטימי.

להתווכח על זה (לא משנה מה זה "זה") באינטרנט - לגיטימי אך מטופש להחריד והרסני לכל מיזם.

אני מדמיין לרגע את הבוסים שלי והמשקיעים מתווכחים עם גולשים מזדמנים תוך כדי יריות של צילומי מסך...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שאפשר להוכיח.

באנגלית אומרים: The proof of the pudding is in the eating.

וזה אומר, אם אתה אוכל את זה, סימן שזה טוב. כלומר, אם זה עושה את העבודה, אין מה להתווכח.

וההרצאות של אור מביאות אנשים, אז אין ספק שהן מעניינות מספיק וטובות מספיק כדי למשוך קהל.

בחומר אני לא מבין כלום, אז אין לי תובנות. לא יודע אם הוא מרצה שטויות או אמת או מה האפשרות להפוך את המיזם לנגיש ברשת.

עכשיו, כאמור, אין לי מושג מה אור עושה, אם זה טוב או לא, אבל יש לי כבוד בסיסי לכל אחד שקם ועושה, וכל זמן שהוא לא גונב, מרמה או מטעה במכוון, אין סיבה לדון אותו לכף חובה, אלא אם ממש בא למאן דהוא להיות מאנייק כדי להיות מאנייק. ויש גם כאלה.

אנשים טורפים את הפודינג. וכמות האוכלים גדלה.

כאחד שמבין קצת בחומר, כמי שאור התייעץ איתו ושיפר את המצגת לאור הערותי, כמי שנוכח בהרצאה שלו כדי לראות גם איך זה עובד ב live, וזה עובד לפי תגובות רבות של אלה שהיו בהרצאה.

ההרצאה מסבירה מושגי יסוד החל מהתהליך הנכון לבדיקת התקציב שאתה יכול לרכישת הדירה ועד לנושאיים הקשורים למשכנתא בצורה מתודית וסדורה וכיוון שהנושא יבש והיא נערכת בערב שכולם עירניים אחרי יום עבודה מפרך, היא מתובלת בקצת הומור כדי לשמר עירנות וקשב.

חלק מהזמן גם כולל שאלות ותשובות , מערב את הקהל במתרחש.

כדי לפשט הוא מסביר איך תבחן אם אתה יכול לרכוש רכב ב 100K או ב 500K הוא מסביר לך מה זה אלטרנטור ומה זה רדיאטור , כדי שתבין את השפה של הבנקאי .

הוא לא מלמד אותך איך לפרק את האלטרנטור וכו'.

כל מי ששפך / שופך / ישפוך את דמו יש לו זמן עד ליום כיפור הבא לכפר על כך.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי בנושא:

להרצות בחינם - לגיטימי.

להרים הפקה במאה אלף ולהרוויח מזה - לגיטימי.

כל מה שאפור באמצע - לגיטימי.

להתווכח על זה (לא משנה מה זה "זה") באינטרנט - לגיטימי אך מטופש להחריד והרסני לכל מיזם.

אני מדמיין לרגע את הבוסים שלי והמשקיעים מתווכחים עם גולשים מזדמנים תוך כדי יריות של צילומי מסך...

כנראה שאור לא מושלם, ומסכים איתך שלא היה לו צורך להיכנס לויכוחים .

אבל לפחות הוא עושה, והוא לא עושה לביתו , במיזם החברתי הזה, אלא מסייע לזולת.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה - בוא...

אף אחד לא שפך את דמו של אף אחד. יתרה מכך, תסתכל קצת אחורה מי נכנס לפסים אישיים.

היו כאן מחמאות רבות. הייתה גם ביקורת. חלקה בונה, חלקה לא.

להזכירך, הוא נעזר בך רק בגלל שאנשים כאן דחפו אותו להשתמש באיש מקצוע, דבר שהוא דחה בהתחלה.

נראה לי שאפילו זה אני הייתי זה שאמר לו שאתה בהכשרתך רואה חשבון.

זאת לא על מנת להרוס לו - אלא על מנת למקד/לקדם ולהגן עליו.

אני לא חושב שמישהו כאן רוצה ברעתו, או מתנגד נחרצות לפרוייקט.

באותה מידה - זכותם של אנשים להביע את דעתם. בטח בפורום אינטרנטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה - בוא...

אף אחד לא שפך את דמו של אף אחד.

באמת?!

אני אסביר לך למה. כי כל המהות בהרצאות האלה זה לא אלטרואיזם, ולא דאגה לאחר, ולא אלא מלבד לשרת מטרה מגלומנית של אור שהיא האדרה עצמית ותחושת הסיפוק של ה"אני גורו".

האנטיגינוזים הוא נגד כל העניין הזה של הקדוש המעונה.

אתה לא יכול לקרוא למישהו "קדוש מעונה" (יענו, מעמיד פנים, צבוע וכו') בלי לשפוך את דמו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...