Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

150 משכורות - יוזמה להנגשת תחום המשכנתאות

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2405 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

oryo היקר,

למדת איך לייעל את המשכנתא (סליחה אם הנוסח לא נכון, בכל זאת לא לקחתי מימי משכנתא). אחרי תקופה אתה בחרת לצלם את הרצאות האלו, או במילים אחרות: אתה רוצה להיות יוטיובר בתחום המשכנתאות. אתה תמיד יכול לרכוש לעצמך מצלמה פשוטה, לצלם ולהתחיל להפיץ את הסרטון. הבנתי שככל שיש יותר צפיות, כך מתחילות ההכנסות שלך. אני לא יודע כמה אפשר להרוויח מהפעולה, אבל זו אפשרות שיכולה להתאים לך להמשך הפרויקט.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 466
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סורי, לא הבנתי כאן משהו בחישוב.

אור מקבל כסף כדי לממן משהו שעבורו הוא יקבל חשבוניות, הוא אמור להתקזז על ההוצאות והמס בא לידי ביטוי רק אם ישאר לו משהו בסוף.

המעבר לחו"ל קשור איך ? אם יקבל את הכסף טרם המעבר שלו לחו"ל, או בכלל בסוף לא ישאר לו כסף, על מה המיסים ?

אם אין רווח אז הסרטון באמת עלה 100 אלף שקל ואין מה לעשות.

אם יש רווח כל שקל יהיה חייב במס החל מ-31% מס + ביטוח לאומי. בנוסף צריך לבדוק את עניין המע"מ בכל הסיפור הזה.

בהנחה ויהיה רווח והוא יגיש דו"ח אמריקאי במעמד תושב ארצות הברית הוא יהיה חייב במס (מנקודת מבט אמריקאית) על הכנסותיו הכלל עולמיות. הכנסותיו והוצאותיו יותאמו לצרכי מס בארצות הברית ויהיו חייבות במס. מנגד הוא יוכל לדרוש foreign tax credit, אבל לא בטוח שיוכל לקזז את מלוא המס הישראלי כי ה-credit מוגבל והאמריקאים יקחו בחשבון גם את הכנסותיו ממשכורת. בנוסף, הכנסותיו יהיו חייבות ב-self-employment tax שזה המקביל האמריקאי לביטוח לאומי עצמאיים. בין ישראל לארצות הברית אין אמנה לביטוח לאומי.

אולי כדאי להגיש את הדו"ח במעמד של לא תושב ארצות הברית, אבל זה יפגע בטענה שלו לניתוק תושבות והכנסותיו ממשכורת בארצות הברית תהיה חייבת במס בישראל.

בקיצור יש כאן חומר למחשבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

עשית ממנו חברת אפל

הוא כעת תושב ישראל מגייס כסף עכשיו מוציא את הכסף קצת אחרי עכשיו כל זאת עוד לפני שתדרוך כף רגלו על אדמת ארה"ב.

התרשמנו מהפגנת הידע המיסויי ואם סמירו היה כותב זאת הוא היה משייך זאת לרצון המגלומני שלך ל....

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיות יוטיובר זאת אופציה סבירה לגמרי אך מאוד לא רווחית, יוטיוב מקצצים באופן שיטתי בשנים האחרונות את הנתח שמחולק ליוצרים, ובשורה התחתונה רק בעלי מספר עוקבים אדיר מרוויחים מהפלטפורמה. בנושא נישתי כמו משכנתאות (להבדיל מסטטיק את בן אל) בחיים לא תגיע למספר הצפיות הדרוש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין רווח אז הסרטון באמת עלה 100 אלף שקל ואין מה לעשות.

אם יש רווח כל שקל יהיה חייב במס החל מ-31% מס + ביטוח לאומי. בנוסף צריך לבדוק את עניין המע"מ בכל הסיפור הזה.

בהנחה ויהיה רווח והוא יגיש דו"ח אמריקאי במעמד תושב ארצות הברית הוא יהיה חייב במס (מנקודת מבט אמריקאית) על הכנסותיו הכלל עולמיות. הכנסותיו והוצאותיו יותאמו לצרכי מס בארצות הברית ויהיו חייבות במס. מנגד הוא יוכל לדרוש foreign tax credit, אבל לא בטוח שיוכל לקזז את מלוא המס הישראלי כי ה-credit מוגבל והאמריקאים יקחו בחשבון גם את הכנסותיו ממשכורת. בנוסף, הכנסותיו יהיו חייבות ב-self-employment tax שזה המקביל האמריקאי לביטוח לאומי עצמאיים. בין ישראל לארצות הברית אין אמנה לביטוח לאומי.

אולי כדאי להגיש את הדו"ח במעמד של לא תושב ארצות הברית, אבל זה יפגע בטענה שלו לניתוק תושבות והכנסותיו ממשכורת בארצות הברית תהיה חייבת במס בישראל.

בקיצור יש כאן חומר למחשבה.

אתה מדבר על הרווח שלו.

הרי שהצהיר קבל עם ועדה שאין לו רווח ושהכסף מוקדש כולו לסרטון, אז על מה בכלל אנחנו מדברים ?!?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מעט תרצו מאור דפי חשבון בנק 3 חודשים אחורה, תלוי משכורת והצהרת הון.

הבן כדם כולה פתח דף הדסטארט לכיסוי ההשקעה שלו פלוס מינוס ואתם כבר עינכם צרה בוילה במיאמי שהוא בונה מזה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא צר עין, ולא רוצים לא דפי חשבון , לא הצהרת בריאות ולא תעודת נישואין של הסבתא.

פשוט למיטב ידיעתי (לפחות בעולם העסקי) נהוג שמציגים פרויקט עם תקציב. במיוחד שלא מדובר על אלף - אלפיים ש"ח ,

לא להציג מספר אחד , אלא להסביר כיצד יצא הכסף.

גם שבאים לבנק לקבל מימון על תוכנית עסקית , לא אומרים אני צריך 100K להרים את התוכנית , אלא הבנק רוצה לדעת כיצד הגעת למספר הזה ,

וכנ"ל במקרה הזה , חלק מהממנים רוצים לדעת.

יספק תשובה , יקבל מהם מימון. לא יספק כנראה שלא יקבל מימון מאותם גורמים.

אני לא חושב שיש משהו בפורום שמטיל ספק ביושרו. לפחות לא התרשמתי כך מקריאה של התגובות בשרשור.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הד סטאגט בנומ ומיועד ליזמים הדיוטים ולא לאנשי עסקים או אנשי כספים. זה מיועד להסביר את הרעיון ולבקש את הסכום שאתה מעריך שיעלה לך לממש אותו. אתה גם רואה פרוייקטים שגייסו יותר ממה שביקשו כי אופי התמיכה שונה מהעולם העיסקי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק: לא מדובר באלף אלפיים ש"ח, מדובר בחמישים-מאה ככה, מאתיים אם אתה תותחופלצת.

ושים לב שכבר בהודעה הראשונה מאז ההקפצה של נקמיצ'י הוסבר איך אפשר לקבל פירוט, מי ש*באמת* רוצה מתוך עניין אמיתי ולא סתם רצון להתנגח היה (ועודנו) יכול לקבל די בקלות (כל עוד הוא לא טרול, אליהם אני לא מתייחס ברצינות).

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הד סטאגט בנומ ומיועד ליזמים הדיוטים ולא לאנשי עסקים או אנשי כספים. זה מיועד להסביר את הרעיון ולבקש את הסכום שאתה מעריך שיעלה לך לממש אותו. אתה גם רואה פרוייקטים שגייסו יותר ממה שביקשו כי אופי התמיכה שונה מהעולם העיסקי.

חשוב לציין שגם חברות יותר רציניות מ"אור הגורו למשכנתאות" מגייסות כספים דרך מימון-המונים.

החל מסטארטאפים שרוצים להוציא מוצר ראשון ולא מעוניינים למצוא משקיע ועד חברות שכבר רצות ומכניסות כסף ועדיין משתמשות בפלטפורמה על מנת לממן פרויקטים.

המגוון גדול מאוד, לא רק להדיוטות.

מה שכן, אני בטוח שכאשר מדובר בחברה רצינית, המימון עובר דרך אנשי כספים כלשהם על מנת לאזן בין התמורה לתורם לבין העלויות של הפרסום וכו'.

שורה תחתונה, הייתי ב-2 הרצאות של אור, מכיר אותו באופן אישי גם מחוץ לדפי הפורום, את התרומה שלי הוא קיבל לא בגלל שהוא חבר, אלא בגלל שראיתי במו עיניי את ההרצאה (כאמור - פעמיים) והיא תרמה לי לא מעט.

מי שרוצה לדעת, אור תמיד מוכן להסביר, מי שרוצה לחרבן עליו ועל הפרויקט, יעשה את זה גם בלי באמת לדעת (וכמובן שגם לא יעשה מאמץ לדעת, כי הכי קל להתחבא מאחורי מסך ומקלדת, ולתת לעמוס השרת להגן עליו).

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה, מודה: סקרנתם אותי מספיק אז יצאתי לבדוק

נכנסתי ל'עומדים להסתיים' בהדסטארט ועברתי על המיזמים עם סכומים גבוהים (80,000+), לראות האם אכן כולם מאוד שקופים ומרחיבים בפירוט ורק אני יצאתי ילד קקה.

מלבד תומר אביטל (88 ימים של שקיפות), כל המיזמים סיפקו - כמוני - פירוט על מה כולל המיזם, ולא תקציב מלא של כל הוצאה וכו'.

שזה הגיוני היות וההדסטארט מפקחים על המלל בעמוד, והדסטארט הם אלו שייעצו מלכתחילה לא לפתוח את זה. מעבר לסתם קורלציה נדמה כי יש גם סיבתיות...

אז לפחות ברמה האמפירית נדמה כי זה לא שאני כזה הזוי, אלא שהדרישות ממני מחמירות בהרבה.

אני חושב שעצם זה שאני לא מרוויח כסף מהמיזם ממש מקפיץ לאנשים מסוימים איזה 'מסך כחול' וגורם להם להתפלפ עלי לגמרי. כמובן שזה קורה אך ורק באינטרנט ובעיקר מפי מי שלא נכח בהרצאה (לוציפר מקרה קצה, אבל יש כאן היסטוריה נוספת אז זה לא חכמה). איכשהו יצא שמעולם לא ניגש אלי מישהו בסוף ההרצאה והתחיל לתקוף ברבאק

עריכה: הייתי לא הוגן, לוציפר לא "התפלפ" אלא 'רק' רמז שיש לי מניעים לא כשרים ושאני מנפח בכוונה הוצאות, יחסית לדברים אחרים שנאמרו לי כאן ובפייסוש זה לא כזה נורא, קבל את התנצלותי על חוסר הדיוק

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על הרווח שלו.

הרי שהצהיר קבל עם ועדה שאין לו רווח ושהכסף מוקדש כולו לסרטון, אז על מה בכלל אנחנו מדברים ?!?

אנשים משוכנעים שהוא ישקיע 1,000 ש"ח בהקלטת הרצאה ואת היתרה ישלשל לכיסו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, גם אני לא נכחתי בהרצאה (כי זה נושא שאני מכיר לעומק וגם אין לי כוונה להיכנס למשכנתא) אבל לא צריך להיות בה כדי להבין שאתה משקיע הרבה זמן ועלויות מכיסך(כן. גם אם הכל מתרומות דלק ואוטו לא עולים כסף?) ושמה שאתה מבקש לא תלוש מהמציאות. יכול להיות שישאר קצת מהסכום הזה אבל באותה המידה יכול להיות שגם יחסר קצת.

בכל מקרה התמיכה כאן היא לא שאלה מתימטית אלא שאלה של אמונה בחשיבות המיזם, תרומתו לציבור והסיכוי שלו לצאת אל הפועל. לא פחות מזה ולא יותר מזה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלבד תומר אביטל (88 ימים של שקיפות), כל המיזמים סיפקו - כמוני - פירוט על מה כולל המיזם, ולא תקציב מלא של כל הוצאה וכו'.

שזה הגיוני היות וההדסטארט מפקחים על המלל בעמוד, והדסטארט הם אלו שייעצו מלכתחילה לא לפתוח את זה. מעבר לסתם קורלציה נדמה כי יש גם סיבתיות...

יתרה מזאת, אני חבר במספר עמודים בפייסבוק שמעלים פרויקטים מעניינים מקיקסטארטר ואינדיגוגו (למי שלא מכיר, זה העתק-הדבק של הדסטארט רק באנגלית. או יותר נכון לומר שהדסטארט זה העתק-הדבק של קיקסטארטר ואינדיגוגו) ותמיד אני נכנס לראות במה מדובר.

מצלמות, מקלות סלפי מתוחכמים, ארנקים, רחפנים, שעונים, טבעות, כפתורים, קסדות ועוד ועוד ועוד.

יש גם פרויקטים חברתיים (שלא רלוונטיים אליי כי הם במדינה אחרת) אבל אני לא נכנס לקרוא כי זה לא מעניין אותי וכאמור, גם לא רלוונטי אליי.

אני לא חושב שאי פעם ראיתי פירוט של כסף בעמוד של פרויקט. תמיד היה איזה לו"ז, מה יקרה אם יעמדו ביותר מ100 אחוז מהיעד ועוד כהנה וכהנה, אבל לעולם לא ראיתי פירוט של "מה נעשה עם כל הכסף שתרמתם לנו".

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שעצם זה שאני לא מרוויח כסף מהמיזם ממש מקפיץ לאנשים מסוימים איזה 'מסך כחול' וגורם להם להתפלפ עלי לגמרי. כמובן שזה קורה אך ורק באינטרנט ובעיקר מפי מי שלא נכח בהרצאה (לוציפר מקרה קצה, אבל יש כאן היסטוריה נוספת אז זה לא חכמה). איכשהו יצא שמעולם לא ניגש אלי מישהו בסוף ההרצאה והתחיל לתקוף ברבאק

עריכה: הייתי לא הוגן, לוציפר לא "התפלפ" אלא 'רק' רמז שיש לי מניעים לא כשרים ושאני מנפח בכוונה הוצאות, יחסית לדברים אחרים שנאמרו לי כאן ובפייסוש זה לא כזה נורא, קבל את התנצלותי על חוסר הדיוק

אני לא מודע לאף היסטוריה נוספת, אשמח אם תאיר את עיני. אין לי שום דבר נגדך, לא עשית לי שום דבר באופן אישי.

פשוט וקל - הדברים שאתה טוען שמניעים אותך לא מסתדרים לי אישית עם הפעולות במציאות.

בנוסף אני מקבל ממך את ההרגשה הקבועה של אדם שחושב שהוא החכם היחיד בחדר (או בשיח, לצורך העניין).

אני גם לא אמרתי שאתה מנפח הוצאות בכוונה, אני לרגע לא חושב שאתה פועל בשביל הרווח הכספי שלך, אני בטוח שהפקה ברמה שאתה רוצה אכן דורשת את הגיוס שרשמת. מה שאני טוען הוא שאדם שבאמת בראש מעיניו נמצא רצון טהור לעזור - ישחרר את ההרצאה גם אם לא יגויס כל ההון.

הלא כן?

אתה לא חושב שגם צילום וידאו בפלאפון יהיה עדיף על לא כלום?

ולכן אני עושה הסקה לוגית פשוטה:

- כל בר דעת יסכים שפרסום של סרטון באיכות צילום (ולא תוכן!) ירודה [להלן ההפקה], ללא פרסום כלל, עדיף בכל יום על פני לא לפרסם אף הרצאה כלל.

- אור אומר שבמידה ולא יגייס את כל ה 100K - לא יפרסם אף הרצאה לרשת, לא באיכות טובה ולא באיכות ירודה.

--> מה שמניע את אור זה לא רק רצון טהור לעזור.

ושלא תבין אותי לא נכון, כן? עצם זה שאתה עוזר בכלל, בלי קשר למה מניע אותך, זה יפה מאוד - וזה הרבה יותר ממה שאני יכול להגיד על עצמי.

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2405 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...