Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסע לעומקם של אתרי היכרויות: גרסת יוסי פרנקוס [שבסוף מתחתן - מזל טוב!]

יוסי פרנקוס
שימו לב! השרשור הזה בן 2538 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פגשתי את הפרנקוסית לעתיד ושרדתי כדי לספר! :-D

fixed that for you :lol:

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 629
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זאת אמירה טרולית

לא הבנת למה הוא התכוון ב"פערים תרבותיים" ??

חשבתי שזה ברור, ההנחה המקופלת במשפט שהדגשתי היא שהתרבות ממנה הגיע כותב הפוסט נעלה יותר מתרבות אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Derish - אתה שוכח שהילדים גדלו בארץ, בלי "גיברת" ובלי ח' ו-ע', וקיבלו חינוך ישראלי כללי.

זאת הבעיה, החינוך הכללי מושפע מכל התרבויות הקיימות ונראה שלוקח את הכי גרוע מכולן. חלק מהערכים הקריטיים נשחקים. כך לדוגמה אחותי ואני גדלנו בארץ ועברית היא שפתנו השניה, הבת שלה נולדה כאן ומגיל חמש דוברת רוסית ועברית שוטף ולומדת אנגלית. למרות שהיא כביכול בעמדת יתרון, אנחנו עדיין נאלצים לנהל מלחמת חורמה נגד הזבל שהיא מביאה הביתה מהגן - יושנת, למלות, פופקורeן ודברים פשוטים כמו "אני ומשה הלכנו לטייל" במקום "משה ואני". השפה היא אחד מערכי היסוד שלנו, לצערי לא רבים מהורי הילדים האחרים בגן (ויש שם הורים מכל המוצאות) חולקים את ההשקפה זאת.

לכל קבוצת אוכלוסיה יש את ערכי הליבה שלה, דברים שהם לא רוצים להתפשר עליהם. להטיל רשת רחבה מדי ולהכניס את עצמך למצב של קונפליקט פוטנציאלי זה לא חכם לדעתי. נכון שלא כולם עקרוניים באותה מידה ויש אנשים שזה לא מפריע להם, אבל אני יכול להבין את אלו שזה כן.

לבסוף, אין לי ילדים משלי אבל אצל רוב מכריי אני רואה שהסבא והסבתא מעורבים מאד בחינוך בשנים הראשונות. אם נרצה זאת או לא, כשהם מרגישים לא בנח או מדברים ביניהם וזורקים איזו הערה גזענית פה ושם, זה מחלחל לילדים ולהורים. גם אם הזוגיות נהדרת ובני הזוג מסתדרים ביניהם, החיכוכים הקטנים בתוך המשפחה המורחבת יכולים להכניס מתיחות ולעשות לא מעט נזק, כמו טיפות מים השוחקות את האבן. מי שמצליח לשמור על דיסטנס בריא ולגדל את ילדיו באופן עצמאי יהיה פחות מושפע מדברים כאלה, אבל ממה שאני רואה סביבי האנשים האלה די נדירים ואיש לא באמת חי בוואקום.

מתוך היכרות עם עלים מברה"מ (לשעבר) נתקלתי בלא מעט מקרים שבהם אנשים ממש נעלבו כאשר גילו שהאיש שנותן להם שירות אינו דובר רוסית.

מה לעשות, אידיוטיזם ואתנוצנטריות הן תופעות שיכולות לקרות בכל עדה.

נו באמת, ואתה חושב ששחר חסון לא נחשב תת רמה בעיני ׳לא רוסים׳ גם כן?

אולי כן, אבל אני חושב שהוא צורם להם פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנת למה הוא התכוון ב"פערים תרבותיים" ??

חשבתי שזה ברור, ההנחה המקופלת במשפט שהדגשתי היא שהתרבות ממנה הגיע כותב הפוסט נעלה יותר מתרבות אחרת.

הכותב הגיע מתרבות ייקית למיטב ידיעתי, וסיפר בפורום לא מעט על כמה טובה ומשגשגת מערכת היחסים עם רעייתו שהיא יוצאת צפון אפריקה. ההנחה המקופלת הנ"ל מגיעה ממך, ורק ממך.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב, אתה לא רציני.

לא חסרים זוגות כאלו (ואני מכיר אישית) בהם בן זוג אחד מתיחס לתרבות הוריו כנעלה על תרבות זוגותו, למרות היחסים הטובים ביניהם.

"בא ממני" ? אני כתבתי "פערים תרבותיים" ?

פערים הרי אמורים להשלים/לסגור בין תרבות בקצה "הנמוך" יותר לבין זו בקצה הגבוה.

הבנתי טוב מאוד למה הכוונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פערים יכולים להיות רוחביים, לא בהכרח אנכיים. כלומר, יש שוני, לא בהכרח משהו יותר טוב מהאחר.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפערים הרוחביים לרוב הם היותר בעייתיים. פערים אנכיים לרוב מובנים על ידי שני הצדדים, עד כמה שזה נראה אבסורדי, גם אם יוצרים תסכול לעתים לא רחוקות. פערים רוחביים יוצרים כעס, כי כל צד בטוח בצדקת דרכו.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פערים יכולים להיות רוחביים, לא בהכרח אנכיים. כלומר, יש שוני, לא בהכרח משהו יותר טוב מהאחר.

בדיוק. פערים הם לא מדד נורמטיבי בהחלט ובטח לא עם מדרג קבוע שניתן למקם דברים עליו.

בסטטיסטיקה, זה נקרא "חוסר מתאם", כלומר, המתאם אינו שלילי או חיובי אלא אין קורלציה בין המדדים או המשתנים.

בזוגיות זה יכול ליצור מצב של "חוסר התאמה".

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו כבר התחכמויות לשוניות.

יש למילה משמעות מקובלת בציבור שטוחן כבר קילומטראז' איתה במשמעות יחידה.

מילה נייטרלית היתה יכולה להיות "שוני", "שוני תרבותי" לא מציין אינטרוול בו יש שתי קצוות, כמו במילה "פער".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את ההבדל בין קונוטציה לדנוטציה? אז כזה.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מילה נייטרלית היתה יכולה להיות "שוני", "שוני תרבותי" לא מציין אינטרוול בו יש שתי קצוות, כמו במילה "פער".

נו, זה כמו הפעם ההיא שטענת ש"מגיע לו" זה ביטוי לשמחה לאיד. :roll:

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינטרוול זה פרק זמן, לא מבין את הקשר.

בכל מקרה, אצלי האישה היא אמריקאית ממוצא ג'מייקני. יש לנו פערים תרבותיים, אבל אף אחד לא חושב שהתרבות שלו טובה יותר. יש אספקטים טובים יותר וטובים פחות, אנחנו מכירים בפערים, אבל אין שום ראיה של תרבות אחת כטובה יותר מהשניה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הדיוק, אינטרוול הוא מרווח. מקובל להשתמש בו כמרווח של זמן, אך הוא יכול להיות גם אינטרוול של מרחק באותה המידה.

להלן, ההבדל בין דנוטציה לקונוטציה, במשמעות הדנוטטיבית הוא נקי מיחידות מדידה (זמן, מרחק, וכו') אך לא במשמעות הקונוטטיבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דריש - הנסיון שלי קצת שונה. אולי אולי כיון שמדובר בסבים וסבתות מאוד לא גזענים.

איזה ערכים הילדים מקבלים במערכת החינוך? הרושם שלי דווקא די חיובי בעניין זה, אבל זה תלוי מאוד היכן הם לומדים ומה החברה שבה הם מסתובבים. שום מוסד חינוכי לא יצליח לחנך ילד שסופג במשפחה או בחברה שלו התנהגויות שליליות במנות גדושות, אבל סביר מאד שילד כזה גם ייפלט מה-mainstream די מוקדם. הרוב ישארו חיוביים בדרגות שונות. ואתה יכול להבין שאת הילדים שלי שלחתי לבית ספר שנחשב לאחד הטובים ביותר בארץ, כולל בחינוך לערכים.

לגבי השפה שאחייניתך סופגת בגן - לא הייתי מתרגש מזה יותר מדי. אם היא תשמע לשון צחה בביתה סביר שבסופו של דבר היא תלמד אותה. אל תשכח שיש גם שלבים בלמידת שפה, וילד שאומר "ביצות" במקום "ביצים" מפעיל הגיון בריא, עם הזמן הוא ילמד שמדובר בחריג.

פערים יש בין כל בני זוג - גם אם הם גדלו באותה שכונה שלושה דורות. החוכמה בזוגיות היא לגשר על הפערים. זה לא חייב להיות בערכים אלא גם בעניינים הרבה יותר גשמיים.

ניטש - אינטרוול הוא מווח, יכול להיות בזמן (וזה השימוש המפוץ ביותר) אבל גם במרחב או בכל מיני מידות אחרות. עם זאת, כמובן, מדובר ב"מרווח" ולא ב"הבדל" (difference) שהוא המונח המתאים לענייננו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אינטרוול, החכמתי, תודה.

בנוגע לשפה, לא אמרת שיש לך בעיות עם הקטן שהתחיל לדבר פתאום כאילו הוא בצ'חונה בלי שום התגרות מוקדמת?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...