Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זעם כבישים (Road Rage) בארץ

סרגיי הלוי

פוסטים מומלצים

שלום לבאי הפורום, 

בתור נהג שחזר לא מזמן לכביש, הבחנתי בתופעה יותר מפעם או פעמיים בשבועות האחרונים.

לפי מה שאני מכיר, זה עניין של נהגים חסרי סבלנות שמתעצבנים על מי שנוהג פחות טוב מהם, או מי שעושה טעויות בכביש.
לפעמים סתם כי היה להם יום רע, מוציאים את זה על אחרים.

מה לדעתכם הסיבות לזעם כבישים בארץ?
לדעתכם יש זעם כבישים מוצדק, או ברוב המקרים הוא לא מוצדק? 
והכי חשוב, בתור נהג שרק רוצה להגיע ממקום למקום בלי לפגוע בעצמו ובאחרים, ובלי לעבור על החוק: איך מתמודדים בצורה הכי טובה עם הדבר הזה?  

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איפה אתה נוהג ולא סיפרת במה מתבטא אותו ״זעם כבישים״. לא ראיתי אף נהג שיוצא להכות נהג אחר, לא נתקלתי ב-brake checking, אפילו כמעט לא נתקל בצפירות תסכול. לכל היותר איזו צפירות כדי להעיר מישהו שנרדם ברמזור, אם כי זה קורה בעיקר ממשאיות מרובות דציבלים.

ויש טיפול מונע מצויין: נהיגה ערנית אבל רגועה בימני.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את חטאי אני מזכיר, קורה לי ולא מעט. (אם יש למישהו עצות ותובנות איך להימנע מזה אודה לו מאוד). 

לפני כל נסיעה אני מבטיח לעצמי שאני "ילד טוב" ואני אהיה הנהג הכי רגוע בכביש. אבל למעיישה מספיק לי נסיעה של 2 דקות כדי לפגוש לפני מישהו בטלפון זוחל בנתיב השמאלי על 80-85 קמ"ש כשגם "הבהובים" או צפירות הערה לא מעירות את החולם.

ואני ככה רק למי ששקוע בטלפון. כשאני רואה שהנהג לפני הוא צעיר/ה מפוחד/ת או מבוגר, אני תמיד מכבד ולא צופר וכד', מצידי שהדרך הביתה תיקח לי שעתיים. אנשים מבוגרים אני מכבד, ונהגים צעירים אני סבלני אליהם שילמדו את הכביש לאט ובטוח, ואני לא אלחיץ אותם כדי שיעשו חלילה טעות מהלחץ.

אך האלו בטלפון ששוכחים שהם על ההגה פשוט מרתיח אותי.

היום בחזור מהעבודה, הצלחתי לראשונה לשמור על איפוק ולהסכים להיות גם על 75 קמ"ש, בלי לצפור ו/או להבהב לנהגים ישנים. הגעתי הביתה עם סיפוק.

לפני כשעה, סרגיי הלוי כתב:

והכי חשוב, בתור נהג שרק רוצה להגיע ממקום למקום בלי לפגוע בעצמו ובאחרים, ובלי לעבור על החוק: איך מתמודדים בצורה הכי טובה עם הדבר הזה?

האמת שבימים שקצת קשוח לי בעבודה אני חוזר הביתה (ירושלים - בית שמש) דרך הדסה. כביש 386/375. נתיב אחד לכל אורך הכביש עם קו הפרדה רצוף כמעט לכל אורך הדרך, אין איך לעקוף נהגים ישנוניים, חייב להיות רגוע ולהישאר בתלם. 

(מה גם שלכביש הזה עצמו יש יכולות הרגעה מופלאות...)

עריכה אחרונה על ידי לב טוב
  • אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, לב טוב כתב:

מספיק לי נסיעה של 2 דקות כדי לפגוש לפני מישהו בטלפון זוחל בנתיב השמאלי על 80-85 קמ"ש כשגם "הבהובים" או צפירות הערה לא מעירות את החולם.

גם כשאתה נוסע 40 מעל המותר ויותר!!! מגיע מאחוריך חכם גדול יותר שמהבהב לך שתחזור לימין...

לא תמיד זה גם אפשרי במיידי לחזור לימין, אבל זה לא משנה לזה שמאחרייך....

לפני כשעה, sperial כתב:

אני לא יודע איפה אתה נוהג ולא סיפרת במה מתבטא אותו ״זעם כבישים״. לא ראיתי אף נהג שיוצא להכות נהג אחר

רק מכות רצח זה זעם? 
גם צעקות ותנועות מגונות לנהג שרוצה להיכנס בזהירות לחנייה זה זעם.

מה קרה? אתה 40 שנה על הכביש... הוא לא 
לוקח לו קצת יותר זמן להיכנס לחניה
לא כולם יודעים להיכנס ברייס ובעיניים עצומות לחנייה

לפני שעה, סרגיי הלוי כתב:

איך מתמודדים בצורה הכי טובה עם הדבר הזה?  

תתעלם
או שתגיד לו צודק (גם אם הוא ממש לא צודק) 

פעם אחת סימנתי בנימוס לאחד כזה להירגע
וואי  וואי איזה עצבים הוא חטף.....

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, אבי ים כתב:

לא תמיד זה גם אפשרי במיידי לחזור לימין, אבל זה לא משנה לזה שמאחרייך....

מזותמרת "אי אפשר לחזור לימין" ? יש שם רכב איטי ממך ?
אם כן, אז אתה עוקף אותו. ובדיוק בשביל זה יש נתיב שמאלי
ואם יש מישהו שחושב שהנתיב השמאלי מיועד שרק הוא יוכל לעקוף, ולא אחרים, זאת צריכה להיות בעיה שלו

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, היו זמני בומבה כתב:

מזותמרת "אי אפשר לחזור לימין" ? יש שם רכב איטי ממך ?
אם כן, אז אתה עוקף אותו. ובדיוק בשביל זה יש נתיב שמאלי

הוא כתב א"א במיידי, דוגמא ממני שבוע שעבר. 

אני בשמאלי על 110 (לא רוצה להיות יותר מהר מזה) עוקף משאית שהיא בנתיב הימני, מגיע מאוחרי מהיר ועצבני סופרב כלשהי ש-140 זה לאט בשבילו עצבני כולו על זה שאני "מעכב" אותו. העקיפה יכלה להסתיים בלא יותר מ-5 שניות. כל נהג נורמלי גם אם הוא מאוד ממהר יתן לנהג לעקוף את המשאית + כמה שניות לחזור בבטחה לימין. 

רק בגלל שהסקודה הזאת מיהרה מידי, "נלחצתי" ולא הצלחתי פתאום לעבור את ה-85 קמ"ש... לקח לי קצת יותר זמן להשלים את העקיפה, סורי.

עריכה אחרונה על ידי לב טוב
  • אהבתי 1
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, לב טוב כתב:

רק בגלל שהסקודה הזאת מיהרה מידי, "נלחצתי" ולא הצלחתי פתאום לעבור את ה-85 קמ"ש... לקח לי קצת יותר זמן להשלים את העקיפה, סורי.

כמו שאמרתי, זו צריכה להיות בעיה שלהם

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, לב טוב כתב:

לפעמים יש סיפוק ב'לבשל' קרציית מהירות חסרת סבלנות,

מצד שני...

לך תדע מה הסיבה שלו למהר,

ולכן לרוב כשאני מזהה אחד כזה במראה סוגר עלי במהירות ואין לי אפשרות לחזור מיד לימני,

אני נותן וינקר קצר ימינה, כדי לסמן לו "ראיתי אותך ועוד שנייה אני זז".

ברוב הפעמים זה עובד, והממהר מפסיק להבהב וגם לא מנסה לעקוף מימין וכדו'.

(אם הוא ממשיך - אני נותן ליטוף קטן לברקס עם רגל שמאל, רק להדליק אורות בלם בלי להאט).

קרה לי לא מזמן מקרה כזה שהתרגולת הנ"ל לא עזרה, והעארס בסופרב המשיך להידבק ולהבהב,

לא התאפקתי והוצאתי לו אצבע משולשת מהחלון,

מה שכנראה פגע לו קשות ב"כבוד" והכניס אותו לפרינציפ להוריד אותי לשוליים.

העדפתי לחתוך ביציאה הקרובה ולנטרל את הסיטואציה בעודה באיבה.

אולי יצאתי קצת 'פראייר', אבל חזרתי הביתה בשלום, וזה מה שחשוב בסופו של יום, לא?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, סרגיי הלוי כתב:

מה לדעתכם הסיבות לזעם כבישים בארץ?

אין דבר כזה בארץ.

לא כל דבר שרואים ביוטיוב/פייסבוק דורש השלכה לחיים האמיתיים.

פה ושם יש ערסים וסתם חמומי מוח, כמו בכל מקום בגלובוס. אפילו שומו שמים באירופה.

תמשוך בכתפיים ותעבור הלאה - פותר 99 אחוז מהבעיות בכביש.

• רעיון טוב! 3

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@אבי יםאם אני מעל המהירות המותרת אני מתעלם מההבהובים. בדרך כלל גם אם אני אזוז 50 מ' לפני יהיה עוד,מישהו בדיוק במצבי, ואני לא אדחף לתוך שירה איטית כדי לרצות את הוד ערסיותו.

אגב, מבחינתי נדיר מאוד מאוד להתקל בצפירה בגלל נהג שמתמרן, גם אם הוא קצת clumsy. לא כל אחד מדייק בניסיון ראשון.

@BoazB11כל הכבוד על התנועה המגונה. עלית לדרגת ערס מתחיל. כשאתה מתחיל כך אתה לא יודע איך זה ייגמר.

@רכוב כעומדאני לא יודע איפה נתקלת בטמטום הזה. אני נוהג רק 47 שנה ולא נתקלתי ב-brake check מכוון. בלימות חירום - בהחלט, יש הפתעות בכביש. אבל מפגר שעוצר בלי סיבה באמצע כביש מהיר - בזה נתקלתי רק בסרטים.

אגב, בויכוחים בכביש או הערות על נהיגה נתקלתי, אבל ברמה של הערה, אפילו בלי הרמת קול. בדיוק כפי שאני מעיר לנהגים על פנסים שרופים. אפילו הערס הכי מפחיד אמר תודה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, BoazB11 כתב:

קרה לי לא מזמן מקרה כזה שהתרגולת הנ"ל לא עזרה, והעארס בסופרב המשיך להידבק ולהבהב,

לא התאפקתי והוצאתי לו אצבע משולשת מהחלון,

מה שכנראה פגע לו קשות ב"כבוד" והכניס אותו לפרינציפ להוריד אותי לשוליים.

העדפתי לחתוך ביציאה הקרובה ולנטרל את הסיטואציה בעודה באיבה.

אולי יצאתי קצת 'פראייר', אבל חזרתי הביתה בשלום, וזה מה שחשוב בסופו של יום, לא?

תן לו להרגיש "גבר". עשית את הדבר הנכון בהחלט.

פעם הבאה שקורה לך דבר כזה, שמור את האצבע בתוך הרכב - ותעשה בדיוק את אותו הדבר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אמר לנו המנחה ברענון נהיגה: כשנכנסים לרכב שמים את האגו בבגאז', כשיורדים לוקחים אותו בחזרה.

משתדל מאוד לא לריב עם אף אחד בכביש. אם מישהו רוצה לסכן את עצמו - אני לא שוטר ולא אמנע ממנו את הכבוד, רק אנסה להיחלץ כדי לא להיות חלק מזה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, סרגיי הלוי כתב:

איך מתמודדים בצורה הכי טובה עם הדבר הזה?  

על ידי מניעה-הכול עניין של ניראות- כמה אלמנטים א אוטו בסיגנון של ערסים ב וילון בשימשה האחורית שלא רואים מי וכמה יש באוטו ג תמיד לאותת-גם אם ניכנסת לפניו ולדעתו היית צריך לחכות להוד מלכותו שיעבור על 180. אבל איתות זה אמירה

ד איזה מדבקה מרגיעה 

אוטו גדול גם יתרון

לדוגמא האוטו שלי—היית צופר?

IMG_8385.png

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...