Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זעם כבישים (Road Rage) בארץ

סרגיי הלוי

פוסטים מומלצים

נוסע על כביש 5 יום יום בית-עבודה וההפך - כמות הזעם שראיתי על הכביש הזה בלבד מחרידה. 

אחד המקרים הראשונים שהיה לי שממש הייתי דרוך להגן על עצמי דווקא עוד כשגרתי בחולון ועבדתי ביפו - כיכר גדולה קצת לפני שמגיעים לרחוב אילת - שני הנתיבים הימניים ממשיכים ישר וזה שהיה מימיני החליט שהוא פונה שמאלה עליי ושפשף אותי. 

עוצרים בצד - הבן אדם כנראה הבין שהוא לא בסדר אז יצא בטקטיקה של תקיפה והתחיל לקלל ולהשפיל בשניה שקלט "לפלף" כביכול - זה נגמר דווקא באיום קטן ממני שהרגיע אותו - נכנס לרכב ונסע ואת הפחחות והצבע לעצמי שילמתי בעצמי. 

- על כביש 5 אחד המקרים שיותר הפחידו אותי היו כשניסיתי להשתלב לירידה לצומת הכפר הירוק וקרוב לעשרה רכבים פשוט שמו עליי גז עד שקיבלתי את הסעיף וחתכתי את האחד שהיה מאחורי - עקף אותי באלימות מיד אחרי זה - רכב של איך נאמר, בני מיעוטים - עם עוד שלושה פועלים בתוך הרכב - קללות, מחוות ידיים והאטה של המהירות. בשיא הרצינות הייתי מוכן למצב שאני דורס אחד מהם מרוב פחד - ואז פשוט שם גז ונסע. 

היום החברה שלנו פי כמה וכמה יותר אלימה - אני פשוט לא מתקשר עם נהגים סביבי. סוגר חלון ומתעלם - נוסע רגוע, שומע מוזיקה אם צריך לעצור פשוט עוצר. החברה שלנו מלאת תחלואים מעומס, צפיפות, בטחון, כלכלה אני פשוט לא מוכן לצאת מהשלווה שלי. 

שלא לדבר על היעדר חינוך מבית והיעדר ענישה - כל הנסיכים המשיחיים שפשוט יודעים שהכל מותר להם וגם באמת מאמינים שהם טובים יותר מכל אחד אחר מלבד עצמם - פחד אלוהים ישמור, אוי ואבוי (בלי את). 

• אהבתי 7
  • רעיון טוב! 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, אבי ים כתב:

גם כשאתה נוסע 40 מעל המותר ויותר!!! מגיע מאחוריך חכם גדול יותר שמהבהב לך שתחזור לימין...

לא תמיד זה גם אפשרי במיידי לחזור לימין, אבל זה לא משנה לזה שמאחרייך....

לפני 13 שעות, לב טוב כתב:

אני בשמאלי על 110 (לא רוצה להיות יותר מהר מזה) עוקף משאית שהיא בנתיב הימני, מגיע מאוחרי מהיר ועצבני סופרב כלשהי ש-140 זה לאט בשבילו עצבני כולו על זה שאני "מעכב" אותו. העקיפה יכלה להסתיים בלא יותר מ-5 שניות. כל נהג נורמלי גם אם הוא מאוד ממהר יתן לנהג לעקוף את המשאית + כמה שניות לחזור בבטחה לימין. 

רק בגלל שהסקודה הזאת מיהרה מידי, "נלחצתי" ולא הצלחתי פתאום לעבור את ה-85 קמ"ש... לקח לי קצת יותר זמן להשלים את העקיפה, סורי.

לפני 3 שעות, sperial כתב:

@אבי יםאם אני מעל המהירות המותרת אני מתעלם מההבהובים. בדרך כלל גם אם אני אזוז 50 מ' לפני יהיה עוד,מישהו בדיוק במצבי, ואני לא אדחף לתוך שירה איטית כדי לרצות את הוד ערסיותו.

כל זה סימנים של "מי שמהיר ממני משוגע, מי שאיטי ממני עגלה". ולזה שלא ידעתם לתכנן את העקיפה מראש כמו שצריך, והייתם בטוחים (או שלא היה אכפת לכם, כי אתם הרי כאלה גיבורים שגם נוסעים יותר מהמהירות המותרת, אז מה הוא רוצה הפושטק הזה).

אל תפריעו לאחרים, לא יפריעו לכם.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 2

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחור, לבן. או להפריע לאחרים, או לא. אין זכות לעקוף. אתה יוצא לעקיפה לא אם מבאס אותך לעמוד מאחורי משאית, אלא רק כשאתה לא מפריע לאחרים. גם אם זה מבאס. אלה החיים. אם מישהו נוסע בשמאלי מהר ממני אני לא בא ללמד אותו, למרות שעם כל הצניעות, בסבירות גבוהה אני נוהג יותר טוב ממנו. אני יוצא לעקיפה רק אם אני מוכן או לנסוע מהר מספיק כדי לא לגרום לו לשינוי נהיגתו, או אחרי שהוא חולף ואין עוד אחד מאחוריו שחו"ח אפריע לו. 

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 3

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ROAD RAGE מתרחש לא רק בעקיפה - אלא בהמון המון מקרים שונים ומשונים. 

למשל השתלבות לתוך נתיבים ששני רכבים מתחילים לריב על מקום - וזה הופך לצעקות. 

"נשיקה" של טמבון בטמבון 

ריב על חניה 

וכך הלאה וכך הלאה - רק צריך ליפול על האדם הלא נכון בזמן הלא נכון והבעיה היא שהזמן בארץ הזאת - על הצד הלא נכון באופן די עקבי והאנשים הלא נכונים לא מפסיקים להתרבות. 

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, RK כתב:

שחור, לבן. או להפריע לאחרים, או לא.

שחור, לבן. 

או לכולם זכות להשתמש בדרך כמוני, או שאני המלך וגם כשאהיה על 200 קמ"ש כולם יפנו לי את הדרך מיד כשבא לי, כי אני עכשיו במירוץ דראג. 

לא, לא מדובר על אחד על 81 קמ"ש שעוקף רכב על 80 קמ"ש... נהג / רכב שלא יכול / רוצה להתאים את עצמו למהירות הדרך הסבירה שישאר בימין ולא יפריע לתנועה, זה כן.

אבל נהג מופרע שמסכן את החיים שלו ושלי? למה שאתחשב בו? 

לא כתבתי שאני "נעול" על השמאלי במהירות שבא לי ושכולם יקפצו, אבל כן מתחשב בכולם, הכביש הוא שלי כמו שהוא של השני. כשאני אהיה בשמאלי ואני אראה רכב שכבר מאותת חצי שעה שהוא רוצה לעקוף משאית והנהג מפחד לעשות את זה, אני יאותת לו שהוא יכול להיכנס לפני, בדר"כ הנהגים האלו חוזרים לימין מיד אחרי העקיפה (כרכב שיכול, לא רכב שעם כל הרצון הטוב לא יפיק יותר מ-50 קמ"ש). אני "הפסדתי" חצי דקה בחיי, ונתתי למישהו אחר להרגיש בטוח בדרך.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, lanosforce כתב:

נוסע על כביש 5 יום יום בית-עבודה וההפך - כמות הזעם שראיתי על הכביש הזה בלבד מחרידה. 

אחד המקרים הראשונים שהיה לי שממש הייתי דרוך להגן על עצמי דווקא עוד כשגרתי בחולון ועבדתי ביפו - כיכר גדולה קצת לפני שמגיעים לרחוב אילת - שני הנתיבים הימניים ממשיכים ישר וזה שהיה מימיני החליט שהוא פונה שמאלה עליי ושפשף אותי. 

עוצרים בצד - הבן אדם כנראה הבין שהוא לא בסדר אז יצא בטקטיקה של תקיפה והתחיל לקלל ולהשפיל בשניה שקלט "לפלף" כביכול - זה נגמר דווקא באיום קטן ממני שהרגיע אותו - נכנס לרכב ונסע ואת הפחחות והצבע לעצמי שילמתי בעצמי. 

- על כביש 5 אחד המקרים שיותר הפחידו אותי היו כשניסיתי להשתלב לירידה לצומת הכפר הירוק וקרוב לעשרה רכבים פשוט שמו עליי גז עד שקיבלתי את הסעיף וחתכתי את האחד שהיה מאחורי - עקף אותי באלימות מיד אחרי זה - רכב של איך נאמר, בני מיעוטים - עם עוד שלושה פועלים בתוך הרכב - קללות, מחוות ידיים והאטה של המהירות. בשיא הרצינות הייתי מוכן למצב שאני דורס אחד מהם מרוב פחד - ואז פשוט שם גז ונסע. 

היום החברה שלנו פי כמה וכמה יותר אלימה - אני פשוט לא מתקשר עם נהגים סביבי. סוגר חלון ומתעלם - נוסע רגוע, שומע מוזיקה אם צריך לעצור פשוט עוצר. החברה שלנו מלאת תחלואים מעומס, צפיפות, בטחון, כלכלה אני פשוט לא מוכן לצאת מהשלווה שלי. 

שלא לדבר על היעדר חינוך מבית והיעדר ענישה - כל הנסיכים המשיחיים שפשוט יודעים שהכל מותר להם וגם באמת מאמינים שהם טובים יותר מכל אחד אחר מלבד עצמם - פחד אלוהים ישמור, אוי ואבוי (בלי את). 

כל מילה בסלע. אני מצידי נוקט תמיד בכל האמצעים ומשתדל לצפות את הנולד כשאני מאחורי ההגה , רק שלא להקלע למצבים שסופם רק בעיות ומסתבר עובד ועובד טוב. לעומת זאת,  בזמן הנהיגה  בטווח הראייה שלי  לכל הכיוונים, אני מבחין בשוטף במשך כל הנסיעה בהמון בוטות, גסות רוח ואלימות נהיגה שהמשותף להם ז ו המסוכנות לסביבה.האמת מצב בכבישים חמור ומסוכן והגרוע מכך הוא, מצב שלא מטופל בכלל. ולא הזכרנו את הדו גלגלי, קורקינטים ודומיהם, אללא ירחמו.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, לב טוב כתב:

כשאני אהיה בשמאלי ואני אראה רכב שכבר מאותת חצי שעה שהוא רוצה לעקוף משאית והנהג מפחד לעשות את זה, אני יאותת לו שהוא יכול להיכנס לפני, בדר"כ הנהגים האלו חוזרים לימין מיד אחרי העקיפה (כרכב שיכול, לא רכב שעם כל הרצון הטוב לא יפיק יותר מ-50 קמ"ש). אני "הפסדתי" חצי דקה בחיי, ונתתי למישהו אחר להרגיש בטוח בדרך.

שוב, אתה, כמו רוב הנהגים בארץ, עורך "מבדק רצינות". הוא באמת מהבהב כי הוא עוקף? הוא שם חצי שעה? זה לא מתפקידך. וכן, זה מצביע על תכנון לקוי מצדך, הערכה בחסר של המהירות שלו, והערכה ביתר של זכותך (שלא באמת קיימת) לצאת לעקיפה.

שום דבר ממה שאגיד לא ישכנע אותך כנראה, אבל מה שאתה עושה מוטעה ומסוכן.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, סרגיי הלוי כתב:

לדעתכם יש זעם כבישים מוצדק, או ברוב המקרים הוא לא מוצדק?

HUH?

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, קורן בן אשר כתב:

צילמתי בגבעתיים

רחוב המעיין? 

אה רגע, זה לא בשרשור הזה 😅

@לב טוב מציע לך להתנסות בנהיגה באוטובאהן בגרמניה כדי להבין יותר טוב איך להעריך מהירות של רכבים אחרים שעוקפים בשמאל. 😉

ובכלל נהיגה בגרמניה בהכללה גורמת להרגעת מצב הרוח על הכביש. 

לענין השרשור, קשה אכן לעיתים בארץ לשמור על קור רוח במצבים מסויימים, אבל כמו שכבר נאמר, לשים מוזיקה טובה ולבצע בחירה מודעת לא להתחרפן מכל שטות עוזר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד! מי יודע...

א-חד! אני יודע...

עשרה - שליחים של WOLT!!!!

אין טעם להמשיך - אני חושב שהם מקום אחד אצלי בהשתוללות על הכבישים - הם וכל חברת שליחויות אוכל שמנסים להביא אותו עדיין חם 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואופניים חשמליים.

ומשהו לא שכיח אבל מרתיח - דו"ג נטולי (לוחית) רישוי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, סרגיי הלוי כתב:

מה לדעתכם הסיבות לזעם כבישים בארץ?

לדעתי הזעם הוא ממקור אחר, בית, עבודה, מצב בטחוני, מצב כלכלי וכו'. 

הכביש הוא מקום שיכול "לחמם" בקלות, והוא המקום "זול" יחסית להוציא את הזעם כי אתה לא מכיר את האדם שמולך. (אא"כ תפגשו אח"כ בבית משפט).

אני משתדל להזכיר לעצמי את אחת מארבעת ההסכמות (מומלץ!) "אל תקחו שום דבר באופן אישי". האם שמולי לא כועס עלי, זה משהו שקורה בינו לבינו, אני בטעות נקלעתי לדרכו.

שבוע שעבר עקפתי מבלי משים אשה שחיפשה חניה לפני, היא צרחה וזעמה, ואולי גם צדקה, אבל הבנתי זאת רק אחרי שכבר חניתי ויצאתי מהרכב.

בזכות התובנה הזאת, ולמרות העלבון האישי שלי, חזרתי לחלון רכבה, התנצלתי מעומק לב, והצעתי לפנות עבורה את החניה.

מה קרה בסוף?! ספוילר: בחרה לעזוב את המקום עצבנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה שמעצבן אותי בכביש זה שאנשים לא מודעים לעצמם ולסביבה ומסכנים אותי.

אנשים שנוסעים בנתיב השמאלי/באמצע בלי סיבה.

אנשים שיוצאים לעקיפה בלי לאותת.

אנשים שנוסעים בלי אורות בלילה.

אנשים שחוסמים מדרכה או מעבר חציה עם האוטו.

• אהבתי 3

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...