Jump to content

sf31aa

 • הודעות

  25
 • כאן מאז:

הנקודות של sf31aa

חדש בפורום

חדש בפורום (1/14)

1

מוניטין

 1. ברשותי רנו מגאן 2008, בסל"ד נמוך, כולל כשהאוטו בהילוך PARKING, יש רעשי באסים בפנים האוטו (הרעשים ניכרים במיוחד כשמדליקים מזגן והאוטו עומד אבל לא רק). הרעשים באים והולכים אבל הצלחתי "לבודד" את הבעיה ככה - כשאני על סל"ד יציב של כ-1200 שומעים רצוף את רעשי הבאסים. כשעולים בסל"ד הרעש נעלם. כשאני יורד למטה מ1200 גם לא נשמע רעש רק מדי פעם (בא והולך). במוסך החליפו לי תושבת תחתונה ("משקפיים") ותושבות עליונות והרעש עדיין ממשיך. הם היו אובדי עצות וניסו להחליף לי את התושבות העליונות במקוריות במקום התחליפיות ששמו לי בפעם הראשונה. הרעש עדיין ממשיך. הם די לא יודעים מה לעשות - ניסו כיוון שאולי הרכב עבר תאונה והמנוע לא במקום או משהו בסגנון אבל ידוע לי בוודאות שהרכב לא עבר תאונה (גם עשיתי בדיקה במכון לפני הקניה שאישרה זאת). מה עוד זה יכול להיות חוץ מתושבות? מה כדאי להגיד להם לבדוק (נראה שהם עצמם די אבודים ולגמרי ציפו שבהחלפת התושבות הבעיה תעלם ומעבר לזה הם לא כל כך יודעים מה לעשות)?
 2. שאלתי את החשמלאי על פירוקיות (לא ידעתי שיש דבר כזה פנסים תחליפיים) הוא אמר שבגלל שהרכב משנת 2008 צריך למצוא בפירוק רכב מאותה שנה ואז שוב תהיה הבעיה שבגלל שזה ישן הפנסים יהיו שרופים (או קרובים לשרופים). אשלח לך את מס' השילדה בפרטי.
 3. ברשותי רנו מגאן 2 שנת 2008 שנכשלה בטסט על "עוצמת אורות". ניסיתי לעשות לפנסים ליטוש, פוליש ולכה במוסך שמתמחה בין השאר בחידוש פנסים אבל שוב נכשלתי בטסט. הלכתי לחשמלאי רכב והוא אמר שהרפלקטורים שרופים (הם אכן נראים שחרחרים) ומכיוון שזה מבפנים צריך רק להחליף פנסים (עלות של כ-1800 לפני מע"מ בנוסף לכל האלפים שהרכב הזה שאב ממני עד היום). החשמלאי אמר שייתכן ואם נשים נורות שחזקות ב90% ממה שיש עכשיו אצליח לעבור את הטסט (עלות של כ-300 ש"ח), נורות שחזקות רק ב40% וכד' לא יספיקו לפי מצב הפנסים, שאלתי אותו האם נורות כאלה חזקות לא ישרפו מאוד מהר הוא אמר שלא, אבל הוא אמר שהם יגרמו לריפלקטורים להיות שחורים אפילו עוד יותר עם הזמן ובטסט של שנה הבאה הריפלקטורים יהיו כבר כל כך מפוייחים שגם נורות 90% כבר לא יעזרו ובמילא אצטרך להחליף את הפנסים, הוא גם זרק איזה משהו על זה שייתכן ונורות חזקות כאלה ישרפו את החוטים ואז גם צריך להחליף את הפנסים קומפלט. האם אכן הנורות החזקות ב90% הם פיתרון זמני בלבד כי במהלך השנה הם ישחירו כל כך את הרפלקטורים בגלל החום האדיר שלהם כך שכלום כבר לא יעזור? אני מאוד לא רוצה להוציא עוד איזה 2000 ש"ח בנוסף לכל האלפים שהרכב הזה שאב ממני בתקופה האחרונה אבל אם זה רק פיתרון זמני לטווח הקצר של השנה הקרובה נראה שזו האפשרות השפויה היחידה. אשמח לשמוע את דעתכם או מניסיון של מישהו ששם נורות חזקות כאלה לכמה זמן זה "החזיק" באופן שהרכב המשיך לעבור טסט בשנים הבאות?
 4. קניתי את הרכב לפני כמה זמן, יש בפנים מים אדומים ואני רוצה לקנות מיכל לרזרבה - איך אדע איזה סוג לקנות (רוצה להימנע מלערבב סוגים שונים)? הבעלים הקודמים לא יודעים להגיד לי איזה סוג שמו להם (הם טוענים שזה נוזל מותאם לרנו אבל ממה שקראתי בפורום פה הנוזל של רנו הוא צהוב בכלל). הרכב - מגאן 2008.
 5. לא שאני מבין משהו ואין לי ספק שאתה יותר מבין ממני, אבל סתם לצורך הדיון - אולי כשיש הרבה דלק אז ה"ג'יפה" צפה למעלה ולכן היא לא נשאבת מקרקעית המיכל, לעומת זאת כשהמיכל כמעט ריק אין לג'יפה כל כך לאן לצוף?
 6. מדובר בסוזוקי באלנו 96 אין נורה רק מחוג של דלק (מנסיון של פעם אכן יש עוד כמה ליטרים גם כשהמחוג כבר בתחתית), רוצה להשתמש כדי לשפר זיהום אוויר וצריכת דלק. השאלה היא אם ה"כמה ליטרים" ה"רזרביים" האלו מספיקים כדי להציף את ה"ג'יפה שבדלק" מאיפה מגיעה הגישה האומרת לא לסוע עם פחות מרבע מיכל, למה לא תמיד להגיע עד קו התחתון ורק אז לתדלק (ולסמוך על אותם ליטרים רזרביים שמתחת לקו התחתון)?
 7. רכשתי תוסף דלק המשפר צריכת דלק וזיהום האוויר, רשום עליו לשים אותו כשמיכל הדלק חצי מלא ולסוע עד לריקון המיכל. אני משתדל לא להגיע למצב שאני נוסע כשהמחוג מגיע מתחת לרבע טנק כי נאמר לי שאז כל הג'יפה שמעורבבת בדלק חודרת לרכב ומזיקה, איך זה מסתדר עם נסיעה עד לריקון המיכל..?
 8. לאחרונה בחיפוש אחרי רנו מגאן משומשת בנסיעות המבחן שעשיתי הרגשתי שדוושת הבלמים מאוד רגישה - כשנוסעים במהירות בינונית-נמוכה, לחיצה אפילו עדינה גורמת לרכב לעצירה מלאה מיידית במקום להאט (דרך אגב יצא לי להיתקל בכמה דגמים אחרים של רכבים שגם בהם הרגשתי תופעה דומה), הסיבה שהתמקדתי במגאן היא בטיחות, אבל דווקא עצירות פתע לא נשמעות כל כך בטיחותיות, ההרגשה היא שאין אפשרות להאט - זה או לעצור לגמרי או להמשיך לסוע באותה מהירות - הכל או כלום.. האם זה בגלל שפשוט עד עכשיו הייתי רגיל לסוע על רכב שבו הדוושות עובדות בצורה אחרת או שאכן יש דברים בגו...?
 9. מצאתי עוד קישור לאחד שזה קרה לו עם מגאן 2008, צירוף מקרים?? (זה בערך הדבר היחיד שמרתיע מלקנות לאישתי את הרכב הזה - נשמע ממש מפחיד)
 10. מצאתי פה שירשור על מישהו שכבה לו המנוע באמצע נסיעה והוא מציין שזה בדגם של 2008, האם זה אומר שה"מחלה" של כיבוי מנוע (שראיתי בכמה מקומות בעלי מגאן מתלוננים עליה) קיימת גם בשנתון זה (דהיינו שה"מתיחת פנים" לא הועילה לבעיה זו), או שמא מידת ההסתברות שזה יקרה זהה לכל רכב מדגם אחר בטווח מחירים כאלו?
 11. מתוך חיפושים למצוא רכב בטיחותי בתקציב שלי (25K-30K) הגעתי למסקנה שרנו מגאן 2008 יכולה להיות אופציה מתאימה. קראתי שרנו מגאן הוא רכב לא אמין ויש מידת סיכון מסויימת ברכישה, אם כי באופן כללי האמינות השתפרה במידה מסויימת החל משנתון 2008. בין השאר קראתי על מקרים שבהם ברנו מגאן המנוע נכבה באמצע נסיעה - נשמע לא בטיחותי בעליל ובמילא מוריד מהאטרקטיביות של הרנו.. האם סיכוי לתקלה כזו קיים גם בדגם של רנו משנתון 2008?
 12. 1. נשמע קצת מרתיע הקטע הזה עם הצריכת דלק, מעניין כמה כסף בסופו של חודש זה יצא יותר מאשר רכב חסכוני יותר במידה ומדובר בנסיעות של חצי שעה הלוך ושוב לעבודה בלבד?.. 2. לגבי השימוש בטיפטרוניק - הבנתי שלאו דווקא עוזר לחסכון בדלק (אלא אם כן ממש שמים לב כל הזמן להחלפת הילוכים בזמן) ואפילו מבזבז יותר, האם השתמשת בטיפטרוניק במטרה לחסוך דלק?
 13. תודה על העזרה, כדי להיות שלם יותר עם ההחלטה אשמח להבהרה - כשאומרים "אמינות" אני מתרגם את זה לעצמי לכסף של תיקונים. אמנם במידה ורכב X פחות אמין במידה מסויימת מרכב Y, אבל סכום התיקונים במשך השנים עדיין לא יגיע להפרש ביניהם, האם כדאי להשקיע עוד כמה אלפים ברכב היקר יותר (בהנחה שאני אדם שלא מחפש "להתפנק" מהאוטו ולאידך כמה אלפי שקלים בהחלט תופסים אצלי מקום בשלב זה של החיים..)?
 14. מחפש רכב בטיחותי, לא מחפש להתפנק מהרכב, רק שאישתי תהיה רגועה ולא לבזבז יותר מדי זמן על ביקורים במוסכים (מדי פעם זה נחמד אבל לא כל שבועיים..). הרכב אמור לשמש לפחות ל-5 שנים הבאות. אפשרות 1: רנו מגאן 2 שנת 2008, נראה שהמחיר הממוצע עבור רכב שעבר 100,000 ק"מ הוא כ-29 אלף ש"ח. הבנתי שנחשב בטיחותי. אפשרות 2: סובארו B3 שנת 2010 של אבא שלי - קילומטראז' נמוך ושמורה, היה יכול לקבל עליה כ60 אלף לפחות ומוכן לתת לי אותה ב40 אלף כדי לעזור לי. שתי האפשרויות כרוכות בלקיחת הלוואה (על כל הסכום..) השאלה האם כדאי להשקיע את ההפרש בשביל הסובארו של אבא? מה אני מקבל ב"תמורה"? האם הוא יותר בטיחותי? לכאורה גם אם אצטרך להוסיף על תיקונים של הרנו במשך הזמן, עדיין הסובארו תצא יותר יקרה, אז האם בכלל כדאי ללכת על זה בהנחה שלא חשוב לי להתפנק (אני יוצא מנקודת הנחה שבימינו כל הרכבים טובים ומתקלקלים לעיתים נדירות כך שאפילו שלסובארו יש שם טוב יותר מבחינות אמינות אני מתאר לעצמי שלא יהיה כל כך נורא גם עם הרנו - האם זה נכון)?
×
×
 • תוכן חדש...