Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, oryo כתב:

אני לא יודע לפשט הודעה פשוטה עוד יותר, בטח אם אתה לא מסביר מה לא הבנת. אני לא אצטט את עצמי כי זה חסר תכלית, מה שלא קראת באיטרציה א׳ לא תקרא באיטרציה ב׳. תפריד בין ״לא מסכים״ ו״לא מבין״, או שתסביר מה לא מובן אם באמת מעניינת אותך התייחסות עניינית

לא הצעת שום גזר שאף אחד לא הציע לפניך ועדיין אתה מתעקש להציע אותו. 

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

זה כמו להגיד שאתם בוחרים בין בן דביר, בא גד וכהנא.

האוכלוסייה הערבית בארץ למשל היא עם פוטנציאל של כ 30 מנדטים. כמה חברי כנסת יש לכל המפלגות הערביות יחד?

מבחינת הציבור הדתי לאומי? בא גד לא נבחר אף פעם, כהנא ובן גביר אף פעם לא היו שייכים למינסטרים של הציבור הדתי לאומי.

גם מבחינת מדינת ישראל בגדול יש את כל הקטגוריות.

לפני 3 שעות, יבגניפ כתב:

אורית סטרוק חברת כנסת on and off כבר עשור. סמוטריץ׳ חברת כנסת מ-2015. רוטמן שם שלוש שנים. 

אני מבין שיש בציונות הדתית זרמים שונים, חלקם יותר קיצוניים, חלקם פחות. אבל ברמה העקרונית ההבדלים בגישה הפוליטית, מבחינת תמיכה ברבנים מחזירים בתשובה, זלזול בחילוניים, אמונה בהתנחלויות וא״י השלמה וכו׳, לא ככ קיימים בשבילי. בטח לא אחרי שזרקו את בנט לפח (ואני, התמים שאני, עוד חשבתי שהוא זה ימין קיצון, כמו שבטח אפשר למצוא פה איפשהו בשרשור לפני 1000 עמודים)

כמדומני סטרוק נכנסה ב 2012 פעם אחת.

אם מסתכלים על הרשימה של הציונות הדתית בלבד (לא כולל הרשימה של בן גביר שלפחות שתיים מהם לא דתיים) רובם נוטים יותר לכיוון של סמוטריץ וסטרוק לפחות לכיוון של בנט. אבל זה נכון להרגע, אם נלך 5 שנים אחורה זה לא היה ככה. אם עוד 5 שנים זה יישאר ככה אפשר להגיד שאתה צודק אבל עכשיו קשה להגדיר את זה כמייצג. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4724

• SlowRide

4531

• פינדר

3574

• m3x7r3m3

2926

לפני 3 שעות, Supertigre כתב:

לא, הוא היחיד מהקבוצה הזו שהבין את הסכנה הקיומית שבהמשך שלטונו של ביבי ולכן חייבים גם להתפשר בנושאים מסוימים. למעשה כל מהות הממשלה הזו הייתה לא להתעסק עם הנושאים בחוסר הסכמה.

כמה שאתה תמים!

אין לי בעיה עם מי שמשנה את דעותיו

אבל לא עם מי שערב הבחירות אומר שאסור שלפיד יהיה רוהמ ואסור לשבת עם הערבים ושניה אח"כ אומר שחייבים אחדות.

האיש הציניקן הזה ביקש שביבי יחתום איתו יחד לא לשבת עם רעמ.

כזה עוד לא היה בפוליטיקה.

זה כמו שבן גביר מחר יסגור דיל עם רעמ ומרץ.

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

וואאההה!!! הוא ישב עם ערבים בממשלת סמול!!!! הוא לא ימין!!! מכר את היהודים כדי להיות ראש ממשלה בכל מחיר!!!

זה הסיפור בערך. על הטענות המטומטמות האלה, המחנה הזה העדיף שייצגו אותו אפסים כמו סמוטריץ ובנגביר. אסון.

במה בנט עדיף מסמוטריץ?!

עד שבנט בגד במצביעיו גם אמרתם עליו שהוא אפס ומשחיסט

אני זוכר מה אמרו עליו כשהיה שר החינוך...

לפני שעתיים, sperial כתב:

אתה לא מבין? האיש - שהצטייר כימני קיצוני - התברר כפרגמטי, הבין את הסכנה שב"מנהיגות" (בכוונה במרכאות, כי זה כל דבר חוץ ממנהיגות) של נתניהו. ושומו שמים - שיתף פעולה עם ישראלים אחרים, ציונים לא פחות למרות שלא רואים בשטחים ובדת את חזות הכל. וכמובן עמד מול נתניהו, אלוף ההסתה.

גם נתניהו שיתף פעולה עם ברק לפיד ולבני

אבל לא חתם על מסמכים ערב הבחירות שהוא לא יקים קואליציה עם לפיד ורעמ.

הוא לא פרגמטי ולא נעלים

הוא רודף שררה ולא בחל באף טריק נבזה לממש את זה.

עריכה אחרונה על ידי avi 1234
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

יש גם שונות בדיעות שלהם. ויש תזוזה. אבל גם אני מקשיב למה שאומרים בציונות הדתית, רואה מה חשוב להם, למי הם מצביעים וכו. וחןשב שמדובר בקבוצה מאוד הומוגנית אידיאולוגית. ואת הדתיים שנמצאים שמאלה מהליכוד כנראה אףשר לספור על יד אחת בערך.

ספר לי מה הדעה ההומוגנית שיש בציונות הדתית? 

(את התשןבה מהצד הישראלי אנחנו יודעים ומכירים טוב. אישורי עבודה, העסקת עובדים וכדומה)

קח צפה בהבדל. תשקיע כמה דקות כדי להקשיב למי שאתה חושב שאתה יודע מה דעותיו עם "השונות". אפשר לצפות על מהירות x2 כדי לחסוך זמן, נפלאות הטכנולוגיה.

אם אתה לא מוצא את ההבדל, צר לי...

וזה מדגם רנדומלי לחלוטין של אנשים ברחוב. אפילו אחד מהם נראה היפי, מודרני, וציפיתי ממנו לתשובה אחרת.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, avi 1234 כתב:

אבל לא עם מי שערב הבחירות אומר שאסור שלפיד יהיה רוהמ ואסור לשבת עם הערבים ושניה אח"כ אומר שחייבים אחדות.

האיש הציניקן הזה ביקש שביבי יחתום איתו יחד לא לשבת עם רעמ.

זה הכל בשל פוליטיקת הזבל של ביבי, האיש שהפך את השיח לשטחי מלא בססמאות נבובות עוד מהימים של "פרס יחלק את ירושלים". כולם כולל כולם חלו במחלה הזו במהלך מסע בחירות זה או אחר. אבל כאשר היה צריך להחליט, הוא לקח החלטה אמיצה. 

עריכה אחרונה על ידי Supertigre
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

במה בנט עדיף מסמוטריץ?!

בוא נשמע במה לא.

הוא היה ראש ממשלה פחות טוב מנתניהו? במה מתבטא הנזק שנגרם לציבור בכך שהוא ישב עם ערבים? יש כזה בכלל? הערבים האלה, לא אזרחים כמוך? לא מדובר על פלסטינים...

אז למה מלכתחילה ובכלל במשך השנים הוא ממש התנגד?!

למה הוא הוליך שולל את מצביעיו?!

אין מה להתווכח על בנט - הוא לא רלוונטי לכלום.

רק עד שהוא הקים ממשלה עם השמאל הוא היה אצלכם בדיוק כמו סמוטריץ'

אז למה לזלזל באחרון?!

הרי בעינכם מובילי הקונספציה הם אנשים רציניים ואילו סמוטריץ' שבנתיים לא טעה הוא אפס

אחרי ה7/10 נדרשת צניעות מכולנו.

יושב רמטכל הכי כושל בתולדות צהל שאחרי ה7/10 התברר שא"א לסמוך על שיקול דעתו

וממנה אלופים 

ואין פוצה פה

הזיה

מתעסקים בסמוטריץ'?!

הממשלה הזאת ובפרט הרמטכל אינה יכולה למנות שום אדם הקשור לבטחון ישראל !!!

• רעיון גרוע 2
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חבר, אתה חוזר על השורה הזאת "הקים ממשלה עם השמאל" כמו תוכי ולא מסביר איפה הבעיה.

מה זה "השמאל"? הם הקימו ממשלה שניסתה לחלק את ירושלים? להחזיר את הגולן? מה בדיוק?

אם כבר, הממשלה הימנית הזאת הולכת להחזיר שטחים בצפון ולהקים מדינה פלסטינית בתנאים הכי מחורבנים שאפשר...

ולגבי סמוטריץ, הרמטכל כושל ולא צריך למנות אלופים? סבבה! גם הממשלה הזאת כושלת בדיוק באותה מידה. אסור לה להמשיך לקבל החלטות או למנות מינויים והם צריכים להתפטר וללכת לבחירות מיד.

• אהבתי 8
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, avi 1234 כתב:

במה בנט עדיף מסמוטריץ?!

שאלה קנטרנית..   הוא מדבר אנגלית.

מצד שני, סמרטוטיץ הוא שר אוצר מעולה,  ז'תומרת,

יותר גרוע ממנו אי אפשר.

החמס הוא נכס.

• אהבתי 6

אסקורט, טריומף, אלפאסוד, מטרו, אונו, פונטו, I30, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, EliC25 כתב:

ספר לי מה הדעה ההומוגנית שיש בציונות הדתית? 

דת. אמונה בעליונות יהודית, בין אם דתית לבין אם גזעית. אמונה בא"י השלמה (כמובן, יש קיצוניים פחות ויותר. לא כולם דניאלה וייס וחושבים שצריך לכבוש את כל המרחב עד עיראק). חוסר מוכנות לפשרות טריטוריאליות. גישה ניצית בכל מה שקשור ליחסים עם הערבים. תמיכה בהתנחלויות ואמונה בתפקידן האקוטי בהצלתה והצלחתה של ישראל. חוסר מוכנות לקבל את קיומה של לאומיות פלסטינאית ("פלסטינאצים הם עם מומצא" וכו). אם מסתכלים על הצעירים יותר - יש גם אימוץ ברור יותר של ליברליזם בכאילו ("מתנגד לתחבורה ציבורית בשבט, אבל צריך להפריט הכל ואז לא איכפת לי" הופך לדיעה סטנדרטית, למשל). ההומוגניות היחסית בציונות הדתית באה נפלא לידי ביטוי בפוליטיקה הישראלית. זה מה שאנשי הציונות הדתית מצביעים לו. אתה יכול היום להניח בוודאות של בערך 100% שאדם דתי אקראי שתדבר איתו יהיה ימני, והסיכוי שתיפול על מישהו כמו תומר פרסיקו או אבהרם בורג הוא אפסי. 

ראיתי חלק מהסרטון הראשון ולא כ"כ הבנתי את הפואנטה. לתשובות על "מה יהיה אם יהיה שלום" אין ערך ולא משנה מי העונה, אבל זה עוד יותר קיצוני כשמדובר במתנחלים. גם לאמירה שלהם כאילו הם בעד שוויון מלא אין ערך. אני יודע שיש לא מעט מתנחלים שכנראה באמת מאמינים גם שיש להם יחסי שכנות נהדרים עם הערבים, והם חיים בשוויון והרמוניה. שני דברים מתפספסים לי בזה. הראשון הוא שלערבים בסביבתם אין את אותן הזכויות הפוליטיות. השני הוא שהעסקה של ערבים בבעיקר בעבודות שיהודים לא רוצים לעבוד בהן לא מלמדת על יחסי שכנות טובים, אלא בעיקר חוסר ברירה. ואיכשהו, עד היום לא פגשתי גנן יהודי או שיפוצניק יהודי או מוסכניק יהודי מהשטחים שהמעסיק שלהם הוא ערבי.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרי בעינכם מובילי הקונספציה הם אנשים רציניים ואילו סמוטריץ' שבנתיים לא טעה הוא אפס

אחרי ה7/10 נדרשת צניעות מכולנו.

סמוטריץ׳ לא טעה?

האיש הזה הוא נזק בקנה מידה של נתניהו. שר אוצר שעיוור לתחלואי הכלכלה הישראלית וזורק כספים חופשי חופשי למטרות, איך לומר בעדינות, לא קונסטרוקטיביות.

אבל אתה עדיין הולך בעיניים עצומות, מדבר על ״הרמטכ״ל הכושל״ (שבינתיים מנהל את צה״ל בכשרון רב), אבל ממשיך להעריץ את מכשיל המדינה, הפחדן שלא מסוגל לקחת אחריות על כלום ולא מסוגל לקבל שום החלטה - בין אם נכונה ובין אם שגויה. ואם לא הבנת אני מדבר על נתניהו.

• אהבתי 8
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, EliC25 כתב:

הבעיה שאין קשר בין מה ששמים בקלפי למה שמקבלים בפועל.

בסוף ביידן ובלינקן מקבלי ההחלטות כאן.

ברור. 

ביבי הבטיח להוריד את יוקר המחיה אבל ביידן לא הרשה לו. 

• אהבתי 3
  • מצחיק 4

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא עושה לא טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

דת. אמונה בעליונות יהודית, בין אם דתית לבין אם גזעית. אמונה בא"י השלמה (כמובן, יש קיצוניים פחות ויותר. לא כולם דניאלה וייס וחושבים שצריך לכבוש את כל המרחב עד עיראק). חוסר מוכנות לפשרות טריטוריאליות. גישה ניצית בכל מה שקשור ליחסים עם הערבים. תמיכה בהתנחלויות ואמונה בתפקידן האקוטי בהצלתה והצלחתה של ישראל. חוסר מוכנות לקבל את קיומה של לאומיות פלסטינאית ("פלסטינאצים הם עם מומצא" וכו). אם מסתכלים על הצעירים יותר - יש גם אימוץ ברור יותר של ליברליזם בכאילו ("מתנגד לתחבורה ציבורית בשבט, אבל צריך להפריט הכל ואז לא איכפת לי" הופך לדיעה סטנדרטית, למשל). ההומוגניות היחסית בציונות הדתית באה נפלא לידי ביטוי בפוליטיקה הישראלית. זה מה שאנשי הציונות הדתית מצביעים לו. אתה יכול היום להניח בוודאות של בערך 100% שאדם דתי אקראי שתדבר איתו יהיה ימני, והסיכוי שתיפול על מישהו כמו תומר פרסיקו או אבהרם בורג הוא אפסי. 

ראיתי חלק מהסרטון הראשון ולא כ"כ הבנתי את הפואנטה. לתשובות על "מה יהיה אם יהיה שלום" אין ערך ולא משנה מי העונה, אבל זה עוד יותר קיצוני כשמדובר במתנחלים. גם לאמירה שלהם כאילו הם בעד שוויון מלא אין ערך. אני יודע שיש לא מעט מתנחלים שכנראה באמת מאמינים גם שיש להם יחסי שכנות נהדרים עם הערבים, והם חיים בשוויון והרמוניה. שני דברים מתפספסים לי בזה. הראשון הוא שלערבים בסביבתם אין את אותן הזכויות הפוליטיות. השני הוא שהעסקה של ערבים בבעיקר בעבודות שיהודים לא רוצים לעבוד בהן לא מלמדת על יחסי שכנות טובים, אלא בעיקר חוסר ברירה. ואיכשהו, עד היום לא פגשתי גנן יהודי או שיפוצניק יהודי או מוסכניק יהודי מהשטחים שהמעסיק שלהם הוא ערבי.

הרוב המוחלט של דברים שציינת לא שוללים זכויות של אנשי שלום שמתגוררים על האדמה הזו.

החוסר מוכנות לבוא במגע ולמסור שטחים לערבים היא מתוך הבנה של המשמעות הביטחןנית והסכנה שבכך. ובגלל שלא צפית ביותר מכמה דקות של הסרטון הראשון, ברור שאתה מעדיף לעצום עיניים לגבי מה שהצד השני אומר עליך ועלי. אז אני אתמצת לך:

"האם זה בסדר שישראלי יבוא לבקר פה?"

"לא. כי הם האויב. הם כובשים"

"אם היית יכול לגרש את כל היהודים מפה היית עושה זאת?"

"כן" בחיוך גדול, לפעמים גם בלי להרחיב. כי אין צורך באמת.

יהודים:

"למה אתה חוגג כשפלסטיני נהרג?"

"אני מעולם לא חגגתי כשמישהו נהרג. אם מדובר במחבל בוודאי שאשמח שהרגו אותו כדי שלא יפגע במישהו אחר. אבל אני לא חוגג את זה. אין מה לחגוג מוות של אדם אחר"

אם אתה עדיין לא רואה את ההבדל ולא מבין מה המשמעות של אחיזה טריטוריאלית של מי מהצדדים, אתה בוחר לעצום עיניים.

יש לך עובדות בשטח. ערביי ישראל ב47 לא היו שונים מערביי הגדה, וכשהיה ביניהם הבדל בשטח בו הם נמצאים, היה ברור וכך נמשך עד היום שערביי ישראל הם חלק מהחברה הישראלית, בעלי זכויות מלאות. כמה הם מקופחים או לא מקופחים זה כבר דיון אחר שצריך להתייחס אליו כמו שיש עוד אוכלוסיות אחרות בארץ שאין להן יחס שיוויוני חברתי. 

מהצד השני, הסיבה שאתה לא רואה שיפוצניק יהודי עובד בחווארה היא בגלל שכמו שהם אמרו, הם אלו שלא רוצים אותך שם. זה פשוט מאוד, ולא ברור לי מה הקושי להבין זאת.

למסירת שטחים אין שום תועלת להביא לכדי הסכמים דיפלומטיים ברי קיימא. ראינו את זה בגוש קטיף. (ועכשיו תגיד שלא היה הסכם וזו הייתה נסיגה חד צדדית. זה לא משנה. ראינו מה קרה ברגע שהייתה להם סמי אוטונומיה ואת מי הם בחרו שיוביל אותם.)

המחשבה ש"הנה רק צריך לעשות עוד קצת מאמץ ועוד קצת ויתור ויהיה בסדר" היא מחשבה נאיבית שלא מסתכלת למציאות בעיניים, ולא מוכנה להקשיב למה שלשכניך 10 קילומטר מערבה יש להגיד. ערביי עזה, כמוהם ערביי הגדה. לו הייתה להם היכולת, היו עושים לך את השביעי באוקטובר שוב. מי בתפקיד של מבצע ומי בתפקיד של תומך או חוגג. 

תתן להם מדינה מאורנית והלאה - תקבל את השביעי באוקטובר בכפר סבא ראש העין והוד השרון, אם לא למחרת, אחרי עשור.

לפני 50 דקות, SurfHigh כתב:

ברור. 

ביבי הבטיח להוריד את יוקר המחיה אבל ביידן לא הרשה לו. 

אני מדבר ביטחונית.

ביבי הוא אפס והיה צריך ללכת הביתה לפני המון שנים.

למה אתה חושב שמי שחושב אחרת ממך מיד נחשב ממצביעי ביבי?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, EliC25 כתב:

הרוב המוחלט של דברים שציינת לא שוללים זכויות של אנשי שלום שמתגוררים על האדמה הזו.

אלי, הימין הדתי זרק את בנט לפח ההיסטוריה כי הוא העז לשלב ערבי שוחר שלום בממשלה שלו. עד כדי כך זה פשוט.

לכל המילים האלו אין ערך ואין תוכן. ה"זכויות" שמתנחלים דתיים היו מעניקים לערבים מסתמכות במה שכבר ניתן להם היום - הזכות למכור חומוס אסלי בדיוק לפי המתכון של סבא בשוק, ומי שלא אוהב את זה - כמובן גם את הזכות לעבוד בשיפוצים ובניין. 

חוץ מזה גלשת לויכוח על צדקת הדרך. תאמין במה שאתה רוצה. זכותך. אישית אני חושב שמי שכ"כ חרד מהערבים ולא מאמין בשום סיכוי להסדר איתם, צריך להבין שפתרון מבוסס אפרטהיד, עם הרבה דיבורים מתוקים מלאי פאסיב אגרסיב איך היינו מתים לתת להם זכויות מלאות, אם רק היו רוצים שלום, מוביל אותנו לאבדון. ואישית אני בטוח לחלוטין שהסכסוך עם הערבים זה עוד הדבר היחידי שמונע מהציונות הדתית והחרדים להחזיר אותי בכפיה לשטעטל ולהפוך את ישראל לאיראן. הרי בדיוק לשם הלכנו לפני המלחמה. ושבוע לפניה כל מנהיגי הציונות הדתית שקיבלו מקום, יצאו להגן על רב שהגיע לת"א להחזיר את העיר בתשובה, ועל המאמץ שלו וחבריו מההתנחלויות להפוך את העיר לבית כנסת ענק (אתה יכול לגגל על זה).

אבל זה לא כ"כ משנה למקום שממנו יצאנו. ביקשת שאספר לך על ההומוגניות של הציונות הדתית. את זה אני חושב שעשיתי. אם היא מוצדקת או לא, זה דיון נפרד.

נ.ב לא, הסיבה לזה שאין שיפוצניק יהודי בחאוורה היא לא טרור. אפילו כשפרצה המלחמה, בזמן שנציגיהם בכנסת דיברו על טרנספר וענישה קולקטיבית וזה שביו"ש זה גם נאצים, היו מתנחלים שדרשו שיתנו לפועלים פלסטינאים להכנס להתנחלויות כי היו צריכים ידיים עובדות וכי אף אחד אחר לא יעשה את זה. זה טיב היחסים. "מפנקים" אותם בעבודות שאף יהודי לא רוצה לעבוד בהן, יחד עם הזכות לשלם להם פחות. ומדברים על יחסי שכנות. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, EliC25 כתב:

אם היית יכול לגרש את כל היהודים מפה היית עושה זאת?"

"כן" בחיוך גדול, לפעמים גם בלי להרחיב. כי אין צורך באמת

אני חושב שאם תשאל יהודים את אותה שאלה על ערבים, אפילו שמאלנים מושבעים היו אומרים לך שאם היה כפתור שמעלים את הערבים שבין הנהר לים, הם היו לוחצים עליו. אפילו בחיוך.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...