Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, EliC25 כתב:

כל הכרה באומה כזו על ידי מי מאיתנו, היא כרסום איטי בזכות קיומה של מדינת ישראל, וכניעה לרעיון הפלסטיני המומצא.

כאשר אני מגיב באנגלית, אני לרוב כותב "ערבים המכונים פלסטינים" אבל זה לא באמת משנה איך נקרא להם, הם ערבים והם כאן וגם אם נגיד שלנצח כעם היהודי נחייה על החרב, עדיין עדיף להגיע למצב בו נאלץ להשתמש בחרב כמה שפחות. היו את אלו שניסו, גם שלימו על זה בחיים שלהם, אבל לפחות ניסו, מצב הציבור שכל הזמן אמר לא לזה, לא שמעתי ולו פעם אחת מה הרעיון שלו והאבסורד הכי גדול הוא שהציבור אליו אתה משתייך, לפי מה שאני מבין, בחר באפס הגדול ביותר שקם אי פעם לעם היהודי, בחר בו שוב ושוב גם אם לא באופן ישיר דאג שהוא זה שיהיה בשלטון למרות שזה איש עם אפס חזון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4732

• SlowRide

4540

• פינדר

3575

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון
לפני 2 דקות, avi 1234 כתב:

בנט היחיד בקבוצה הזאת שהחליט שהוא יהיה ראש ממשלה בכל מחיר.

ברור, בנט...

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, avi 1234 כתב:

בנט היחיד בקבוצה הזאת שהחליט שהוא יהיה ראש ממשלה בכל מחיר.

לא, הוא היחיד מהקבוצה הזו שהבין את הסכנה הקיומית שבהמשך שלטונו של ביבי ולכן חייבים גם להתפשר בנושאים מסוימים. למעשה כל מהות הממשלה הזו הייתה לא להתעסק עם הנושאים בחוסר הסכמה.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטרגדיה הגדולה של הציונות הדתית היא ההקאה של בנט החוצה. אני לא באמת מבין מאיפה השטנה העזה כל כך מתוך המחנה לשעבר 

• אהבתי 5

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מבין? האיש - שהצטייר כימני קיצוני - התברר כפרגמטי, הבין את הסכנה שב"מנהיגות" (בכוונה במרכאות, כי זה כל דבר חוץ ממנהיגות) של נתניהו. ושומו שמים - שיתף פעולה עם ישראלים אחרים, ציונים לא פחות למרות שלא רואים בשטחים ובדת את חזות הכל. וכמובן עמד מול נתניהו, אלוף ההסתה.

• אהבתי 3
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

אבל אתה בעצמך עושה את זה לפלסטינאים כשאתה מתייחס אליהם כ״פלסטינאצים״. מה ההבדל הגדול בין ההכללה שלך לזו שאתה לא אוהב? הרי בשני המקרים אפשר להגיד שהיא מבוססת על נתונים אמפיריים, נכון? כלומר סקרים, בחירות פוליטיות וכו׳. 

ההבדל הוא שאני מקשיב למה שהם כעם אומרים, ומכך מסיק מסקנות, ולא לוקח ציטוטים ונאקדוטות של נבחריהם ומכך משליך על דעתויהם. הדעות של העם מאוד הומוגניות ותכליתן גירוש היהודים חזרה לאן שבאו ממנו (אירופה לדבריהם) במקרה הטוב. או השמדתם המלאה במקרה הרע, והקמת מדינה ערבית נוספת מהנהר לים. זה לא אני אומר, אלו האנשים ברחוב.

סמוטריץ׳ ובן גביר הם לחלוטין מייצגים של הציונות הדתית. הם האנשים שהציונות הדתית בחרה בהם לייצג אותה בכנסת. וזה לא שגם פה אתה רואה דיעות פוליטיות מאוד שונות משלהם מחברים דתיים שמגיבים כאן. אולי חלק יותר מעודנים או משכילים. אבל מבחינת הגישה הפוליטית? מה ההבדל? ימין דתי וא״י השלמה על מלא. הפלסטינאים הם נאצים. מי שלא אוהב משהו בימין הדתי סובל משנאה עצמית. התנחלויות מצילות את המדינה. וכמובן, שוב, איש מכם לא פתח את הפה להגיד שהיה אולי משהו פסול ברב שבא לת״א להדביר הומוסקסואליות ולהחזיר אותי בתשובה (כי לזלזל באורח חיים שלי תמיד מותר).

אני לא יודע על איזה סיפור של רב מדובר אבל אני גם יודע להתנגד באותו אופן למי שמסית מהצד השני ולא נותן לאנשים לחיות לפי אמונותיו וכופה עליו אורח חיים שהוא לא מעוניין בו.

סמוטריץ׳ ובן גביר שם, כי הציונות הדתית כקבוצה פוליטית מאמינה בהם. אי אפשר לברוח מזה.

לפני כל דבר אחר - איך זה יכול להיות שאותה הגישה בדיוק לא מיושמת ע״י המחנה הפוליטי שלך, כשחלק מכם מספרים ששמאלנים הם בוגדים, או שכחו מה זה להיות יהודים וכו׳? למה ״שנאה עצמית״ זה מושג שתמיד משמש בהקשר של מחנה פוליטי אחד (אצל החרדים זה ״אוטואנטישמיות״ אבל זה אותו השטיק)?

מדהימה הסקת המסקנות שלך שאני משויך לאיזשהו מחנה פוליטי. אני לא מסכים עם אף אחד מה120 בטלנים ומפלגים שלא עובדים בשבילנו. כולם צריכים ללכת הביתה. אני בעד מציאת מכנים משותפים בינינו כעם ועבודה מאוחדת ולהוקיע את הקיצוניים ומחפשי המלחמות מבינינו. הבעיה שכשמראים לכל אחד מהצדדים את הבעיות שלו, הוא בטוח שאתה מהמחנה הנגדי מבלי להבין שאתה מחפש לייצר גשר באמצע.

זו לא ״שנאה עצמית״ משום שההחלטה שאני חייב משהו, כולל תחושה בסיסית של גורל משותף, לימין הדתי היא שלכם. לא שלי. בטח לא ברמה של התייחסות לזה כמו שאתה מתאר. אני מאוד אוהב את עצמי. אפילו קצת יותר מדי. ואני לא מוצא דבר משותף איתכם, מעבר לעובדה המצערת שיש אנשים ששונאים אותנו. אבל זה לא מתכון לאהבה. וכמחנה פוליטי, הציונות הדתית לא אחראית על כל התחלואות והבעיות של ישראל, אבל היא בהחלט אחראית על חלק לא מבוטל מהן, ובתוך זה גם הכיוון, שלדעתי ולדעת אחרים יהפוך את ישראל למדינה פחות דמוקרטית, פחות ליברלית, פחות מערבית ופחות חילונית.

אלי, החיים הם לא רק מאבק לאומי מתמשך. החיים הרבה דברים קטנים. כמו למשל תחבורה ציבורית בסופשים, תקציבים, חקיקה, מערכת משפט, מערכת חינוך, רבנים שמגיעים לת״א להדברים הומואים ולהשתלט על העיר, כי חילונים זה עגלות ריקות. אני מקבל ממך את הרושם שאתה בן אדם יותר מדי חכם כדי לא להבין שכל זה, זה לא בעיות שנעלמות להן רק כי יש את החמאס בצד השני. ואני מניח שברור לך שמבחינתי ומבחינת רבים אחרים ה״לשים את המחלוקות בצד״ שתמיד מתורגם לזה שחילונים מוותרים על עוד משהו, זו לא גישה שעובדת לי או לאחרים יותר.

אני מסכים איתך. ולכן אני חושב שעלינו כעם לבחור נציגים שמייצגים את הישראלי ולא את הדתי או החילוני או הקיבוצניק או החרדי כל אחד בנפרד. והעבודה צריכה להיעשות מלמטה. כרגע השיח ניזון מלמעלה, ממקבלי ההחלטות הוולגרים שצועקים אחד על השני בכנסת, כאילו הם מייצגים חלק מסוים באוכלוסיה שצועק וכועס על חלק אחר באוכלוסיה. כשבפועל מלמטה, זו לא המציאות.

לפני כשעה, oryo כתב:

כאשר בפרקים הקודמים

אתה חלק מהכנופיה אז אתה אדם טוב, בהגדרה :) לכן זה כ״כ יותר מתסכל לקרוא דברי הבל שכאלו. מראה שגם הטובים בינינו יכולים להפוך לבובות של בנ״גסטריץ׳.

העם הפלסטיני קיים, במובן שקיימים אנשים כאלו. אם זה עושה לך אווי באגו שמכנים את הקבוצה הזו פלסטינים אתה מוזמן לקרוא להם ״מהגרי עבודה משלהי המאה ה19״ אבל רבאק כמה שזה לא יעיל.

בגדול מה שאתה כותב זה פשוט שיקוף של חמאס, ממש 1:1. ״הפלסטינים לא קיימים״ (אין דבר כזה מדינת ישראל) ״כל תכליתם השמדת מדינת ישראל״ (האויב הציוני מנסה למחוק אותנו) וכמובן ה״פתרון״ הגאוני שלך ושל שאר החכמולוגים כאן ״נעשה להם טרנספר/רצח עם/נשלוט בהם לנצח״ (מהנהר לים פלסטלינה תתמלא בדם).

שיקוף, לא בשביל להעליב חלילה כי אני באמת ובתמים מאמין שאתה אדם טוב וכו׳, אבל אין איך לסבן את זה: המהות היא מהות זהה, שקילות מוחלטת. פשוט אתה מדבר עברית והם מדברים ערבית, ולשניכם אין שום דרך להגיע לפתרון המדמם שאתם מפנטזים עליו, חושבים מהזין.

ואתה מדבר כאן על הנדסת תודעה? צחוקים איתך... שאל את עצמך בהזדמנות מה כותב שאהיד123 בפורום המקביל קאסרבורום ובכמה זה שונה מהציטוטים שלך. 

אני לא יודע לפשט הודעה פשוטה עוד יותר, בטח אם אתה לא מסביר מה לא הבנת. אני לא אצטט את עצמי כי זה חסר תכלית, מה שלא קראת באיטרציה א׳ לא תקרא באיטרציה ב׳. תפריד בין ״לא מסכים״ ו״לא מבין״, או שתסביר מה לא מובן אם באמת מעניינת אותך התייחסות עניינית 🤷‍♂️

א. ההנחה שלך שאני בובה או הצבעתי למי מהם היא כבר שגויה ומראה שקשה לך לקבל ביקורת או לקרוא דעה בלי לעשות למי שאומר אותה ביטול על ידי שיוכו למחנה מסוים שניזון או נשלט על ידי פוליטיקאי כזה או אחר. 

ב. ההבדל בין משנתי ובין משנתם היא הסתכלות בין עבר לעתיד. הם כערבים מסתכלים על הנרטיב המתמם והקורבני מ48 ו67 ונוטרים עליו טינה רצחנית עד היום, טינה שבגינה הם שוללים את זכות קיומנו. אנחנו, לעומת זאת, רואים את הסכנה העתידית שבהם ולכן לא מעוניינים בחיים משותפים איתם. התנאי שלהם שיהיה שלום הוא שלא תהיה כאן. התנאי שלנו שיהיה שלום הוא שהם פשוט לא ירצחו אותנו וירצו בהשמדתנו. אני יודע, זה הבדל דק אבל הוא מאוד משמעותי.

הפתרון לא יכול להיות חד צדדי, אם רק אנחנו עם שמוכן להתפשר לוותר ולהגיע להבנות, לא נגיע לשום מקום כשאין פרטנר. זו המציאות ולצערי אין פתרון שהוא חד צדדי.

לפני 31 דקות, Supertigre כתב:

כאשר אני מגיב באנגלית, אני לרוב כותב "ערבים המכונים פלסטינים" אבל זה לא באמת משנה איך נקרא להם, הם ערבים והם כאן וגם אם נגיד שלנצח כעם היהודי נחייה על החרב, עדיין עדיף להגיע למצב בו נאלץ להשתמש בחרב כמה שפחות. היו את אלו שניסו, גם שלימו על זה בחיים שלהם, אבל לפחות ניסו, מצב הציבור שכל הזמן אמר לא לזה, לא שמעתי ולו פעם אחת מה הרעיון שלו והאבסורד הכי גדול הוא שהציבור אליו אתה משתייך, לפי מה שאני מבין, בחר באפס הגדול ביותר שקם אי פעם לעם היהודי, בחר בו שוב ושוב גם אם לא באופן ישיר דאג שהוא זה שיהיה בשלטון למרות שזה איש עם אפס חזון. 

גם אתה, כמו 2 הקודמים שציטטתי, הגעת לאיזו מסקנה לגבי שיוכי הפוליטי ולגבי הצבעתי בבחירות.

נסכם את זה שוב, אני מאמין באחדות ואני חושב שבנט היה ראש הממשלה היחיד ב30 שנה האחרונות שעבד למען העם ורצה לעשות פה לראשונה משהו אחר. הבעיה היא שבדיוק אותם 120 שהיום משסעים בעם ויוצרים קרע, הסטו נגדו והובילו לתוצאות החלפת הממשלה בטרם עת.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 48 דקות, hans כתב:

הטרגדיה הגדולה של הציונות הדתית היא ההקאה של בנט החוצה. אני לא באמת מבין מאיפה השטנה העזה כל כך מתוך המחנה לשעבר 

וואאההה!!! הוא ישב עם ערבים בממשלת סמול!!!! הוא לא ימין!!! מכר את היהודים כדי להיות ראש ממשלה בכל מחיר!!!

זה הסיפור בערך. על הטענות המטומטמות האלה, המחנה הזה העדיף שייצגו אותו אפסים כמו סמוטריץ ובנגביר. אסון.

• אהבתי 2
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 3

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, EliC25 כתב:

ההבדל הוא שאני מקשיב למה שהם כעם אומרים, ומכך מסיק מסקנות, ולא לוקח ציטוטים ונאקדוטות של נבחריהם ומכך משליך על דעתויהם. הדעות של העם מאוד הומוגניות ותכליתן גירוש היהודים חזרה לאן שבאו ממנו (אירופה לדבריהם) במקרה הטוב. או השמדתם המלאה במקרה הרע, והקמת מדינה ערבית נוספת מהנהר לים. זה לא אני אומר, אלו האנשים ברחוב.

יש גם שונות בדיעות שלהם. ויש תזוזה. אבל גם אני מקשיב למה שאומרים בציונות הדתית, רואה מה חשוב להם, למי הם מצביעים וכו. וחןשב שמדובר בקבוצה מאוד הומוגנית אידיאולוגית. ואת הדתיים שנמצאים שמאלה מהליכוד כנראה אףשר לספור על יד אחת בערך.

לפני 18 דקות, EliC25 כתב:

מדהימה הסקת המסקנות שלך שאני משויך לאיזשהו מחנה פוליטי. אני לא מסכים עם אף אחד מה120 בטלנים ומפלגים שלא עובדים בשבילנו. כולם צריכים ללכת הביתה. אני בעד מציאת מכנים משותפים בינינו כעם ועבודה מאוחדת ולהוקיע את הקיצוניים ומחפשי המלחמות מבינינו. הבעיה שכשמראים לכל אחד מהצדדים את הבעיות שלו, הוא בטוח שאתה מהמחנה הנגדי מבלי להבין שאתה מחפש לייצר גשר באמצע

הסקת המסקנות שלי דווקא מאוד טריוויאלית במקרה הזה. אתה מגונן על הכללות נגד הציונות הדתית, תוך שימוש ברטוריקה שמשמשת רק את הדתיים בישראל (ביקורת עליהם היא "שנאה עצמית"). גם לא בטוח במה טעיתי אפ אתה ממצביעי בנט. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, oryo כתב:

בגדול מה שאתה כותב זה פשוט שיקוף של חמאס. ״הפלסטינים לא קיימים״ (אין דבר כזה מדינת ישראל) ״כל תכליתם השמדת מדינת ישראל״ (האויב הציוני מנסה למחוק אותנו) וכמובן ה״פתרון״ הגאוני שלך ושל שאר החכמולוגים כאן ״נעשה להם טרנספר/רצח עם/נשלוט בהם לנצח״ (מהנהר לים פלסטלינה תתמלא בדם).

ואתה מדבר כאן על הנדסת תודעה? צחוקים איתך... שאל את עצמך בהזדמנות מה כותב שאהיד123 בפורום המקביל קאסרבורום ובכמה זה שונה מהציטוטים שלך. 

כמה נאיביות ותמימות, יודע מה ההבדל בין קארספורום לקארסבורום? בקארסבורום כולם מדברים על השמדה, אין שם יפי נפש שמדברים על שלום, הכלה, גזר..

כדי לפתור את הבעייה צריך לדבר בשפה שלהם. במקרה שלנו, ביבי היה צריך להיות קצת פחות אימפוטנט, ולשבור לעזה את העצמות בעוצמה שהייתה מוציאה להם את החשק לחשוב על רצח יהודים. בשבועיים הראשונים, חוץ מלזרוק אטום הייתה לנו לגיטימציה לעשות ה-כ-ל. וזה פוספס.

לפני 6 שעות, oryo כתב:

ישראל היתה צריכה לומר ברגע הראשון קבל עם ועדה: תחזירו לנו את האנשים שלנו, ובואו נשב לדבר על העתיד והמדינה שלכם. זה כל מה שאנחנו רוצים, את האנשים שלנו בבית פלוס את העתיד שלכם כעם פלסטיני משגשג. 

שלום.

מקל וגזר.

צריך, פאקינג, גזר!!! 

כן, ברור.

מיד אחרי שהם טבחו 1400 יהודים ביום אחד, היה צריך לשבת ולדבר איתם על העתיד שלהם והמדינה שלהם...

75 שנה הם ניסו, ולא קיבלו מדינה. ב- 07/10 ה”התנגדות” הצליחה, וכפרס מגיע להם מדינה. רק שכחת לציין באלו גבולות, 48? ועדת פיל? אולי כולנו נעבור לאוגנדה?

אבו טבלה סיכם את זה מצויין.

• אהבתי 4

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, - XM - כתב:

בקארסבורום כולם מדברים על השמדה, אין שם יפי נפש שמדברים על שלום, הכלה, גזר..

כדי לפתור את הבעייה צריך לדבר בשפה שלהם. במקרה שלנו, ביבי היה צריך להיות קצת פחות אימפוטנט, ולשבור לעזה את העצמות בעוצמה שהייתה מוציאה להם את החשק לחשוב על רצח יהודים.

.......

בחיי

אגב, שברנו לעזה את העצמות. אבל זה לא רלוונטי

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, יבגניפ כתב:

ואת הדתיים שנמצאים שמאלה מהליכוד כנראה אףשר לספור על יד אחת בערך.

סע לישיבת מעלה גלבוע. 

וקח איתך את פינדר, ביחד נראה לי יהיו מספיק אצבעות. 

נראה לי צריך לציין - בהומור כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, David32 כתב:

.......

בחיי

אגב, שברנו לעזה את העצמות. אבל זה לא רלוונטי

לא באמת שברנו להם את העצמות, וזאת הבעיה. היה ברור לעזתים שישראל נלחמת עם יד מאחורי הגב. הם בים, בשווקים, מסתובבים מאה מטר מטנקים של צה"ל.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין להם בית. 

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל, תחליט.

אמרת שלא שברנו להם את העצמות ושנלחמנו עם ידיים קשורות.

ובכלל,שהם יוצאים לים ולשוק ומסתובבים בקרבת טנקים.

עניתי לך שאין להם בית. כי הרסנו, אין להם לאן לחזור, מלבד ללכת לשוק וללכת לים, מה עוד יש להם לעשות. וכן, הטנקים עוד בפנים...

אז מה הקשר שהם בנאים וצריך לקחת להם את השטח?

איך זה קשור להודעה הראשונה?

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...